eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Horyniec-Zdrój › Wykonanie konstrukcji hal stalowych wraz z obudową



Ogłoszenie z dnia 2022-11-23


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wykonanie konstrukcji hal stalowych wraz z obudową

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: "USŁUGI KOMUNALNE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 180007749

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zdrojowa 28

1.5.2.) Miejscowość: Horyniec-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-620

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.7.) Numer telefonu: 166313201

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: uk_horyniec@o2.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://uslugi-horyniec.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie konstrukcji hal stalowych wraz z obudową

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-92a9b5f2-6b1e-11ed-abdb-a69c1593877c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00454787

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

miniportal.uzp.gov.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy zamawiającym a wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji (innych niż oferta), odbywa się elektronicznie przy użyciu za pośrednictwem miniPortalu https://miniportal.uzp.gov.pl/ oraz ePUAPu https://epuap.gov.pl/wps/portal oraz poczty elektronicznej: uk_horyniec@o2.pl.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim.
2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy zamawiającym a wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji (innych niż oferta), odbywa się elektronicznie przy użyciu za pośrednictwem miniPortalu https://miniportal.uzp.gov.pl/ oraz ePUAPu https://epuap.gov.pl/wps/portal oraz poczty elektronicznej: uk_horyniec@o2.pl. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem zamawiający i wykonawcy posługują się numerem ogłoszenia (BZP lub ID postępowania).
3. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy
4. Udzielanie wyjaśnień treści SIWZ:
1. Każdy uczestnik postępowania może zwrócić się do zamawiającego drogą elektroniczną, za pośrednictwem miniPortalu https://miniportal.uzp.gov.pl/ oraz ePUAPu https://epuap.gov.pl/wps/portal oraz poczty elektronicznej: uk_horyniec@o2.pl z wnioskiem o wyjaśnienie lub zmianę treści SWZ. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem zamawiający i wykonawcy posługują się numerem ogłoszenia (BZP lub ID postępowania).
2. Zamawiający zwraca się z prośbą o dodatkowe wysyłanie zapytań w wersji edytowalnej na adres poczty elektronicznej: uk_horyniec@o2.pl.

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: www.uslugi-horyniec.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych została zawarta w Rozdziale XXXI

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.2.11.2022

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie konstrukcji hal stalowych
- Hala stalowa zamknięta (2) przeznaczona na zbieranie odpadów tekstyliów i odzieży, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, lamp fluorescencyjnych, przeterminowanych leków, odpadów papieru i tektur. W budynku będą znajdowały się kontenery, a także prasa wysokiego zgniotu. Hala będzie składała się z dwóch pomieszczeń magazynowych małych oraz jednego dużego.
- Hala stalowa otwarta ze stanowiskiem do mycia pojazdów (3) przeznaczona na zbieranie zużytych opon, akumulatorów, baterii, chemikaliów, odpadów budowlanych i rozbiórkowych, szkła, odpadów metali, tworzyw sztucznych oraz mycia pojazdów obsługujących Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Hala stalowa zamknięta (2):
powierzchnia zabudowy: 129,49m2
powierzchnia całkowita (liczona po powierzchni podłóg): 122,48m2
wysokość kalenicy budynku nad poziom terenu: 5,36m
kubatura budynku ~598m3

Hala stalowa otwarta ze stanowiskiem do mycia pojazdów (3):
powierzchnia zabudowy: 152,02m2
powierzchnia całkowita (liczona po powierzchni podłóg): 150,65m2
wysokość kalenicy budynku nad poziom terenu: 4,60m
kubatura budynku ~447m3
Hala stalowa zamknięta zaprojektowana na planie prostokąta, przykryta dachem dwuspadowym o kącie nachylenia połaci 15o. Hala służyć będzie jako miejsce na kontenery/pojemniki do czasowego składowania odpadów komunalnych oraz na prasę wysokiego zgniotu. Obiekt zaprojektowano w konstrukcji stalowej, obudowanej płytami warstwowymi.

Hala stalowa otwarta ze stanowiskiem do mycia pojazdów zaprojektowana na planie wieloboku, przykryta dachem jednospadowym o kącie nachylenia połaci 15o. Hala służyć będzie jako zadaszenie pod kontenery/pojemniki do czasowego składowania odpadów komunalnych oraz mycia pojazdów obsługujących Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Obiekt zaprojektowano w konstrukcji stalowej. Ściana tylna i boczne obudowane blachą trapezową.
Układ konstrukcyjny
Hala stalowa zamknięta, z dachem dwuspadowym, posadowiona na stopach fundamentowych. Minimalny poziom posadowienia 1,00m poniżej poziomu terenu. Dwuteowniki stalowe stanowią słupy zewnętrzne. Słupy te są przegubowo połączone z fundamentami za pomocą kotew fajkowych o średnicy 16mm, zatapianych w fundamentach na etapie fundamentowania. Dwuteowniki stalowe stanowią rygle ram. Rygle ram połączone ze sobą w kalenicy oraz w okapie ze słupami. Rygle połączone na sztywno ze słupami zewnętrznymi.
Hala stalowa otwarta, z dachem jednospadowym, posadowiona na stopach fundamentowych. Minimalny poziom posadowienia 1,00m poniżej poziomu terenu. Dwuteowniki stalowe stanowią słupy zewnętrzne. Słupy te są przegubowo połączone z fundamentami za pomocą kotew fajkowych o średnicy 16mm, zatapianych w fundamentach na etapie fundamentowania. Dwuteowniki stalowe stanowią rygle ram. Rygle ram połączone na sztywno ze słupami zewnętrznymi.
Ściany
Hala stalowa zamknięta:
Ściany zewnętrzne hali składają się z konstrukcji stalowej oraz płyt warstwowych. Stężenia ścienne zaprojektowane w polu trzecim i skrajnym prętami okrągłymi fi 16mm ze stali St3S. Pręty należy gwintować na M16. Stężenia zaprojektowane są jako elementy cięgnowe i przyjmują jedynie siły normalne rozciągające. Połączone są ze słupami za pomocą śrub. Rygle ścienne – zaprojektowane z ceowników. Ściany działowe w hali zaprojektowano w konstrukcji stalowej z płytami warstwowymi.
Hala stalowa otwarta:
Hala otwarta z obudowaną blachą trapezową ścianą tylną oraz bocznymi. Stężenia ścienne zaprojektowane w polach skrajnych prętów okrągłych fi 16mm ze stali St3S. Pręty należy gwintować na M16. Stężenia zaprojektowane są jako elementy cięgnowe i przyjmują jedynie siły normalne rozciągające. Połączone są ze słupami za pomocą śrub. Rygle ścienne – zaprojektowane z ceowników.
Dach
Projektowana hala stalowa zamknięta zostanie przykryta dachem dwuspadowym o kącie nachylenia połaci 15o. Pokryta płytami warstwowymi na płatwiach ceowych. Stężenia połaciowe – zaprojektowane w skrajnym oraz trzecim polu z prętów okrągłych fi 16mm ze stali St3S. Pręty należy gwintować na M16. Stężenia zaprojektowane są jako elementy cięgnowe i przyjmują jedynie siły normalne rozciągające. Połączone są ze słupami za pomocą śrub.
Projektowana hala stalowa otwarta zostanie przykryta dachem jednospadowym o kącie nachylenia połaci 15o. Pokryta blachą trapezową T-35 na płatwiach ceowych. Stężenia połaciowe – zaprojektowane w skrajnych polach z prętów okrągłych fi 16mm ze stali St3S. Pręty należy gwintować na M16. Stężenia zaprojektowane są jako elementy cięgnowe i przyjmują jedynie siły normalne rozciągające. Połączone są ze słupami za pomocą śrub.
Pokrycie w halach stalowych wykonane z blachy trapezowej w hali otwartej i z płyt warstwowych w hali zamkniętej.
Hala stalowa zamknięta:
Hala stalowa zamknięta doświetlona świetlikami dachowymi punktowymi, stałymi o wymiarach 95x95cm, z pokryciem z poliwęglanu wielokomorowego.
W hali stalowej zamkniętej zaprojektowano wentylatory dachowe wyciągowe z silnikiem elektrycznym.
Materiałami stosowanymi do wykonania robót będących tematem niniejszej specyfikacji są:
- elementy ze stali – S235,
Stal wbudowana w konstrukcję musi posiadać atest hutniczy.
Łączenie poszczególnych elementów konstrukcji wykonywać przy pomocy spawania używając elektrod.
Do transportu materiałów i sprzętu budowlanego należy stosować środki transportu, spełniające warunki ogólne podane w części ogólnej ST.
Materiały i elementy mogą być przewożone dowolnymi środkami transportu. Wysyłki elementów montażowych można dokonać dopiero po wykonaniu zabezpieczeń antykorozyjnych w zakresie przewidzianym do wykonania w wytwórni. Konstrukcja powinna być załadowana na środki transportowe w taki sposób, aby podczas transportu zapewniona była stateczność elementu oraz wykluczona możliwość ich uszkodzenia.
Pokrycie dachowe
akres robót:
wykonanie pokrycia z blachy trapezowej w hali stalowej otwartej, dodatkowo obudowa ściany tylnej oraz bocznych,
wykonanie obróbek z blachy płaskiej,
montaż rynien i rur spustowych.
Blacha trapezowa T-35, gr 0,5 mm. Blacha powlekana w arkuszach. Kolor blachy – grafitowy.
Pozostałe:
wkręty samowiercące do przykręcania arkuszy i mocowania obróbek,
Elastyczny uszczelniacz dekarski, taśmy uszczelniające,
Rynny wykonane ze stali powlekanej poliestrem, półokrągłe o ø 100-150 mm, łączone na uszczelki, w kolorze blachy,
Rury spustowe ze stali powlekanej poliestrem o śr. 80-120 mm w kolorze blachy.
Technologia zasad prowadzenia robót obejmuje wykonanie montażu okien dachowych.
Zakres robót obejmuje: wykonanie montażu świetlików dachowych w połaciach dachu o nachyleniu 15º, krytego płytą warstwową.
Świetlik dachowy 950/950mm - stały: pokrycie z płyty poliwęglanowej wielokomorowej o klasyfikacji SRO, gr. 20mm Uk=1,4W/m2K (bezbarwnej lub mlecznej) w ramce aluminiowej CIEPŁEJ z uszczelką (ocieplonej wewnętrznym profilem PCV)montaż kołnierzy uszczelniających mających umożliwić szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym.
Izolacje cieplne.
2. Zakres robót:
ocieplenie płytami warstwowymi z rdzeniem poliuretanowym gr.10cm ścian zewnętrznych oraz dachu,
ocieplenie płytami warstwowymi z rdzeniem poliuretanowym gr.6cm ścian wewnętrznych,Płyty z rdzeniem ze sztywnej pianki PIR charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przewodzenia ciepła λ= 0,022 W/mK. Z tego właśnie względu mogą one być prawie dwukrotnie cieńsze od płyt z innym rdzeniem, zapewniając nadal wymaganą izolacyjność termiczną. Zmniejsza to w znacznym stopniu koszt transportu i montażu. Ciągły, jednorodny rdzeń (możliwy do uzyskania tylko w przypadku produkcji płyt PIR na linii ciągłej) zapewnia brak liniowych mostków cieplnych i pofalowań okładzin, charakterystycznych dla płyt z rdzeniami nieciągłymi, tj. wykonanymi z pojedynczych bloków. Aplikowana w procesie produkcji ciągła uszczelka i folia aluminiowa oraz wyprofilowane krawędzie i odpowiedni kształt styku gwarantują jego wysoką izolacyjność cieplną oraz szczelność na wody opadowe, infiltrację powietrza i pary wodnej. Płyty dachowe o charakterystycznych, zwiększających wytrzymałość garbach (3 na szerokości płyty) wyróżniają się specjalnie ukształtowaną mikrokomorą zabezpieczają- ją przed kapilarnym podciąganiem wody oraz rowkami pomocniczymi ułatwiającymi dokładny montaż (możliwy do prowadzenia przez cały rok). Płyty ścienne można montować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Płyty ścienne i dachowe cechują się dobrymi własnościami mechanicznymi, co wynika zarówno z własności samego poliizocyjanuratu, jaki trwałego, niezawodnego połączenia rdzenia z okładzinami stalowymi. Pianka PIR jest odporna na działanie mediów chemicznych, korozję biologiczną oraz nie jest atakowana przez gryzonie i owady.

9. Obmiar robót:
Jednostkami obmiarowymi są:
Powierzchnia docieplenia [m2]
Kątowniki zabezpieczające [mb]

4.2.6.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę, spośród nie odrzuconych, ważnych ofert złożonych w postępowaniu, na podstawie poniższych kryteriów oceny ofert.
2. Przy wyborze ofert Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
Nazwa kryterium
Waga kryterium (%)
Cena /C/
60,00%
Termin wykonania
20,00%
Okres gwarancji
20,00%

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny i kosztu

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.5.) Nazwa kryterium: Koszt

4.3.6.) Waga: 20,20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym.
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
4) Zdolności technicznej lub zawodowej.
O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawca, który spełnia warunki, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej tj.
- posiada doświadczenie zawodowe rozumiane jako należyte wykonanie jednej roboty podobnej do przedmiotu zamówienia tj. polegającej na wykonanie konstrukcji hal stalowych wraz z obudową w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie) polegających na realizacji robót obejmujących swym zakresem roboty budowlane o wartości nie niższej niż 500 000,00 brutto zł.
2. Sposób spełniania warunków udziału w postępowaniu przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, o którym mowa w ust. 1, jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zrealizuje wymagane roboty budowlane.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą wypełnione oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia – wg wzoru na załączniku nr 3 do SWZ.
2. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 Pzp, jeżeli udowodni zamawiającemu, że spełnił łącznie następujące przesłanki:
1) naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne;
2) wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym;
3) podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności:
a) zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, zreorganizował personel
b) wdrożył system sprawozdawczości i kontroli,
c) utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e) wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów.
3. Zamawiający ocenia, czy podjęte przez wykonawcę czynności, o których mowa w ust. 2, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy. Jeżeli podjęte przez wykonawcę czynności, o których mowa w ust. 2, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, zamawiający wyklucza wykonawcę.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych:
a. Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich
3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty. Wzór formularza Wykaz robót stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
2. Wykonawca, może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Szczegółowe wymagania dotyczące składania ofert przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie określono w SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający oświadcza, iż przewiduje możliwość zmian umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadkach wystąpienia okoliczności wymienionych w niniejszym paragrafie.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy określonego w § 3 o okres nie wykonywania przedmiotu umowy, spowodowanego jedną z następujących przyczyn:
1) wynikające z opóźnień w uzyskaniu decyzji administracyjnych, których pozyskanie następuje w terminie niezależnym od Wykonawcy,
2) wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających prawidłowe wykonanie robót z powodu technologii realizacji prac objętych umową wymagającej konkretnych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność,
3) niemożności wykonania robót, gdy uprawniony organ nie dopuszcza do wykonania robót lub wstrzymuje wykonanie robót z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,
3. Strony dopuszczają zmianę postanowień umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy poprzez zmianę sposobu wykonania przedmiotu umowy w przypadku konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa,
4. W przypadku zmiany ustawowej stawek podatku od towarów i usług w trakcie realizacji umowy dla robót objętych przedmiotem umowy – w zakresie dotyczącym niezrealizowanej części przedmiotu umowy wynagrodzenie zostanie zmodyfikowane proporcjonalnie do zmiany stawki podatku VAT.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2022-11-30 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem „Formularza do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” dostępnego na ePUAP udostępnionego również na miniPortalu.Sposób złożenia oferty, w tym zaszyfrowania oferty opisany został w „Instrukcji użytkownika”, dostępnej po adresem: https://miniportal.uzp.gov.pl/Instrukcja_uzytkownika_miniPortal-ePUAP.pdf

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2022-11-30 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.