eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Gdańsk › Przeniesienie i modernizacja rozdzielnicy głównej wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12

To jest wynik przetargu. Zobacz także treść przetargu, którego dotyczy to ogłoszenie



Ogłoszenie z dnia 2010-11-10

Gdańsk: Przeniesienie i modernizacja rozdzielnicy głównej wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12
Numer ogłoszenia: 319819 - 2010; data zamieszczenia: 10.11.2010
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: tak, numer ogłoszenia w BZP: 266171 - 2010r.

Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Miasta Gdańsk Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk, woj. pomorskie, tel. 58 3236129, faks 58 3236529.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przeniesienie i modernizacja rozdzielnicy głównej wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12.

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane.

II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: 1. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych związanych z przeniesieniem i modernizacją rozdzielnicy głównej wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12.
2. Na roboty budowlane składają się następujące prace:
2.1. Branża ogólnobudowlana - roboty budowlane niezbędne dla przystosowania pomieszczenia na parterze budynku do montażu rozdzielnicy głównej oraz roboty naprawcze w pomieszczeniu piwnicy (po istniejącej rozdzielni):
a) rozbiórka elementów konstrukcji betonowych,
b) wykonanie konstrukcji wsporczej z profili stalowych,
c) otworowanie stropu,
d) wymiana stolarki drzwiowej na ppoż.,
e) roboty wykończeniowe - piwnica,
f) roboty wykończeniowe - parter,
g) zabezpieczenia ppoż.
2.2. Branża elektryczna:
a) przystosowanie pomieszczenia na parterze do montażu rozdzielnicy głównej,
b) roboty demontażowe,
c) modernizacja i montaż rozdzielnicy głównej,
d) główne wyłączniki prądu budynku - sterowanie pożarowe, bezpieczniki topikowe wyposażyć w sygnalizację przepalenia, zainstalować sygnalizację pracy agregatu,
e) przebudowa układu pomiarowego energii elektrycznej,
f) przebudowa wewnętrznych linii zasilających i instalacji elektrycznych,
g) instalacja teleinformatyczna,
h) modernizacja wewnętrznych linii zasilających skrzydło zachodnie - prezydenckie,
i) instalacja odbiorcza dla urządzeń komputerowych w pomieszczeniu AP/2,
j) instalacja uziemiająco-wyrównawcza,
k) ochrona przeciwprzepięciowa,
l) ochrona od porażeń prądem elektrycznym,
ł) dokonanie wszystkich prób i pomiarów zgodnie z dokumentacją projektową oraz obowiązującymi przepisami na dzień odbioru,
m) uczestnictwo przedstawiciela Zamawiającego w testach rozdzielnicy u Wykonawcy.
2.2.1. Wyposażenie aparatury związanej z monitoringiem, zdalnym sterowaniem i rejestracją parametrów rozdzielnicy RG w układ funkcjonalny zgodny z dokumentacją wykonawczą (część I/2), a w szczególności:
- powinien realizować funkcje kontroli i rejestracji i prezentacji parametrów pracy systemu energetycznego.
Prezentacja powinna odbywać się za pośrednictwem ekranów synoptycznych wyświetlanych na ekranie komputera panelowego zainstalowanego na drzwiach rozdzielni oraz na ekranach udostępnianych w postaci usługi html. Dostęp do funkcji sterowania powinien być zabezpieczony co najmniej koniecznością wprowadzenia hasła logowania. W przypadku pozostawienia aplikacji bez operacji ze strony operatora po upływie maksimum 3 minut powinno nastąpić automatyczne wylogowanie operatora z systemu w zakresie możliwości sterowania - dopuszcza się pozostawienie opcji podglądu stanu systemu.
- Oprogramowanie wizualizacji powinno zawierać co najmniej panele uwzględniające widoki:
a) Widok Ogólny - prezentujący w postaci animowanych rysunków i piktogramów - układ połączeń rozdzielni - stan wyłączników (Q2, Q4..Q13, Qc) oraz występujące stany alarmowe każdego z nich (awaryjne wyłączenie, brak reakcji na sygnał załącz lub wyłącz);
b) Widoki szczegółowe - dla każdego z monitorowanych wyłączników (Q2, Q4..Q13, Qc) - dostępne po wybraniu konkretnego wyłącznika prezentujące aktualne, szczegółowe dane pomiarowe z danego punktu, stan wyłącznika oraz rejestr przełączeń i awarii dotyczący danego punktu; z ekranu widoku szczegółowego dostępne będą przyciski umożliwiające przełączenie danego wyłącznika (nie dotyczy Qc - tylko podgląd);
c) Rejestr przełączeń i stanów alarmowych - dostępny w postaci widoku tabelarycznego rejestr zarejestrowanych przełączeń oraz wystąpień zakłóceń (wyłączeń przeciążeniowych); oprogramowanie powinno umożliwiać eksport zarejestrowanych danych do pamięci USB typu Pendrive w postaci pliku do dalszej analizy w oprogramowaniu biurowym typu Ms Office;
Dane powinny być rejestrowane w trybie rzeczywistym z zapewnieniem archiwum co najmniej 6 m-cy wstecz;
d) Rejestr danych pomiarowych - tabelaryczne zestawienie danych kluczowych z punktu widzenia personelu zarządzającego przepływem energii w obiekcie z wszystkich punktów pomiarowych (moduły pomiarowe przy wyłącznikach Q2, Q4..Q13, Qc) takich jak:
- wartości prądów i napięć fazowych;
- wartości średnie, trójfazowe prądów, napięć, mocy czynnej i biernej, częstotliwości oraz współczynnika mocy.
Dane powinny być rejestrowane z interwałem min. 20s oraz każdorazowo w przypadku zmiany wartości o ponad 10% w stosunku do ostatnio zarejestrowanej. Dane powinny być archiwizowane za okres co najmniej 6 m-cy wstecz.
2.2.2. Przeprowadzenie nieodpłatnych szkoleń (6 osób co najmniej trzy szkolenia w pełnym zakresie) personelu Zamawiającego w zakresie systemu sterowania monitorowania i rejestracji parametrów rozdzielnicy RG wraz z przekazaniem instrukcji obsługi w języku polskim.
2.2.3. W tablicy pomiarowej uwzględnić uwagi Zakładu Energetycznego ENERGA tj.: dodatkowy rysunek nr 2 i 4 (poza dokumentacją wykonawczą).
2.3. Branża sanitarna:
a) demontaż grzejnika,
b) przełożenie pionu c.o.,
c) montaż rur ochronnych.
3. Warunki wykonywania robót.
3.1. Z uwagi na fakt, iż budynek przy ul. Nowe Ogrody 8/12 jest czynnym budynkiem użyteczności publicznej, prace związane z realizacją przedmiotu zamówienia muszą być bezwzględnie prowadzone w taki sposób, aby zachować ciągłość funkcjonowania budynku w godzinach urzędowania tj. w pn, wt, cz w godz. 7.00-16.00, w środy w godz. 07.00-17.00, w piątek w godz. 07.00-15.00.
3.2. Zamawiający nie dopuszcza, aby Wykonawca w trakcie wykonywania prac dokonywał wyłączeń (nawet chwilowych) zasilania budynku w godzinach urzędowania podanych powyżej.
3.3. Wykonawca robót będzie musiał zabezpieczyć tymczasowym zasilaniem ciągłość pracy serwerów znajdujących się w budynku wraz z urządzeniami klimatyzacyjnymi obniżającymi temperaturę w tych pomieszczeniach oraz salę obsługi mieszkańców.
3.4. Prace remontowe związane z kurzem i hałasem będą musiały być prowadzone tylko i wyłącznie po godzinach urzędowania i w dni wolne od pracy. Wszystkie prace będą musiały być prowadzone w taki sposób, aby w godzinach urzędowania, Urząd mógł normalnie funkcjonować. Szczególną uwagę Wykonawca będzie musiał zwrócić na zabezpieczenie pomieszczeń, w których prowadzone będą prace.
3.5. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie codzienne sprzątanie ciągów komunikacyjnych eksploatowanych przez Wykonawcę w czasie prowadzenia robót związanych z kurzem i pyleniem. W czasie wykonywania robót w godzinach urzędowania i zabrudzenia ciągów komunikacyjnych, Wykonawca na bieżąco będzie musiał dokonywać ich sprzątania. Za nie wywiązanie się z obowiązku utrzymania czystości Zamawiający będzie mógł obciążyć Wykonawcę karami umownymi. 3.6. Przy wykonywaniu prac Wykonawca zaangażuje osoby przeszkolone w zakresie obsługi i programowania systemu wizualizacyjnego wskazanego w projekcie lub równoważnego zaproponowanego przez Wykonawcę.
3.7. Roboty elektryczne zostaną wykonywane przez osoby posiadające aktualne uprawnienia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji (co najmniej 5 osób) oraz nadzorowane przez osoby posiadające uprawnienia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku dozoru (co najmniej 2 osoby).
3.8. Roboty budowlane w budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12, wykonywane będą na podstawie opracowań: dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonywania i odbioru robót stanowiących załącznik do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
4. Realizacja przedmiotu umowy.
Realizacja przedmiotu umowy będzie przebiegała według Harmonogramu Robót i Płatności.
4.1. Wymagania Zamawiającego dotyczące Harmonogramu Robót i Płatności. Przed podpisaniem umowy, a po ustaleniu z Zamawiającym daty zawarcia umowy, wybrany Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu projektu załącznika do umowy w postaci Harmonogramu Robót i Płatności.
W projekcie Harmonogramu Robót i Płatności Wykonawca zobowiązany będzie: - podać kolejność wykonywanych robót z podziałem na etapy,
- podać terminy i czas realizacji robót,
- uwzględnić pierwszą płatność dla robót wykonanych po zaawansowaniu robót min. 20 %,
- podać wartości brutto następnych płatności (w odstępach po uwzględnieniu zaawansowania robót w wysokości 40% i 60%) w sposób narastający. Wysokość płatności liczona w sposób narastający w rozliczeniach częściowych nie może przekroczyć 60% wynagrodzenia umownego,
- ostatnią płatność należy podać w wysokości nie mniejszej niż 40% wysokości wynagrodzenia umownego.
4.2. Wykonawca jest zobowiązany przed zawarciem umowy przedłożyć Zamawiającemu Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.00.00.00 - Roboty budowlane 45.31.00.00 - Roboty instalacyjne elektryczne 45.40.00.00 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych .

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Przetarg nieograniczony

III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 09.11.2010.

IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 4.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 3.

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • ZEUS S.A., ul. Obrońców Westerplatte 1, 83-000 Pruszcz Gdański, kraj/woj. pomorskie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 298465,90 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

  • Cena wybranej oferty: 305000,00

  • Oferta z najniższą ceną: 239730,00 / Oferta z najwyższą ceną: 422608,00

  • Waluta: PLN.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.