eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi ZabierzówAktualizacja programów autorstwa ARISCO użytkowanych na podstawie licencji 455/2007 z dnia 25 września 2007 r. i obejmuje następujące programyo GOMiG - Odpady; o EDOŚ - Ewidencja danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie.



Ogłoszenie z dnia 2016-11-10

Ogłoszenie nr 340416 - 2016 z dnia 2016-11-10 r.

Zabierzów: Aktualizacja programów autorstwa ARISCO użytkowanych na podstawie licencji 455/2007 z dnia 25 września 2007 r. i obejmuje następujące programy: o GOMiG - Odpady; o EDOŚ - Ewidencja danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie.
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA -

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie

Nazwa projektu lub programu

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie


Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:


SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie zostało przeprowadzone przez centralnego zamawiającego

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone przez podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie przez zamawiających

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych::
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Gminy Zabierzów, krajowy numer identyfikacyjny 55195800000, ul. ul. Rynek  1, 32080   Zabierzów, państwo Polska, woj. małopolskie, tel. +48 12 2830700, +48 12 2852116, faks +48 12 2852109, e-mail zrp@zabierzow.org.pl
Adres strony internetowej (URL): www.zabierzow.org.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:

Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego udzielania zamówienia, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (jeżeli zamówienie zostało udzielone przez każdego z zamawiających indywidualnie informacja w sekcji I jest podawana przez każdego z zamawiających, jeżeli zamówienie zostało udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających w sekcji I należy wskazać który z zamawiających zawarł umowę):

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Aktualizacja programów autorstwa ARISCO użytkowanych na podstawie licencji 455/2007 z dnia 25 września 2007 r. i obejmuje następujące programy: o GOMiG - Odpady; o EDOŚ - Ewidencja danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie.

Numer referencyjny (jeżeli dotyczy):

ZRP.271.1.86.2016

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Aktualizacja programów autorstwa ARISCO użytkowanych na podstawie licencji 455/2007 z dnia 25 września 2007 r. i obejmuje następujące programy: o GOMiG - Odpady; o EDOŚ - Ewidencja danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:
Zamówienie podzielone jest na części:


II.5) Główny Kod CPV: 48000000-8
Dodatkowe kody CPV:

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Zamówienie z wolnej ręki

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

Postępowanie/część zostało unieważnione nie
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 20/10/2016
IV.2 Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT1180.00
WalutaPLN


IV.3) INFORMACJE O OFERTACH

Liczba otrzymanych ofert1
w tym
Liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw: 1
Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:
Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:


IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0
IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie
Arisco Sp. z o.o.,  ,  ul. Nawrot 114,  90-029,  Łódź,  kraj/woj. łódzkie
Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM

Cena wybranej oferty/wartość umowy 1451.40
Oferta z najniższą ceną/kosztem
> Oferta z najwyższą ceną/kosztem
Waluta: PLN


IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa
Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:
IV.8) Informacje dodatkowe:


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ

IV.9.1) Podstawa prawna
Postępowanie prowadzone jest w trybie  zamówienia z wolnej ręki  na podstawie art. 67 ust. 1pkt. 1b  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Postępowanie przeprowadzono w myśl art. 67 ust.1 pkt.1b ustawy "Prawo zamówień publicznych" z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów dostawa może być wykonana tylko przez jednego wykonawcę, który jest właścicielem majątkowych praw autorskich" (ustawa z dnia 04.02.1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Wymieniony program został zakupiony od Spółki ARISCO Sp. z o.o., której przysługują autorskie prawa majątkowe do w/w programu a Zamawiający zawarł z ARISCO Sp. z o.o. umowę na podstawie której nabył licencję na czas nieokreślony do używania wskazanego oprogramowania komputerowego. Nie ulega wątpliwości, iż oba programy komputerowe stanowią utwór w rozumieniu przepisu art. 1 ust. 2 pkt 1 ustawy z 4.2.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 ze zm.), co potwierdza klauzula umowna zawarta w umowie licencyjnej. Zgodnie z art. 2 ust. 2 zd. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych w przypadku baz danych spełniających cechy utworu zezwolenie twórcy jest konieczne także na sporządzenie opracowania. Wolą zaś przystępującego nie jest wyrażenie zgody na sporządzenie aktualizacji do jego programu autorskiego przez innego wykonawcę, a z tego wynika, że jedynie aktualizacji może dokonać wyłącznie firma ARISCO sp. z o.o. Jeżeli z przyczyn związanych z ochroną wyłącznych praw autorskich do przedmiotowego zamówienia aktualizacji w kształcie oczekiwanym przez zamawiającego może wykonać tylko firma ARISCO Sp. z o.o., a stworzenie oprogramowania nie jest procesem jedynie twórczym, wymaga ono pewnych czynności o charakterze materialno-technicznym, jak chociażby wprowadzanie nowych danych. Wszystkie czynności techniczne wykonywane podczas konstruowania aktualizacji mają charakter obiektywny i mogą być wykonywane jedynie przez dysponenta praw autorskich.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.