Ogłoszenie z dnia 2025-12-10
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Wyłapywanie i opieka nad zwierzętami bezdomnymi, świadczenie usług lek.-wet. dla zwierząt wraz z całodobową opieką w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, na terenie miasta Tarnobrzega .
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Tarnobrzeg
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409092
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 32
1.5.2.) Miejscowość: Tarnobrzeg
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-400
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@um.tarnobrzeg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.tarnobrzeg.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wyłapywanie i opieka nad zwierzętami bezdomnymi, świadczenie usług lek.-wet. dla zwierząt wraz z całodobową opieką w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, na terenie miasta Tarnobrzega .
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-beac66fa-0ff3-483b-9fbb-2e31f669ea77
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00588753
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00050912/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Wyłapywanie i opiekę nad zwierzętami bezdomnymi, świadczenie usług lek. - wet. dla zwierząt wraz z całodobową opieką w przypadku zdarzeń drogowych na terenie miasta Tarnobrzega
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-beac66fa-0ff3-483b-9fbb-2e31f669ea773.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-beac66fa-0ff3-483b-9fbb-2e31f669ea77
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Zamawiający wyznacza osobę do kontaktu z wykonawcami:
Agnieszka Straburzyńska, Mariola Pasieka tel. 15-822-65-70 wew. 568 w godz.: 8:00-15:00 – sprawy formalno – prawne.
Łukasz Maciąg, Sylwia Sapielak-Majchrowska, Elżbieta Byra tel. 15 8181224 w godz. 8:00-15:00 – sprawy merytoryczne
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia):
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-beac66fa-0ff3-483b-9fbb-2e31f669ea77
Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).
4. Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-beac66fa-0ff3-483b-9fbb-2e31f669ea77
5. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
6. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
7. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
8. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki.
10. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
a. w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub
b. jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”).
11. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913 oraz z 2021 r. poz. 1655) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.
12. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula została określona w SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula została określona w SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: BZP-I.271.77.2025
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wyłapywanie i opieka nad zwierzętami bezdomnymi, świadczenie usług lekarsko-weterynaryjnych dla zwierząt wraz z całodobową opieką w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, na terenie miasta Tarnobrzega w 2026 roku, w tym:
1) Wyłapywanie bezdomnych psów, transport do schroniska, zapewnienie im miejsca pobytu wraz z kompleksową opieką podczas ich przebywania w schronisku - 103 sztuk.
2) Przyjęcie i utrzymywanie bezdomnych kotów z wykonaniem niezbędnych czynności
i zapewnienie im opieki - 100 sztuk.
3) Inne zbiegi lecznicze nie ujęte w umowie a niezbędne do wyleczenia zwierzęcia – 5 sztuk.
4) Zagwarantowanie pobytu zwierzęcia w zakładzie leczniczym - 100 sztuk.
5) Szczepienie ochronne kotów wolno żyjących - 60 sztuk.
6) Sterylizacja kocic wolno żyjących - 60 sztuk.
7) Kastracja kotów wolno żyjących - 20 sztuk.
8) Odrobaczenie kotów wolno żyjących - 60 sztuk.
9) Odpchlenie kotów wolno żyjących - 60 sztuk.
10) Znakowanie kotów wolno żyjących - 60 sztuk.
11) Uśmiercanie ślepych miotów kotów - 5 sztuk.
12) Uśmiercanie ślepych miotów psów - 4 sztuk.
13) Gotowość do świadczenia usług lekarsko-weterynaryjnych 24 godziny / 7 dni w tygodniu w tym wyjazdy do wypadków komunikacyjnych, w którym poszkodowane jest zwierzę wraz z transportem poszkodowanego zwierzęcia do zakładu leczniczego oraz objęcie zwierzęcia należytą opieką w przewidywanej liczbie zwierząt - 40 sztuk.
14) Transport zwierzęcia do specjalistycznej lecznicy - 10 sztuk.
15) Zapewnienie opieki zwierzętom dziko żyjącym poszkodowanym w wyniku zdarzeń drogowych lub wskazanych przez Zamawiającego, do czasu przekazania do lecznicy posiadającej uprawnienia do leczenia dzikich zwierząt.
16) Transport zwierząt dziko żyjących poszkodowanych w wyniku zdarzeń drogowych lub wskazanych przez Zamawiającego do lecznicy posiadającej uprawnienia do leczenia dzikich zwierząt.
17) Utylizację zwłok zwierząt, których śmierć nastąpiła po przyjęciu, zgodnie
z obowiązującymi przepisami.
18) Trwałe oznakowanie elektroniczne w celu umożliwienia jednoznacznej identyfikacji przyjętych pod opiekę zwierząt.
19) Zapewnienie opieki w schronisku kotom wolno żyjącym, które z jakiegoś powodu nie poradziły sobie w środowisku naturalnym.
20) Zapewnienie wyleczonym kotom powrotu do naturalnego środowiska.
21) Oddawanie zwierząt pod opiekę właścicielom lub osobom pragnącym posiadać zwierzę na podstawie umów adopcyjnych.
22) Prowadzenie akcji profilaktycznych i propagandowych mających na celu zmniejszenie liczby bezdomnych zwierząt.
23) Prowadzenie działań na rzecz pozyskiwania opiekunów dla zwierząt znajdujących się w schronisku i wolnożyjących.
24) Prowadzenie edukacji humanitarnej wśród młodzieży szkolnej.
25) Bezzwłoczne podejmowanie działań w sytuacjach awaryjnych takich jak: klęski żywiołowe, zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne.
26) Wyjazdy do wypadków komunikacyjnych, w których poszkodowane jest zwierzę bezdomne (wraz z transportem do lecznicy i objęciem opieką lekarsko-weterynaryjną poszkodowanego zwierzęcia, lub w uzasadnionych przypadkach, jego eutanazją) oraz usługi lekarsko-weterynaryjne ratujące życie lub zdrowie zwierzęcia, odbywają się niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 2 godzin od przyjęcia zgłoszenia.
4.2.6.) Główny kod CPV: 85210000-3 - Ośrodki pielęgnowania zwierząt domowych
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
85300000-2 - Usługi pracy społecznej i podobnej
98380000-0 - Usługi psiarni
85200000-1 - Usługi weterynaryjne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę, która nie podlega
odrzuceniu oraz uzyska największą liczbę punktów przyznanych w ramach kryteriów ustalonych w SWZ
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: ilość oddanych zwierząt pod opiekę właścicielom lub osobom pragnącym posiadać zwierzę (adopcja)
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
a) weterynaryjny numer schroniska nadany decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii o którym mowa w art. 5 ust. 9 ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. 2023 r. poz. 1075) w zakresie objętym przedmiotem zamówienia;
2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) zdolności technicznej lub zawodowej
4).1. potencjał techniczny
Zamawiający uzna za spełnienie tego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że będzie dysponował:
a) środkiem transportu odpowiednio wyposażonym oraz odpowiednio oznakowanym poprzez umieszczenie na nim informacji „PRZEWÓZ ŻYWYCH ZWIERZĄT” – dopuszczonym decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii;
b) środkami i urządzeniami do obezwładniania i wyłapywania zwierząt, w sposób nie powodujący zagrożenia dla ich życia i zdrowia, ani nie zadający im cierpienia;
c) odpowiednim zapleczem dla zwierząt bezdomnych przebywających w schronisku: budy, kojce, boksy, pomieszczenia do kwarantanny zwierząt, które spełniają wymagania weterynaryjne dla prowadzenia schroniska dla zwierząt;
d) terenem, na którym przetrzymywane będą zwierzęta, co najmniej na okres realizacji zamówienia.
4). 2. potencjał zawodowy
a) Zamawiający uzna za spełnienie tego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobą pełniącą funkcję lekarza, który posiada uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza weterynarii.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 2) W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu:
a) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego - według wzoru stanowiącego załącznik nr 9 do SWZ;
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu:
a) wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 6 do SWZ).
b) wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami (załącznik nr 7 do SWZ).
c) odpowiedniego zezwolenia, licencji, koncesji lub potwierdzenia wpisu do rejestru działalności regulowanej, jeżeli ich posiadanie jest niezbędne do świadczenia określonych usług w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
1) Zestawienie za rok 2025 ilości adopcji na podstawie zawartych umów adopcyjnych.Przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert – zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy pzp.
2) Wykonawca jest zobowiązany do złożenia dokumentu potwierdzającego, że samodzielnie lub przy udziale innego podmiotu świadczy lub świadczył usługę odbioru i zagospodarowania zwierząt padłych zgodnie z obowiązującymi przepisami – zgodnie z art. 107 ust. 1 ustawy pzp.
Przedmiotowy środek dowodowy powinien mieć formę:
a) Kart przekazania odpadu (KPO) lub
b) Protokołów odbioru zwierząt padłych lub
c) Innych dokumentów potwierdzających wykonanie usług odbioru zwierząt padłych, zawierających co najmniej:
• datę wykonania usługi,
• określenie rodzaju i ilości odebranych zwierząt padłych,
• dane podmiotu zlecającego i wykonującego,
• potwierdzenie odbioru (podpis/wewnętrzna akceptacja systemowa).
Wykonawca składa przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
Wykonawca jest zobowiązany do złożenia dokumentu potwierdzającego, że samodzielnie lub przy udziale innego podmiotu świadczy lub świadczył usługę odbioru i zagospodarowania zwierząt padłych zgodnie z obowiązującymi przepisami – zgodnie z art. 107 ust. 1 ustawy pzp.Przedmiotowy środek dowodowy powinien mieć formę:
a) Kart przekazania odpadu (KPO) lub
b) Protokołów odbioru zwierząt padłych lub
c) Innych dokumentów potwierdzających wykonanie usług odbioru zwierząt padłych, zawierających co najmniej:
• datę wykonania usługi,
• określenie rodzaju i ilości odebranych zwierząt padłych,
• dane podmiotu zlecającego i wykonującego,
• potwierdzenie odbioru (podpis/wewnętrzna akceptacja systemowa).
Wykonawca składa przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Zamawiający nie określa szczególnego sposobuspełniania przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunków udziału w postępowaniu.
2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w
art.112 ust. 2 pkt 2, jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje roboty
budowlane, dostawy lub usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie
ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty
budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
4. W przypadku, o którym mowa w ust. 2 i 3, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie za-mówienia dołączają
odpowiednio do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo do oferty oświadczenie, z którego wynika, które
roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy. (wzór zał. nr 4 do SWZ).
Wymagana forma:
Wykonawcy składają oświadczenia w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym,
lubpodpisem osobistym osoby upoważnionej do reprezentowania wykonawców zgodnie z formą reprezentacji określoną w
dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej lub innym dokumencie.
W przypadku gdy oświadczenie zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym
podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym,
podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w
postaci papierowej.Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, dokonuje
odpowiednio
wykonawca lub wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia lub notariusz.
5. W przypadku, o którym mowa w ust.1, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o
udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem.
6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie
o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu składa każdy
z Wykonawców. Oświadczenie to ma potwierdzać brak podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w zakresie,
w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału
w postępowaniu.
7. Jeżeli została wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający może
żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
8. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte
wykonanie zamówienia, określoną w art. 366 Kodeksu cywilnego.9.Oferta wspólna, składana przez dwóch lub więcejWykonawców, powinna spełniać następujące wymagania:
• Oferta wspólna powinna być sporządzona zgodnie z SWZ,
• Sposób składania dokumentów w ofercie wspólnej:
- dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np. oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia składa każdy z
Wykonawców składających ofertę wspólną we własnym imieniu;
- dokumenty wspólne takie jak np. formularz ofertowy, dokumenty podmiotowe i przedmiotowe składa pełnomocnik
Wykonawców w imieniu wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Istotne postanowienia umowy zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2025-12-18 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia zgodnie z informacją wskazaną w rozdziale VII SWZ
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-12-18 11:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-01-16
INNE PRZETARGI Z TARNOBRZEGA
- Wyłapywanie i opieka nad zwierzętami bezdomnymi, świadczenie usług lek.-wet. dla zwierząt wraz z całodobową opieką w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, na terenie miasta Tarnobrzega .
- Zarządzanie lokalowym zasobem Miasta Tarnobrzega
- "Dostosowanie budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kurasia 7 w Tarnobrzegu do istniejących przepisów przeciwpożarowych".
- Dostawa sprzętu informatycznego związane z realizacją projektu w ramach grantu "Cyberbezpieczny Samorząd" - 2 zadania
- Dostawa nici chirurgicznych oraz specjalistycznych materiałów medycznych dla Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu
- Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1130R ul. Mickiewicza w Nowej Dębie
więcej: przetargi w Tarnobrzegu »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Opieka weterynaryjna nad wolnościowym stadem żubrów bytującym na terenie Nadleśnictwa Krynki, w ramach projektu "Zarządzanie migracją żubra we wschodniej Polsce" - V postępowanie.
- "Świadczenie usług weterynaryjnych - opieka nad zwierzętami bezdomnymi i zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Błonie w 2026 r."
- Odławianie, transport i utrzymanie bezdomnych zwierząt z terenu gminy Wizna w 2026 roku
- Odławianie i leczenie dzikich zwierząt z terenu miasta Opola
- Wyłapywanie, transport oraz utrzymywanie bezdomnych psów z terenu gminy Trzcianne
- Wyłapywanie i opieka nad zwierzętami bezdomnymi, świadczenie usług lek.-wet. dla zwierząt wraz z całodobową opieką w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, na terenie miasta Tarnobrzega .
więcej: Usługi weterynaryjne »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.





