eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi NiskoOpracowanie dokumentacji projektowej na zadanie: Remont drogi gminnej ul. Pogoń w msc. Nowosielec wraz z remontem mostu na rzece Barcówka



Ogłoszenie z dnia 2022-08-29


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie: Remont drogi gminnej ul. Pogoń w msc. Nowosielec wraz z remontem mostu na rzece Barcówka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nisko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409442

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 14

1.5.2.) Miejscowość: Nisko

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-400

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@nisko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.nisko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie: Remont drogi gminnej ul. Pogoń w msc. Nowosielec wraz z remontem mostu na rzece Barcówka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-567a48b4-12f7-11ed-acbd-46d0480cd9c4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00323947

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00289009/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.46.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest: Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie: Przebudowa drogi gminnej ul. Pogoń w msc. Nowosielec wraz z budową przepustu drogowego na rzece Barcówka. Zakres drogowy:
1) Dokumentacja obejmuje zaprojektowanie w msc. Nowosielec, na obszarze zaznaczonym na mapie poglądowej drogi gminnej oznaczonej na mapie poglądowej – Załącznik nr 9 do SWZ (łączna przybliżona długość 30m) o następujących parametrach dla projektowanej drogi:
a) Klasa techniczna – D
b) Kategoria ruchu – KR1
c) Liczba pasów ruchu – 1
d) Szerokość pasa ruchu – 3,50m lub wg odrębnych przepisów
e) Szerokość dwustronnego pobocza z kruszywa – 2x0,75m lub wg odrębnych przepisów
f) Przepust na rzece Barcówa – konstrukcja, długość i szerokość dopasowana do drogi gminnej i dostosowana do przejazdu przez przepust samochodami ciężarowymi o nacisku osi 115kN (dokumentacja obejmować ma zakresem wyburzenie istniejącego obiektu mostowego w ciągu ul. Pogoń i w jego miejscu zaprojektowanie przepustu drogowego) oraz do przepływu wody.
 Niezależnie od przedstawionych w w/w koncepcji rozwiązań – wszystkie elementy dróg zaprojektować należy zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 W ciągu przedmiotowej drogi zaprojektować należy również kanalizację teletechniczną lub uzyskać odstępstwo.
 Dokumentacja winna spełniać wymagania zawarte w obowiązujących przepisach prawnych w tym zakresie. Występujące kolizje projektowanej drogi z urządzeniami infrastruktury technicznej należy rozwiązać przez zaprojektowanie niezbędnych przekładek/przebudowy/zabezpieczenia infrastruktury w uzgodnieniu z zarządcami sieci (jeżeli takie występują).
 Zakres obejmuje również uzyskanie w imieniu Zamawiającego niezbędnych decyzji, umów i warunków w celu posiadania prawa do dysponowania gruntem przez Zamawiającego na cele budowlane, jak również uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego i uzyskanie niezbędnych uzgodnień i warunków do realizacji Dokumentacji.
2) Wymagania ogólne dla dokumentacji projektowej – skład dokumentacji projektowej:
Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, opracowań prawnych oraz formalnych:
a) Projektu Budowlanego (PB) wg aktualnych przepisów – PZT+PAB.
b) Uzyskanie w imieniu Zamawiającego prawomocnego Pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych wraz z zaświadczeniem o niewniesieniu sprzeciwu do zgłoszenia.
c) Projektu Technicznego (PT) wg aktualnych przepisów.
d) Dokumentacji Przetargowej (DP).
e) Kosztorysów inwestorskich i Przedmiarów Robót.
f) Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR).
g) Projekt stałej organizacji ruchu – w przypadku zmiany organizacji ruchu.
h) Opracowanie odpowiedzi na pytania i modyfikację opracowań projektowych na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację dróg.
i) Pełnienie nadzoru autorskiego w ramach oferty cenowej na wykonanie dokumentacji projektowej.
3) Szata graficzna:
Wykonawca wykona opracowania projektowe w odpowiednim formacie w szacie graficznej, która spełnia następujące wymagania:
a) Zapewnia czytelność, przejrzystość i jednoznaczność treści.
b) Część opisowa będzie pisana na komputerze, za pomocą edytora kompatybilnego z MS Word.
c) Ilość arkuszy rysunkowych, będzie ograniczana do niezbędnego minimum.
d) Całość dokumentacji będzie oprawiana w sztywną oprawę i opatrzona spisem treści.
e) Rysunki będą wykonane wg zasad rysunku technicznego w technice cyfrowej.
f) Całą dokumentację należy wykonać w wersji papierowej w 5 egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej na CD (części opisowe w formacie pdf i doc, części rysunkowe w pdf i dwg, przedmiary i kosztorysy w pdf i xls).
4) Kolejność wykonania opracowań:
a) Wykonanie opracowań projektowych w ramach projektu budowlanego jako projekt koncepcyjny i następnie uzyskanie akceptacji Zamawiającego w trakcie opracowywania dla przyjętych rozwiązań.
b) Uzyskanie wymaganych decyzji, uzgodnień, opinii , pozwoleń i zezwoleń.
c) Przygotowanie kompletnych wniosków i uzyskanie stosownych decyzji i zezwoleń w imieniu Zamawiającego.
d) Przekazanie kompletnej dokumentacji wraz z uzyskanymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami do Zamawiającego, w tym decyzji środowiskowej, pozwolenia wodno-prawnego i potwierdzenia złożonego kompletnego wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia zamiaru wykonania robót.
5) Uzyskanie decyzji /wykonanie zgłoszenia:
a) Wykonawca złoży do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej kompletny wniosek o wydanie Pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.
b) Wykonawca przekaże Zamawiającemu wniosek z potwierdzeniem wpływu, złożony do właściwego organu administracji, o wydanie Pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, wraz z obowiązującymi załącznikami do wniosku oraz kompletem dokumentacji zgodnie z zakresem rzeczowym.
c) W przypadku wykazania braków przez organ prowadzący postępowanie, Wykonawca zobowiązany jest do wprowadzenia stosowanych zmian i uzupełnień w terminie wskazanym przez ten organ.
d) Po otrzymaniu niezbędnych decyzji należy przekazać je dla Zamawiającego wraz z klauzulą ostateczności lub z zaświadczeniem o niewniesieniu sprzeciwu do zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.
e) Za zgodność przedmiaru z projektem, odpowiada Projektant w razie zapytań oferentów w trakcie prowadzonego postępowania przetargowego na realizację robót, Projektant jest zobowiązany do udzielania odpowiedzi do Urzędu Gminy i Miasta w Nisku w ciągu 24 godzin,
f) Wszelkie opłaty za pozyskiwanie decyzji, uzgodnień, opinii oraz innych niewymienionych ponosi Wykonawca.
g) Przekazanie i odbiór Dokumentacji odbędzie się na podstawie protokołu zdawczo- odbiorczego i oświadczenia Wykonawcy o kompletności projektu oraz o tym, że projekt został wykonany zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami, normami i jest kompletny z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
3. Sposób wykonania Dokumentacji:
1) Dokumentacja winna być spójna i skoordynowana we wszystkich branżach. Ponadto zawierać będzie wymagane potwierdzenia sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów, wymagane opinie, uzgodnienia, zgody i pozwolenia w zakresie wynikającym z przepisów, a także spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet przedmiotu zamówienia.
2) Dokumentacja winna zostać sprawdzona i podpisana przez osoby posiadające wymagane przepisami uprawnienia w zakresie wykonania przedmiotu umowy.
3) W projektach wykonawczych Projektant ujmie wszystkie roboty niezbędne do wykonawstwa robót w tym przygotowawcze i tymczasowe.
4) Dokumentacja posiadać będzie zaświadczenia o przynależności projektantów do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
5) Wszelkie opłaty związane z opracowaniem dokumentacji projektowej, w tym pozyskaniem map, ponosi Projektant, który będzie upoważniony do występowania do niezbędnych instytucji w imieniu Zamawiającego, w tym do zgłoszenia budowy.
6) Projektant otrzyma od Zamawiającego wynagrodzenie po złożeniu kompletnej dokumentacji oraz po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę lub jeżeli nie jest wymagane to po uzyskaniu braku sprzeciwu zgłoszenia wykonania robót budowlanych. Szczegółowy opis znajduje się w projekcie umowy. – Załącznik nr 6 do SWZ.
4. W ramach wykonania przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany będzie również do:
1) opracowania odpowiedzi na pytania i modyfikacji opracowań projektowych na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót objętych wykonaną Dokumentacją,
2) opracowania odpowiedzi na pytania wykonawców realizujących roboty na podstawie wykonanej Dokumentacji oraz modyfikacji opracowań projektowych na etapie wykonywania robót budowlanych, gdy będzie to konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji robót budowlanych wykonywanych w oparciu o wykonaną Dokumentację
3) pełnienia nadzoru autorskiego w sposób i na zasadach określonych w ustawie Prawo Budowlane z dnia 07.07.1994 r., art.20 ust.1 pkt 4 ppkt a i ppkt b (t.j. Dz.U. 2020r. poz.1333 z późn.zm.) przy czym koszty sprawowania nadzoru autorskiego należy uwzględnić w cenie oferty. Projektant zobowiązany jest sprawować nadzór autorski osobiście lub realizowany poprzez projektantów odpowiadających branżami poszczególnym branżom projektowym, występującym w dokumentacji projektowej przedmiotowej inwestycji. Nadzór autorski będzie pełniony według potrzeb wynikających z postępu robót. Nadzór autorski sprawowany będzie od dnia rozpoczęcia robót budowlanych do dnia zakończenia wszystkich robót objętych Dokumentacją projektową.
5. Zamawiający informuje, że nie wprowadza wymogu odbycia wizji lokalnej.
6. Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia.
7. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art.96 ust.2 pkt 2 Pzp
8. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części ze względu na to, że podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnym oraz charakterem przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.