eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Myszków › BUDOWA BUDYNKU KLUBOWEGO ORAZ 2 KORTÓW DO TENISA W MYSZKOWIE.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2023-02-21


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
BUDOWA BUDYNKU KLUBOWEGO ORAZ 2 KORTÓW DO TENISA W MYSZKOWIE.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Myszków

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398497

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: Kościuszki 26

1.4.2.) Miejscowość: Myszków

1.4.3.) Kod pocztowy: 42-300

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.4.7.) Numer telefonu: 34 313-26-82

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@miastomyszkow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.miastomyszkow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00104612

2.2.) Data ogłoszenia: 2023-02-21

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2023/BZP 00061632

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
1. Zamówienie do zrealizowania na terenie stadionu sportowego przy ul. Pułaskiego w Myszkowie polega na wyburzeniu budynku klubowego, budowie nowego budynku klubowego, budowie dwóch kortów do tenisa ziemnego, budowie dróg wewnętrznych, chodników i parkingów oraz na dostawie i montażu elementów małej architektury.
2. Charakterystyka przedmiotu zamówienia:
1) wyburzenie istniejącego parterowego budynku klubowego o pow. zabudowy 609,7 m2 i wysokości 4,12 m, rozbiórka nawierzchni asfaltowej i betonowej – 1150 m2, rozbiórka części ogrodzeń metalowego panelowego i z płyt betonowych;
2) budowa nowego parterowego budynku klubowego o powierzchni zabudowy 633,4 m2 i kubaturze 2 204,8 m3 zawierającego szatnie, toalety (dla zawodników, personel i ogólnodostępne dla kibiców), pomieszczenia masażysty, pomieszczenie trenera, pokój sędziów, pomieszczenia magazynowe, techniczne i gospodarcze, siłownię, biuro kierownika obiektu, sekretariat, salkę konferencyjną;
3) budowa dwóch kortów do tenisa ziemnego o nawierzchni z mączki ceglanej – 1336,3 m2 i oświetleniem na masztach;
4) budowa dróg wewnętrznych, chodników i parkingów (30 samochodów osobowych i 6 autobusów) o nawierzchni:
- z kostki betonowej pełnej na podbudowie tłuczniowej – 205,00 m2,
- z kostki betonowej ażurowej na podbudowie tłuczniowej – 2474,40 m2,
- z ekokraty z tworzyw sztucznych o wysokości 5 cm na podbudowie tłuczniowej – 963,50 m2;
5) budowę piłkochwytów o wysokości 6 m – 182,8 m, budowę ogrodzenia stalowego panelowego – 27,6 oraz ogrodzenia placu gospodarczego pełne metalowe – 22,8 m;
6) dostawa i montaż elementów małej architektury w postaci ławek okrągłych metalowo-drewnianych – 14 szt., metalowych koszy na śmieci – 4 szt., metalowych krat ochronnych na pnie drzew – 4 szt., nasadzenia sadzonek klonu wys. 200-300 cm – 4 szt.
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 2 do SWZ – Dokumentacja do realizacji zamówienia.
4. Obiekt przystosowany jest dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek posiada pochylnie wjazdowe dla wózków inwalidzkich i ogólnodostępne toalety dla osób niepełnosprawnych. W ciągach chodników i dróg manewrowych parkingów zaprojektowane są odpowiednie obniżenia krawężników.
5. Rodzaj zamówienia: robota budowlana.
6. Kody CPV:
1) Główny kod CPV:
­ 45212220-4 Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi.
2) Dodatkowe kody CPV: w SWZ.
7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, w trybie określonym w art. 121 ustawy Pzp.
8. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części (zakresów) zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania przez Wykonawcę nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. W tym celu Wykonawca winien podać odpowiednie informacje w formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie zamierza wykonywać zamówienia przy udziale podwykonawców, należy wpisać w odpowiednim miejscu tabeli formularza oferty „nie dotyczy” lub inne podobne sformułowanie.
9. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.
10. W niniejszym postępowaniu Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert częściowych.
11. Powody braku podziału udzielanego zamówienia na części.
W skład robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia wchodzi budowa budynku klubowego wraz z instalacjami, dwóch kortów tenisowych z piłkochwytami i oświetleniem, zagospodarowanie terenu w postaci przebudowy sieci uzbrojenia terenu, przyłączy zewnętrznych do budynku, parkingów dla samochodów osobowych i autokarów, dróg manewrowych i wewnętrznych, zieleni urządzonej.
Na terenie stadionu sportowego przy ul. Pułaskiego w Myszkowie inny wykonawca, któremu zostało udzielone zamówienie publiczne w innym postępowaniu realizuje przebudowę bieżni stadionu i część zagospodarowania terenu w sąsiedztwie bieżni z umownym terminem zakończenia - 11.05.2023 r, co już teoretycznie można uznać jako podzielenie zamówienia na części w odrębnie prowadzonych postępowaniach polegające na realizacji obiektów sportowych na terenie stadionu sportowego. Wcześniej, tj. w 2020 r. na terenie kompleksu sportowego wykonano boisko treningowe do piłki nożnej o nawierzchni z syntetycznej trawy.
Za brakiem podziału udzielanego zamówienia na części przemawiają względy techniczne i organizacyjne. Przebudowywane części sieci uzbrojenia terenu oraz zagospodarowanie terenu w postaci dróg i parkingów jest wspólne dla tego zamówienia i podział jego na części wprowadziłby niepotrzebne zamieszanie przy wykonywaniu robót budowalnych skutkujące opóźnieniem w realizacji zamówienia z możliwym przełożeniem na utratę dofinansowania.
Przyczyną tego stanu rzeczy jest to, że teren objęty prowadzoną budową i nową budową dotyczącą przedmiotowego zamówienia posiada zbyt małą powierzchnię, aby podzielić go na obszary obsługujące kolejne budowy, za które będą odpowiedzialni kolejni wykonawcy. Sytuację komplikuje słabe skomunikowanie stadionu z drogami publicznymi. Na teren stadionu prowadzi tylko jedna droga dojazdowa, która również będzie przebudowywana w ramach tego zamówienia.
W sytuacji opisanej powyżej niepodzielenie udzielanego zamówienia na części nie spowoduje utrudnienia uczciwej konkurencji oraz nie wpłynie na udział małych i średnich przedsiębiorstw w postępowaniu, gdyż Wykonawcy w celu spełniania warunków udziału w postępowaniu ustalonych na proporcjonalnym poziomie w stosunku do przedmiotu zamówienia mogą również wspólnie składać ofertę lub polegać na zasobach podmiotów trzecich (podwykonawców).
Zgodnie z zapisami promesy wstępnej w ramach Polskiego Ładu Zamawiający musi ogłosić postępowanie zakupowe w celu wyboru Wykonawcy/Wykonawców inwestycji w terminie nie dłuższym niż 9 miesięcy od dnia udostępnienia promesy wstępnej przez BGK. W przypadku realizacji zamówienia z podziałem na części istnieje ryzyko wyboru Wykonawcy tylko na niektóre z części. Wówczas wystąpi konieczność powtórzenia postępowania. W sytuacji nieudanej powtórnej procedury Zamawiającemu może nie wystarczyć czasu, by przeprowadzić kolejne postępowanie, ponieważ upłynie dziewięciomiesięczny termin na jego ogłoszenie. W związku z tym promesa wygaśnie, a Zamawiający utraci całe dofinansowanie.
W przypadku konieczności powtórzenia postępowania z uwagi na wybór Wykonawców tylko niektórych części zamówienia wybrani Wykonawcy w ramach pierwszego postępowania będą zmuszeni czekać na podpisanie umowy do czasu rozstrzygnięcia ostatniej procedury. Rodzi to ryzyko, że któryś z oczekujących Wykonawców zrezygnuje z realizacji zamówienia, co może oznaczać utratę dofinansowania.
Zgodnie z promesą wstępną programu Polski Ład zapłata wynagrodzenia Wykonawcy w całości nastąpi po realizacji inwestycji w terminie nie dłuższym niż 35 dni od dnia odbioru prac przez beneficjenta. W przypadku podziału zamówienia na części terminy realizacji poszczególnych zadań byłyby różne z uwagi na zakres prac. Wykonawcy, którzy wcześniej zrealizują swoje części, byliby zmuszeni oczekiwać na gotowość odbioru przez ostatniego z Wykonawców. Skutkiem będzie niemożność wypłaty należnego im wynagrodzenia. Wypłata zależeć będzie bowiem od wykonania innej części zamówienia przez innego Wykonawcę. Tym samym Zamawiający zmuszałby część Wykonawców, by oczekiwali na należną im wypłatę. Ograniczy to z pewnością krąg podmiotów zainteresowanych udziałem w postępowaniu.
Nie można wykluczyć również ekstremalnych sytuacji, a mianowicie gdy jeden z Wykonawców w ogóle nie wykona swojej części zamówienia albo wda się w spór z Zamawiającym co do jakości wykonanych przez niego prac. Nastąpi to np. gdy Zamawiający uzna, że nie doszło do prawidłowego zrealizowania części zamówienia. Taki spór będzie musiał rozstrzygnąć Sąd Polubowny przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, co z kolei skutkuje koniecznością oczekiwania na odbiór końcowy przez pozostałych Wykonawców, którzy swoje części zamówienia wykonali w sposób należyty i terminowy.
Zadanie inwestycyjne uzyskało wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - Wstępna Promesa: Edycja2/2021/6691/PolskiLad.
Pozostałe informacje w Rozdziale 5 SWZ.

Po zmianie:
1. Zamówienie do zrealizowania na terenie stadionu sportowego przy ul. Pułaskiego w Myszkowie polega na wyburzeniu budynku klubowego, budowie nowego budynku klubowego, budowie dwóch kortów do tenisa ziemnego, budowie dróg wewnętrznych, chodników i parkingów oraz na dostawie i montażu elementów małej architektury.
2. Charakterystyka przedmiotu zamówienia:
1) wyburzenie istniejącego parterowego budynku klubowego o pow. zabudowy 609,7 m2 i wysokości 4,12 m, rozbiórka nawierzchni asfaltowej i betonowej – 1150 m2, rozbiórka części ogrodzeń metalowego panelowego i z płyt betonowych;
2) budowa nowego parterowego budynku klubowego o powierzchni zabudowy 633,4 m2 i kubaturze 2 204,8 m3 zawierającego szatnie, toalety (dla zawodników, personel i ogólnodostępne dla kibiców), pomieszczenia masażysty, pomieszczenie trenera, pokój sędziów, pomieszczenia magazynowe, techniczne i gospodarcze, siłownię, biuro kierownika obiektu, sekretariat, salkę konferencyjną;
3) budowa dwóch kortów do tenisa ziemnego o nawierzchni z mączki ceglanej – 1336,3 m2 i oświetleniem na masztach;
4) budowa dróg wewnętrznych, chodników i parkingów (30 samochodów osobowych i 6 autobusów) o nawierzchni:
- z kostki betonowej pełnej na podbudowie tłuczniowej – 205,00 m2,
- z kostki betonowej ażurowej na podbudowie tłuczniowej – 2474,40 m2,
- z ekokraty z tworzyw sztucznych o wysokości 5 cm na podbudowie tłuczniowej – 963,50 m2;
5) budowę piłkochwytów o wysokości 6 m – 182,8 m, budowę ogrodzenia stalowego panelowego – 27,6 oraz ogrodzenia placu gospodarczego pełne metalowe – 22,8 m;
6) dostawa i montaż elementów małej architektury w postaci ławek okrągłych metalowo-drewnianych – 14 szt., metalowych koszy na śmieci – 4 szt., metalowych krat ochronnych na pnie drzew – 4 szt., nasadzenia sadzonek klonu wys. 200-300 cm – 4 szt.
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia po zmianach z dnia 16.02.2023 roku oraz w załączniku nr 2 do SWZ – Dokumentacja do realizacji zamówienia po zmianach z dnia 21.02.2023 roku.
4. Obiekt przystosowany jest dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek posiada pochylnie wjazdowe dla wózków inwalidzkich i ogólnodostępne toalety dla osób niepełnosprawnych. W ciągach chodników i dróg manewrowych parkingów zaprojektowane są odpowiednie obniżenia krawężników.
5. Rodzaj zamówienia: robota budowlana.
6. Kody CPV:
1) Główny kod CPV:
­ 45212220-4 Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi.
2) Dodatkowe kody CPV: w SWZ.
7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, w trybie określonym w art. 121 ustawy Pzp.
8. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części (zakresów) zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania przez Wykonawcę nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. W tym celu Wykonawca winien podać odpowiednie informacje w formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie zamierza wykonywać zamówienia przy udziale podwykonawców, należy wpisać w odpowiednim miejscu tabeli formularza oferty „nie dotyczy” lub inne podobne sformułowanie.
9. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.
10. W niniejszym postępowaniu Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert częściowych.
11. Powody braku podziału udzielanego zamówienia na części.
W skład robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia wchodzi budowa budynku klubowego wraz z instalacjami, dwóch kortów tenisowych z piłkochwytami i oświetleniem, zagospodarowanie terenu w postaci przebudowy sieci uzbrojenia terenu, przyłączy zewnętrznych do budynku, parkingów dla samochodów osobowych i autokarów, dróg manewrowych i wewnętrznych, zieleni urządzonej.
Na terenie stadionu sportowego przy ul. Pułaskiego w Myszkowie inny wykonawca, któremu zostało udzielone zamówienie publiczne w innym postępowaniu realizuje przebudowę bieżni stadionu i część zagospodarowania terenu w sąsiedztwie bieżni z umownym terminem zakończenia - 11.05.2023 r, co już teoretycznie można uznać jako podzielenie zamówienia na części w odrębnie prowadzonych postępowaniach polegające na realizacji obiektów sportowych na terenie stadionu sportowego. Wcześniej, tj. w 2020 r. na terenie kompleksu sportowego wykonano boisko treningowe do piłki nożnej o nawierzchni z syntetycznej trawy.
Za brakiem podziału udzielanego zamówienia na części przemawiają względy techniczne i organizacyjne. Przebudowywane części sieci uzbrojenia terenu oraz zagospodarowanie terenu w postaci dróg i parkingów jest wspólne dla tego zamówienia i podział jego na części wprowadziłby niepotrzebne zamieszanie przy wykonywaniu robót budowalnych skutkujące opóźnieniem w realizacji zamówienia z możliwym przełożeniem na utratę dofinansowania.
Przyczyną tego stanu rzeczy jest to, że teren objęty prowadzoną budową i nową budową dotyczącą przedmiotowego zamówienia posiada zbyt małą powierzchnię, aby podzielić go na obszary obsługujące kolejne budowy, za które będą odpowiedzialni kolejni wykonawcy. Sytuację komplikuje słabe skomunikowanie stadionu z drogami publicznymi. Na teren stadionu prowadzi tylko jedna droga dojazdowa, która również będzie przebudowywana w ramach tego zamówienia.
W sytuacji opisanej powyżej niepodzielenie udzielanego zamówienia na części nie spowoduje utrudnienia uczciwej konkurencji oraz nie wpłynie na udział małych i średnich przedsiębiorstw w postępowaniu, gdyż Wykonawcy w celu spełniania warunków udziału w postępowaniu ustalonych na proporcjonalnym poziomie w stosunku do przedmiotu zamówienia mogą również wspólnie składać ofertę lub polegać na zasobach podmiotów trzecich (podwykonawców).
Zgodnie z zapisami promesy wstępnej w ramach Polskiego Ładu Zamawiający musi ogłosić postępowanie zakupowe w celu wyboru Wykonawcy/Wykonawców inwestycji w terminie nie dłuższym niż 9 miesięcy od dnia udostępnienia promesy wstępnej przez BGK. W przypadku realizacji zamówienia z podziałem na części istnieje ryzyko wyboru Wykonawcy tylko na niektóre z części. Wówczas wystąpi konieczność powtórzenia postępowania. W sytuacji nieudanej powtórnej procedury Zamawiającemu może nie wystarczyć czasu, by przeprowadzić kolejne postępowanie, ponieważ upłynie dziewięciomiesięczny termin na jego ogłoszenie. W związku z tym promesa wygaśnie, a Zamawiający utraci całe dofinansowanie.
W przypadku konieczności powtórzenia postępowania z uwagi na wybór Wykonawców tylko niektórych części zamówienia wybrani Wykonawcy w ramach pierwszego postępowania będą zmuszeni czekać na podpisanie umowy do czasu rozstrzygnięcia ostatniej procedury. Rodzi to ryzyko, że któryś z oczekujących Wykonawców zrezygnuje z realizacji zamówienia, co może oznaczać utratę dofinansowania.
Zgodnie z promesą wstępną programu Polski Ład zapłata wynagrodzenia Wykonawcy w całości nastąpi po realizacji inwestycji w terminie nie dłuższym niż 35 dni od dnia odbioru prac przez beneficjenta. W przypadku podziału zamówienia na części terminy realizacji poszczególnych zadań byłyby różne z uwagi na zakres prac. Wykonawcy, którzy wcześniej zrealizują swoje części, byliby zmuszeni oczekiwać na gotowość odbioru przez ostatniego z Wykonawców. Skutkiem będzie niemożność wypłaty należnego im wynagrodzenia. Wypłata zależeć będzie bowiem od wykonania innej części zamówienia przez innego Wykonawcę. Tym samym Zamawiający zmuszałby część Wykonawców, by oczekiwali na należną im wypłatę. Ograniczy to z pewnością krąg podmiotów zainteresowanych udziałem w postępowaniu.
Nie można wykluczyć również ekstremalnych sytuacji, a mianowicie gdy jeden z Wykonawców w ogóle nie wykona swojej części zamówienia albo wda się w spór z Zamawiającym co do jakości wykonanych przez niego prac. Nastąpi to np. gdy Zamawiający uzna, że nie doszło do prawidłowego zrealizowania części zamówienia. Taki spór będzie musiał rozstrzygnąć Sąd Polubowny przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, co z kolei skutkuje koniecznością oczekiwania na odbiór końcowy przez pozostałych Wykonawców, którzy swoje części zamówienia wykonali w sposób należyty i terminowy.
Zadanie inwestycyjne uzyskało wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - Wstępna Promesa: Edycja2/2021/6691/PolskiLad.
Pozostałe informacje w Rozdziale 5 SWZ.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.1. Termin składania ofert

Przed zmianą:
2023-03-06 10:00

Po zmianie:
2023-03-09 10:00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.3. Termin otwarcia ofert

Przed zmianą:
2023-03-06 11:00

Po zmianie:
2023-03-09 11:00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.4. Termin związania ofertą

Przed zmianą:
2023-04-04

Po zmianie:
2023-04-07

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.