Ogłoszenie z dnia 2025-05-09
Powiązane ogłoszenia:
- 2025/BZP 00115031/01 - Ogłoszenie z dnia 2025-02-21
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa produktów żywnościowych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu w I półroczu 2025 roku - 4 części zamówienia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWE CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH
1.3.) Oddział zamawiającego: PCUW KK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 366209564
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Konstantego Damrota 30
1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@cuwkk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.cuwkk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/8fb93869-b06a-4c88-b06f-5ac43da5211c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywna dostawa produktów żywnościowych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu w I półroczu 2025 roku - 4 części zamówienia2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-806b4d77-09e1-4962-850d-c737fcd7b4df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00223326
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00041770/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Sukcesywna dostawa produktów żywnościowych dla DPS w Kędzierzynie-Koźlu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00115031
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: CUW.262.14.2025.AŚ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 120676,55 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Sukcesywna dostawa produktów żywnościowych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu w I półroczu 2025 roku – 4 części zamówieniaPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa produktów żywnościowych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu przeznaczonych na potrzeby bieżącego żywienia w asortymencie i ilościach ujętych w poszczególnych częściach zamówienia określonych w załącznikach 1÷4.
Całość zamówienia podzielono na cztery części zamówienia tj.:
a. CZĘŚĆ 1 – pieczywo i wyroby cukiernicze
b. CZĘŚĆ 2 – produkty mleczarskie
c. CZĘŚĆ 3 – mięso i wędliny
d. CZĘŚĆ 4 – owoce, warzywa i jaja
CZĘŚĆ 1 – pieczywo i wyroby cukiernicze
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa formularz asortymentowo-cenowy załącznik nr 1 - stanowiący integralną część SWZ opublikowany na stronie prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/8fb93869-b06a-4c88-b06f-5ac43da5211c
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy artykułów spożywczych przeznaczonych na potrzeby bieżącego żywienia w asortymencie i ilościach ujętych w zestawieniach stanowiących załączniki od nr 1 do nr 4. Zamawiający zaznacza, że realizowane cykliczne dostawy dla Jednostki Zamawiającej każdorazowo winny być dostosowane wagowo do składanego zamówienia.
2. Jednostka Zamawiająca zastrzega możliwość ograniczenia zakresu zamówienia w poszczególnych częściach, przy zachowaniu minimalnej wartości przedmiotu zamówienia (określonej w zawartej umowie) na poziomie 25% gwarantującej Wykonawcy związane z tym zakresem umowy wynagrodzenie. Określona ilość artykułów spożywczych w formularzu cenowym jest ilością szacunkową i w trakcie realizacji umowy może ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu). Powyższe nie może stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę roszczeń o zakup pozostałej ilości produktów ani o zapłatę równowartości niezamówionych produktów czy odszkodowania za ich niezamówienie.
3. Produkty spożywcze objęte dostawą powinny spełniać aktualne wymogi sanitarno – epidemiologiczne i zasady systemu HACCP w zakładach żywienia zbiorowego między innymi:
1) posiadać odpowiednie specyfikacje jakościowe lub atesty,
2) posiadać odpowiednie oznakowanie, czyli datę minimalnej trwałości i termin przydatności do spożycia,
3) posiadać odpowiednią temperaturę podczas transportu i warunki sanitarne pojazdu.
a wykonawca musi posiadać aktualne wymagane decyzje z tym związane. W przypadku, gdyby którakolwiek
z dotychczasowych decyzji wygasła lub została cofnięta w okresie obowiązywania niniejszej umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić nową decyzję w tym zakresie, nie później niż w ostatnim dniu obowiązywania dotychczasowej. Brak jakiegokolwiek wymaganego dokumentu potwierdzającego posiadanie właściwej ważnej decyzji lub nieuzupełnienie dokumentów w wyznaczonym przez Jednostkę Zamawiającą terminie, stanowić będzie podstawę do odstąpienia od umowy przez Jednostkę Zamawiającą ze skutkiem natychmiastowym i naliczenia Wykonawcy kary umownej, o której mowa w § 10 ust. 1 pkt 1.1 PPU lub w zależności od decyzji Jednostki Zamawiającej do wstrzymania realizacji umowy do czasu uzupełnienia braków w terminie określonym przez Jednostkę Zamawiającą.
4. Na każde żądanie Jednostki Zamawiającej Wykonawca jest zobowiązany okazać w stosunku do każdego produktu odpowiedni certyfikat zgodności z Polską Normą lub normami europejskimi.
5. Wymagania jakościowe przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca będzie dostarczał artykuły spożywcze pierwszej klasy jakości, świeże, odpowiadające normom jakościowym właściwym dla danego rodzaju produktów, które obowiązują na terenie Polski, o aktualnych terminach przydatności do spożycia. Opakowania dostarczanych przez Wykonawcę artykułów spożywczych muszą być oznakowane widoczną datą terminu przydatności do spożycia.
2) Artykuły piekarnicze (pieczywo i wyroby cukiernicze) powinny być dostarczane suche, bez obecności szkodników oraz uszkodzeń przez nich wyrządzonych, bez śladów pleśni czy wilgoci, bez obcych zapachów. Niedopuszczalne są produkty uszkodzone mechanicznie, połamane, niewyrośnięte, zakalcowate wewnątrz lub o zbyt ciemnym kolorze skórki. Dostawy muszą spełniać warunki wynikające z ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz 1448). Dostarczane pieczywo i ciasta muszą posiadać charakterystyczne dla danego rodzaju cechy jakościowe.
6. Wykonawca na żądanie upoważnionego przedstawiciela Jednostki Zamawiającej zobowiązany jest wykazać, że dostarczany przez niego asortyment, spełnia minimalne wymagania Jednostki Zamawiającej określone w umowie doraźnie w wypadku uzasadnionych wątpliwości poprzez okazanie dostarczanego towaru w trakcie przekazania do magazynu Jednostki Zamawiającej. W razie potwierdzenia się zastrzeżeń sporządzony zostanie protokół podpisany przez przedstawicieli obu stron, który może stanowić podstawę reklamacji.
7. Realizacja dostaw będzie dokonywana sukcesywnie na podstawie zapotrzebowania Jednostki Zamawiającej, w których każdorazowo określony zostanie termin dostawy oraz asortyment zamówienia – z wyłączeniem dni wolnych od pracy Jednostki Zamawiającej.
8. Wytworzenie towaru, sposób opakowania i transportu muszą spełniać wymagania obowiązujących krajowych i unijnych przepisów prawa żywnościowego, w szczególności:
1) z ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz 1448),
2) ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz.U. z 2023 r., poz. 1980),
3) ustawa z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz.U. z 2023 r., poz. 872),
4) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności (...) (Dz.U.UE.L.2011.304.18 z późn. zm.),
5) rozporządzenia (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz.U.UE.L.2004.139.1 z późn. zm.),
6) rozporządzenia (WE) nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz.U.UE.L.2004.338.4 z późn. zm.),
7) rozporządzenia (WE) nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U.UE.L.2002.31.1 z późn. zm.).
9. Warunki dostawy:
1) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia przedmiotu zamówienia zgodnego z opisem, własnym środkiem transportu, na własny koszt i ryzyko. Nie dopuszcza się dostawy towaru kurierem.
2) realizacja dostaw odbywa się na podstawie składanych przez Jednostkę Zamawiającą w formie pisemnej, elektronicznej (e-mail), telefonicznie lub za pośrednictwem faxu zamówień, zawierających ilości i terminy dostaw oraz w miarę potrzeb inne warunki istotne z punktu widzenia Jednostki Zamawiającej.
3) dostawy towaru realizowane będą w godzinach wyznaczonych określonych poniżej, a w godzinach otwarcia magazynu (do godz. 13:30) można dostarczyć reklamowany towar.
4) dostawy będą realizowane w dniach roboczych:
część 1 - pieczywo i wyroby cukiernicze od 6:30 do 7:30 codziennie od poniedziałku do soboty
5) Jednostka Zamawiająca zastrzega prawo do sprawdzenia zamówionego asortymentu pod względem ilościowym i jakościowym również w momencie odbioru towaru. Jednostka Zamawiająca zastrzega dostarczenie asortymentu I gatunku.
6) Wykonawca zobowiązany jest do znakowania i opakowania towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami, z uwzględnieniem wymagań Jednostki Zamawiającej określonych w opisie przedmiotu zamówienia,
7) przy każdej dostawie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia:
a) środków transportu odpowiednich do przewożenia żywności zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi higieny środków spożywczych, pod rygorem nieprzyjęcia dostawy przez Jednostkę Zamawiającą;
b) odpowiedniego zabezpieczenia towaru na czas przewozu, pod rygorem odpowiedzialności za braki i wady powstałe w czasie transportu;
c) zapewnienie przez Wykonawcę dostarczenia/wniesienia towaru przez kierowcę
lub inną osobę do pomieszczenia magazynu;
d) obecność kierowcy lub innej osoby reprezentującej Wykonawcę podczas pobrania prób w ramach reklamacji lub kontroli prewencyjnej, pod rygorem dokonania tych czynności bez udziału Wykonawcy na jego ryzyko.
8) Wykonawca jest obowiązany do uznania reklamacji i wad dostarczanych produktów i wymiany produktów wadliwych oraz uznania zwrotu produktów przeterminowanych lub nieświeżych (w godzinach wyznaczonych przez Jednostkę Zamawiającą na przyjęcie towaru).
9) Nie dopuszcza się pozostawienia towaru bez opieki lub przekazywania go osobom nieupoważnionym.
10. Jednostka Zamawiająca zastrzega, by termin przydatności do spożycia - jeśli jest możliwy do określenia - nie przekraczał połowy czasu przydatności do spożycia określonego przez producenta.
11. Dostarczony asortyment musi być oznakowany w sposób zrozumiały, napisy w języku polskim muszą być wyraźne, czytelne i nieusuwalne, umieszczone w widocznym miejscu, a także nie mogą być w żaden sposób ukryte, zasłonięte lub przesłonięte innymi nadrukami lub obrazkami.
12. Przedmiot zamówienia (występujący w opakowaniach jednostkowych) dostarczany będzie w oryginalnych opakowaniach – bez stosowania opakowań zastępczych.
Pełny opis przedmiotu zamówienia zamieszczono w pkt 5 ust 1 wiersz 6 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 15000000-8 - Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
15810000-9 - Pieczywo, świeże wyroby piekarskie i ciastkarskie
4.5.5.) Wartość części: 27367,36 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Sukcesywna dostawa produktów żywnościowych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu w I półroczu 2025 roku – 4 części zamówieniaPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa produktów żywnościowych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu przeznaczonych na potrzeby bieżącego żywienia w asortymencie i ilościach ujętych w poszczególnych częściach zamówienia określonych w załącznikach 1÷4.
Całość zamówienia podzielono na cztery części zamówienia tj.:
a. CZĘŚĆ 1 – pieczywo i wyroby cukiernicze
b. CZĘŚĆ 2 – produkty mleczarskie
c. CZĘŚĆ 3 – mięso i wędliny
d. CZĘŚĆ 4 – owoce, warzywa i jaja
CZĘŚĆ 2 – produkty mleczarskie
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa formularz asortymentowo-cenowy załącznik nr 2 - stanowiący integralną część SWZ opublikowany na opublikowany na stronie prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/8fb93869-b06a-4c88-b06f-5ac43da5211c
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy artykułów spożywczych przeznaczonych na potrzeby bieżącego żywienia w asortymencie i ilościach ujętych w zestawieniach stanowiących załączniki od nr 1 do nr 4. Zamawiający zaznacza, że realizowane cykliczne dostawy dla Jednostki Zamawiającej każdorazowo winny być dostosowane wagowo do składanego zamówienia.
2. Jednostka Zamawiająca zastrzega możliwość ograniczenia zakresu zamówienia w poszczególnych częściach, przy zachowaniu minimalnej wartości przedmiotu zamówienia (określonej w zawartej umowie) na poziomie 25% gwarantującej Wykonawcy związane z tym zakresem umowy wynagrodzenie. Określona ilość artykułów spożywczych w formularzu cenowym jest ilością szacunkową i w trakcie realizacji umowy może ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu). Powyższe nie może stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę roszczeń o zakup pozostałej ilości produktów ani o zapłatę równowartości niezamówionych produktów czy odszkodowania za ich niezamówienie.
3. Produkty spożywcze objęte dostawą powinny spełniać aktualne wymogi sanitarno – epidemiologiczne i zasady systemu HACCP w zakładach żywienia zbiorowego między innymi:
1) posiadać odpowiednie specyfikacje jakościowe lub atesty,
2) posiadać odpowiednie oznakowanie, czyli datę minimalnej trwałości i termin przydatności do spożycia,
3) posiadać odpowiednią temperaturę podczas transportu i warunki sanitarne pojazdu.
a wykonawca musi posiadać aktualne wymagane decyzje z tym związane. W przypadku, gdyby którakolwiek
z dotychczasowych decyzji wygasła lub została cofnięta w okresie obowiązywania niniejszej umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić nową decyzję w tym zakresie, nie później niż w ostatnim dniu obowiązywania dotychczasowej. Brak jakiegokolwiek wymaganego dokumentu potwierdzającego posiadanie właściwej ważnej decyzji lub nieuzupełnienie dokumentów w wyznaczonym przez Jednostkę Zamawiającą terminie, stanowić będzie podstawę do odstąpienia od umowy przez Jednostkę Zamawiającą ze skutkiem natychmiastowym i naliczenia Wykonawcy kary umownej, o której mowa w § 10 ust. 1 pkt 1.1 PPU lub w zależności od decyzji Jednostki Zamawiającej do wstrzymania realizacji umowy do czasu uzupełnienia braków w terminie określonym przez Jednostkę Zamawiającą.
4. Na każde żądanie Jednostki Zamawiającej Wykonawca jest zobowiązany okazać w stosunku do każdego produktu odpowiedni certyfikat zgodności z Polską Normą lub normami europejskimi.
5. Wymagania jakościowe przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca będzie dostarczał artykuły spożywcze pierwszej klasy jakości, świeże, odpowiadające normom jakościowym właściwym dla danego rodzaju produktów, które obowiązują na terenie Polski, o aktualnych terminach przydatności do spożycia. Opakowania dostarczanych przez Wykonawcę artykułów spożywczych muszą być oznakowane widoczną datą terminu przydatności do spożycia.
2) Nabiał (produkty mleczarskie) musi być świeży i dobrej jakości. Dostawy muszą spełniać warunki wynikające z ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz 1448). Dostarczane nabiał musi posiadać charakterystyczne dla danego rodzaju cechy jakościowe.
6. Wykonawca na żądanie upoważnionego przedstawiciela Jednostki Zamawiającej zobowiązany jest wykazać, że dostarczany przez niego asortyment, spełnia minimalne wymagania Jednostki Zamawiającej określone w umowie doraźnie w wypadku uzasadnionych wątpliwości poprzez okazanie dostarczanego towaru w trakcie przekazania do magazynu Jednostki Zamawiającej. W razie potwierdzenia się zastrzeżeń sporządzony zostanie protokół podpisany przez przedstawicieli obu stron, który może stanowić podstawę reklamacji.
7. Realizacja dostaw będzie dokonywana sukcesywnie na podstawie zapotrzebowania Jednostki Zamawiającej, w których każdorazowo określony zostanie termin dostawy oraz asortyment zamówienia – z wyłączeniem dni wolnych od pracy Jednostki Zamawiającej.
8. Wytworzenie towaru, sposób opakowania i transportu muszą spełniać wymagania obowiązujących krajowych i unijnych przepisów prawa żywnościowego, w szczególności:
1) z ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz 1448),
2) ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz.U. z 2023 r., poz. 1980),
3) ustawa z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz.U. z 2023 r., poz. 872),
4) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności (...) (Dz.U.UE.L.2011.304.18 z późn. zm.),
5) rozporządzenia (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz.U.UE.L.2004.139.1 z późn. zm.),
6) rozporządzenia (WE) nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz.U.UE.L.2004.338.4 z późn. zm.),
7) rozporządzenia (WE) nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U.UE.L.2002.31.1 z późn. zm.).
9. Warunki dostawy:
1) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia przedmiotu zamówienia zgodnego z opisem, własnym środkiem transportu, na własny koszt i ryzyko. Nie dopuszcza się dostawy towaru kurierem.
2) realizacja dostaw odbywa się na podstawie składanych przez Jednostkę Zamawiającą w formie pisemnej, elektronicznej (e-mail), telefonicznie lub za pośrednictwem faxu zamówień, zawierających ilości i terminy dostaw oraz w miarę potrzeb inne warunki istotne z punktu widzenia Jednostki Zamawiającej.
3) dostawy towaru realizowane będą w godzinach wyznaczonych określonych poniżej, a w godzinach otwarcia magazynu (do godz. 13:30) można dostarczyć reklamowany towar.
4) dostawy będą realizowane w dniach roboczych:
część 2 - produkty mleczarskie od 7:00 do 12:00 poniedziałek, środa, piątek
5) Jednostka Zamawiająca zastrzega prawo do sprawdzenia zamówionego asortymentu pod względem ilościowym i jakościowym również w momencie odbioru towaru. Jednostka Zamawiająca zastrzega dostarczenie asortymentu I gatunku.
6) Wykonawca zobowiązany jest do znakowania i opakowania towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami, z uwzględnieniem wymagań Jednostki Zamawiającej określonych w opisie przedmiotu zamówienia,
7) przy każdej dostawie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia:
a) środków transportu odpowiednich do przewożenia żywności zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi higieny środków spożywczych, pod rygorem nieprzyjęcia dostawy przez Jednostkę Zamawiającą;
b) odpowiedniego zabezpieczenia towaru na czas przewozu, pod rygorem odpowiedzialności za braki i wady powstałe w czasie transportu;
c) zapewnienie przez Wykonawcę dostarczenia/wniesienia towaru przez kierowcę
lub inną osobę do pomieszczenia magazynu;
d) obecność kierowcy lub innej osoby reprezentującej Wykonawcę podczas pobrania prób w ramach reklamacji lub kontroli prewencyjnej, pod rygorem dokonania tych czynności bez udziału Wykonawcy na jego ryzyko.
8) Wykonawca jest obowiązany do uznania reklamacji i wad dostarczanych produktów i wymiany produktów wadliwych oraz uznania zwrotu produktów przeterminowanych lub nieświeżych (w godzinach wyznaczonych przez Jednostkę Zamawiającą na przyjęcie towaru).
9) Nie dopuszcza się pozostawienia towaru bez opieki lub przekazywania go osobom nieupoważnionym.
10. Jednostka Zamawiająca zastrzega, by termin przydatności do spożycia - jeśli jest możliwy do określenia - nie przekraczał połowy czasu przydatności do spożycia określonego przez producenta.
11. Dostarczony asortyment musi być oznakowany w sposób zrozumiały, napisy w języku polskim muszą być wyraźne, czytelne i nieusuwalne, umieszczone w widocznym miejscu, a także nie mogą być w żaden sposób ukryte, zasłonięte lub przesłonięte innymi nadrukami lub obrazkami.
12. Przedmiot zamówienia (występujący w opakowaniach jednostkowych) dostarczany będzie w oryginalnych opakowaniach – bez stosowania opakowań zastępczych.
Pełny opis przedmiotu zamówienia zamieszczono w pkt 5 ust 1 wiersz 6 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 15000000-8 - Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
15500000-3 - Produkty mleczarskie
15400000-2 - Oleje i tłuszcze zwierzęce lub roślinne
4.5.5.) Wartość części: 23995,10 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Sukcesywna dostawa produktów żywnościowych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu w I półroczu 2025 roku – 4 części zamówieniaPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa produktów żywnościowych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu przeznaczonych na potrzeby bieżącego żywienia w asortymencie i ilościach ujętych w poszczególnych częściach zamówienia określonych w załącznikach 1÷4.
Całość zamówienia podzielono na cztery części zamówienia tj.:
a. CZĘŚĆ 1 – pieczywo i wyroby cukiernicze
b. CZĘŚĆ 2 – produkty mleczarskie
c. CZĘŚĆ 3 – mięso i wędliny
d. CZĘŚĆ 4 – owoce, warzywa i jaja
CZĘŚĆ 3 – mięso i wędliny
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa formularz asortymentowo-cenowy załącznik nr 3 - stanowiący integralną część SWZ opublikowany na opublikowany na stronie prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/8fb93869-b06a-4c88-b06f-5ac43da5211c
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy artykułów spożywczych przeznaczonych na potrzeby bieżącego żywienia w asortymencie i ilościach ujętych w zestawieniach stanowiących załączniki od nr 1 do nr 4. Zamawiający zaznacza, że realizowane cykliczne dostawy dla Jednostki Zamawiającej każdorazowo winny być dostosowane wagowo do składanego zamówienia.
2. Jednostka Zamawiająca zastrzega możliwość ograniczenia zakresu zamówienia w poszczególnych częściach, przy zachowaniu minimalnej wartości przedmiotu zamówienia (określonej w zawartej umowie) na poziomie 25% gwarantującej Wykonawcy związane z tym zakresem umowy wynagrodzenie. Określona ilość artykułów spożywczych w formularzu cenowym jest ilością szacunkową i w trakcie realizacji umowy może ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu). Powyższe nie może stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę roszczeń o zakup pozostałej ilości produktów ani o zapłatę równowartości niezamówionych produktów czy odszkodowania za ich niezamówienie.
3. Produkty spożywcze objęte dostawą powinny spełniać aktualne wymogi sanitarno – epidemiologiczne i zasady systemu HACCP w zakładach żywienia zbiorowego między innymi:
1) posiadać odpowiednie specyfikacje jakościowe lub atesty,
2) posiadać odpowiednie oznakowanie, czyli datę minimalnej trwałości i termin przydatności do spożycia,
3) posiadać odpowiednią temperaturę podczas transportu i warunki sanitarne pojazdu.
a wykonawca musi posiadać aktualne wymagane decyzje z tym związane. W przypadku, gdyby którakolwiek
z dotychczasowych decyzji wygasła lub została cofnięta w okresie obowiązywania niniejszej umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić nową decyzję w tym zakresie, nie później niż w ostatnim dniu obowiązywania dotychczasowej. Brak jakiegokolwiek wymaganego dokumentu potwierdzającego posiadanie właściwej ważnej decyzji lub nieuzupełnienie dokumentów w wyznaczonym przez Jednostkę Zamawiającą terminie, stanowić będzie podstawę do odstąpienia od umowy przez Jednostkę Zamawiającą ze skutkiem natychmiastowym i naliczenia Wykonawcy kary umownej, o której mowa w § 10 ust. 1 pkt 1.1 PPU lub w zależności od decyzji Jednostki Zamawiającej do wstrzymania realizacji umowy do czasu uzupełnienia braków w terminie określonym przez Jednostkę Zamawiającą.
4. Na każde żądanie Jednostki Zamawiającej Wykonawca jest zobowiązany okazać w stosunku do każdego produktu odpowiedni certyfikat zgodności z Polską Normą lub normami europejskimi.
5. Wymagania jakościowe przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca będzie dostarczał artykuły spożywcze pierwszej klasy jakości, świeże, odpowiadające normom jakościowym właściwym dla danego rodzaju produktów, które obowiązują na terenie Polski, o aktualnych terminach przydatności do spożycia. Opakowania dostarczanych przez Wykonawcę artykułów spożywczych muszą być oznakowane widoczną datą terminu przydatności do spożycia.
2) Mięso, wędliny, drób, podroby muszą być świeże i dobrej jakości, powinny być przewożone w opakowaniach do tego przeznaczonych wykonane z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, nieuszkodzone, niezamoczone i czyste, bez śladów pleśni i obcych zapachów. Dostawy muszą spełniać warunki wynikające z ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz 1448).
6) Nabiał (produkty mleczarskie) musi być świeży i dobrej jakości. Dostawy muszą spełniać warunki wynikające z ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz 1448). Dostarczane nabiał musi posiadać charakterystyczne dla danego rodzaju cechy jakościowe.
6. Wykonawca na żądanie upoważnionego przedstawiciela Jednostki Zamawiającej zobowiązany jest wykazać, że dostarczany przez niego asortyment, spełnia minimalne wymagania Jednostki Zamawiającej określone w umowie doraźnie w wypadku uzasadnionych wątpliwości poprzez okazanie dostarczanego towaru w trakcie przekazania do magazynu Jednostki Zamawiającej. W razie potwierdzenia się zastrzeżeń sporządzony zostanie protokół podpisany przez przedstawicieli obu stron, który może stanowić podstawę reklamacji.
7. Realizacja dostaw będzie dokonywana sukcesywnie na podstawie zapotrzebowania Jednostki Zamawiającej, w których każdorazowo określony zostanie termin dostawy oraz asortyment zamówienia – z wyłączeniem dni wolnych od pracy Jednostki Zamawiającej.
8. Wytworzenie towaru, sposób opakowania i transportu muszą spełniać wymagania obowiązujących krajowych i unijnych przepisów prawa żywnościowego, w szczególności:
1) z ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz 1448),
2) ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz.U. z 2023 r., poz. 1980),
3) ustawa z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz.U. z 2023 r., poz. 872),
4) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności (...) (Dz.U.UE.L.2011.304.18 z późn. zm.),
5) rozporządzenia (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz.U.UE.L.2004.139.1 z późn. zm.),
6) rozporządzenia (WE) nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz.U.UE.L.2004.338.4 z późn. zm.),
7) rozporządzenia (WE) nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U.UE.L.2002.31.1 z późn. zm.).
9. Warunki dostawy:
1) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia przedmiotu zamówienia zgodnego z opisem, własnym środkiem transportu, na własny koszt i ryzyko. Nie dopuszcza się dostawy towaru kurierem.
2) realizacja dostaw odbywa się na podstawie składanych przez Jednostkę Zamawiającą w formie pisemnej, elektronicznej (e-mail), telefonicznie lub za pośrednictwem faxu zamówień, zawierających ilości i terminy dostaw oraz w miarę potrzeb inne warunki istotne z punktu widzenia Jednostki Zamawiającej.
3) dostawy towaru realizowane będą w godzinach wyznaczonych określonych poniżej, a w godzinach otwarcia magazynu (do godz. 13:30) można dostarczyć reklamowany towar.
4) dostawy będą realizowane w dniach roboczych:
część 3 - mięso i wędliny, od 7:00 do 12:00 wtorek, czwartek
5) Jednostka Zamawiająca zastrzega prawo do sprawdzenia zamówionego asortymentu pod względem ilościowym i jakościowym również w momencie odbioru towaru. Jednostka Zamawiająca zastrzega dostarczenie asortymentu I gatunku.
6) Wykonawca zobowiązany jest do znakowania i opakowania towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami, z uwzględnieniem wymagań Jednostki Zamawiającej określonych w opisie przedmiotu zamówienia,
7) przy każdej dostawie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia:
a) środków transportu odpowiednich do przewożenia żywności zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi higieny środków spożywczych, pod rygorem nieprzyjęcia dostawy przez Jednostkę Zamawiającą;
b) odpowiedniego zabezpieczenia towaru na czas przewozu, pod rygorem odpowiedzialności za braki i wady powstałe w czasie transportu;
c) zapewnienie przez Wykonawcę dostarczenia/wniesienia towaru przez kierowcę
lub inną osobę do pomieszczenia magazynu;
d) obecność kierowcy lub innej osoby reprezentującej Wykonawcę podczas pobrania prób w ramach reklamacji lub kontroli prewencyjnej, pod rygorem dokonania tych czynności bez udziału Wykonawcy na jego ryzyko.
8) Wykonawca jest obowiązany do uznania reklamacji i wad dostarczanych produktów i wymiany produktów wadliwych oraz uznania zwrotu produktów przeterminowanych lub nieświeżych (w godzinach wyznaczonych przez Jednostkę Zamawiającą na przyjęcie towaru).
9) Nie dopuszcza się pozostawienia towaru bez opieki lub przekazywania go osobom nieupoważnionym.
10. Jednostka Zamawiająca zastrzega, by termin przydatności do spożycia - jeśli jest możliwy do określenia - nie przekraczał połowy czasu przydatności do spożycia określonego przez producenta.
11. Dostarczony asortyment musi być oznakowany w sposób zrozumiały, napisy w języku polskim muszą być wyraźne, czytelne i nieusuwalne, umieszczone w widocznym miejscu, a także nie mogą być w żaden sposób ukryte, zasłonięte lub przesłonięte innymi nadrukami lub obrazkami.
12. Przedmiot zamówienia (występujący w opakowaniach jednostkowych) dostarczany będzie w oryginalnych opakowaniach – bez stosowania opakowań zastępczych.
Pełny opis przedmiotu zamówienia zamieszczono w pkt 5 ust 1 wiersz 6 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 15000000-8 - Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
15100000-9 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne
15110000-2 - Mięso
4.5.5.) Wartość części: 44231,71 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Sukcesywna dostawa produktów żywnościowych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu w I półroczu 2025 roku – 4 części zamówieniaPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa produktów żywnościowych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu przeznaczonych na potrzeby bieżącego żywienia w asortymencie i ilościach ujętych w poszczególnych częściach zamówienia określonych w załącznikach 1÷4.
Całość zamówienia podzielono na cztery części zamówienia tj.:
a. CZĘŚĆ 1 – pieczywo i wyroby cukiernicze
b. CZĘŚĆ 2 – produkty mleczarskie
c. CZĘŚĆ 3 – mięso i wędliny
d. CZĘŚĆ 4 – owoce, warzywa i jaja
CZĘŚĆ 4 – owoce, warzywa i jaja
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa formularz asortymentowo-cenowy załącznik nr 4 - stanowiący integralną część SWZ opublikowany na opublikowany na stronie prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/8fb93869-b06a-4c88-b06f-5ac43da5211c
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy artykułów spożywczych przeznaczonych na potrzeby bieżącego żywienia w asortymencie i ilościach ujętych w zestawieniach stanowiących załączniki od nr 1 do nr 4. Zamawiający zaznacza, że realizowane cykliczne dostawy dla Jednostki Zamawiającej każdorazowo winny być dostosowane wagowo do składanego zamówienia.
2. Jednostka Zamawiająca zastrzega możliwość ograniczenia zakresu zamówienia w poszczególnych częściach, przy zachowaniu minimalnej wartości przedmiotu zamówienia (określonej w zawartej umowie) na poziomie 25% gwarantującej Wykonawcy związane z tym zakresem umowy wynagrodzenie. Określona ilość artykułów spożywczych w formularzu cenowym jest ilością szacunkową i w trakcie realizacji umowy może ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu). Powyższe nie może stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę roszczeń o zakup pozostałej ilości produktów ani o zapłatę równowartości niezamówionych produktów czy odszkodowania za ich niezamówienie.
3. Produkty spożywcze objęte dostawą powinny spełniać aktualne wymogi sanitarno – epidemiologiczne i zasady systemu HACCP w zakładach żywienia zbiorowego między innymi:
1) posiadać odpowiednie specyfikacje jakościowe lub atesty,
2) posiadać odpowiednie oznakowanie, czyli datę minimalnej trwałości i termin przydatności do spożycia,
3) posiadać odpowiednią temperaturę podczas transportu i warunki sanitarne pojazdu.
a wykonawca musi posiadać aktualne wymagane decyzje z tym związane. W przypadku, gdyby którakolwiek z dotychczasowych decyzji wygasła lub została cofnięta w okresie obowiązywania niniejszej umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić nową decyzję w tym zakresie, nie później niż w ostatnim dniu obowiązywania dotychczasowej. Brak jakiegokolwiek wymaganego dokumentu potwierdzającego posiadanie właściwej ważnej decyzji lub nieuzupełnienie dokumentów w wyznaczonym przez Jednostkę Zamawiającą terminie, stanowić będzie podstawę do odstąpienia od umowy przez Jednostkę Zamawiającą ze skutkiem natychmiastowym i naliczenia Wykonawcy kary umownej, o której mowa w § 10 ust. 1 pkt 1.1 PPU lub w zależności od decyzji Jednostki Zamawiającej do wstrzymania realizacji umowy do czasu uzupełnienia braków w terminie określonym przez Jednostkę Zamawiającą.
4. Na każde żądanie Jednostki Zamawiającej Wykonawca jest zobowiązany okazać w stosunku do każdego produktu odpowiedni certyfikat zgodności z Polską Normą lub normami europejskimi.
5. Wymagania jakościowe przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca będzie dostarczał artykuły spożywcze pierwszej klasy jakości, świeże, odpowiadające normom jakościowym właściwym dla danego rodzaju produktów, które obowiązują na terenie Polski, o aktualnych terminach przydatności do spożycia. Opakowania dostarczanych przez Wykonawcę artykułów spożywczych muszą być oznakowane widoczną datą terminu przydatności do spożycia.
2) Warzywa/owoce powinny być: zdrowe (bez śladów gnicia i pleśni), wolne od szkodników i uszkodzeń przez nich wyrządzonych, nie zwiędnięte, czyste, nieuszkodzone; o barwie typowej dla odmiany; niedopuszczalny obcy smak, posmak czy zapach; jednolite w opakowaniu pod względem pochodzenia, jakości, wielkości i możliwie w tym samym stopniu dojrzałości i rozwoju. Towar winien być przewożony w opakowaniach do tego przeznaczonych wykonanych z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, nieuszkodzone, niezamoczonych i czystych, bez śladów pleśni i obcych zapachów. Dostawy muszą spełniać warunki wynikające z ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z z 2023 r., poz 1448).
4) Jaja powinny być:
a. skorupa i błona pod skorupowa - normalna, niezabrudzona i nieuszkodzona, jaja świeże, po dezynfekcji promieniami UV,
b. komora powietrza - wysokość nieprzekraczająca 6 mm, nieruchoma;
c. białko - przezroczyste, klarowne, o konsystencji żelu, wolne od jakichkolwiek ciał obcych;
d. żółtko - słabo widoczne podczas prześwietlania, bez wyraźnego zarysu powierzchni, wolne od jakichkolwiek ciał obcych;
e. tarczka zarodków - nierozwinięta w stopniu widocznym;
f. zapach - pozbawione obcych zapachów;
g. Jaja klasy "A" nie są myte, ani w inny sposób czyszczone przed lub po klasyfikacji,
a. Każde z dostarczonych jaj musi być ostemplowane zgodnie z zobowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
6. Wykonawca na żądanie upoważnionego przedstawiciela Jednostki Zamawiającej zobowiązany jest wykazać, że dostarczany przez niego asortyment, spełnia minimalne wymagania Jednostki Zamawiającej określone w umowie doraźnie w wypadku uzasadnionych wątpliwości poprzez okazanie dostarczanego towaru w trakcie przekazania do magazynu Jednostki Zamawiającej. W razie potwierdzenia się zastrzeżeń sporządzony zostanie protokół podpisany przez przedstawicieli obu stron, który może stanowić podstawę reklamacji.
7. Realizacja dostaw będzie dokonywana sukcesywnie na podstawie zapotrzebowania Jednostki Zamawiającej, w których każdorazowo określony zostanie termin dostawy oraz asortyment zamówienia – z wyłączeniem dni wolnych od pracy Jednostki Zamawiającej.
8. Wytworzenie towaru, sposób opakowania i transportu muszą spełniać wymagania obowiązujących krajowych i unijnych przepisów prawa żywnościowego (akty prawne wymieniono SWZ w pkt. 5 ust. 1 wiersz 6 tabeli pkt 8.)
9. Warunki dostawy:
1) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia przedmiotu zamówienia zgodnego z opisem, własnym środkiem transportu, na własny koszt i ryzyko. Nie dopuszcza się dostawy towaru kurierem.
2) realizacja dostaw odbywa się na podstawie składanych przez Jednostkę Zamawiającą w formie pisemnej, elektronicznej (e-mail), telefonicznie lub za pośrednictwem faxu zamówień, zawierających ilości i terminy dostaw oraz w miarę potrzeb inne warunki istotne z punktu widzenia Jednostki Zamawiającej.
3) dostawy towaru realizowane będą w godzinach wyznaczonych określonych poniżej, a w godzinach otwarcia magazynu (do godz. 13:30) można dostarczyć reklamowany towar.
4) dostawy będą realizowane w dniach roboczych:
część 4 - owoce, warzywa i jaja od 7:00 do 12:00 wtorek, piątek
5) Jednostka Zamawiająca zastrzega prawo do sprawdzenia zamówionego asortymentu pod względem ilościowym i jakościowym również w momencie odbioru towaru. Jednostka Zamawiająca zastrzega dostarczenie asortymentu I gatunku.
6) Wykonawca zobowiązany jest do znakowania i opakowania towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami, z uwzględnieniem wymagań Jednostki Zamawiającej określonych w opisie przedmiotu zamówienia,
7) przy każdej dostawie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia:
a) środków transportu odpowiednich do przewożenia żywności zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi higieny środków spożywczych, pod rygorem nieprzyjęcia dostawy przez Jednostkę Zamawiającą;
b) odpowiedniego zabezpieczenia towaru na czas przewozu, pod rygorem odpowiedzialności za braki i wady powstałe w czasie transportu;
c) zapewnienie przez Wykonawcę dostarczenia/wniesienia towaru przez kierowcę
lub inną osobę do pomieszczenia magazynu;
d) obecność kierowcy lub innej osoby reprezentującej Wykonawcę podczas pobrania prób w ramach reklamacji lub kontroli prewencyjnej, pod rygorem dokonania tych czynności bez udziału Wykonawcy na jego ryzyko.
8) Wykonawca jest obowiązany do uznania reklamacji i wad dostarczanych produktów i wymiany produktów wadliwych oraz uznania zwrotu produktów przeterminowanych lub nieświeżych (w godzinach wyznaczonych przez Jednostkę Zamawiającą na przyjęcie towaru).
9) Nie dopuszcza się pozostawienia towaru bez opieki lub przekazywania go osobom nieupoważnionym.
10. Jednostka Zamawiająca zastrzega, by termin przydatności do spożycia - jeśli jest możliwy do określenia - nie przekraczał połowy czasu przydatności do spożycia określonego przez producenta.
11. Dostarczony asortyment musi być oznakowany w sposób zrozumiały, napisy w języku polskim muszą być wyraźne, czytelne i nieusuwalne, umieszczone w widocznym miejscu, a także nie mogą być w żaden sposób ukryte, zasłonięte lub przesłonięte innymi nadrukami lub obrazkami.
12. Przedmiot zamówienia (występujący w opakowaniach jednostkowych) dostarczany będzie w oryginalnych opakowaniach – bez stosowania opakowań zastępczych.
Pełny opis przedmiotu zamówienia zamieszczono w pkt 5 ust 1 wiersz 6 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 15000000-8 - Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
03200000-3 - Zboża, ziemniaki, warzywa, owoce i orzechy
15300000-1 - Owoce, warzywa i podobne produkty
03142500-3 - Jaja
4.5.5.) Wartość części: 25082,38 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 30845,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 30845,05 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 30845,05 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: M&J Market Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 387618303
7.3.4) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 30845,05 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-06-30Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 24463,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 29200,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 24463,10 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 000437174
7.3.4) Miejscowość: Wysokie Mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
dane rejestrowe
i kontaktowe firmy
SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA MLEKOVITA
jakie przetargi wygrała firma
SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA MLEKOVITA
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 24463,10 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-06-30Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 46471,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 53283,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 46471,70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "Masarnia Borowe" J.B. Pluta Spółka Jawna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 152190356
7.3.4) Miejscowość: Borowe
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
dane rejestrowe
i kontaktowe firmy
"MASARNIA BOROWE" J.B. PLUTA SPÓŁKA JAWNA
jakie przetargi wygrała firma
"MASARNIA BOROWE" J.B. PLUTA SPÓŁKA JAWNA
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 46471,70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-06-30Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 27430,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 32052,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 27430,70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo-Usługowa "Vega" Rafał Mazur
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 362555849
7.3.4) Miejscowość: Prudnik
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
dane rejestrowe
i kontaktowe firmy
FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA "VEGA" RAFAŁ MAZUR
jakie przetargi wygrała firma
FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA "VEGA" RAFAŁ MAZUR
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 27430,70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-06-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
dla wszystkich części zamówienia:
zamówienie będzie realizowane sukcesywnie od dnia zawarcia umowy do dnia 30.06.2025 r. lub do wyczerpania wartości umowy
INNE PRZETARGI Z KĘDZIERZYNA-KOŹLA
- Remonty chodników i nawierzchni brukowych w pasach drogowych dróg zarządzanych przez Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle w latach 2025-2028.
- Zakup, dostawa i montaż pomocy dydaktycznych, sprzętu, w tym do zajęć w ramach indywidualizacji pracy z dziećmi, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
- Zmiana systemu ogrzewania w gminnych lokalach komunalnych
- Zakup sprzętu komputerowego i elektronicznego w ramach realizacji projektu pn. "Podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Kędzierzynie-Koźlu. Etap IV".
- Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa budynku poradni na oddział chemioterapii dziennej SP ZOZ w Kędzierzynie - Koźlu
- Rozbudowa budynku Przedszkola Publicznego nr 11 przy ul. Mikołaja Reja 14 w Kędzierzynie-Koźlu.
więcej: przetargi w Kędzierzynie-Koźlu »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- ZAKUP I DOSTAWA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH DLA STOŁÓWKI SZKOLNEJ ZESPOŁU SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W SADOWNEM W 2025 ROKU
- Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do Szkoły Podstawowej Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku
- Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 6 w Białymstoku
- Sukcesywne dostawy mrożonek, warzyw i owoców"
- Dostawa artykułów żywnościowych dla szkół podstawowych i przedszkoli na terenie miasta Maków Mazowiecki
- Zakup i dostawa artykułów spożywczych przeznaczonych na poczęstunek w projekcie "Wrocławska Wygrana Rodzina" realizowanego w ramach Programu "Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027"
więcej: Jaja »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.