eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Ruda-Huta › Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Ruda-Huta

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2023-01-03


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Ruda-Huta

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RUDA-HUTA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110198037

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Niepodległości 44

1.5.2.) Miejscowość: Ruda-Huta

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-110

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 82 568 60 33

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ruda-huta.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ruda-huta.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.ugrudahuta.bip.lubelskie.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Ruda-Huta

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3bd641e7-76ec-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00006418

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039390/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ruda-Huta

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00485420

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BS-I.271.9.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 527156,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Ruda-Huta, na których zamieszkują mieszkańcy w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1297 z późn. zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Lubelskiego i jego późniejszymi aktualizacjami oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ruda-Huta.
Wykonawca na czas realizacji niniejszego zamówienia wyposaży w pojemniki, worki i kontenery nieruchomości położone na terenie Gminy Ruda-Huta, na których zamieszkują mieszkańcy (wg szczegółowego wykazu nieruchomości dostarczonego przez Zamawiającego w dniu podpisania umowy). Na wykazie wskazany będzie adres nieruchomości oraz czy na danej nieruchomości właściciel zadeklarował zagospodarowanie bioodpadów we własnym kompostowniku.
Przewidywana maksymalna ilość odpadów szacowana przez Zamawiającego – 700 Mg. Zamawiający wskazuje, że minimalna wielkość świadczenia wynosi 550 Mg, a objęta prawem opcji: 150 Mg.
Ilość worków przewidywana przez Zamawiającego na okres realizacji zamówienia –117.000 szt.
Pojemność worków:
- czarne z napisem „Odpady zmieszane” - o pojemności od 80 do 120L
- niebieskie z napisem „Papier”- o pojemności od 80 do 120L
- szare z napisem „Popiół i gruz”- o pojemności od 80 do 120L
- zielone z napisem „Szkło” - o pojemności od 80 do 120L
- bezbarwne z napisem „Frakcja sucha” - o pojemności od 80 do 120L
- żółte z napisem „Metale i tworzywa sztuczne” - o pojemności od 80 do 120L
- brązowe z napisem „Bio”– o pojemności od 80 do 120L
Wykonawca dostarczy:
- na nieruchomości jednorodzinne komplet worków (po jednym dla danej frakcji uwzględniając dane zawarte w wykazie nieruchomości dotyczących kompostowania frakcji bio) i pojemnik,
- na nieruchomości wielolokalowe (2 obiekty) po 3 kontenery (jeden na frakcję suchą, jeden na odpady zmieszane i jeden na odpady BIO) i kpl. POK (w tym po jednym na: metale i tworzywa sztuczne, szkło, papier).
Worki muszą być zastąpione nowymi, po każdym odbiorze odpadów.
Przewidywana ilość i pojemność pojemników i kontenerów, w które Wykonawca jest zobowiązany wyposażyć nieruchomości najpóźniej na 3 dni kalendarzowe przed rozpoczęciem świadczenia usługi:
- pojemniki – 1400 szt. o pojemności od 110 do 140L;
- pojemnik o pojemności do 50L z pokrywą zatrzaskową i małym wlotem na przeterminowane leki;
- kontenery – 6 szt. o pojemności od 1100 do 2200L na: odpady zmieszane z napisem „Odpady zmieszane”, frakcję suchą z napisem „Frakcja sucha”, odpady biodegradowalne z napisem „Bio” – (w tym 2 kontenery na odpady zmieszane, 2 na frakcję suchą i 2 na odpady biodegradowalne). Zamawiający dopuszcza zastosowanie mniejszych pojemników na frakcję „Bio” w ilości min. po 4 pojemniki 110-140 l na każdą nieruchomość wielolokalową;
- kontenery POK – min. 2 kpl. po 3 szt. o pojemności min. 2,2 m3 (kolor żółty z napisem „Metale i tworzywa sztuczne”, zielony z napisem „Szkło” i niebieski z napisem „Papier” w każdym komplecie).
W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia pojemnika/kontenera podczas odbierania odpadów, Wykonawca wymieni pojemnik/kontener na nowy.
Częstotliwość odbierania odpadów przez Wykonawcę:
1) w przypadku zabudowy wielolokalowej:
a) w okresie od 01.11. do 31.03. wszystkie frakcje odpadów – dwa razy w miesiącu (co dwa tygodnie);
b) w okresie od 01.04. do 31.10 odpady ulegające biodegradacji i zmieszane odpady komunalne – 1 raz w tygodniu, a pozostałe frakcje – dwa razy w miesiącu (co dwa tygodnie);
2) w przypadku zabudowy jednorodzinnej:
a) w okresie od 01.11. do 31.03 wszystkie frakcje odpadów – 1 raz w miesiącu; b) w okresie od 01.04. do 31.10 odpady ulegające biodegradacji i zmieszane odpady komunalne – 2 razy w miesiącu (co dwa tygodnie), a pozostałe frakcje 1 raz w miesiącu.)
Odpady wielkogabarytowe, zużyte baterie i akumulatory, zużyte opony, sprzęt elektryczny i elektroniczny będą odbierane nie rzadziej niż 2 razy w roku w formie objazdowej zbiórki odpadów według harmonogramu ustalonego z Zamawiającym.
4) Przeterminowane leki z punktu usytuowanego w Rudzie-Hucie przy ul. Targowej 6 – każdorazowo po zgłoszeniu pełnego pojemnika nie później niż 3 dni robocze od daty zgłoszenia.
5) Odpady zgromadzone w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego przy ul. Targowej w Rucie-Hucie – każdorazowo po zgłoszeniu, nie później niż 3 dni robocze od daty zgłoszenia.
Wymogi dotyczące przekazywania odebranych odpadów komunalnych oraz obowiązki zagospodarowania odpadów komunalnych zgodnie z hierarchią :
Podmiot odbierający odpady komunalne jest obowiązany do przekazywania odebranych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych do instalacji komunalnych. Odebrane odpady Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami ( tj. w pierwszej kolejności poddać recyklingowi lub przekazać do ponownego użycia, w ostateczności odzyskowi lub unieszkodliwieniu) zgodnie z obowiązującym prawem. Najbliższą instalacją przetwarzania odpadów komunalnych jest Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych znajdujący się przy ul. Dorohuska 70, 22-100 Srebrzyszcze.
Standard sanitarny wykonywania usług oraz ochrony środowiska.
1) Przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykonywać zgodnie z przepisami prawa ochrony środowiska oraz przepisami sanitarnymi.
2) Podczas realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do porządkowania terenu zanieczyszczonego odpadami i innymi zanieczyszczeniami wysypanymi z pojemników, kontenerów i pojazdów w trakcie realizacji usługi wywozu.
3) Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno-prawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.
4) Wykonawcę obowiązuje:
- zakaz mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości,
-zakaz mieszania ze sobą poszczególnych frakcji selektywnie zebranych odpadów komunalnych.
Obowiązek prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem oraz sposób postępowania w przypadku stwierdzenia nieselektywnego zbierania odpadów.
1) Wykonawca jest obowiązany do prowadzenia na bieżąco ewidencji ilościowej i jakościowej zgodnie z katalogiem odpadów poprzez zważenie na wadze lub określenie w inny sposób ilość przyjętych odpadów, a następnie odnotowanie jej w ewidencji.
2) Ewidencję odpadów należy prowadzić z zastosowaniem następujących dokumentów:
a) kart przekazania odpadów sporządzonych zgodnie z art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2022 r. poz. 699 z późn. zm.).
b) Zamawiający dopuszcza sporządzanie zbiorczej karty przekazania odpadów, obejmującej odpady danego rodzaju przekazywane łącznie w okresie miesiąca kalendarzowego. Zbiorczą kartę przekazania odpadów sporządza się niezwłocznie po zakończeniu miesiąca, którego dotyczy.
3) Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia i przekazywania Zamawiającemu za pośrednictwem BDO dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem, tj.: rocznych sprawozdań, o których mowa w art. 9n ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sprawozdanie Wykonawca zobowiązany jest sporządzić zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa na dzień składania sprawozdania.
4) W przypadku stwierdzenia, że właściciel nie wywiązuje się z obowiązku segregacji, Wykonawca odbiera odpady, jako zmieszane i informuje na piśmie Zamawiającego, załączając do informacji dowody w postaci dokumentacji fotograficznej. Z dokumentacji musi wynikać jednoznacznie, jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia.
5) W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości który zadeklarował kompostowanie bioodpadów wystawił worek z bioodpadami, Wykonawca odbiera bioodpady i informuje na piśmie Zamawiającego załączając do informacji dowody w postaci dokumentacji fotograficznej. Z dokumentacji musi wynikać jednoznacznie, jakiej nieruchomości, w jakim dniu i godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia. Dane dotyczące kompostowania bioodpadów na danej nieruchomości będą widoczne na szczegółowym wykazie nieruchomości stanowiących załącznik do umowy.
Szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcy odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości w zakresie:
- posiadania wyposażenia umożliwiającego odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz zapewnienia jego odpowiedniego stanu technicznego;
- utrzymania odpowiedniego stanu sanitarnego pojazdów do odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i urządzeń do odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości;
- spełnienie wymagań technicznych dotyczących wyposażenia pojazdów;
- zapewnienie odpowiedniego usytuowania i wyposażenia bazy magazynowo – transportowej
zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w: Załączniku Nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 510300,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 678888,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 510300,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PW Ewa Grzywna-Żmuda

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5632192315

7.3.4) Miejscowość: Żółtańce

7.3.5) Kod pocztowy: 22-100

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 510300,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2023-01-01 do 2023-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji umowy od dnia 1 styczna 2023r do 31 grudnia 2023 r. lub do momentu wykonania świadczenia wraz z prawem opcji - w zależności co nastąpi szybciej.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.