eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Przysucha › Budowa boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Wistka, gmina Przysucha (Nr postępowania: ZPI.271.120.2022.MM)



Ogłoszenie z dnia 2022-12-14


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Wistka, gmina Przysucha (Nr postępowania: ZPI.271.120.2022.MM)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina i Miasto Przysucha

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223379

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Kolberga 11

1.5.2.) Miejscowość: Przysucha

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: (048) 675 22 19

1.5.8.) Numer faksu: (048) 675 21 06

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaprzysucha.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminaprzysucha.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.gminaprzysucha.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Wistka, gmina Przysucha (Nr postępowania: ZPI.271.120.2022.MM)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d9fb092-699b-11ed-abdb-a69c1593877c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00494756

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-12-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018388/22/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Budowa boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Wistka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00449663/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.120.2022.MM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na budowie boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową (powierzchnia boiska: 1196 m2) w miejscowości Wistka, gm. Przysucha.
1) Lokalizacja inwestycji: inwestycja objęta niniejszym zamówieniem zlokalizowana jest w miejscowości Wistka, gm. Przysucha (jednostka ewidencyjna 142306_5 Przysucha – obszar wiejski), obręb 0018 Wistka, działki o nr ewid. 591, 592, 310/2.
2) Charakterystyka zakresu robót budowlanych objętych zamówieniem – Etap I:
a) usunięcie kolizji istniejącej sieci elektroenergetycznej (linii niskiego napięcia) z projektowanym boiskiem oraz wykonanie nowego odcinka doziemnego linii kablowej na działkach o nr ewid. 591, 592, 310/2;
b) rozbiórka istniejącego boiska o nawierzchni z betonu asfaltowego;
c) wycinka istniejących drzew i krzewów;
d) przeniesienie (demontaż i ponowny montaż) istniejącej strefy rekreacyjnej wraz z siłownią plenerową;
e) demontaż istniejącego utwardzenia z kostki betonowej oraz ponowne ułożenie istniejącej kostki betonowej przy projektowanym boisku wielofunkcyjnym;
f) przeniesienie altany;
g) budowa wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni poliuretanowej – w skład którego wchodzi: boisko do piłki ręcznej, boisko do tenisa ziemnego, boisko do gry w siatkówkę, boisko do koszykówki;
h) budowa chodnika komunikacyjnego oraz opaski wokół boiska z kostki betonowej;
i) wykonanie oświetlenia boiska wielofunkcyjnego.
3) Zadanie w zakresie pn. „Budowa wielofunkcyjnego boiska w miejscowości Wistka – Etap I” jest współfinansowane ze środków przyznanych w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
4) Charakterystyka zakresu robót budowlanych objętych zamówieniem – Etap II:
j) budowa piłkochwytów o wys. 5,0m (wzdłuż dłuższego boku) oraz 6,0m (za bramkami – wraz z 1 furtką i bramą wjazdową);
k) wykonanie elementów małej architektury, tj. ławek z oparciem (8 szt.) i koszy na śmieci (3 szt.);
l) wykonanie nawierzchni trawiastej.
5) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 9 do SWZ (Dokumenty określające przedmiot zamówienia).
6) Podstawą do określenia ceny oferty jest dokumentacja projektowa wskazana w załączniku nr 9 do SWZ. Przedmiar robót zawarty w załączniku nr 9 do SWZ nie stanowi opisu przedmiotu zamówienia, należy go traktować jedynie jako dokument pomocniczy przy opracowaniu oferty, a zawarte w nim zestawienie robót ma jedynie zobrazować ich skalę i pomóc w oszacowaniu kosztów wykonania zadania. W trakcie realizacji zamówienia przedmiar nie może stanowić podstawy roszczenia Wykonawcy, z tytułu informacji w nim zawartych. Wszelkie wątpliwości lub stwierdzone rozbieżności pomiędzy dokumentami zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ, a stanem faktycznym należy zgłaszać Zamawiającemu w trybie art. 284 ustawy Pzp.
7) Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania zakresu robót nie może być podstawą do żądania zmiany zaoferowanego przez Wykonawcę wynagrodzenia ryczałtowego.
8) Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy kosztorysu w wersji uproszczonej wraz z tabelą elementów scalonych, zawierającego wycenę oddzielnie na roboty określone w zakresie Etapu I oraz Etapu II. Złożenie kosztorysu jest obligatoryjne przed zawarciem umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia, w przypadku niedopełnienia ww. obowiązku Zamawiający uzna, iż Wykonawca odstępuje od jej zawarcia.
9) Kosztorys, o którym mowa powyżej będzie służył do obliczenia należnego wynagrodzenia Wykonawcy w szczególności w przypadku:
a) odstąpienia od umowy zawartej w ramach niniejszego postępowania;
b) rezygnacji z wykonania części przedmiotu zawartej umowy;
c) zlecenia robót nieujętych w dokumentacji projektowej;
d) robót zamiennych, zaniechanych, dodatkowych;
e) rozliczania wykonanych zadań.
3. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek rozbieżności pomiędzy projektem budowlanym a przedmiarem robót bezwzględne pierwszeństwo należy przyznać projektowi budowlanemu.
4. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa wzór umowy stanowiący załącznik 8 do SWZ.
5. Zamówienie obejmuje również roboty towarzyszące oraz tymczasowe nie objęte dokumentacją projektową oraz wymaganiami Zamawiającego a konieczne do uwzględnienia ze względu na przepisy prawa budowlanego oraz do ich prawidłowego ukończenia. Roboty te obejmują w szczególności:
1) organizację, zabezpieczenie i odpowiednie oznakowanie placu budowy;
2) przygotowanie dokumentacji do odbioru końcowego;
3) likwidację placu budowy i jego uporządkowanie.
6. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, w sposób zapewniający bezpieczeństwo ludzi i mienia.
7. Zaleca się by Wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej terenu objętego przedmiotem zamówienia oraz zapoznał się z dokumentami zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ. Termin wyznaczenia wizji lokalnej i szczegóły techniczne jej przeprowadzenia wymagają uzgodnienia z Zamawiającym, przed upływem terminu składania ofert, telefonicznie – Wydział Zagospodarowania Przestrzennego i Inwestycji (tel. (48) 675 28 23 wew. 123).
8. Odbiór prac nastąpi zgodnie z przepisami prawa budowlanego, aktualnie obowiązującymi polskimi normami, a także wytycznymi zawartymi w dokumentach atestacyjnych wbudowywanych materiałów.
9. Zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j.: Dz.U. 2021 poz. 2351 ze zm.), Wykonawca, tak na etapie sporządzania oferty, jak i podczas realizacji przedmiotowego zamówienia, powinien przestrzegać podstawowej zasady, że w ramach wykonawstwa budowlanego można wykorzystywać tylko te materiały budowlane dostępne na rynku, które są dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie. Zamawiający nie oczekuje od Wykonawcy przedłożenia stosownych certyfikatów bądź innych dokumentów tej wagi w ofercie, niemniej na etapie realizacji przedmiotowego zamówienia, zastrzega prawo żądania takich dokumentów, przed zastosowaniem tych materiałów.
10. Ewentualne użycie w SWZ przy opisie przedmiotu zamówienia nazwy producenta, znaku towarowego, patentu lub pochodzenia w odniesieniu do określonych materiałów, urządzeń, itp. ma za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technologicznych Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazania jako przykładowe i dopuszczalne przy realizacji zamówienia. Dobrane przez projektanta materiały konkretnych producentów Zamawiający traktuje jako określenie parametrów przedmiotów za pomocą podanego standardu, dopuszczając do stosowania rozwiązania równoważne, tj. inne odpowiedniki rynkowe z zastrzeżeniem, że będą spełniać ten sam poziom technologiczny i jakościowy oraz będą posiadać wymagane odrębnymi przepisami atesty, certyfikaty, świadectwa bezpieczeństwa i dopuszczenie do stosowania zgodnie z wymogami prawa budowlanego oraz innymi aktami prawnymi. Zamawiający anuluje wszelkie nazwy producenta, znaków towarowych, patentów itp. jeżeli występują w rysunkach lub opisach w dokumentacji projektowo – budowlanej - nie są one obowiązujące dla Wykonawcy.
11. Wykonawca zobowiązany jest udzielić gwarancji oraz rękojmi na całość wykonanego przedmiotu zamówienia, wynoszącej min. 60 miesięcy.
Termin rękojmi i gwarancji rozpoczyna bieg od podpisania protokołu bezusterkowego odbioru końcowego.
12. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j.: Dz.U. 2022 poz. 1510) z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (t.j. Dz.U. 2020 poz. 2207) osób wykonujących czynności nie będące samodzielnymi funkcjami technicznymi w budownictwie w zakresie realizacji robót budowlanych wykonywanych w ramach niniejszego zamówienia, przy czym zatrudnienie osób na podstawie umowy o pracę powinno trwać nieprzerwanie przez cały okres realizacji niniejszego zamówienia.
13. Rodzaj czynności, których dotyczy obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę:
1) roboty przygotowawcze,
2) wykonanie prac ogólnobudowlanych oraz instalacyjnych,
3) likwidacja placu budowy i jego uporządkowanie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45212120-3 - Roboty budowlane w zakresie parków tematycznych

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

45223821-7 - Elementy gotowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, z uwagi na fakt, że cena jedynej złożonej w postępowaniu oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej - wartość oferty jest wyższa od kwoty przeznaczonej przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia o 455 000,00 zł.
Zamawiający stwierdził, że w złożonej ofercie nie występują omyłki pisarskie (art. 223 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp) oraz omyłki rachunkowe (art. 223 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp), które mogłyby mieć wpływ na zaproponowaną cenę ofertową brutto.
Zamawiający po przeanalizowaniu swoich możliwości budżetowych nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
W związku z powyższym, mając na uwadze ekonomikę oraz celowość prowadzonego postępowania, tj. zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy oraz fakt, że w przedmiotowej sprawie wybór oferty najkorzystniejszej nastąpi w okolicznościach, w których następnie należy unieważnić postępowanie Zamawiający odstąpił od badania ofert złożonych w postępowaniu.
Przepis art. 255 pkt 3 ustawy Pzp w istocie nakazuje zbadać jedynie, czy oferta najkorzystniejsza (przedstawiająca najkorzystniejszy bilans ceny i innych kryteriów) lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku z dnia 12 listopada 2015 r. (Sygn. akt KIO 2347/15) orzekła,
że w sytuacji, gdy zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego jest niemożliwe z powodu braku środków na jej sfinansowanie Zamawiający zwolniony jest z obowiązku dokonywania wyboru najkorzystniejszej oferty. Natomiast przywołany na wstępie przepis art. 255 pkt 3 ustawy Pzp dopuszcza wprost możliwość unieważnienia postępowania przez Zamawiającego, po samym tylko ustaleniu, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Tym samym, dla spełnienia przesłanki zawartej w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp i dokonania czynności unieważnienia postępowania, wystarczającym jest, gdy cena ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 985000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 985000,00 PLN

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.