eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Piotrków Trybunalski › Podział istniejącego budynku Domu Dziecka na dwie części: budynek A i budynek B mieszczącego się przy ulicy Wysokiej 24/26 w Piotrkowie Trybunalskim.



Ogłoszenie z dnia 2022-07-11


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Podział istniejącego budynku Domu Dziecka na dwie części: budynek A i budynek B mieszczącego się przy ulicy Wysokiej 24/26 w Piotrkowie Trybunalskim.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Piotrków Trybunalski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648468

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pasaż Karola Rudowskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Piotrków Trybunalski

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-300

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@piotrkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.piotrkow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

zakupowej https://platformazakupowa.pl/transakcja//631210

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Podział istniejącego budynku Domu Dziecka na dwie części: budynek A i budynek B mieszczącego się przy ulicy Wysokiej 24/26 w Piotrkowie Trybunalskim.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-00393179-f497-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00248643

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-07-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016777/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Wykonanie remontu i adaptacji istniejącej części Domu Dziecka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn.: „Reorganizacja Systemu pieczy zastępczej w Piotrkowie Trybunalskim” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Działanie IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00224203/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SPZ.271.17.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Podział istniejącego budynku domu dziecka na dwie części: budynek A i budynek B.
Istniejący budynek domu dziecka zostanie podzielony funkcjonalnie na dwie niezależne placówki. Podział nastąpi poprzez wykonanie niezbędnych zamurowań, wykonaniu ściany oddzielenia pożarowego, w budynku B wydzielona zostanie nowa przestrzeń klatki schodowej. Zaprojektowano dodatkowe wejście do przestrzeni piwnic znajdujących się pod budynkiem „B”. W obrębie obu klatek schodowych (budynek „A” i budynek „B”) zamontowane zostaną platformy schodowe krzywoliniowe, przystosowane dla obsługi komunikacyjnej osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Instalacje wody i kanalizacji zostaną rozdzielone, zamontowane zostaną dwa odrębne wodomierze. Wymienione zostaną piony i poziomy, wymieniony zostanie biały montaż.
W łazienkach część białego montaż i baterii przystosowana dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Instalacja elektryczna wewnętrzna zostanie rozdzielona i wymieniona na nową wraz z osprzętem. Zostaną zamontowane wyłączniki p.poż odrębne dla obu budynków. Zostaną zamontowane podliczniki, tak aby możliwe było rozliczenie zużycia energii z istniejącego przyłącza do budynku.
Lokalna kotłownia c.o. i c.w.u. pozostanie w budynku „A” (piwnice) i będzie obsługiwała oba wyodrębnione budynki. Blok kuchenny pozostaje w budynku „A”. Kuchnia w budynku „B” będzie funkcjonowała na zasadzie cateringu.
Roboty muszą zostać wykonane w najwyższym standardzie, zapewniającymi spełnienie wymagań zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania.
Roboty budowlane:
 roboty rozbiórkowe,
 zamurowania, wykonanie nowych nadproży,
 wykonanie konstrukcji żelbetowych (klatka schodowa),
 tynki i okładziny wewnętrzne,
 ścianki działowe,
 podłogi i posadzki,
 stolarka okienna i drzwiowa,
 ślusarka, poręcze, uchwyty dla niepełnosprawnych,
 platformy schodowe,
 roboty zewnętrzne.
Roboty instalacyjne:
 wymiana instalacji wod. – Kan.,
 zmiana lokalizacji grzejników,
 dostawa i montaż urządzeń sanitarnych, w tym dla osób niepełnosprawnych,
 dostawa i montaż armatury czerpalnej, w tym dla osób niepełnosprawnych,
Roboty elektryczne:
 roboty demontażowe starych instalacji,
 rozdział instalacji elektrycznych z dodatkowym opomiarowaniem zużycia energii elektrycznej do rozliczeń wewnętrznych,
 przeciwpożarowy wyłącznik prądu,
 wykonanie tablic energetycznych piętrowych wraz z zasilaniem,
 instalacja oświetlenia podstawowego,
 instalacja oświetlenia ewakuacyjnego – awaryjnego,
 instalacja gniazd wtyczkowych 230 V,
 gniazda wtyczkowe siłowe,
 ostrzegacze gazowe,
 instalacja domofonowa,
 instalacja telefoniczna,
 instalacja TV,
 ochrona przeciwporażeniowa i przepięciowa,
 instalacje suszarek do rąk, baterii dla niepełnosprawnych,
 instalacja wzywania pomocy,
 pętle indukcyjne.
Wymagania:
1) W dniu zgłoszenia gotowości do odbioru końcowego, wykonawca ma obowiązek przekazania zamawiającemu kompletu dokumentów odbiorowych wraz z pozwoleniem na użytkowanie lub przyjętym zawiadomieniem o zakończeniu robót zgodnie z wymaganiami przepisów Prawa Budowlanego bez uwag ani sprzeciwu.
2) W okresie rękojmi i gwarancji, w ramach wynagrodzenia, wykonawca przejmuje na siebie wszelkie obowiązki wynikające z serwisowania i konserwacji zabudowanych urządzeń, instalacji i wyposażenia zamontowanego podczas robót. Wykonawca przez okres rękojmi dokonywał będzie, nie rzadziej niż dwa razy w roku, serwisowanie i konserwację instalacji, urządzeń i wyposażenia elektrycznego. Konserwacja dokonana będzie w terminie do 30 maja każdego roku obowiązującej rękojmi – I termin, oraz do 30 listopada każdego roku obowiązującej rękojmi – II termin i potwierdzona wpisem do książki serwisowej danego urządzenia. O fakcie dokonania konserwacji i serwisu wykonawca poinformuje zamawiającego pisemnie we wskazanych terminach. Do zgłoszenia potwierdzenia wykonawca dołączy kserokopię książki serwisowej danego urządzenia z odpowiednim wpisem potwierdzającym dokonanie serwisu i konserwacji. Po dokonaniu zgłoszenia Zamawiający w terminie 14 dni dokona sprawdzenia i odbioru wykonanych prac. Zamawiający uzna prace za wykonane należycie jeżeli w terminie 14 dni nie zgłosi na piśmie Wykonawcy zastrzeżeń i uwag. W przypadku ujawnienia wad, zamawiający wyznaczy termin na ich usunięcie.
3) W przypadku, gdy wykonawca nie przystępuje do usuwania wad lub usunie wady w sposób nienależyty, zamawiający, poza uprawnieniami przysługującymi mu na podstawie Kodeksu Cywilnego, może powierzyć usunięcie wad podmiotowi trzeciemu na koszt i ryzyko wykonawcy (wykonanie zastępcze),po uprzednim wezwaniu wykonawcy i wyznaczeniu dodatkowego terminu nie krótszego niż 21 dni.
4) Wykonawca na własny koszt dokona przeglądu gwarancyjnego końcowego z powiadomieniem odpowiednich instytucji, w tym zamawiającego a protokół dostarczy inwestorowi, na trzy tygodnie przed upływem terminu gwarancji. W przypadku wystąpienia, usterki zawarte w protokole należy naprawić w ciągu 14 dni od sporządzenia protokołu i ponownie wykonać przegląd. W protokole wykonawca poda sposób i nr rachunku na który ma zostać zwrócone zabezpieczenie gwarancyjne do umowy.
5) Zamawiający dopuszcza stosowanie innego typu osprzętu i wyposażenia niż w dokumentacji pod warunkiem zachowania tych samych danych technicznych i standardów jakościowych elementów wskazanych dokumentacją.
6) Zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej z inwentaryzacją powykonawczą włącznie, na koszt własny.
7) Przeprowadzenie niezbędnych badań wynikających z przepisów i prawa budowlanego, w tym badań natężenia oświetlenia w pomieszczeniach budynku.
8) Przeprowadzenie wizji stanu technicznego budynków znajdujących się w strefie oddziaływania robót. Wymagane jest wykonanie dokumentacji fotograficznej.
9) Wykonawca będzie odpowiadać za wszelkie spowodowane przez jego działania uszkodzenia instalacji na powierzchni ziemi i urządzeń podziemnych wykazanych w dokumentach przekazanych mu przez zamawiającego.
10) Rozpoczęcie prac należy zgłosić do odpowiednich jednostek – gestorów sieci, celem poinformowania o w/w robotach i czasie ich trwania.
2. Zamawiający wymaga, aby łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym używanych przy wykonywaniu tego zadania wynosił co najmniej 10%, zgodnie z art. 68 ust. 3 z art. 36a ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
3. Nie dokonano podziału zamówienia na części z powodu:
Realizacja zadania przez różnych wykonawców skutkowałoby powstaniem kolizji niemożliwych do wyeliminowania lub uniemożliwiających prawidłową realizację zadań. Roboty wykonywane są w tym samym czasie i są od siebie zależne, co zapewnia spójność realizacji. W przypadku podziału czas wykonania robót byłby nieracjonalnie wydłużony, co miałoby wpływ na zwiększenie kosztów inwestycji.
4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań.
5. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w SWZ CZĘŚĆ II.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45215215-7 - Roboty budowlane w zakresie domów dziecka

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu nie złożono żadnej oferty.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.