Ogłoszenie z dnia 2010-12-29
Darłowo: Dożywianie dzieci w formie obiadów w dni zajęć szkolnych dzieciom w stołówce Smakosz w Szkole Podstawowej Nr 3 w Darłowie.
Numer ogłoszenia: 423340 - 2010; data zamieszczenia: 29.12.2010
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. O.D. Tynieckiego 20, 76-150 Darłowo, woj. zachodniopomorskie, tel. 94 3146776, faks 94 3146776.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Dożywianie dzieci w formie obiadów w dni zajęć szkolnych dzieciom w stołówce Smakosz w Szkole Podstawowej Nr 3 w Darłowie..
II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia: przygotowanie, wydawanie i umożliwienie spożycia gorącego posiłku w formie obiadów dzieciom w dni zajęć szkolnych w stołówce Smakosz w Szkole Podstawowej Nr 3 w Darłowie w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 roku, w łącznej ilości nieprzekraczającej 40.000 obiadów, zgodnie z poniższymi zasadami : * wydawanie obiadów odbywać się będzie od poniedziałku do piątku tj. w dni zajęć szkolnych z wyłączeniem : 6 stycznia, 25 kwietnia, 3 maja, 23 czerwca, 15 sierpnia,1 listopada, 11 listopada, oraz 26 grudnia 2011 roku. * dożywianie dzieci w zależności od potrzeb może odbywać się również w okresie ferii świątecznych oraz wakacji szkolnych, *obiad powinien składać się z zupy ( min. 500 ml) , drugiego dania , surówki lub gotowanych jarzyn oraz kompotu, *wsad do kotła winien wynosić co najmniej 50% ceny obiadu, *przedstawianie do akceptacji Zleceniodawcy z 3 dniowym wyprzedzeniem cotygodniowego jadłospisu z podaną gramaturą dań, *wywieszenie, w widocznym miejscu czytelnej informacji o godzinach otwarcia stołówki i cotygodniowego jadłospisu, *posiłki powinny być urozmaicone i przyrządzane w dniu wydania zgodnie z wymogami SANEPiDU,.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 55.52.31.00 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych .
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
- Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 29.12.2010.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Stołówka Smakosz, Pani Mirosława Sidło, ul. WOP 12, 76-150 Darłowo, kraj/woj. zachodniopomorskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 276000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty: 300000,00
Oferta z najniższą ceną: 300000,00 / Oferta z najwyższą ceną: 300000,00
Waluta: PLN.
ZAŁĄCZNIK I
Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę
1. Podstawa prawna
Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 5 ust. 1a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Możliwość zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki wynika oprócz art. 67 ustawy Prawo zamówień publicznych również z art. 5 ust. 1 a w/w ustawy w nawiązaniu do przepisu art. 2a ustawy PZP odnoszącego się do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 stycznia 2010 r w sprawie wykazu usług o charakterze priorytetowym i niepriorytetowym (Dz.U.Nr12, poz. 68)-zał. nr 2 -nr kategorii 17- usługi hotelarskie i restauracyjne. Przepis art. 5 ust. 1a p.z.p. pozwala na zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki, w szczególności jeżeli zastosowanie innego trybu mogłoby skutkować co najmniej jedną z następujących okoliczności: 1) naruszeniem zasad celowego, oszczędnego i efektywnego dokonywania wydatków; 2) naruszeniem zasad dokonywania wydatków w wysokości i w terminach wynikających z wcześniej zaciągniętych zobowiązań; 3) poniesieniem straty w mieniu publicznym; 4) uniemożliwieniem terminowej realizacji zadań. Powyższy artykuł nie wyczerpuje okoliczności zastosowania trybu z wolnej reki. Zgodnie z § 3 ust. 2 i 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lutego 2006 r w sprawie realizacji programu wieloletniego Pomoc państwa w zakresie dożywiania - ust. 2. Dzieci i młodzież realizujące obowiązek szkolny lub obowiązek nauki, którym przyznano pomoc w formie posiłku, spożywają posiłek w szkole, jeżeli szkoła posiada warunki pozwalające na przygotowywanie lub wydawanie posiłków. ust.3. Dzieciom spożywającym posiłki w szkole zapewnia się jednakowe posiłki pod względem ilościowym i jakościowym, z wyjątkiem posiłków w ramach diety. W związku ze specyficzną sytuacją w Szkole Podst. Nr 3, w której stołówkę prowadzi ajent , z którym szkoła podpisała wieloletnią umowę , w której nie określono zasad ustalania cen posiłków , MOPS może zawrzeć umowę z tym ajentem mając na względzie, by dzieci ze szkoły spożywały posiłki na miejscu w szkole zgodnie z ust. 2 cyt. wyżej rozporządzenia. Wręcz szkodliwe byłoby , żeby dzieci z w/w szkoły spożywały posiłki poza siedzibą szkoły. Dzieci korzystające z posiłków w Szkole Podstawowej Nr 3 spożywają je na miejscu w szkole. Ajent prowadzący tę stołówkę zarówno dzieciom na podstawie decyzji MOPS jak i pozostałym dzieciom zapewnia posiłki o takiej samej jakości i cenie. Dlatego tez w w.w sytuacji zastosowanie trybu zam. publicznego z wolnej reki uważam za uzasadniony.
INNE PRZETARGI Z DARŁOWA
- Dostawa 3 sztuk stacjonarnych agregatów prądotwórczych na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej
- Dostawa agregatów prądotwórczych na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej.
więcej: przetargi w Darłowie »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- WYBÓR WYKONAWCY USŁUGI ŻYWIENIA NA RZECZ DZIECI ZESPOŁU SZKOLNO - PRZEDSZKOLNEGO NR 9 WE WROCŁAWIU
- Usługi żywienia na rzecz uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrocławiu
- Przygotowanie i dostarczanie oraz wydawanie posiłków dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Szumowie
- Przygotowanie i dostarczenie posiłków do Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak i Punktu Przedszkolnego w Płocicznie-Tartak
- Przygotowanie i dostarczenie posiłków (usługa cateringowa) dla uczniów uczęszczających do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Grudziądzu w okresie od 01 stycznia 2026r. do 31 grudnia 2026r.
- Usługa gastronomiczna polegająca na przygotowaniu i dostarczeniu posiłków dla dzieci do Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Ustce w 2026 roku
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.





