eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi WarszawaDostęp do ScienceDirectŽ, kolekcje produktów Government Edition i Government Edition Backfiles



Ogłoszenie z dnia 2018-04-06

Ogłoszenie nr 500074289-N-2018 z dnia 06-04-2018 r.

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej: Dostęp do ScienceDirect®, kolekcje produktów Government Edition i Government Edition Backfiles

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia:

obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:

zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:

nie

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:

nie


SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Krajowy numer identyfikacyjny 33225100000, ul. Al. Niepodległości 188/192 , 00950 Warszawa, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. (022) 579-03-66, 579-02-74, e-mail przetargi@uprp.pl, faks (022) 579-03-74.
Adres strony internetowej (url): www.uprp.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:

Administracja rządowa centralna

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Dostęp do ScienceDirect®, kolekcje produktów Government Edition i Government Edition Backfiles

Numer referencyjny(jeżeli dotyczy):

BG-II.211.6.2018

II.2) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest zakup dostępu do bazy danych zawierającej produkty Government Edition i Government Edition Backfiles za pomocą usługi online ScienceDirect® - Elsevier.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:
Zamówienie było podzielone na części:

nie

II.5) Główny Kod CPV: 48.61.00.00 - Systemy baz danych


SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Zamówienie z wolnej ręki

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 29/03/2018
IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT 51238.07
Waluta euro

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH

Liczba otrzymanych ofert: 1
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw: 0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: 0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej: 0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:

nie


Nazwa wykonawcy: Elsevier B.V.
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: Radarweg 29
Kod pocztowy:
Miejscowość: Amsterdam
Kraj/woj.: Holandia

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:

tak

Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:

tak
Skrót literowy nazwy państwa: NL

Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:

nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM

Cena wybranej oferty/wartość umowy 51238.07
Oferta z najniższą ceną/kosztem 51238.07
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 51238.07
Waluta: euro

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom

nie


Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 1 ustawy, zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: a) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów - jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężania parametrów zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest zakup dostępu do bazy danych zawierającej produkty Government Edition i Government Edition Backfiles za pomocą usługi online ScienceDirect® - Elsevier. Baza Science Direct Government Edition wydawnictwa Elsevier jest jedynym produktem tego rodzaju na rynku, który oferuje dostęp do pełnotekstowych baz czasopism ze wszystkich dziedzin nauki i techniki. Żadna inna baza nie obejmuje wszystkich tych dziedzin łącznie. Zawiera elektroniczne wersje ponad 3800 czasopism, z czego 1660 jest aktywnych (wydawanych do dnia dzisiejszego) oraz ponad 37 000 książek Baza ta wraz z archiwami (tzw. Backfiles) obejmuje wszystkie roczniki w/w czasopism od numeru 1 do najbardziej aktualnego wydania. Ze względu na zawartość merytoryczną i unikalne narzędzia do przeszukiwania zasobów bazy brak porównywalnych produktów na rynku. Potrzeba zakupu dostępu do przedmiotowej bazy wynika z charakteru zadań statutowych UPRP gdyż jest on niezbędny do prowadzenia poszukiwań w pełnotekstowych dokumentach opublikowanych w najważniejszych czasopismach z różnych dziedzin nauki i techniki przyczyni się do podwyższenia jakości decyzji wydawanych przez ekspertów UPRP, szczególnie w dziedzinie szeroko rozumianej biotechnologii. Z bazy będą mogli korzystać (w czytelni Urzędu) również klienci zewnętrzni UPRP (wynalazcy, rzecznicy patentowi, studenci). Zgodnie z powyższym, jedynym Wykonawcą w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a i b ustawy jest firma Elsevier, co stanowi podstawę do udzielenia jej przedmiotowego zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki.

 

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.