Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu
Ogłoszenie z dnia 2012-10-19
Gdynia: dostawa odczynników laboratoryjnych
Numer ogłoszenia: 409252 - 2012; data zamieszczenia: 19.10.2012
OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Dostawy
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy, ul. Kołłątaja 1, 81-332 Gdynia, woj. pomorskie, tel. 58 7356100, 7356105, 7356108, faks 58 7356110 , strona internetowa www.mir.gdynia.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Państwowy Instytut Badawczy.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: dostawa odczynników laboratoryjnych.
II.2) Rodzaj zamówienia: Dostawy.
II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawów do odwrotnej transkrypcji dART RT kit oraz Pfu DNA Polymerase. 33696300-8.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 33.69.63.00 - Odczynniki chemiczne .
II.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.
SEKCJA III: PROCEDURA
Tryb udzielenia zamówienia: Zamówienie z wolnej ręki
1. Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienie wyboru trybu
Specyfika odczynników chemicznych i laboratoryjnych używanych w pracach badawczych jest zależna od przyjętych metod i sposobu prowadzenia badań. By mieć pewność co do wartości uzyskanych wyników, odczynniki muszą charakteryzować się ściśle określonym składem, który uzyskiwany jest przez producentów indywidualnie i strzeżony przeważnie tajemnicą przedsiębiorstwa. Projekty badawcze są realizowane na przestrzeni kilku lat i wymagają używania odczynników nie tylko tego samego rodzaju, ale przede wszystkim tego samego producenta, co gwarantuje możliwość porównywania uzyskiwanych wyników w kolejnych latach (sezonowość). Do prowadzonych badań niezbędne są odczynniki o ściśle określonych właściwościach fizyko-chemicznych i aktywności, stosowane w precyzyjnie określonych proporcjach i objętości wymaganej w poszczególnych technikach badawczych, zapewniające powtarzalność wyników badań naukowych oraz możliwość porównania wyników badań prowadzonych przez Zakład Oceanografii Rybackiej i Ekologii Morza z wynikami badań innych placówek naukowych krajowych i zagranicznych. Aby uzyskać porównywalne wyniki badań naukowych prowadzonych w niezależnych od siebie ośrodkach badawczych, niezbędne jest zastosowanie podobnych procedur i co się z tym wiąże, takich samych odczynników chemicznych i biochemicznych. Wyniki prowadzonych badań muszą być wiarygodne i weryfikowalne poprzez zastosowane techniki badawcze i używane odczynniki. W takiej sytuacji zastosowanie odczynników chemicznych zamiennych, produkowanych przez inne firmy nie jest możliwe - otrzymane w ten sposób wyniki badań nie byłyby w żaden sposób porównywalne. Badania na odczynnikach będących przedmiotem zamówienia były prowadzone na zestawach dART RT kit i niemodyfikowanej polimerazy Pfu, których jedynym producentem jest firma EURx Sp. z o.o.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA
EURx Sp. z o.o., ul. Przyrodników 3, 80-297 Gdańsk, kraj/woj. pomorskie.
INNE PRZETARGI Z GDYNI
- Budowa boiska wrotkarskiego przy ul. Okrzei na terenie Szkoły Podstawowej nr 52 w Gdyni
- Usługa drukowania dla potrzeb Gdyńskiego Centrum Sportu
- Czarter jednostek rybackich umożliwiających uczestnictwo pracowników MIR-PIB w rejsach komercyjnych oraz pomoc w realizacji połowów badawczych prowadzonych przez MIR-PIB.
- Zakup łóżek na potrzeby Domów Studenckich - SDM2, SDM3, SDM4
- Utrzymanie urządzeń wodnych na terenie Gdyni.
- Usługa żywienia w systemie zleconym.
więcej: przetargi w Gdyni »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- "Sukcesywna dostawa odczynników i podłoży dla Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku na rok 2026"
- "Dostawy odczynników chemicznych i preparatów dezynfekcyjnych"
- Dostawa sprzętu laboratoryjnego i odczynników laboratoryjnych na rzecz Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie - 4 części
- 33.2026 Dostawa odczynników na potrzeby Katedry i Zakładu Biologii Molekularnej i Komórkowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
- "Dostawa odczynników laboratoryjnych i testów diagnostycznych- 1 postępowanie"
- Dostawa materiałów laboratoryjnych
więcej: Odczynniki chemiczne »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.





