Ogłoszenie z dnia 2017-12-19
Ogłoszenie nr 500077744-N-2017 z dnia 19-12-2017 r.
Lubicz: Kompleksowa usługa oświetleniowa. OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY -
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
nie
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
nie
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
nie
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
nie
Informacje dodatkowe:
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Zarząd Dróg, Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu, Krajowy numer identyfikacyjny 87172575700000,
ul. ul. Toruńska
,
87162
Lubicz, woj.
kujawsko-pomorskie, państwo
Polska, tel.
566 782 709, e-mail
drogi@lubicz.pl, faks
566 782 709.
Adres strony internetowej (url): www.lubicz.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Jednostki organizacyjne administracji samorządowej
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kompleksowa usługa oświetleniowa.
Numer referencyjny
ZGK.271.412.22.2017
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia nie przeprowadzono dialogu technicznego
II.2) Rodzaj zamówienia
Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych:
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań):
Określenie wielkości lub zakresu zamówienia:
Kompleksowa usługa oświetleniowa polegająca na zakupie energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego lamp stanowiących własność Energa Oświetlenie oraz lamp stanowiących własność Gminy Lubicz powiązanych tym samym układem pomiarowym z lampami Energa Oświetlenie oraz konserwacji w/w latarni.
II.5) Główny Kod CPV:
09.30.00.00 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Gmina ma obowiązek finansowania oświetlenia wynikający z art. 18 ust. 1, pkt. 3 Prawa energetycznego. Energa-Oświetlenie Sp. z o.o. wykorzystując uprawnienie wynikające z tego przepisu oraz prawa własności, o którym mowa w art. 140 KC nie wyraziła zgody na zakup przez Gminę energii elektrycznej od 2012 r. w trybie przetargowym dla swoich lamp (pismo Nr EO/T/5/2011 z dnia 14.11.2011 r.). W związku z tym należało zastosować tryb udzielenia zamówienia z wolnej ręki. Powyższe również odnosi się do wyszczególnionych w załączniku do umowy punktów świetlnych stanowiących własność Gminy, lecz powiązanych z instalacjami Operatora tym samym układem opomiarowania. Wynika to z faktu, że budowa nowych punktów świetlnych odbywała się na zasadzie rozbudowy istniejącego oświetlenia (majątek EO). W takich przypadkach rozbudowywane oświetlenia są ściśle połączone poprzez wspólne urządzenia pomiarowe, oraz szafki oświetleniowe (sterujące tym oświetleniem). Te względy techniczne nie dają możliwości w obecnym układzie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, rozdzielenia instalacji stanowiących własność Energa Oświetlenie Sp. z o.o. i Gminy Lubicz.
Powyższe przyczyny odnoszą się zarówno do dostaw energii elektrycznej jak i konserwacji punktów oświetleniowych.
SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Dostawy energii elektrycznej
- Świadczenie usług przesyłania i dostawy energii cieplnej do budynku biurowego przy al. J. Ch. Szucha 2/4 w Warszawie
- Dostawa energii elektrycznej dla 6 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Dęblinie
- "Kompleksowa dostawa energii elektrycznej ... - dostarczanie energii elektrycznej do budynku sanitarnego na terenie basenu w Żarkach Letnisko przy ul. Kąpielowej 1B"
- Zakup energii elektrycznej
- Dostawa i odbiór energii elektrycznej dla Geotermii Poddębice na okres od 01.02.2026 r. do 31.12.2026 r.
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.





