eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi KatowiceZaktualizowanie dokumentacji projektowej budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego poprzez wprowadzenie zmian w zakresie oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego



Ogłoszenie z dnia 2014-02-07

Katowice: Zaktualizowanie dokumentacji projektowej budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego poprzez wprowadzenie zmian w zakresie oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego
Numer ogłoszenia: 44708 - 2014; data zamieszczenia: 07.02.2014
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie.

Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Miasto Katowice, ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 2593302, faks 32 2593303.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Zaktualizowanie dokumentacji projektowej budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego poprzez wprowadzenie zmian w zakresie oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego.

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.

II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Zaktualizowanie dokumentacji projektowej budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego poprzez wprowadzenie zmian w zakresie oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, które będą obejmowały nowe rozwiązania w zakresie: a) zmiany systemu zasilania oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego (bateria centralna + podstacje baterii centralnej), b) opracowania rysunków zamiennych w branży architektonicznej w pomieszczeniu baterii centralnej oraz we wszystkich innych branżach, gdzie zmiany systemu oświetlenia wymuszają zmiany branżowe, c) koordynacji oświetlenia awaryjnego na sufitach, d) koordynacji tras kablowych dla instalacji kabli pożarowych oświetlenia awaryjnego..

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.32.00.00 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania .

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki

III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak, projekt/program: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Ślaskiego na lata 2007-2013.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 05.02.2014.

IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: .

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Jems Architekci Sp. z o.o., ul. Gagarina 28a, 00-754 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 69274,53 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

  • Cena wybranej oferty: 86100,00

  • Oferta z najniższą ceną: 86100,00 / Oferta z najwyższą ceną: 86100,00

  • Waluta: PLN.

ZAŁĄCZNIK I

Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę

  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.

  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Zamówienia należy udzielić zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 1b) ustawy PZP. (cyt. 1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę: b) z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych, wynikających z odrębnych przepisów) W ramach przedmiotowych prac projektowych konieczne jest wykonanie zamiennego projektu wykonawczego Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach w zakresie dostosowania tego projektu do obecnie obowiązujących przepisów odnośnie oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego. W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27.04.2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2010 r. nr 85 poz. 553) nałożony jest wymóg certyfikacji opraw oświetlenia awaryjnego (dot. certyfikacji CNBOP). Oprawy zawarte w dokumentacji projektowej MCK nie są zgodne z ww. rozporządzeniem (były natomiast zgodne ze stanem prawnym obowiązującym w momencie sporządzania dokumentacji). W związku z powyższym wystąpiła konieczność wykonania zamiennego projektu wykonawczego oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego. Dokumentacja zostanie skoordynowana we wszystkich branżach z projektem wykonawczym Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Projektantowi przedmiotowego zadania inwestycyjnego - firmie Jems Architekci Sp. z o. o. przysługuje autorskie prawo osobiste, mające na celu chronienie jego więzi z utworem. Zgodnie z art. 16 pkt 3 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2000 r. poz. 80 nr 904), twórcy przysługuje prawo nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania. W związku z powyższym konieczne jest zlecenie wykonania przedmiotowego zakresu Generalnemu Projektantowi siedziby Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach - firmie Jems Architekci Sp. z o. o. Wykonanie projektu zamiennego o którym mowa powyżej jest niezbędne do kontynuacji robót budowlanych.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.