eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Lanckorona › Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich w transporcie drogowym, którego Organizatorem jest Gmina Lanckorona od 01.01.2023 do 31.12.2023 r.



Ogłoszenie z dnia 2022-12-21


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich w transporcie drogowym, którego Organizatorem jest Gmina Lanckorona
od 01.01.2023 do 31.12.2023 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LANCKORONA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182077

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Krakowska 8

1.5.2.) Miejscowość: Lanckorona

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-143

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 33 876 35 95

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: srodowisko@lanckorona.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lanckorona.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich w transporcie drogowym, którego Organizatorem jest Gmina Lanckorona
od 01.01.2023 do 31.12.2023 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ecd2d275-77a2-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00509659

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00009019/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich w transporcie drogowym, którego Organizatorem jest Gmina Lanckorona od 1 stycznia do 31 grudnia 2023

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.4.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich w transporcie drogowym, którego organizatorem jest Gmina Lanckorona od 01 stycznia do 31 grudnia 2023 r.” w zakresie linii komunikacyjnych:
Linia nr 1 Lanckorona – Jastrzębia – Izdebnik – Lanckorona
Częstotliwość połączeń (na dobę): 8 razy pętla.
Linia nr 2 Palcza – Skawinki – Lanckorona, Lanckorona – Skawinki – Palcza
Częstotliwość połączeń (na dobę): 8 razy „tam i z „powrotem”.

3. Organizatorem usługi jest Gmina Lanckorona (Zamawiający), wykonawca wyłoniony w niniejszym postępowaniu staje się po zawarciu umowy Operatorem w rozumieniu przepisów Ustawy o Publicznym Transporcie Zbiorowym z dnia 16 grudnia 2010.
4. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać usługi przewozowe zgodnie z wyznaczonymi liniami komunikacyjnymi i rozkładem jazdy, przy zachowaniu przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym , Ustawy prawo przewozowe, rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, a także innych przepisów prawa dotyczących operatorów i przewoźników.
5. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia, do których zalicza zapewnienie kierowców autobusów, dyspozytorów, osób zarządzających transportem oraz samych autobusów.
6. Realizacja zadań przewozowych objętych przedmiotem postępowania sprowadza się do obsługi linii komunikacyjnej na terenie gminy Lanckorona oraz Budzów.
7. Długość dla linii nr 1 podana jest dla wariantów trasy w relacji pętla. Ilość kursów podana jest sumarycznie w relacji pętla. Wykonawca będzie świadczył przewozy w dni robocze od poniedziałku do piątku oraz w święta i dni wolne od pracy. Wykonawca będzie świadczył przewozy w oparciu o przebieg tras stanowiących Załącznik Nr 6 Linia nr 1 do Opisu Przedmiotu Zamówienia. Przebieg tras i ilość kursów może ulec zmianie jedynie w wyniku uzgodnień pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą w trakcie trwania umowy, jeżeli zajdą okoliczności (w szczególności zamknięcie lub remont dróg).
Długość dla linii nr 2 podana jest dla wariantów trasy w relacji „tam” i z „powrotem”. Ilość kursów podana jest sumarycznie w relacjach: „tam” i „z powrotem”. Wykonawca będzie świadczył przewozy w dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świat i dni wolnych od pracy. Wykonawca będzie świadczył przewozy w oparciu o przebieg tras stanowiących Załącznik Nr 6 Linia nr 2 do Opisu Przedmiotu Zamówienia. Przebieg tras i ilość kursów może ulec zmianie jedynie w wyniku uzgodnień pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą w trakcie trwania umowy, jeżeli zajdą okoliczności (w szczególności zamknięcie lub remont dróg).
8. Wykonawca będzie świadczył usługi busami o cechach minimalnych:
• liczba miejsc siedzących nie mniejsza niż 19;
• ogrzewanie (możliwość utrzymania temp. wewn. nie niższej niż 10 st. C w dowolnych warunkach pogodowych w zimie);
• klimatyzacja (możliwość utrzymania temp. wewn. nie wyższej niższej niż 23-25 st. C w dowolnych warunkach pogodowych w lecie);
• uchylne klapy dachowe;
9. Środki transportu muszą być sprawne technicznie i posiadać badania techniczne potwierdzone odpowiednim wpisem w dowodzie rejestracyjnym.
10. Wykonawca winien dysponować odpowiednią liczbą środków transportu wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2010 r., przystosowanych do drogowego przewozu osób, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami aby zapewnić sprawną i bezkolizyjną komunikację na wszystkich liniach. Środki transportu muszą spełniać wymagania wynikające z obowiązujących przepisów w zakresie bezpieczeństwa, prawa o ruchu drogowym, ochrony środowiska (z silnikami spełniającymi normy emisji spalin nie niższa niż EURO- 6) oraz warunków technicznych pojazdów, w tym wymagania w stosunku do pojazdów używanych do przewozu osób w transporcie zbiorowym. Busy nie mogą wykazywać oznak nadmiernego wyeksploatowania/zużycia w stosunku do wieku. Ilość minimalna środków transportu wynosi: 2 szt. + 1 szt. rezerwowego.
11. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia busów w tablice kierunkowe, podające przystanek końcowy.
12. Wykonawca do oferty załączy wykaz posiadanych pojazdów spełniających wymogi określone w pkt 9 i 10, lub/i porozumienie w sprawie planowanego wynajmu/leasingu pojazdów na okres umowy. Wykaz powinien zawierać: markę, typ, ilość miejsc (w tym siedzących), nr rejestracyjny, rok produkcji, przebieg, informację, czy pojazd jest wyposażony w klimatyzację.
13. Organizator może zażądać na etapie świadczenia usługi przekazania kopii dowodów rejestracyjnych w/w pojazdów, oraz okazania samych pojazdów. W przypadku, gdy siedziba Wykonawcy nie znajduje się w Gminie Lanckorona lub gminie graniczącej z Gminą Lanckorona - Organizator ma prawo zażądania okazania pojazdów w miejscowości Lanckorona.
14. Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić zasady korzystania z przystanków komunikacyjnych z ich właścicielami lub zarządcami.
15. Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania uzgodnionych rozkładów jazdy w formie papierowej oraz elektronicznej Zamawiającemu. Dotyczy to zarówno rozkładów jazdy poszczególnych linii w formie rozszerzonej o trasę linii wykonywanej komercyjnej.
16. Wykonawca, przed rozpoczęciem świadczenia usługi, na własny koszt umieszcza na przystankach rozkłady jazdy wraz z elementem (nośnikiem) do ich umieszczenia. Elementy te Wykonawca zobowiązany jest wykonać w jednolitej formie i umieścić na wszystkich obsługiwanych przystankach komunikacji oraz systematycznie (nie rzadziej niż co dwa tygodnie) uzupełniać brakujące. Wymogi minimalne dotyczące nośnika i rozkładów jazdy „przystankowych”:
• nośnik wykonany z materiału trwałego (zaleca się metalowy lub z pvc, przykręcany do słupka przystankowego), pozbawiony ostrych krawędzi, z zabezpieczeniem przed łatwym uszkodzeniem/kradzieżą rozkładu (min. szyba z plexiglasu, zabezpieczona śrubą lub zawleczką niemożliwą do usunięcia/odkręcenia bez narzędzi),
• rozkład jazdy powinien posiadać informacje o kierunku (przystanek początkowy i końcowy), nazwy bieżącego przystanku, oznaczenie w nagłówku nazwy Operatora (z nr telefonu, dopuszcza się umieszczenie logo), oznaczenie godzin odjazdu informacja o sposobach i miejscu zgłaszania oraz zasadach rozpatrywania skarg i reklamacji,
• rozkład jazdy powinien być zabezpieczony folią przez zawilgoceniem,
• na nośniku umieszcza się informację o cenach biletów ulgowych i miesięcznych, oraz o sposobie i miejscu nabycia biletów.
17. Wykonawca w razie zaistnienia takiej konieczności na wniosek Zamawiającego zobowiązany jest do każdorazowego dostosowania rozkładu jazdy poszczególnych tras w szczególności w celu zapewnienia skomunikowania linii z innymi liniami funkcjonującymi na ich przystankach krańcowych.
18. Przedmiotem oferty składanej przez Wykonawcę jest ustalenie przez niego kosztu jednego kilometra wykonania usługi - kwota netto oraz brutto. Do kalkulacji wielkości jednego kilometra Wykonawca (Operator) weźmie pod uwagę:
• przychody ze sprzedaży biletów i opłat dodatkowych (jeśli wystąpią),
• przychody w związku ze stosowaniem ustawowych uprawnień do ulgowych przejazdów na liniach komunikacyjnych,
• wszelkie koszty poniesione w trakcie realizacji usługi publicznego transportu zbiorowego, do realizacji której to usługi nabędzie prawo po wyborze, w szczególności koszty: przygotowania i wykonania usługi, uzyskania ew. uzgodnień administracyjnych.
19. Wielkość koszt jednego wozokilometra wykonania usługi - kwota netto oraz brutto podlega waloryzacji w okresie trwania umowy z tytułu wzrostu/spadku kosztów:
Wozokilometr – jednostka miary pracy eksploatacyjnej busa, przy czym 1 wozokilometr to przejazd busa na odległość 1 kilometra.
Wykonawca w ofercie określa wartość jednego kilometra wykonania usługi w zł/km (w odniesieniu do podanych ilości km wykonywanych na terenie obsługiwanym przez Organizatora Gminę Lanckorona).
20. Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i SWZ, w szczególności z istotnymi postanowieniami umowy.
21. Schemat linii komunikacyjnej
Linia nr 1 Lanckorona – Jastrzębia – Izdebnik – Lanckorona (pętla)
• długość: 21,2 km;
• częstotliwość połączeń na dobę: 8 (Pn – Nd) – w święta i dni wolne od pracy;
• częstotliwość połączeń na dobę 8 razy pętla;
• każde połączenie musi rozpoczynać i kończyć swój bieg na przystanku w centrum wsi Lanckorona;
• minimalna liczba przystanków: 17;
• każde połączenie musi rozpoczynać swój bieg w Lanckoronie (przystanek Centrum) i kończyć na przystanku w Lanckoronie ( przystanek Centrum) z możliwością rozszerzenia o linię komercyjną;
• każde połączenie musi być realizowane w sposób umożliwiający skomunikowanie linii komunikacyjnej będącej przedmiotem postępowania z innymi liniami komunikacyjnymi mającymi swoją trasę przez wieś Izdebnik (połączenie musi umożliwić pasażerom przejazd do/z Izdebnika w godzinach połączeń linii łączących z Krakowem i Wadowicami).
Linia nr 2 Palcza – Skawinki – Lanckorona, Lanckorona – Skawinki – Palcza (tam i z powrotem)
• długość: 15,6 km;
• częstotliwość połączeń na dobę: 8 (Pn – Pt) – z wyłączeniem świat i dni wolnych od pracy;
• częstotliwość połączeń na dobę 8 razy „tam i z powrotem”;
• minimalna liczba przystanków: 16;
• każde połączenie musi rozpoczynać swój bieg w Palczy (skrzyżowanie - sklep) i kończyć na przystanku w Lanckoronie (Lanckorona Mielecki) z możliwością rozszerzenia o linię komercyjną do Kalwarii Zebrzydowskiej lub Wadowic;
• każde połączenie musi być realizowane w sposób umożliwiający skomunikowanie linii komunikacyjnej będącej przedmiotem postępowania z innymi liniami komunikacyjnymi mającymi swoją trasę przez wieś Lanckorona (połączenie musi umożliwić pasażerom przejazd do/z Lanckorona w godzinach połączeń linii łączących z Kalwarią Zebrzydowską, Krakowem i Wadowicami).

4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jest niezgodna z przepisami ustawy. Przepis art. 63 Pzp. ustanawia formę elektroniczną dla oferty lub postać elektroniczną oferty opatrzoną podpisem zaufanym lub podpisem osobistym - dla postępowań o wartościach mniejszych niż progi unijne. W postępowaniach poniżej progów unijnych brak podpisu kwalifikowanego, zaufanego lub osobistego skutkować będzie odrzuceniem takiej oferty.
W postępowaniach o wartości mniejszej niż progi unijne dla ofert oraz oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa art 125 ust. 1 Pzp, wprowadzono rygor nieważności w zakresie formy ich złożenia. Zgodnie z art. 63 ust. 2 Pzp złożenie następuje pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (dokument w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Dokonanie czynności bez zachowania wymogu formy zastrzeżonej przez ustawę pod rygorem nieważności stanowi wadę tej czynności prawnej, która polega na niewywołaniu przez czynność zamierzonych skutków prawnych związanych z jej dokonaniem (nieważność bezwzględna).
Tym samym niepodpisanie oferty w wymaganej formie lub nieprawidłowe złożenie podpisu pod ofertą powoduje w konsekwencji, że oferta podlega odrzuceniu na podst. art. 226 ust. 1 pkt 3 Pzp.
Uzasadnienie faktyczne:
Oferta złożona przez Firma Transportowa MG BUS woj. małopolskie NIP: 6791210109 jest niepodpisana żadnym z podpisów tj.: podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Oferta złożona przez Firma Transportowa Anna Godzik Stanisław Dolny 7, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska woj. małopolskie NIP: 5512117274 jest niepodpisana żadnym z podpisów tj.: podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

Żeby złożenie oferty mogło być uznane za skuteczne, wymaga od wykonawcy przekazania zamawiającemu pliku (dokumentu elektronicznego) zawierającego ofertę wraz z właściwym podpisem elektronicznym, który został złożony przed zaszyfrowaniem oferty.
W toku badania stwierdzono, że plik zawierający ofertę nr 1 wraz z załącznikami: formularz ofertowy z oświadczeniami, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, wykaz usług, wykaz urządzeń, oświadczenie, wykaz osób, nie zostały opatrzone elektronicznym podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym; oraz plik zawierający ofertę nr 2 wraz z załącznikami: formularz ofertowy z oświadczeniami, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, wykaz usług, wykaz urządzeń, oświadczenie, wykaz osób, referencje nie zostały opatrzone elektronicznym podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. UZASADNIENIE UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA
Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w oparciu o art. 255 pkt 2. ustawy Pzp. w związku z art. 226 ust. 1 pkt 3. 
Uzasadnienie faktyczne:
Zgodnie z brzmieniem art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jest niezgodna z przepisami ustawy. Z uwagi na fakt, że dwie oferty złożone w postępowaniu podlegają odrzuceniu, zgodnie z brzmieniem art. 255 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ wszystkie oferty podlegają odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.