Ogłoszenie z dnia 2011-08-31
Gdańsk: Implementacja pilotażowego systemu wymiany danych pomiędzy systemami SCADA PSE-
Operator SA i SCADA Syndis w CDM Energa
Numer ogłoszenia: 267818 - 2011; data zamieszczenia: 31.08.2011
OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Instytut Energetyki Instytut Badawczy Oddział Gdańsk, ul. Mikołaja Reja 27, 80-870 Gdańsk, woj. pomorskie, tel. 58 34 98 204, faks 58 34 17 685
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Instytut Badawczy.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Implementacja pilotażowego systemu wymiany danych pomiędzy systemami SCADA PSE- Operator SA i SCADA Syndis w CDM Energa.
II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Implementacja pilotażowego systemu wymiany danych pomiędzy systemami SCADA PSE-Operator SA i SCADA Syndis w CDM Energa. Przedmiot zamówienia obejmuje:dostosowanie systemu Syndis CDM Energa Operator SA (EOP) do wymiany danych z OSP (PSE-Operator S.A), współpracę ze służbami teleinformatyki EOP i OSP w trakcie zestawiania połączenia (styku) pomiędzy EOP a OSP, przygotowanie systemu Syndis do przeprowadzenia testów w relacji serwer/klient ICCP/EOP - serwer/klient ICCP/KDM Warszawa - udział w wykonywaniu testów i opracowanie ich wyników,uruchomienie, testowanie i nadzór na przebiegiem dwukierunkowej wymiany danych z OSP,opracowanie dokumentacji wymiany danych pomiędzy EOP a OSP dla systemu Syndis CDM EOP..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 72.26.30.00 - Usługi wdrażania oprogramowania 72.25.41.00 - Usługi w zakresie testowania systemu 72.26.50.00 - Usługi konfiguracji oprogramowania 72.31.21.00 - Usługi przygotowywania danych .
II.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.
SEKCJA III: PROCEDURA
Tryb udzielenia zamówienia: Zamówienie z wolnej ręki
1. Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienie wyboru trybu
Badawczo-Rozwojowa Spółdzielnia Pracy Mikroprocesorowych Systemów Automatyki MIKRONIKA, 60-001 Poznań, ul. Wykopy 2/4 jest producentem i dostawcą systemu operatorskiego Syndis w Centralnej Dyspozycji Mocy (CDM) w Energa-Operator S.A. W ramach pracy, zleconej Instytutowi Energetyki Oddział Gdańsk przez Energa-Operator S.A., system dyspozytorski CDM powinien zostać przystosowany do wymaganej dwukierunkowej wymiany danych w czasie rzeczywistym z systemem dyspozytorskim zainstalowanym w PSE-Operator S.A. Wykonanie tej pracy bez udziału pracowników firmy Mikronika, którzy stworzyli oprogramowanie systemu Syndis w CDM, jest niemożliwe ze względu na posiadane przez firmę Mikronika prawa własności intelektualnej do systemu Syndis w CDM oraz kody źródłowe oprogramowania tego systemu, umożliwiające czynne z niego korzystanie i dokonywanie w nim zmian.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA
Badawczo-Rozwojowa Spółdzielnia Pracy Mikroprocesorowych Systemów Automatyki MIKRONIKA, ul. Wykopy 2/4, 60-001 Poznań, kraj/woj. wielkopolskie.
INNE PRZETARGI Z GDAŃSKA
- Dostawa sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego dla PFB.
- Zabudowa śluz korozymetrycznych na Hydrokrakingu
- Świadczenie usług serwisu i utrzymania w sprawności techniczno-eksploatacyjnej instalacji i urządzeń w budynku Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku
- "Monitoring włochatki Aegolius funereus w obszarach Natura 2000: Lasy Lęborskie PLB220006, Puszcza Darżlubska PLB220007 i Lasy Mirachowskie PLB220008 w 2026 r."
- Dostawa wraz z rozładunkiem kwiatów sezonowych do obsadzenia kwietników miejskich znajdujących się na terenach Miasta Gdańska
- "Zakup usługi wsparcia dla posiadanych przez Zamawiającego i funkcjonujących w istniejącej u Zamawiającego infrastrukturze sieciowej systemów HPE Aruba Networks"
więcej: przetargi w Gdańsku »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Zakup i dostawa urządzeń i oprogramowania w ramach projektu Cyberbezpieczna Gmina Darłowo - Etap II
- Dostawa sprzętu komputerowego w ramach projektu "Cyberbezpieczny Samorząd"
- Zakup sprzętu wraz z usługami wdrożenia i szkolenia administratorów w ramach projektu "Cyberbezpieczny Samorząd"
- Dostawa urządzenia pamięci masowej, urządzeń sieciowych, zasilacza awaryjnego oraz oprogramowania w ramach projektu "Cyberbezpieczny Samorząd" Gmina Adamów
- Dostawa sprzętu informatycznego oraz oprogramowania wraz instalacją, konfiguracją i uruchomieniem w ramach Projektu "Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Duszniki"
- Usługa wsparcia w eksploatacji systemu TETA na potrzeby CUI dla Politechniki Gdańskiej.
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.





