Ogłoszenie z dnia 2020-12-09
Dostawa 5 szt. ambulansów drogowych
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Dostawy
Nazwa projektu lub programu: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:telefon: 22 59 79 100
faks: 22 31 41 670
e-mail: zamowienia@mazovia.pl
www: www.mazovia.pl
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
Dostawa 5 szt. ambulansów drogowych
Numer referencyjny (jeżeli dotyczy):
II.2) Rodzaj zamówienia: Dostawy
II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Sprzedaż wraz z wydaniem i dostawą 5 szt. ambulansów drogowych (w rozumieniu polskiej normy PN-EN 1789) wyposażonych w sprzęt medycznych, w tym 4 szt. ambulansów drogowych typu C oraz 1 szt. ambulansu drogowego typu B.
II.4) Informacja o częściach zamówienia
Zamówienie było podzielone na części: Nie
II.5) Główny kod CPV: 34.11.41.00
SEKCJA III: PROCEDURA
III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów: nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.2) Całkowita wartość zamówienia (wartość bez VAT): 2560000.00 PLN
IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw: 0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: 0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej: 0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Nazwa wykonawcy: Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o.
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: UL.Sekundowa 1
Kod pocztowy: 02-178
Miejscowość: Warszawa
Kraj/woj.: mazowieckie
Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: Nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: Nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: Nie
Oferta z najniższą ceną/kosztem: 2983800.00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem: 2983800.00
Waluta: PLN
2.Okoliczności faktyczne uzasadniające udzielenie zamówienia bez zastosowania przepisów ustawy
z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych:
Aktualnie na Mazowszu funkcjonuje 5 rejonów operacyjnych zabezpieczanych przez 201 Zespołów Ratownictwa Medycznego, w tym 39 specjalistycznych oraz 162 podstawowych, obsługiwanych przez pięciu dysponentów:
• Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie;
• Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „RM MEDITRANS” Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach;
• Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDITRANS OSTROŁĘKA Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce;
• Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stację Pogotowia Ratunkowego
i Transportu Sanitarnego w Płocku;
• Radomską Stację Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.
Nadrzędnym celem działalności stacji pogotowia ratunkowego jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego poprzez profesjonalne świadczenie usług zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego. Zakup ambulansów dla stacji pogotowia ratunkowego, które udzielają świadczeń opieki zdrowotnej na Mazowszu ma istotne znaczenie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
To dzięki sprawnym i bezawaryjnym ambulansom Zespoły Ratownictwa Medycznego mogą dotrzeć do potrzebujących pacjentów. Stanowią one nieodłączny element zabezpieczenia świadczeń opieki medycznej w rodzaju ratownictwo medyczne. Zgłaszana w ostatnim czasie przez stacje pogotowia awaryjność ambulansów będących w posiadaniu ww. stacji pogotowia ratunkowego wynika
z bardzo intensywnej eksploatacji pojazdów od momentu wybuchu pandemii. Wymusza to wycofywanie pojazdów z użytkowania na czas napraw i zastępowanie ich innymi. Zakup nowych ambulansów umożliwi wycofanie z eksploatacji najstarszych pojazdów i zapewni możliwość sprawnego dotarcia do pacjentów, w szczególności chorych na covid-19. Odnotowywany
w listopadzie i grudniu poziom zakażeń, a w tym wzrost pacjentów wymagających hospitalizacji, dodatkowo uzasadnia podjęcie pilnych działań w kierunku zabezpieczenie ciągłości świadczeń stacji pogotowia.
INNE PRZETARGI Z WARSZAWY
- Zaprojektowanie i budowa oświetlenia przejść dla pieszych na dr. kr. woj mazowieckiego z podziałem na 3 zadania: 1)DK62 w m. Soczewka 2)DK10 na odc. Żytowo-Milewko 3)DK10 na odc. Józefowo-Studzieniec
- Usługa stałego utrzymania w czystości pomieszczeń biurowych i pomocniczych w budynkach Delegatur Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wraz ze środkami czystości
- DOSTAWA GAZU WYSOKOMETANOWEGO DO OBIEKTÓW PAŻP
- Usługa badawcza obejmująca przeprowadzenie badania CATI+CAWI mixed-mode w ramach projektu badawczego pt. "Naruszanie relacji w międzynarodowej współpracy MŚP"
- Sprzedaż i dostawa do siedziby Zamawiającego pojemników z roztworem wzbogacającym do KKP o pojemności 500 ml
- Remont pustostanów lokali mieszkalnych część nr 1: Nalewki 6 m 37 (ADK-1), część nr 2: Al. Jerozolimskie 11/19 m 27 (ADK-2), część nr 3: Górnośląska 10 m 14 (ADK-6)
więcej: przetargi w Warszawie »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.





