eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi PolańczykRozbudowa oświetlenia ulicznego w m-ci Rybne

To jest wynik przetargu. Zobacz także treść przetargu, którego dotyczy to ogłoszenie



Ogłoszenie z dnia 2014-09-24

Polańczyk: Rozbudowa oświetlenia ulicznego w m-ci Rybne
Numer ogłoszenia: 203031 - 2014; data zamieszczenia: 24.09.2014
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: nieobowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: tak, numer ogłoszenia w BZP: 183509 - 2014r.

Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk, woj. podkarpackie, tel. 013 4692118, faks.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Rozbudowa oświetlenia ulicznego w m-ci Rybne.

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane.

II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Zasilanie projektowanego obwodu oświetlenia ulicznego: Projektowane odcinki oświetlenia drogi gminnej w miejscowości Rybne stanowić będą kontynuację ist. obwodu oświetlenia. Należy zasilić je zgodnie z technicznymi warunkami przyłączenia do sieci elektroenergetycznej wydanymi przez RE Sanok. Miejscem dostarczenia energii elektrycznej są zaciski prądowe na słupach odejściowych. Projektowane odcinki oświetlenia wykonać przewodem AsXSn. Opis wykonania oświetlenia: Projektuje się wykonanie oświetlenia ulicznego linią napowietrzną na żerdziach strunobetonowych, wirowanych, zgodnie z planem sytuacyjnym. Linia napowietrzna: Linię napowietrzną oświetlenia ulicznego wykonać wg albumów Lnni t. I oraz Lnni t. II. Do budowy linii zaprojektowano przewód AsXSn. Do budowy stanowisk zastosować żerdzie strunobetonowe wirowane typu E. Inne szczegóły dotyczące linii podano w zestawieniu montażowym. Podziemne elementy żerdzi zabezpieczyć. Ustoje dobrano do gruntu średniego. Elementy stalowe zastosować ocynkowane. Oprawy oświetleniowe: Oświetlenie drogi zaprojektowano oprawami z sodowym źródłem światła o mocy 100W, klasa ochronności II, stopień ochrony IP 66, odbłyśnik jednoczęściowy, tłoczony, klosz płaski. Oprawy do żerdzi mocować przy użyciu wysięgników Wo-4 dla stanowisk o sile wierzchołkowej 4,3kN oraz W201 dla pozostałych stanowisk. Zasilanie opraw wykonać jednofazowo, poprzez skrzynkę bezpiecznikową z wkładką. Na każdym stanowisku należy wykonać połączenie przewodu neutralnego z zaciskiem ochronnym wysięgnika. Wysięgniki do lamp ulicznych oznaczyć żółtym paskiem natomiast na początku projektowanych odcinków oświetlenia ulicznego zawiesić żółtą tabliczkę z napisem WO. Ochrona przeciwporażeniowa: Przy zasilaniu oświetlenia zastosować układ sieciowy TN-C. Ochronę przeciwporażeniową projektuje się poprzez szybkie wyłączenie przy zastosowaniu wkładki bezpiecznikowej w skrzynkach oraz zabezpieczenie obwodu w stacji transformatorowej. Roboty wykonać zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami i wymogami BHP. Wszelkie prace na urządzeniach czynnych należy wykonywać po uprzednim wyłączeniu napięcia, wykonaniu widocznej przerwy w zasilaniu oraz upewnienia się o nieobecności napięcia. Po wykonaniu robót montażowych przeprowadzić pomiary ciągłości żył kabli, rezystancji izolacji, rezystancji uziemień oraz skuteczności ochrony przeciwporażeniowej. Wytyczenie trasy urządzeń w terenie, a po ich wybudowaniu inwentaryzację powykonawczą zlecić uprawnionemu geodecie. Niniejsza inwestycja przebiega w terenie zabudowanym. Materiały z demontażu: wysięgniki rurowe oraz oprawy zdać do magazynu RE Sanok.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załącznikach nr 1 (dokumentacja projektowa) i nr 2 (specyfikacja techniczna) do SIWZ.
Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysach nakładczych. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych orzeczeń, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane orzeczenia własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami.

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.31.61.00 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego 45.31.43.00 - Instalowanie infrastruktury okablowania 45.23.22.00 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych .

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Przetarg nieograniczony

III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 22.09.2014.

IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Zakład Budownictwa Energetycznego Baligród Ryszard Owsianik, ul. Ks. Tomasza Kościa 9, 38-606 Baligród, kraj/woj. podkarpackie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 46459,26 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

  • Cena wybranej oferty: 48323,96

  • Oferta z najniższą ceną: 48323,96 / Oferta z najwyższą ceną: 48323,96

  • Waluta: PLN.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.