Ogłoszenie z dnia 2025-11-18
Powiązane ogłoszenia:
- 2025/BZP 00493739/01 - Ogłoszenie z dnia 2025-10-23
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Klukowo oraz
jednostek organizacyjnych Gminy Klukowo na lata 2026-2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KLUKOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670189
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mazowiecka 14
1.5.2.) Miejscowość: Klukowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-214
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 862774520
1.5.8.) Numer faksu: 862774542
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@klukowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.klukowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/klukowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Klukowo orazjednostek organizacyjnych Gminy Klukowo na lata 2026-2027
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fef34493-cc84-4785-8515-5161f48a0540
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00538395
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00046197/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Klukowo oraz jednostek organizacyjnych Gminy Klukowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00493739
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.22.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 101645,41 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Klukowo oraz jednostek organizacyjnych Gminy Klukowo, tj.:
1) Gmina Klukowo, ul. Mazowiecka 14, 18-214 Klukowo.
2) Urząd Gminy Klukowo, ul. Mazowiecka 14, 18-214 Klukowo
3) Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Klukowie, ul. Szkolna 8, 18-214 Klukowo
4) Szkoła Podstawowa w Kuczynie, Kuczyn 69, 18-214 Klukowo
5) Szkoła Podstawowa w Łuniewie Małym, Łuniewo Małe 2, 18-214 Klukowo
6) Szkoła Podstawowa w Wyszonkach Kościelnych, Wyszonki Kościelne 1, 18-214 Klukowo
7) Gminny Ośrodek Kultury w Klukowie, ul Mazowiecka 14, 18-214 Klukowo
2. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych w:
1) Ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. z 2024, poz. 266 ze zm.),
2) Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2025 r., Nr 919 ),
3) Taryfie dla energii elektrycznej zatwierdzonych przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (dalej „URE”),
4) Kodeksie Cywilnym i innych przepisach prawa dotyczących przedmiotowego zamówienia.
3. Specyfikacja punktów poboru energii elektrycznej Gminy Klukowo oraz szacunkowe zużycie energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy stanowi Załącznik nr 4 do SWZ.
4. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do Operatora Systemu Dystrybucyjnego (dalej „OSD”), na warunkach określonych odrębną umową zawartą pomiędzy Zamawiającym a OSD. Operatorem Systemu Dystrybucyjnego jest PGE Dystrybucja S.A., z siedzibą w 20-340 Lublin, ul. Garbarska 21A.
5. Wymagania dotyczące bilansowania energii elektrycznej
Zamawiający informuje, że w ramach niniejszego postępowania, oprócz standardowego rozliczania energii elektrycznej w punktach poboru, wymagane będzie zastosowanie mechanizmu kaskadowego bilansowania dla wybranych punktów PPE posiadających status wytwórczy. Lista punktów PPE objętych kaskadowym bilansowaniem zostanie przekazana Wykonawcy na etapie składania ofert, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
a) Bilansowanie musi uwzględniać zarówno energię wytworzoną, jak i zużytą w ramach danego PPE
b) bilansowanie kaskadowe (bilansowanie energii elektrycznej pobranej w PPE nieposiadających mikroinstalacji z nadwyżkami energii elektrycznej wytworzonymi w PPE posiadających mikroinstalację odbywać się będzie w godzinowych okresach bilansujących, tzn. za energię podlagającą bilansowaniu kaskadowemu uznaje się energie elektryczną, która została wytworzona i pobrana w tej samej godzinie h;
c) W przypadku PPE wyposażonych w mikroinstalacje oraz PPE, dla których występuje nadwyżka energii wytworzonej względem zużycia, rozliczenia muszą być prowadzone w oparciu o dane pomiarowe w ujęciu godzinowym.
d) Okres rozliczeniowy dla bilansowania kaskadowego wynosi jeden miesiąc kalendarzowy, przy czym dane godzinowe muszą być dostępne w pełnym zakresie dla każdego dnia okresu rozliczeniowego dla wszystkich PPE.
6. Powyższe dane mają charakter orientacyjny i stanowią element niezbędny do wyboru oferty najkorzystniejszej. Podana ilość nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do zakupu energii elektrycznej w podanych ilościach. Rozliczenie dostawy odbywać się będzie na podstawie faktycznego zużycia oraz produkcji energii wg cen wynikających ze złożonej oferty.
7. Oferta może opierać się bezpośrednio na zakupie energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii S.A. w oparciu o ceny godzinowe Rynku Dnia Następnego (RDN Fixing I).
8. Zamawiający informuje, że ewentualne zwiększenie ilości punktów odbioru energii dokona się w ramach grup taryfowych, zgodnie z załącznikiem nr 4 SWZ.
9. Zamawiający nie przewiduje zmian grup taryfowych w dystrybucji.
10. Zamawiający obecnie nie posiada ofert promocyjnych.
11. Zamawiający nie jest właścicielem układów pomiarowo – rozliczeniowych, ponieważ wszystkie punkty są rozliczane w taryfach C i G. Są one własnością lokalnego OSD.
12. Zamawiający dostarczy Wykonawcy wszystkie wymagane przez OSD dane i dokumenty do zgłoszenia umowy sprzedaży energii elektrycznej (procedura zmiany sprzedawcy).
13. Zamawiający wymaga zawarcia oddzielnych umów na dostawę energii elektrycznej z Gminą Klukowo oraz każdą jednostką organizacyjną Gminy.
14. Ustala się następujące okoliczności, które mogą powodować konieczność wprowadzenia istotnych zmian w treści zawartej umowy oraz warunki zmiany umowy:
a) Rezygnacja przez Zamawiającego z punktów odbiorów wymienionych w Załączniku nr 1 do Umowy w przypadku przekazania, sprzedaży, wynajmu obiektu innemu właścicielowi oraz w przypadku zamknięcia lub likwidacji obiektu. Zmiana umowy nastąpi poprzez zawarcie stosownego aneksu do Umowy.
15. Wykonawca określi cenę realizacji zamówienia zgodnie z Formularzem oferty, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
16. Cena oferty winna obejmować pełny zakres zamówienia oraz zawierać wszystkie elementy niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. W zaoferowanej cenie energii elektrycznej uwzględnione muszą być wszystkie dodatkowe koszty oraz opłaty związane z realizacją przedmiotu zamówienia. W wyniku nieuwzględnienia okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę przedmiotu zamówienia, Wykonawca ponosić będzie skutki błędów w ofercie.
17. Cenę oferty należy wyliczyć w Formularzu cenowym (załącznik nr 1a), na podstawie zawartej tam kalkulacji zamówienia.
18. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić wszelkie koszty niezbędne do wykonania zamówienia zgodnie z niniejszą SWZ i umową. Nieuwzględnienie powyższego przez Wykonawcę w zaoferowanej przez niego cenie nie będzie stanowić podstawy do ponoszenia przez Zamawiającego jakichkolwiek dodatkowych kosztów w terminie późniejszym.
Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 125023,86 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 385424,70 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 125023,86 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SOLARE ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 147174252
7.3.3) Ulica: Dębowa 21/3
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 53-121
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 125023,86 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-01-01 do 2027-12-31PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Gmina Piątnica. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) na rok 2026
- Dostawa energii elektrycznej obejmująca usługę kompleksową polegającą na świadczeniu usługi przesyłania lub dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej do obiektów Gminy Drobin w roku 2026
- Zakup energii elektrycznej dla Gminy Werbkowice
- Zakup energii elektrycznej w 2026 roku na potrzeby obiektów zlokalizowanych na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie
- Dostawa i odbiór energii elektrycznej dla Geotermii Poddębice na okres od 01.02.2026 r. do 31.12.2026 r.
- Kompleksowa sprzedaż energii elektrycznej i usług dystrybucji dla obiektu ARP S.A. Oddział w Radomiu przy ul. Tarnobrzeskiej 9
więcej: Elektryczność »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.





