eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Mikołów › Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu zawodowego pn. Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV z egzaminem zewnętrznym dla uczniów/uczennic ZST, ZSP oraz ZSEiU.



Ogłoszenie z dnia 2021-10-29


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu zawodowego pn. Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV z egzaminem zewnętrznym
dla uczniów/uczennic ZST, ZSP oraz ZSEiU.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255016

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 4a

1.5.2.) Miejscowość: Mikołów

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-190

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@mikolowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mikolowski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.mikolowski.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu zawodowego pn. Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV z egzaminem zewnętrznym
dla uczniów/uczennic ZST, ZSP oraz ZSEiU.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1434e739-1460-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00252094

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-10-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000832/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Przeprowadzenie kursow dla uczniów i nauczycieli

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

projekt pn.: „Efektywne Funkcjonalne Szkoły II - Program Rozwoju Szkół Zawodowych i Technicznych Powiatu Mikołowskiego” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00178636/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MNZ.272.8.2021 BM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1 Przedmiotem zamówienia jest: zorganizowanie i przeprowadzenie kursu zawodowego pn. „Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV” dla 90 uczniów/uczennic, w wymiarze minimum 15 godz. dla każdej z grup w latach szkolnych 2021/2022 i 2022/2023.
Kurs musi zostać przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Kurs powinien zostać przeprowadzony w formie stacjonarnej.
W przypadku, gdy sytuacja epidemiologiczna w momencie realizacji kursu nie pozwoli na przeprowadzenie kursu w trybie stacjonarnym, Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia kursu online, jeżeli forma kursu na to pozwala.

Kurs powinien obejmować przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1kV oraz egzamin zewnętrzny (przed Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki), potwierdzające uzyskane kwalifikacje po których zaliczeniu uczestnik otrzyma stosowne certyfikaty/zaświadczenia.

Liczba uczestników ogółem – 90
Liczba grup ogółem – 8
Liczba osób w grupie: minimum 8, maksimum 15
Liczba godzin/grupę – 15
Z czego:
godzina = godzina zegarowa
liczba osób pracujących przy jednym stanowisku podczas zajęć praktycznych = 1 os.

Termin realizacji: 12 miesięcy licząc od daty podpisania umowy

Kurs dla 90 uczestników/uczestniczek zostanie przeprowadzony dla 6 grup zajęciowych po 12 osób oraz 2 grup zajęciowych po 9 osób. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany liczby osób w grupie, przy założeniu, że minimalna liczba osób w grupie wynosi 8 osób, a maksymalna 15 osób.

Obowiązki wykonawcy:

1. Zamawiający wymaga, aby program zajęć uwzględniał minimalnie poniższy zakres tematyczny:
• zarys wiadomości z podstaw elektrotechniki,
• zasady budowy i warunki techniczne urządzeń elektroenergetycznych w zakresie ochrony przeciwpożarowej,
• eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych o napięciu do 1kV i powyżej,
• bezpieczeństwo i higiena pracy,
• zasady ratowania porażonych prądem elektrycznym,
• przepisy ogólne z zakresu gospodarki paliwowo-energetycznej,
• instrukcje eksploatacyjno-ruchowe i konserwacyjno-remontowe,
• podstawowe zasady Prawa Energetycznego oraz aktualnie obowiązujące rozporządzenia Ministra Gosp. Pracy i Polityki Społecznej w tym zakresie,
• podstawowe zasady Prawa Pracy, zwłaszcza w zakresie obowiązków pracodawcy oraz obowiązków i uprawnień pracowników,
• zasady doboru pracowników na stanowisko pracy w elektroenergetyce oraz zakres odpowiedzialności na poszczególnych stanowiskach pracy,
• przeglądy techniczne instalacji wynikające z ustawy Prawa Budowlanego,
• warunki techniczne odbioru instalacji wg Prawa Budowlanego,
• zarys wiadomości z podstaw elektrotechniki,
• zasady budowy i warunki techniczne urządzeń elektroenergetycznych w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
2. Zajęcia powinny się odbywać:
• od poniedziałku do soboty,
• dla uczniów szkół technicznych i zawodowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mikołowski tj: Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie, Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach,
2. Ukończenie szkolenia wiąże się z uzyskaniem zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz po pozytywnym zaliczeniu egzaminu zewnętrznego przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki uzyskaniu świadectwa kwalifikacyjnego – uprawniającego do eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1kV.
3. Przebieg kursu oraz certyfikacja uprawnień muszą być zgodne z obowiązującymi w tym za-kresie aktami prawnymi: Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 25 września 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych, Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. PRAWO ENERGETYCZNE, Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane. Ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej.
4. Wykonawca zobowiązuje się do uzgodnienia z kierownikiem projektu szczegółowego pro-gramu i harmonogramu zajęć dla poszczególnych grup nie później niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem zajęć, natomiast ewentualnych korekt terminów zajęć nie później niż na 3 dni robocze przed terminem zajęć danej grupy po uzyskaniu wcześniejszej akceptacji ze strony uczestników projektu. Harmonogram zajęć powinien być dostosowany do planu lekcji i harmonogramu zajęć dodatkowych w projekcie.
5. Wykonawca posiada uprawnienia do prowadzenia działalności szkoleniowej i zapewni wykwalifikowaną kadrę do przeprowadzenia kursu.
6. Wykonawca zapewni materiały dydaktyczne w postaci podręcznika lub skryptu lub e-podręcznika lub e-skryptu z zakresu tematyki kursu (po zakończeniu kursu materiały przechodzą na własność uczniów).
7. Komplet materiałów szkoleniowych Wykonawca dostarczy uczestnikom kursu najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.
8. Wykonawca zobowiązuje się do ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie szkody powstałe w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy, w tym za szkody wyrządzone osobom trzecim, za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałe w związku ze świadczeniem usług oraz niezwłocznego zawiadomienia w formie pisemnej Zamawiającego o wypadku podczas kursu, oraz sporządzenia karty wypadku ustalającej okoliczności i przyczyny wypadku oraz przekazania jej Zamawiającemu i poszkodowanemu.
9. Wykonawca zobowiązuje się do wykupienia ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w trakcie kursu, w drodze na kurs i po kursie na sumę 15 000,00 zł oraz przekazania dokumentu potwierdzającego wykupienie ubezpieczenia Zamawiającemu do 5 dni od daty pierwszych zajęć poszczególnych grup.
10. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić odpowiednie działania informacyjne i promocyjne zgodne z Wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, m.in. znakowanie materiałów szkoleniowych, dokumentów.
11. Wykonawca zobowiązuje się do zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie ze Standardami dostępności dla polityki spójności 2014-2020. Wszystkie działania muszą być realizowane w sposób niewykluczający udziału w kursie osób z niepełnosprawnościami.
12. Wykonawca zapewni przeprowadzenie egzaminu zewnętrznego przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki dla każdego uczestnika, tj. 90 egzaminów uprawniających do eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV oraz wydanie uczestnikom kursu zaświadczenia o ukończeniu kursu (zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
13. W przypadku egzaminu poza szkołą ucznia, Wykonawca zapewnia transport uczestników z siedziby szkoły na miejsce egzaminu i z miejsca egzaminu do siedziby szkoły. Wykonawca w szczególności:
• rezerwuje termin egzaminu,
• pokrywa koszt przygotowania ośrodka do egzaminu,
• pokrywa w całości koszty egzaminu,
• zapewnia otrzymanie po zdanym egzaminie świadectwa kwalifikacyjnego.
14. Wykonawca zobowiązuję się nie pobierać od uczestników kursu żadnych opłat.
15. Wykonawca po zakończeniu kursu przedstawi Zamawiającemu następujące dokumenty:
• listę obecności z własnoręcznymi podpisami uczestników kursu w każdym dniu szkolenia,
• program kursu oraz dziennik zajęć,
• potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych
• kopie wydanych zaświadczeń i certyfikatów oraz listę potwierdzającą ich odbiór przez uczestników,
• dokumentację fotograficzną z prowadzonego kursu, po uzyskaniu pisemnej zgody uczestników kursu (min. 6 zdjęć o dobrej jakości, przedstawiających realizację tematyki kursu i uczestników).
15. Wykonawca zobowiązuje się przechowywać wszystkie dokumenty związane z realizacją kursu co najmniej do dnia 31.12.2027 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 26730,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 88830,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 26730,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Doskonalenia Zawodowego

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 634-013-55-58

7.3.3) Ulica: Krasińskiego 2

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-952

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-10-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 26730 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.