eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Morąg › Kompleksowa modernizacja oświetlenia ulicznego i parkowego na LED w Morągu



Ogłoszenie z dnia 2023-11-27


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Kompleksowa modernizacja oświetlenia ulicznego i parkowego na LED w Morągu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MORĄG

1.2.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Morągu

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743580

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 9

1.4.2.) Miejscowość: Morąg

1.4.3.) Kod pocztowy: 14-300

1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.4.7.) Numer telefonu: 89 757 22 31

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@morag.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.morag.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00515291

2.2.) Data ogłoszenia: 2023-11-27

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2023/BZP 00500674

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z modernizacją oświetlenia ulicznego i parkowego na LED w Morągu.

Podstawowe elementy modernizacji:
- demontaż starych opraw i montaż opraw LED z systemem sterowania na wysięgniku
- demontaż starych słupów żelbetowych i montaż nowych metalowych słupów oświetleniowych
- wymiana przewodów w słupach, rurach osłonowych i wysięgnikach z wymianą bezpieczników, skrzynek rozdzielczych i tabliczek słupowych wraz z wykonaniem pomiarów. - utylizacja opraw i źródeł światła
- dostosowanie opraw (ilość podana w dokumentacji) do sterowania - z demontażem i montażem.


Szczegółowa lokalizacja urządzeń została przedstawiona na szkicu zagospodarowania terenu (Rys. E-01.1, E-01.2, E-01.3).

Oprawy – z czujnikami termicznymi zabezpieczającymi moduły LED przed przegrzaniem.

Oprawy uliczne, oprawy doświetlające elewację Ratusza- (góra oprawy) : kolor stali nierdzewnej inox RAL 7016, dół oprawy: kolor czarny RAL 9005.

Kolor słupów uliczne – inox RAL 7016.

Kolor słupów (stylowe), opraw i wysięgników w strefie konserwatorskiej - oliwkowy RAL 6003.

Oprawy parkowe w kolorze czarnym RAL 9005.

W ofercie należy skalkulować zabezpieczenie istniejących wysięgników na zasadzie ich oczyszczenia z rdzy i przemalowania odpowiednią farbą przeciwkorozyjną w kolorze słupa.

W ofercie należy skalkulować odtworzenie nawierzchni gruntowej, z kostki polbruk, geokraty, itp., po wykonanych robotach ziemnych (zalecana wizja w terenie).

Zamawiający dopuszcza oprawy o konstrukcji wykonanej z wysokociśnieniowego odlewu aluminiowego malowanego proszkowo pod warunkiem, że parametry i funkcjonalność zaproponowanych opraw będą nie gorsze niż parametry wskazane w dokumentacji projektowej.
Zamawiający dopuszcza system sterowania, który realizuje wymagane przez Zamawiającego funkcjonalności przy zastosowaniu równoważnej technologii do tej opisanej przez projektanta. Dla realizacji zadania oraz Inwestora nie ma żadnego znaczenia w jaki sposób komunikują się sterowniki, czy będą stacje bazowe oraz ile ich potrzeba. Dla Zamawiającego ważne jest, aby w ramach postępowania uzyskał stabilny, bezawaryjny i nowoczesny system sterowania, który w przyszłości pozwoli na rozbudowę jego funkcjonalności w tym możliwość swobodnego zwiększenia zarządzania kolejnym obwodami oświetleniowymi na terenie Gminy Morąg. Zamawiający wymaga, aby dany pracownik Zamawiającego został przeszkolony z obsługi systemu.

Wskazuje się Wykonawcę jako odpowiedzialnego za utylizację zdemontowanych urządzeń. Pozycje przedmiaru robót przewidują wymianę istniejących urządzeń, stąd dla każdego elementu infrastruktury oświetleniowej zastępowanego nowym, Wykonawca winien uwzględnić koszty utylizacji. Zdemontowane oprawy, słupy i wysięgniki należy zutylizować. Utylizacji zdemontowanych źródeł światła dokonuje na własny koszt Wykonawca, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami w tym przedstawia jej dowód w terminie do końca prowadzonych przedmiotowych robót.

UWAGA! Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na projekcie budowlanym oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w projekcie budowlanym lub STWIORB.

Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 7 i 8 do SWZ.

Powyższe roboty objęte są dokumentacją projektową:
I. PROJEKT BUDOWLANY (Projekt zagospodarowania terenu) – BUDOWA ELEKTROENERGETYCZNEJ SIECI KABLOWEJ NN 0,4 kV PT: BUDOWA OŚWIETLENIA TERENU W RMACH ZADANIA „WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ MODERNIZACJI OŚWIETLENIA ULICZNEGO I PARKOWEGO NA LED W MORĄGU” opracowany przez Biuro Inwestycyjno – Projektowe tk. Inpro Tomasz Kraweć, 14-202 Iława, ul. Smolki 17 – czerwiec 2023 r.

II. PROJEKT TECHNICZNY (WYKONAWCZY) branża elektryczna – WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ MODERNIZACJI OŚWIETLENIA ULICZNEGO I PARKOWEGO NA LED W MORĄGU opracowany przez Biuro Inwestycyjno – Projektowe tk. Inpro Tomasz Kraweć, 14-202 Iława, ul. Smolki 17 – sierpień 2023 r.

III. PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY – dla zadania „WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ MODERNIZACJI OŚWIETLENIA ULICZNEGO I PARKOWEGO NA LED W MORĄGU” opracowany przez Biuro Inwestycyjno – Projektowe tk. Inpro Tomasz Kraweć, 14-202 Iława, ul. Smolki 17 – sierpień 2023 r.

Informacje dodatkowe:

1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu został zawarty w dokumentacjach projektowych, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiarach robót, SWZ, wzorze umowy wraz załącznikami.
2. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), SWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego oraz przedmiarami robót, a także obowiązującymi przepisami szczegółowymi i obowiązującymi przepisami prawa, oraz zapewni pełną obsługę geodezyjną wraz z okresem gwarancji i rękojmi. Podstawą sporządzenia oferty są dokumentacje projektowe, STWiORB oraz udzielone odpowiedzi na zapytania w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego. Przedmiary stanowią tylko materiał pomocniczy. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
3. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane.
4. W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, Zamawiający wymaga w związku z art. 100 ustawy Pzp, by przedmiot zamówienia był wykonany z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych (jeżeli dotyczy).
5. Rozwiązania równoważne:
1) równoważność - rozwiązanie o tym samym przeznaczeniu, cechach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych odpowiadających cechom technicznym, jakościowym i funkcjonalnym wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia, lub lepszych, oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem;
2) W przypadku wskazania w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, SWZ znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, a także norm, aprobat technicznych oraz systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach oraz SWZ pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z dokumentacjami projektowymi, STWiORB, przedmiarami, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, oraz SWZ oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe, konstrukcje itd.),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
f) standardów emisyjnych,
g) izolacyjności cieplnej;
3) rozwiązanie równoważne musi pozwalać na zrealizowanie zakładanego przez Zamawiającego celu poprzez parametry wydajnościowe i funkcjonalne, mające wpływ na skuteczność działania, takie same lub lepsze od wskazanych wymagań minimalnych;
4) użycie w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, SWZ nazw rozwiązań, materiałów i urządzeń służy ustaleniu minimalnego standardu wykonania i określenia właściwości i wymogów technicznych założonych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, SWZ dla projektowanych rozwiązań;
5) Wykonawca zobligowany jest do wykazania, że oferowane rozwiązania równoważne spełnią zakładane wymagania minimalne;
6) użycie w dokumencie słowa „lub” oznacza, że przedmiot zamówienia musi posiadać wymaganą funkcjonalność, natomiast to Zamawiający czy użytkownik będzie miał wybór korzystania z tej funkcjonalności;
7) możliwość zaoferowania funkcji w sposób równoważny jest określone słowem „ewentualnie” albo w jasny sposób zakomunikowane przez Zamawiającego;
9) brak określenia „minimum” oznacza wymaganie na poziomie minimalnym, a Wykonawca może zaoferować rozwiązanie o lepszych parametrach;
10) w celu zachowania zasad neutralności technologicznej i konkurencyjności dopuszcza się rozwiązania równoważne do wyspecyfikowanych, przy czym za rozwiązanie równoważne uważa się takie rozwiązanie, które pod względem technologii, wydajności i funkcjonalności nie odbiega lub jest lepsze od technologii funkcjonalności i wydajności wyszczególnionych w rozwiązaniu wyspecyfikowanym;

Z uwagi na ograniczoną ilość znaków informujemy, że cały opis przedmiotu zamówienia opisany jest w rozdziale nr 3 SWZ.

Zamawiający nie wymaga dołączenia do oferty kosztorysów.
(Kosztorys szczegółowy Zamawiający będzie wymagał dopiero przed zawarciem umowy z wybranym wykonawcą a także ma prawo żądania takiego kosztorysu od wykonawców, których oferty mogą zawierać rażąco niską cenę).

Po zmianie:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z modernizacją oświetlenia ulicznego i parkowego na LED w Morągu.

Podstawowe elementy modernizacji:
- demontaż starych opraw i montaż opraw LED z systemem sterowania na wysięgniku
- demontaż starych słupów żelbetowych i montaż nowych metalowych słupów oświetleniowych
- wymiana przewodów w słupach, rurach osłonowych i wysięgnikach z wymianą bezpieczników, skrzynek rozdzielczych i tabliczek słupowych wraz z wykonaniem pomiarów. - utylizacja opraw i źródeł światła
- dostosowanie opraw (ilość podana w dokumentacji) do sterowania - z demontażem i montażem.
Szczegółowa lokalizacja urządzeń została przedstawiona na szkicu zagospodarowania terenu (Rys. E- 01.1, E-01.2, E-01.3).
Oprawy– z czujnikami termicznymi zabezpieczającymi moduły LED przed przegrzaniem.
„Oprawy uliczne i parkowe - (góra oprawy): kolor stali nierdzewnej inox, RAL 7016; dół oprawy: kolor czarny RAL 9005 lub jednolity kolor jasnoszary RAL 7047.
Oprawy doświetlające elewację Ratusza (wszystkie znajdują się w strefie konserwatorskiej) - oliwkowy RAL 6003.”
„Zamawiający dopuszcza słupy o konstrukcji wykonanej z wysokociśnieniowego odlewu aluminiowego malowanego proszkowo pod warunkiem, że parametry i funkcjonalność zaproponowanych opraw będą nie gorsze niż parametry wskazane w dokumentacji projektowej.”

„UWAGA: Zamawiający nie wyraża zgody na zastosowanie konstrukcji z różnych materiałów, z uwagi na zachowanie jak najbardziej unifikacji materiałowej infrastruktury oświetleniowej, jeśli Wykonawca zdecyduje się na materiał aluminiowy anodowany to taki ma zaoferować w pozostałych słupach, wysięgnikach, oprawach, etc. Zamawiający nie dopuszcza również miarkowania kolorów danych grup, czyli dostarczania części np. słupów w kolorze jasnoszarym a części w innym kolorze.”

Kolor słupów uliczne – inox RAL 7016.
Kolor słupów (stylowe), opraw i wysięgników w strefie konserwatorskiej - oliwkowy RAL 6003.

W ofercie należy skalkulować zabezpieczenie istniejących wysięgników na zasadzie ich oczyszczenia z rdzy i przemalowania odpowiednią farbą przeciwkorozyjną w kolorze słupa.
W ofercie należy skalkulować odtworzenie nawierzchni gruntowej, z kostki polbruk, geokraty, itp., po wykonanych robotach ziemnych (zalecana wizja w terenie).
Zamawiający dopuszcza oprawy o konstrukcji wykonanej z wysokociśnieniowego odlewu aluminiowego malowanego proszkowo pod warunkiem, że parametry i funkcjonalność zaproponowanych opraw będą nie gorsze niż parametry wskazane w dokumentacji projektowej.
Zamawiający dopuszcza system sterowania, który realizuje wymagane przez Zamawiającego funkcjonalności przy zastosowaniu równoważnej technologii do tej opisanej przez projektanta. Dla realizacji zadania oraz Inwestora nie ma żadnego znaczenia w jaki sposób komunikują się sterowniki, czy będą stacje bazowe oraz ile ich potrzeba. Dla Zamawiającego ważne jest, aby w ramach postępowania uzyskał stabilny, bezawaryjny i nowoczesny system sterowania, który w przyszłości pozwoli na rozbudowę jego funkcjonalności w tym możliwość swobodnego zwiększenia zarządzania kolejnym obwodami oświetleniowymi na terenie Gminy Morąg. Zamawiający wymaga, aby dany pracownik Zamawiającego został przeszkolony z obsługi systemu.
Wskazuje się Wykonawcę jako odpowiedzialnego za utylizację zdemontowanych urządzeń. Pozycje przedmiaru robót przewidują wymianę istniejących urządzeń, stąd dla każdego elementu infrastruktury oświetleniowej zastępowanego nowym, Wykonawca winien uwzględnić koszty utylizacji. Zdemontowane oprawy, słupy i wysięgniki należy zutylizować. Utylizacji zdemontowanych źródeł światła dokonuje na własny koszt Wykonawca, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami w tym przedstawia jej dowód w terminie do końca prowadzonych przedmiotowych robót.
UWAGA! Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na projekcie budowlanym oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w projekcie budowlanym lub STWIORB.
Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 7 i 8 do SWZ.
Powyższe roboty objęte są dokumentacją projektową:
II PROJEKT BUDOWLANY (Projekt zagospodarowania terenu) – BUDOWA ELEKTROENERGETYCZNEJ SIECI KABLOWEJ NN 0,4 kV PT: BUDOWA OŚWIETLENIA TERENU W RMACH ZADANIA „WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ MODERNIZACJI OŚWIETLENIA ULICZNEGO I PARKOWEGO NA LED W MORĄGU” opracowany przez Biuro Inwestycyjno – Projektowe tk. Inpro Tomasz Kraweć, 14-202 Iława, ul. Smolki 17 – czerwiec 2023 r.

II PROJEKT TECHNICZNY (WYKONAWCZY) branża elektryczna – WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ MODERNIZACJI OŚWIETLENIA ULICZNEGO I PARKOWEGO NA LED W MORĄGU opracowany przez Biuro Inwestycyjno – Projektowe tk. Inpro Tomasz Kraweć, 14- 202 Iława, ul. Smolki 17 – sierpień 2023 r.

II PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY – dla zadania „WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ MODERNIZACJI OŚWIETLENIA ULICZNEGO I PARKOWEGO NA LED W MORĄGU” opracowany przez Biuro Inwestycyjno – Projektowe tk. Inpro Tomasz Kraweć, 14-202 Iława, ul. Smolki 17 – sierpień 2023 r.

Informacje dodatkowe:
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu został zawarty w dokumentacjach projektowych, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiarach robót, SWZ, wzorze umowy wraz załącznikami.
2. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), SWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego oraz przedmiarami robót, a także obowiązującymi przepisami szczegółowymi i obowiązującymi przepisami prawa, oraz zapewni pełną obsługę geodezyjną wraz z okresem gwarancji i rękojmi. Podstawą sporządzenia oferty są dokumentacje projektowe, STWiORB oraz udzielone odpowiedzi na zapytania w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego. Przedmiary stanowią tylko materiał pomocniczy. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
3. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane.
4. W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, Zamawiający wymaga w związku z art. 100 ustawy Pzp, by przedmiot zamówienia był wykonany z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych (jeżeli dotyczy).
5. Rozwiązania równoważne:
1) równoważność - rozwiązanie o tym samym przeznaczeniu, cechach technicznych, jakościowych i funkcjonalnych odpowiadających cechom technicznym, jakościowym i funkcjonalnym wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia, lub lepszych, oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem;
2) W przypadku wskazania w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, SWZ znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, a także norm, aprobat technicznych oraz systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach oraz SWZ pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z dokumentacjami projektowymi, STWiORB, przedmiarami, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, oraz SWZ oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe, konstrukcje itd.),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
f) standardów emisyjnych,
g) izolacyjności cieplnej;
3) rozwiązanie równoważne musi pozwalać na zrealizowanie zakładanego przez Zamawiającego celu poprzez parametry wydajnościowe i funkcjonalne, mające wpływ na skuteczność działania, takie same lub lepsze od wskazanych wymagań minimalnych;
4) użycie w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, SWZ nazw rozwiązań, materiałów i urządzeń służy ustaleniu minimalnego standardu wykonania i określenia właściwości i wymogów technicznych założonych w dokumentacjach projektowych, STWIORB, przedmiarach, SWZ dla projektowanych rozwiązań;
5) Wykonawca zobligowany jest do wykazania, że oferowane rozwiązania równoważne spełnią zakładane wymagania minimalne;
6) użycie w dokumencie słowa „lub” oznacza, że przedmiot zamówienia musi posiadać wymaganą funkcjonalność, natomiast to Zamawiający czy użytkownik będzie miał wybór korzystania z tej funkcjonalności;
7) możliwość zaoferowania funkcji w sposób równoważny jest określone słowem „ewentualnie” albo w jasny sposób zakomunikowane przez Zamawiającego;
9) brak określenia „minimum” oznacza wymaganie na poziomie minimalnym, a Wykonawca może zaoferować rozwiązanie o lepszych parametrach;

Z uwagi na ograniczoną ilość znaków informujemy, że cały opis przedmiotu zamówienia opisany jest w rozdziale nr 3 SWZ.

Zamawiający nie wymaga dołączenia do oferty kosztorysów.
(Kosztorys szczegółowy Zamawiający będzie wymagał dopiero przed zawarciem umowy z wybranym wykonawcą a także ma prawo żądania takiego kosztorysu od wykonawców, których oferty mogą zawierać rażąco niską cenę).

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.1. Termin składania ofert

Przed zmianą:
2023-12-05 11:00

Po zmianie:
2023-12-08 11:00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.3. Termin otwarcia ofert

Przed zmianą:
2023-12-05 12:00

Po zmianie:
2023-12-08 12:00

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.