eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Strzegowo › Rozbudowa Domu Seniora w Strzegowie

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2023-09-05


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa Domu Seniora w Strzegowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRZEGOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378440

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Plac Wolności 32

1.5.2.) Miejscowość: Strzegowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 06-445

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@strzegowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzegowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://strzegowo.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa Domu Seniora w Strzegowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb7167a1-14bd-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00381760

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-09-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00063631/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Rozbudowa budynku "Klub Seniora" przy ul. Plac Wolności 32 w Strzegowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00278309

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.11.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 539795,44 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia jest rozbudowa Domu Seniora w Strzegowie.
Projektowany budynek jest parterowy, niepodpiwniczony. Dach dwuspadowy kryty blachodachówką. Obiekt zalicza się do XI kategorii obiektów budowlanych.
Powierzchnia działki objętej opracowaniem 727,3 m2,
Powierzchnia projektowanej rozbudowy 104,3 m2,
Kubatura rozbudowy 4 780,00 m3.
Powierzchnia zabudowy – 261,79 m2,
Klasa odporności pożarowej: C. Projektuje się ścianę oddzielenia pożarowego REI 120 miedzy projektowana rozbudową, a istniejącą zabudową. Główna konstrukcja nośna budynku - R 60, konstrukcja dachu – R 15, stropy - REI60, ściany zewnętrzne EI 30, ściany wewnętrzne EI 15, pokrycie dachu – RE 15. Pozostałe wymagania zgodnie z danymi dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej zamieszczonymi w dokumentacji projektowej.
Woda zostanie dostarczona do budynku poprzez istniejące przyłącze sieci wodociągowej, częściowo przebudowane. Ścieki odprowadzone będą poprzez istniejące częściowo przebudowane przyłącze kanalizacji sanitarnej. Istniejąca sieć kanalizacji deszczowej na działce objętej opracowaniem, częściowo przebudowana.
Istniejący budynek zaopatrzony jest w ciepło z kotła eklektycznego. W kotłowni znajduje się kocioł olejowy, w przyszłości planuje się wykonanie kotłowni gazowej. Sieć gazowa obecnie nie występuje.
Istniejące utwardzenie z kostki brukowej, poza projektowanym utwardzeniem należy pozostawić bez zmian. Przed wykonaniem robót w miejscu rozbudowy budynku należy wykarczować drzewa, rozebrać ogrodzenie, rozebrać chodnik/opaskę z kostki brukowej, usunąć warstwy ziemi urodzajnej. Wszystkie materiały z rozbiórki należy przekazać Zamawiającemu.
Rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe:
Ławy fundamentowe betonowe, monolityczne klasa betonu C20/25 (B25), zbrojenie główne klasy PB 500W (AIIIN), klasa ekspozycji na oddziaływanie środowiska ustalona jako XC2. Rdzenie projektuje się żelbetowe monolityczne z betonu klasy C25/30 (B30), zbrojenie główne klasy RB 500W (AIIIN) o przekroju prostokątnym, klasa ekspozycji na oddziaływanie środowiska ustalona jako XC1. Wieńce wykonać na ścianach nośnych z betonu klasy C25/30 (B30), zbrojenie główne 4 # 12 klasy RB 500W (AIIIN) strzemiona co 20 cm ∅ 6 klasy St3S-b (AI). Nadproża żelbetowe, wylewane na mokro. Należy wykonać izolacje pozioma i pionową ław i ścian fundamentowych, przeciwwilgociową podłóg, wiatroizolację i paroizolację. Izolacja termiczna: ściany fundamentowe – styropian ekstrudowany gr. 8 cm, ściany zewnętrzne: wełna mineralna i styropian gr. 20 cm. Strop ocieplony wełna mineralną grubości 15 cm. Współczynniki przewodzenia ciepła przy ociepleniu ścian i stropów należy tak dobrać, aby cały budynek spełniał wymagania zgodnie z WT 2021. Obudowa sufitów z płytami gipsowo – kartonowymi ognioodpornymi GKF na ruszcie pojedynczym podwieszanym metalowym. Kominy z cegły klinkierowej, kolorystyka zgodna z istniejącym budynkiem.
Tynki wewnętrzne cem-wap. kat. 4: równe, zacierane na gładko lub 4F: zacierane pacą z filcem lub wykonanie maszynowego tynku gipsowego o podwyższonej twardości powierzchni i dużej wytrzymałości na ściskanie, a w łazienkach wykonanie maszynowego tynku gipsowego dedykowanego do pomieszczeń o maks. wilgotności powietrza powyżej 80 %. Ściany należy zagruntować i pomalować dwukrotnie białą farbą emulsyjną, później kolorową farbą odporną na ścieranie np. ceramiczną.
Elewację wykonać tynkiem dekoracyjnym w systemie lekka mokra, następnie odpowiednim stemplem odcisnąć na tynku wzór imitujący drewno. Kolorystyka zgodna z istniejącym budynkiem.
Stolarka okienna i drzwiowa musi spełniać wymagane minimalne współczynniki przenikania ciepła U na 2023 rok zgodnie z WT 2021. Parapety wewnętrzne PCV w kolorze białym. Drzwi zewnętrzne wejściowe stalowe docieplone z przeszkleniem, wzmocnione w miejscu zawiasów i zamków, wyposażone w dwa zamki 3-ryglowe, okleina w kolorze drewnopodobnym odporna na promieniowanie UV, ościeżnica symetryczna stalowa w kolorze skrzydła z uszczelką. Drzwi pomiędzy budynkami w klasie EI60. Drzwi wewnętrzne w kolorze białym z płyty wiórowej drewnopodobnej okleinowej, w zestawie klamki, drzwi do WC dodatkowo z tulejami wentylacyjnymi. W celu zachowania lepszej wentylacji łazienki wewnętrznej zastosować wentylatory łazienkowe elektryczne podłączone pod przełącznik światła lub wentylatory z czujnikiem wilgoci.
Dach pokryty blachodachówką w kolorze zgodnym z istniejącym budynkiem, rury spustowe o śr. 100 mm, rynny dachowe półokrągłe o śr. 110. Podbitka dachowa. Parapety zewnętrzne z blachy cynkowanej gr. 0,5 mm malowanej proszkowo w kolorze rynien lub dachu.
Schody zewnętrzne i podjazd dla osób niepełnosprawnych z kolorowej kostki betonowej z kolorowym obrzeżem palisadowym na zbrojonym podkładzie betonowym grubości 15 cm i podsypce piaskowo – cementowej. Balustrady z pochwytem ze stali nierdzewnej. Wokół budynku należy wykonać opaskę betonową z kolorowej kostki betonowej i kolorowym obrzeżem.
Ściany w łazienkach i WC wyłożyć do wysokości drzwi płytkami o wym. min. 30x50 cm. Na podłogach oznaczonych na rysunkach jako płytki ułożyć płytki o wym. min. 30x50 cm lub min. 50x50 zgodnie z wzorami uzgodnionymi z Zamawiającym. Łazienki należy w pełni wyposażyć zgodnie z rzutami parteru instalacji sanitarnych tj. w umywalki, lustra nad umywalkami szerokości umywalki i wys. min. 60 cm, miski ustępowe, podajniki papieru toaletowego, dozowniki mydła, a w łazience dla osób niepełnosprawnych należy dodatkowo zastosować odpowiednie drzwi, uchwyty i poręcze ze stali nierdzewnej.
Grzejniki stalowe o wym. min. wskazanych w projekcie technicznym rzut parteru – instalacja c.o. i mocy w Watach 75/65/20 dla grzejnika CV22-60 L=500 – min. 850 W, dla grzejnika CV22-60 L=400 – min. 650 W, wszystkie z zaworami termostatycznymi i odpowietrznikami. Należy zamontować docentralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła zgodnie z rzutem instalacji wentylacji.
Zaopatrzenie w energię elektryczną odbywać się będzie z rozdzielni głównej istniejącego budynku. Instalacja elektryczna zgodna z projektem technicznym instalacji elektrycznych. W sali spotkań i holu kwadratowe panele LED, w pozostałych pomieszczeniach oprawy LED o dowolnym kształcie. Moc dobrać tak, aby zapewnić wymagane przepisami natężenie oświetlenia. Należy wykonać wymagane oświetlenie awaryjne ewakuacyjne.
2. Opis przedmiotu zamówienia stanowią:
- decyzja nr 157/2023 sygn. IRŚ.6740.96.2023 z dnia 18.05.2023 r. zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na rozbudowę Domu Seniora,
- Projekt budowlany rozbudowy Domu Seniora: TOM I - projekt zagospodarowania terenu, TOM II - projekt architektoniczno – budowlany, TOM III – załączniki formalne,
- Projekt techniczny rozbudowy Domu Seniora,
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
- Dokumentacja zdjęciowa.
3. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu – także w dokumentacji projektowej służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych, znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty czy pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne („lub równoważne” – art. 99 ust 5 ustawy Pzp). Zamawiający przygotowując opis przedmiotu zamówienia na podstawie dokumentacji projektowej nie znalazł żadnych znaków towarowych, patentów czy pochodzenia, źródeł lub szczególnych procesów, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę. Jeżeli jednak wykonawca stwierdzi/ zauważy, analizując opis przedmiotu zamówienia, że znajdują się takie przypadki lub pośrednio wskazujące na jeden konkretny produkt, prosi się Wykonawcę, aby zgodnie z art. 284 ust. 1 ustawy pzp zwracając się do zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ wskazał takie produkty. Wówczas jako wyjaśnienie/ zmiana treści SWZ, zamawiający wspólnie z autorem dokumentacji projektowej sprecyzuje, jakie cechy zamawianego produktu mają dla niego walor równoważny, które będą brane pod uwagę przy ocenie oraz określi kryteria stosowane w celu równoważności. Podobna zasada obowiązuje w przypadkach, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zostały wprowadzone odniesienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy pzp.
4. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
5. Oferowanie rozwiązań równoważnych do wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia wymaga wykazania, że oferowane rozwiązanie równoważne jest o parametrach techniczno – eksploatacyjno - użytkowych nie gorszych niż wymagane przez zamawiającego. Ciężar wykazania spełnienia tych wymagań leży po stronie wykonawcy w składanej ofercie.
6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne musi dodatkowo wykazać w ofercie, że oferowane przez niego dostawy/usługi/roboty budowlane spełniają wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w treści SWZ i w postępowaniu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262800-9 - Rozbudowa budynków

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 660895,72 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1079940,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 660895,72 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Ogólnobudowlane "BUD-POL" Paweł Giżyński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5691572516

7.3.3) Ulica: Napoleońska 95

7.3.4) Miejscowość: Mława

7.3.5) Kod pocztowy: 06-500

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 660895,72 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.