Ogłoszenie z dnia 2025-05-05
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
CNC.4.2024.6 Dostawa oprogramowania - programu dydaktyczno-przemysłowego do uczenia się programowania i do programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC w zakresie toczenia i frezowania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 471390387
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kopcińskiego 29
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-142
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: p.krawczak@lcdnikp.elodz.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: lcdnikp.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-41dfe640-fd36-4ddf-b7a0-1b36484ca1e31.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
CNC.4.2024.6 Dostawa oprogramowania - programu dydaktyczno-przemysłowego do uczenia się programowania i do programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC w zakresie toczenia i frezowania2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-41dfe640-fd36-4ddf-b7a0-1b36484ca1e3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00216377
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00141554/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup oprogramowania dydaktycznego do pracowni obrabiarek s.n. w projekcie „Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie - dziś staż, jutro praca. Edycja czwarta”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie - dziś staż, jutro praca. Edycja czwarta2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00188465
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
1.1. Zamawiający informuje, że przedmiotowe postepowanie było prowadzone w trybie podstawowym bez negocjacji (ogłoszenie o zamówieniu 2024/BZP 00598434/01 z dnia 2024-11-15), w którym nie została złożona żadna oferta.
1.2. Zamawiający oświadcza, że w stosunku do postępowania o którym mowa w pkt. 1.1. w niniejszym postępowaniu nie zostały wprowadzone żadne modyfikacje pierwotnych warunków zamówienia, polegające na wprowadzeniu zmian, które - gdyby zostały ujęte w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym - umożliwiłyby dopuszczenie innego, bądź szerszego kręgu potencjalnie zainteresowanych oferentów.
1.3. Zamawiający przystępuje do przedmiotowej procedury gdyż konieczne jest rozpoczęcie realizacji Projektu.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-85d2c4a1-fd77-4477-bf5b-b6d5cba2fb75
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: CNC.4.2024.6
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania - programu dydaktyczno-przemysłowego do uczenia się programowania i do programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC w zakresie toczenia i frezowania na potrzeby realizacji Projektu „Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie - dziś staż, jutro praca. Edycja czwarta” współfinansowanego ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.
2. Opis przedmiotu zamówienia.
2.1. Zamówienie obejmuje dostawę bezterminowych, w najnowszej dostępnej wersji 15 licencji sieciowych oraz jednej licencji indywidualnej.
2.1.1. Oprogramowanie musi spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) Oprogramowanie w zamawianym standardzie powinno umożliwiać uczenie się programowania maszyn numerycznych w zakresie toczenia i frezowania
w neutralnym środowisku kodów ISO w następujących konfiguracjach:
- toczenie w pięciu osiach: X, Z, C, Y, B,
- frezowanie w pięciu osiach: X, Y, Z, A/B, C.
2) Oprogramowanie powinno posiadać moduł umożliwiający rysowanie rysunków płaskich i automatyczne przetwarzanie ich na kody NC do sterowania obrabiarkami. Dla toczenia i frezowania.
3) W celu realizacji zadań dydaktycznych system (oprogramowanie) dydaktyczno-przemysłowy musi umożliwiać dostosowane do poziomu kształcenia różnorodne możliwości programowania – edytor NC, programowanie dialogowe, programowanie interaktywne. Możliwości te muszą być sprzężone z wizualizacją 3D przestrzeni zbliżonej do realnej obrabiarki realizującej na bieżąco tworzony program,
z wizualizacją przedmiotu obrabianego 3D i procesu obróbki 3D. Jednocześnie musi być zagwarantowane wykrywanie kolizji w przestrzeni obrabiarki i błędów logicznych, matematycznych lub geometrycznych oraz dostęp do funkcji pomocniczych ułatwiających i podnoszących atrakcyjność pracy w systemie. Wszystkie błędy powstające w trakcie tworzenia programu muszą być na bieżąco wykrywane i pokazywane, a system powinien wskazywać sposób eliminacji tych błędów.
4) Musi umożliwiać zastosowanie nowoczesnych cykli obróbkowych.
5) Powinno umożliwiać użytkownikowi pisanie programów metodą interaktywną pokazującą na bieżąco reakcje maszyny na kolejne bloki programu, a także programowanie dialogowe (gotowe maski z instrukcjami dla danego typu sterowania plus objaśnienia tych instrukcji i możliwość programowania poprzez wpisywanie wyłącznie wartości do odpowiednio uaktywnianych pól parametrów danej instrukcji) oraz programowanie konturu metodą geometryczną (ciągu konturowego).
6) Musi umożliwiać transmisję programów z komputera bezpośrednio na obrabiarkę.
7) Musi mieć możliwość zastosowania opcjonalnego modułu egzaminacyjnego do sprawdzania poziomu wiedzy użytkownika w zakresie umiejętności programowania obrabiarek sterowanych numerycznie systemu za pomocą tworzenia testów sprawdzających na bazie istniejących programów NC bezpośrednio na komputerze.
8) Musi umożliwiać programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie bezpośrednio z klawiatury komputera lub pomocniczego pulpitu sterującego wyświetlanego na ekranie PC. NIE poprzez modelowanie i uzyskiwanie kodów NC automatycznie jako efekt modelowania brył 3D lecz bezpośrednio z klawiatury.
9) Musi mieć możliwość wyświetlania pulpitu sterującego na ekranie komputera umożliwiającego obsługę obrabiarki (w tym w trybach: JOG, kółko ręczne, najazd na punkt referencyjny, MDI, EDIT, AUTO).
10) Musi posiadać moduł Teach-In umożliwiający poruszanie narzędziami we wszystkich osiach, a ruchy te zapamiętywane muszą być przez obrabiarkę poprzez automatyczne wygenerowanie odpowiednich bloków NC programu, w których ruchy te zostaną zapamiętane.
11) Musi umożliwiać programowanie dialogowe dostępne w edytorze NC. Ponadto edytor musi posiadać funkcję wyszukiwania, przenumerowania bloków programu NC, zaznaczania kolorami wybranych bloków.
12) Musi mieć możliwość pisania programów w trybie interaktywnym z możliwością przeskoku o blok do przodu lub blok do tyłu, przeskoku do dowolnego zaznaczonego bloku programu.
13) Musi mieć możliwość wyświetlania rysunku programowanego detalu na ekranie komputera.
14) Musi umożliwiać mocowanie jednocześnie więcej niż jednego przedmiotu obrabianego na stole frezarki.
15) Oprogramowanie musi działać na komputerach osobistych PC w sieci lokalnej lub innej sieci PC w środowisku Windows w wersji: Windows 11.
16) Obsługa musi odbywać się z zastosowaniem klasycznej klawiatury komputera
i myszki.
17) Oprogramowanie musi mieć charakter otwarty, tj. umożliwiać wprowadzanie własnych elementów przestrzeni maszyny (narzędzia, uchwyty etc).
18) Oprogramowanie musi umożliwiać użytkownikowi wprowadzanie do systemu własnych narzędzi i uchwytów według katalogów dowolnych producentów narzędzi i uchwytów.
19) Do systemu powinny być dołączone materiały techniczne towarzyszące w formie instrukcji obsługi, zeszytów ćwiczeń, procedur zastosowania, materiałów dydaktycznych i technicznych umożliwiające użytkownikowi pełne wykorzystanie możliwości systemu. Wszystkie te materiały powinny być dostępne w formie elektronicznej w języku polskim i obejmować zagadnienia z zakresu toczenia jak
i frezowania.
20) Samo oprogramowanie powinno mieć wbudowany moduł pomocy umożliwiający bezpośrednie posługiwanie się materiałami pomocniczymi dydaktycznymi w trakcie programowania bez konieczności korzystania ze źródeł zewnętrznych.
21) Musi pokazywać model matematyczny przedmiotu obrabianego i mieć zintegrowaną funkcję testu kolizyjności oraz funkcję kontroli jakości wyrobu; musi pozwalać na włączanie i wyłączanie testu kolizyjności podczas symulacji obróbki.
22) Musi umożliwiać zapisywanie wykonanego detalu i wykorzystanie go do dalszej obróbki na tej samej lub innej obrabiarce w przestrzeni 3D zarówno dla tokarki, jak i dla frezarki.
23) System musi posiadać gotowe do użycia biblioteki narzędzi skrawających 3D.
24) System musi posiadać dostęp do postprocesorów umożliwiających automatyczne przetwarzanie programów napisanych w neutralnym kodzie ISO na wybrane języki sterowania obrabiarek.
25) System musi posiadać możliwość bezpośredniej transmisji programu zdatnego do wczytania na konkretną obrabiarkę bezpośrednio z komputera.
26) System musi posiadać możliwość rozszerzenia o moduł umożliwiający pomiary
w trakcie procesu obróbki oraz możliwość programowania parametrycznego.
27) System musi posiadać rozszerzenie o moduł Robotyka umożliwiające programowanie robota obsługującego obrabiarkę.
28) System musi posiadać rozszerzenie o moduł Pulpitu obsługowego wyświetlanego na ekranie komputera.
2.1.2. Program należy dostarczyć w formie fizycznej tj. na cyfrowym nośniku danych
w oryginalnym opakowaniu z dystrybucji Producenta oprogramowania
2.1.3. Program dostarcza się w wersji językowej polskiej z możliwością rozszerzenia
o wersję językową angielską.
2.2. Zamówienie obejmuje również przeprowadzenie bezkosztowego szkolenia stanowiskowego i produktowego dla min. 3 osób wyznaczonych przez Zamawiającego.
2.2.1. Szkolenie musi co najmniej trwać 14 godzin. Termin(-y) szkolenia wyznacza Zamawiający, z tym zastrzeżeniem, że szkolenie zostanie zrealizowane do 30 dni kalendarzowych licząc od daty odbioru zamówienia.
2.2.2. Szkolenie w zakresie obsługi i wykorzystania oferowanego programu musi być zakończone wydaniem uczestnikom szkolenia certyfikatu uczestnictwa wydanego przez Producenta oprogramowania lub inny podmiot posiadający autoryzację Producenta oprogramowania do prowadzenia szkoleń produktowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48190000-6 - Pakiety oprogramowania edukacyjnego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca zaproszony do udziału w negocjacjach złożył pisemne oświadczenie, że - z uwagi na nie określone przyczyny, odstępuje od udziału w negocjacjach. Decyzja została przyjęta przez Zamawiającego, który zakończył postępowanie unieważnieniem.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
INNE PRZETARGI Z ŁODZI
- Przebudowa pom. zaplecza sanitarn. przy sali gimnast. w ZSiPOWŁ przy ul. Ułańskiej 2 w Łowiczu-zad. pn.: "ZAPLECZE SPORTOWE PRZY UL. UŁAŃSKIEJ 2 W ŁOWICZU" w ramach budżetu obywatelskiego na 2025 rok
- 36/ZP/2025 Dostawa artykułów biurowych, przyborów do pisania i galanterii biurowej oraz ekologicznych artykułów biurowych, przyborów do pisania, papieru i kopert dla Uniwersytetu Łódzkiego.
- 32/ZP/2025 " Dostawa aparatury naukowo- pomiarowej"
- EZ.28.90.2025 Usługa 36 mies.pogwar.obsługi serwis.tomografu komput. Aquilion RXL TSX-101A/UC o nr ser. UCB12Z2055 wraz ze st.rob.Z600 Vitrea o nr ser. CZC2351H5K dla WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi
- Wykonanie ekspertyzy technicznej z opracowaniem dokumentacji techniczno-budowlanej zawierającej jednoznaczny sposób usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości obiektu Przystanek Przesiadkowy Centrum
- Dostawa środków czystości
więcej: przetargi w Łodzi »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.