eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Wieliczka › Budowa ciągu pieszego wzdłuż wąwozu w Sołectwie Strumiany

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2022-01-27


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ciągu pieszego wzdłuż wąwozu w Sołectwie Strumiany

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIELICZKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555364

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Powstania Warszawskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 12 263 41 00

1.5.8.) Numer faksu: 12 278 68 60

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: magistrat@wieliczka.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wieliczka.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ciągu pieszego wzdłuż wąwozu w Sołectwie Strumiany

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a515c8a4-5375-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00038539

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-01-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000400/32/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Budowa rekreacyjno – edukacyjnej ścieżki spacerowej w formie kładki wzdłuż wąwozu w sołectwie Strumiany

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00297177/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.58.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 554764,90 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa ciągu pieszego wzdłuż wąwozu w miejscowości Strumiany. Ze względu na ograniczone miejsce, koniecznym jest zarurowanie zlokalizowanego w dnie wąwozu rowu, a na powierzchni zasypu wykonanie ciągu pieszego. Zakres zamówienia dotyczy odcinka od przepustu pod ul. Ks. Kalemby (drogą powiatową nr 2038K) do przepustu pod ul. Stara Wieś (droga gminna), tj. na długości około 250m, w miejscowości Strumiany. Przedsięwzięcie realizowane jest na działkach ewid. nr 60/4, 67/6, 74 w obrębie Strumiany, gmina Wieliczka. Przy czym prace związane z zarurowaniem rowu prowadzone będą na działce nr 60/4. Na działkach nr 67/6 oraz 74 będą prowadzone prace dotyczące połączenia ciągu pieszego z istniejącą infrastrukturą. W wyniku przebudowy rowu, ilość odprowadzanych wód nie ulegnie zwiększeniu w stosunku do stanu istniejącego. Przyjęte rozwiązania zapewniają zachowanie funkcji jakie pełni rów tj. odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z rejonu drogi powiatowej nr 2038K (ul. Ks. Kalemby) oraz odprowadzenia wód gruntowych napływających do rowu.
Zakres przedsięwzięcia obejmuje:
- przebudowę koryta rowu na długości około 250m wraz z wykonaniem obustronnego drenażu.
- budowę ciągu pieszego na długości około 250m wraz z wykonaniem liniowych i punktowych odwodnień.
- przebudowę infrastruktury technicznej krzyżującej się z trasą rowu (teletechnika).
Budowa ciągu pieszego
Projektowany ciąg pieszy zostanie wykonany na zasypie rurociągu. Ciąg pieszy długości L=241m i szerokości B=3,0m wykonany zostanie z nawierzchni asfaltowej. Konstrukcja ciągu pieszego typu KR1 zgodnie z typowymi konstrukcjami nawierzchni, dodatkowo wyposażony w obustronne obrzeża chodnikowe. Zarówno od strony ul. ks. Kalemby jak i od strony ul. Stara Wieś ciąg komunikacyjny połączony zostanie z istniejącymi placami utwardzonymi. Od strony ul. ks. Kalemby połączenie z placem poprzez zrównanie rzędnej ciągu pieszego z rzędną placu. Następnie ciąg pieszy wyposażony będzie w rampę o nachyleniu 6% sumarycznej długości 22,5m z trzema półtorametrowymi spocznikami. Rampa na całej długości od strony prawego brzegu, wyposażona będzie w barierę ochronną. Na pozostałym odcinku ciąg pieszy jest położony 1,6m ponad dnem rurociągu a spadek podłużny jego nawierzchni jest równoległy do spadku dna rurociągu. Połączenie ciągu pieszego z placem w rejonie ul. Stara Wieś jest w miejscu gdzie projektowana rzędna terenu zrównuje się z rzędną prawego brzegu, co pozwala na uzyskanie płynnego połączenia nawierzchni ciągu z placem.
W celu przechwycenia wód opadowych z powierzchni ciągu pieszego zaprojektowano osiem odwodnień liniowych, które poprzez studzienkę wyposażoną w osadnik, odprowadzają wodę do rurociągu. Dodatkowo od strony przepustu pod ul. ks. Kalemby, na lewym brzegu wąwozu, w miejscu gdzie przewidziano zrównanie rzędnej ciągu pieszego z wyższym z brzegów wąwozu (brzegiem prawym), zaprojektowano wodościek betonowy długości około L=35m. Wody z wodościeku, za pośrednictwem studzienki z osadnikiem, zostaną odprowadzone do rurociągu. Zaprojektowano również jedno odwodnienie punktowe odprowadzające wody opadowe i roztopowe z terenu utwardzonego, kończącego ciąg pieszy. Odwodnienie punktowe będzie bezpośrednio włączone do rurociągu.
Przebudowa rowu
Sumaryczna długość zarurowanego odcinka rowu wynosi około 250m. Projektowany rurociąg wykonany będzie z rur dwuwarstwowych systemu K2-Kan z PP SN 8 o średnicy Ø1000mm na łącznej długości L=220,8m oraz o średnicy Ø600 na długości L=19,5m. Wyjątkiem będą odcinki łączące rurociąg z istniejącymi przepustami, gdzie zastosowane będą rury odpowiadające średnicą i materiałem przewodom w przepustach oraz ułożone ze spadkiem dna takim samym jak dla przepustów. Dzięki temu zachowane zostaną istniejące warunki przepływu. Odcinek pomiędzy wylotem z przepustu pod ul. ks. Kalemby a komorą betonową S1 zaprojektowano z rur betonowych Ø800mm, długości 3,4m. W celu połączenia projektowanej rury betonowej z rurą przewodową przepustu wykonane zostaną podkucia betonu wokół przewodu w wielkości pozwalającej na nasunięcie kielicha. Drugi koniec projektowanej rury wprowadzony zostanie do prefabrykowanej komory betonowej. W celu zagwarantowania szczelności połączeń, wykonane zostaną pierścienie uszczelniające lane z betonu, na początku i końcu rury. Pierścienie szerokości 0,5m i średnicy 1,4m. Odcinek łączący rurociąg z przepustem pod ul. Stara Wieś zaprojektowano z rury PP SN8 typ K2-Kan z Ø600mm, długości 4,2m i spadkiem 0,03, zgodnym ze spadkiem istniejącego przepustu. Projektowany rurociąg i rurę przewodową przepustu należy połączyć w sposób szczelny np. za pośrednictwem mufy i obejmy. Ze względu na zmienną średnicę przewodu, zmianę spadku dna oraz kierunku, rurociąg wyposażono w prefabrykowaną komorę betonową o wymiarach 1500x1500mm, siedem studzienek PP Ø1600mm oraz jedną studzienkę PP Ø1000mm. Na wyjściu ze studzienki S8 zaprojektowane dwie redukcje mimośrodowe przewodu, następujące po sobie, redukcja Ø1000/800 oraz Ø800/600.
W celu przechwycenia wód opadowych infiltrujących w grunt zasypu wąwozu, zapewnione będzie poprzez drenaże Ø100 w oplocie z geowłókniny, poprowadzone po obu stronach rurociągu. Dreny zostaną wpięte do najbliższej studzienki znajdującej się poniżej.
Przebudowa infrastruktury technicznej
Na trasie przebudowywanego rowu występują skrzyżowania z istniejącymi sieciami, tj. siecią teletechniczną i przyłączem kanalizacyjnym. Ze względu na głębokość posadowienia rurociągu i zastosowaną pod nim podbudowę konieczna jest przebudowa sieci teletechnicznej zgodnie z warunkami wydanymi przez właściciela sieci. Zgodnie z zainwentaryzowanymi rzędnymi przyłącza kanalizacyjnego, przyłącz nie koliduje z projektowanymi rozwiązaniami, a jedynie krzyżuje się z nim, dlatego wystarczającym rozwiązaniem będzie dodatkowe zabezpieczenie przyłącza osłoną z połowy rury betonowej.
Projektowane zarurowanie rowu krzyżuje się z kablem telekomunikacyjnym doziemnym. Przed rozpoczęciem prac związanych z montażem prefabrykowanego koryta (lub wykonywanego na mokro) należy w miejscu skrzyżowania odkopać w sposób ręczny istniejący kabel telekomunikacyjny i sprawdzić głębokość jego posadowienia oraz czy posiada zabezpieczenie w postaci rury osłonowej. Jeżeli głębokość ułożenia istniejącego kabla będzie spełniać warunek minimalnej odległości pionowej od dna projektowanego koryta to kabel pozostawić, pod warunkiem założenia rury osłonowej. Jeżeli wymagana odległość pionowa nie jest zachowana to należy wykonać przełożenie poprzez pogłębienie ułożenia istniejącego kabla pod zarurowaniem lub poprowadzenie go nad zarurowaniem, przy zachowaniu wymaganych odległości pionowych.
Istniejące wyloty z kanalizacji deszczowych, wyprowadzone na skarpach wąwozu, należy przedłużyć i wpiąć do projektowanego rurociągu.
Jeżeli zajdzie konieczność odcinkowej rozbiórki ogrodzenia w trakcie prowadzenia prac, po ich zakończeniu należy je odbudować.
Należy podkuć przyczółek wylotowy przepustu pod drogą powiatową, do rzędnej umożliwiającej wykonanie nawierzchni ciągu pieszego wraz z podbudową.
Łączna powierzchnia inwestycji wynosi 1 620m2, w tym powierzchnia zasypu rurociągu (1 560m2) oraz powierzchnia ciągu pieszego (800m2).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych

45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Ceny wszystkich ofert złożonych w postępowaniu przekraczają kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, t.j. kwotę 550 000,00 zł, a Zamawiający - Gmina Wieliczka, 32-020 Wieliczka, ul. Powstania Warszawskiego 1 nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty z najniższą ceną. W związku z powyższym Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 uPzp. Zgodnie z wyżej przywołanym przepisem Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 982183,38 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1920758,89 PLN

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.