eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi BieruńKod WSZ (CPV) : 28813500-9 Oznakowanie pionowe, 45233290-8 Instalowanie znaków drogowych, 45233221-4 Malowanie nawierzchni.Przedmiotem zamówienia jest...

To jest wynik przetargu. Zobacz także treść przetargu, którego dotyczy to ogłoszenie


OGŁOSZENIE O ZAWARCIU UMOWY NUMER
OZU/2007/04/24-2018598


NAZWA I ADRES ZAMAWIAJĄCEGO

Nazwa: Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bierunia
Adres: Rynek 14, 43-150 Bieruń

Województwo: śląskie

Telefon: 0323242439
Fax: 0322164777
e-mail: rzp@um.bierun.pl

Osoba upoważniona do kontaktów: K.Plewniok- spr.proceduralne , I.Jurzak - spr. merytoryczne


PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

Numer ogłoszenia o wszczęciu postępowania: OWP/2007/03/14-1141992

Określenie przedmiotu zamówienia:

Kod WSZ (CPV) : 28813500-9 Oznakowanie pionowe, 45233290-8 Instalowanie znaków
drogowych, 45233221-4 Malowanie nawierzchni.
Przedmiotem zamówienia jest :
Utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego dróg, parkingów i podobnych miejsc oraz urządzeń inżynierii ruchu na terenie Bierunia.
Wymogi dotyczące użytych materiałów i wyrobów.
Wielkości i wymiary znaków drogowych
Na drogach gminnych stosuje się znaki małe (M) . Znaki mini (MI) stosuje się na :słupkach przeszkodowych i tablicach kierujących,drogach na obszarze zabudowanym , gdy warunki drogowe nie pozwalają na stosowanie znaków większych lub zastosowanie większych znaków pogorszyłoby warunki widoczności pieszych na przejściu dla pieszych,na wąskich uliczkach zabytkowych miast,na drogach wewnętrznych.
Znaki A-7, B-20 powinny mieć taką samą grupę wielkości jak znaki na drodze z pierwszeństwem przejazdu, jednak nie mniejszą niż znaki średnie.
Dla poszczególnych grup wielkości znaków i ich kategorii , wymiary określono w załączniku do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 3 lipca 2003 roku w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.
Widoczność znaków
Dla zapewnienia widoczności znaku z odległości pozwalającej kierującemu pojazdem na jego spostrzeżenie, odczytanie i prawidłową reakcję, do wykonania lic znaków należy stosować materiały odblaskowe. Na drogach gminnych na znakach umieszczanych :obok jezdni – należy stosować folię odblaskową typu 1 (za wyjątkiem znaków A-7, B-2, B-20, D-6, D-6a, D-6b , dla których obowiązuje stosowanie folii typu 2)nad jezdnią – należy stosować folie odblaskową typu 2.
Odwrotna strona tarczy znaku i tabliczki, jeżeli nie jest wykorzystana do umieszczenia znaku dla jadących z przeciwnego kierunku, powinna mieć barwę szarą.
Na odwrotnej stronie tarczy znaku należy umieścić informacje zawierajace dane identyfikujące producenta znaku, typ folii odblaskowej użytej do wykonania znaku, miesiąc i rok produkcji znaku.
Dopuszcza się stosowanie folii pryzmatycznej odblaskowo-fluorescencyjnej żółto-zielonej lub pomarańczowej do wykonania lic znaków odblaskowych : A-10, A-17, A-30, tabliczki T- 27 (tzw.agatka) oraz wykonanie lic znaków D-6, D-6a i D-6b na tle w/w folii.
Barwa i odblaskowość znaków
Lica znaków drogowych powinny spełniać wymagania fotometryczne i kolorymetryczne w zakresie odblaskowości i barwy.
Szczegółowe wymagania techniczne dla poszczególnych rodzajów folii odblaskowych są określone w aprobatach technicznych.
Oznakowanie poziome
Oznakowanie poziome powinno charakteryzować się :dobrą widocznością w ciągu całej doby,wysokim współczynnikiem odblaskowości, również w warunkach dużej wilgotności np. podczas opadów deszczu,zachowaniem minimalnych parametrów odblaskowości w całym okresie użytkowania ( min. 24 miesiące),odpowiednią szorstkością zbliżoną do szorstkości nawierzchni, na której są umieszczone,odpowiednim okresem trwałości,odpornością na ścieranie i zabrudzenie,szybką metodą aplikacji, uwzględniającą również wymogi ekologiczne.
Do oznakowania poziomego można stosować tylko materiały atestowane.
Na drogach gminnych Bierunia stosuje się oznakowanie cienkowarstwowe 0,3 – 0,8 mm przy pomocy farb odblaskowych z mikrokulkami szklanymi.
Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego
Na drogach można umieszczać urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie właściwie oznaczone, dla których :wydano certyfikat na znak bezpieczeństwa , wykazujący , że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie odpowiednich norm, aprobat technicznych oraz właściwych przepisów i dokumentów technicznych – w odniesieniu do wyrobów podlegających tej certyfikacji;dokonano oceny zgodności i wydano certyfikat zgodności lub deklaracje zgodności z odpowiednią normą lub aprobatą techniczną – w odniesieniu do wyrobów nie podlegających certyfikacji;wydano atest lub certyfikat w kraju wytworzenia , co do których nie jest wymagane nadanie znaku bezpieczeństwa.
Urządzenia bezpieczeństwa ruchu powinny mieć wyraźne i trwałe oznakowanie podające nazwę lub znak towarowy oraz rok produkcji. Lica urządzeń powinny być odblaskowe. Odblaskowość tych urządzeń powinna być nie mniejsza niż znaków drogowych pionowych zastosowanych na danym odcinku drogi.
Zakres robót został określony w zestawieniu zbiorczym . Podane ilości zostały określone szacunkowo na bazie zamówień wykonywanych w latach 2003-2006.
W ramach prawidłowego utrzymania stanu oznakowania Wykonawca zobowiązany jest do
przeprowadzenia raz na 2 tygodnie objazdu dróg gminnych i wewnętrznych , o łącznej długości
90 km , sporządzenia notatki z przeglądu i przedłożenia jej inspektorowi nadzoru.W przypadku uszkodzenia lub dewastacji znaku drogowego, szczególnie znaku “STOP” lub “ustąp
pierwszeństwa przejazdu” Wykonawca zobowiązany jest do uzupełnienia oznakowania w czasie 24
godzin od momentu zgłoszenia przez Zamawiającego.
Do pozostałych robót związanych z oznakowaniem Wykonawca powinien przystąpić w terminie
do 3 dni od momentu otrzymania pisemnego zlecenia.Wykonawca zobowiązany jest (w trakcie trwania umowy) do przechowywania na swoim terenie , do czasu zabudowania, tablic oznakowania i elementów progów zwalniających, będącycwłasnością Zamawiającego.
5. Zamawiający zastrzega , że żadna część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.


UZASADNIENIE WYBORU WYKONAWCY(ÓW)

Do upływu terminu składania ofert złożono 5 ofert . Warunki określone w SIWZ spełniały 3 oferty . Po zastosowaniu kryterium wyboru ofert , wybrana oferta uzyskała największą ilość punktów .


NAZWA I ADRES WYKONAWCY 1

Nazwa: konsorcjum firm : ZPZD WIMED Tuchów i ZW EVIKAN Katowice : lider Zakład Produkcji Znaków Drogowych WIMED Zdzisław Dąbczyński
Adres: Tarnowska 48, 33-170 Tuchów, woj. małopolskie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj



Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.