Ogłoszenie z dnia 2025-09-23
Powiązane ogłoszenia:
- 2025/BZP 00407399/01 - Ogłoszenie z dnia 2025-09-04
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania wraz z jego wdrożeniem w ramach projektu pn.: „Poprawa cyberbezpieczństwa w Gminie Mieście Kowal”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Kowal
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866784
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piwna 24
1.5.2.) Miejscowość: Kowal
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-820
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.8.) Numer faksu: 542842231
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kowal.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kowal.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3474be7d-ea7d-48d3-9fa3-822bef1bae661.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania wraz z jego wdrożeniem w ramach projektu pn.: „Poprawa cyberbezpieczństwa w Gminie Mieście Kowal”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3474be7d-ea7d-48d3-9fa3-822bef1bae66
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00437204
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00009098/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania wraz z jego wdrożeniem w ramach projektu pn.: „Poprawa cyberbezpieczństwa w Gminie Mieście Kowal”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie realizowane w ramach Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00407399
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są Dostawy sprzętu komputerowego i oprogramowania wraz z jego wdrożeniem w ramach projektu pn.: „Poprawa cyberbezpieczństwa w Gminie Mieście Kowal”
2. Przedmiot zmówienia obejmuje w szczególności:
1. dostawa serwera fabrycznie nowego, nie finansowanego wcześniej z krajowych lub unijnych funduszy projektowych;
2. dostawa dwóch macierzy NAS fabrycznie nowych, nie finansowanej wcześniej z krajowych lub unijnych funduszy projektowych;
3. konfiguracja, instalacja serwera oraz wirtualizacja wskazanych zasobów Zamawiającego wraz z uruchomieniem środowiska;
4. Konfiguracja, instalacja macierzy NAS
5. dostawa sytemu kopii zapasowych - możliwość backupu przynajmniej 10 VM;
6. wdrożenie oraz konfiguracja systemu kopii zapasowych w środowisku IT Zamawiającego
7. dostarczenie przez Wykonawcę dokumentacji konfiguracji wdrożonego systemu
3. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia, stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
5. Określenie przedmiotu zamówienia wg nazw i kodów we Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
główny kod CPV: 48000000-8: Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne,
- 48822000-6: Serwery komputerowe,
6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części.
Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części:
Przedmiot zamówienia jest niepodzielny - obejmuje dostawę jednego sytemu backup (systemu kopii zapasowej) Ponadto, zakres zamówienia jest niewielki, umożliwiający złożenie oferty przez Wykonawców z grupy mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw.
7. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.
8. Zamawiający nie wymaga odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego..
9. Zamawiający nie wymaga zatrudniania osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
10. Zamawiający nie ustala wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp.
11. W przypadku, gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, należy je rozumieć, jako przykładowe. Zamawiający zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp dopuszcza w każdym przypadku zastosowanie rozwiązań równoważnych. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, ocena techniczna, specyfikacja techniczna i system referencji technicznych należy przyjąć, że w odniesieniu do nich użyto sformułowania „lub równoważne”.
12. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7
i 8 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
48822000-6 - Serwery komputerowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 119986,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 127920,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 119986,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EXIMO PROJECT sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9532614517
7.3.3) Ulica: ul. Jana Karola Chodkiewicza 61
7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz
7.3.5) Kod pocztowy: 85-667
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 119986,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Odnowienie licencji oprogramowania Symantec Endpoint Security Complete służącego do ochrony urządzeń końcowych na okres 36 miesięcy wraz ze wsparciem
- Zakup usługi Oracle Paas&IaaS Universal Credit lub usługi równoważnej oraz usługa migracji systemu AMMS z obecnej infrastruktury Zamawiającego do usługi chmurowej Oracle Paas&IaaS lub równoważnej
- Dostawa sprzętu komputerowego oraz licencji oprogramowania
- Odnowienie usług asysty technicznej dla posiadanego przez Zamawiającego oprogramowania ORACLE STANDARD EDITION 2 CPU PERPETUAL
- "CYBERBEZPIECZNE MIASTO MSZANA DOLNA - system backup" w ramach zadania pn. Cyberbezpieczne Miasto Mszana Dolna w ramach projektu grantowego pn. "Cyberbezpieczny Samorząd"
- Usługa udzielenia dostępu do Systemu Informacji Prawnej dla Sądu Okręgowego w Łomży, Sądu Rejonowego w Grajewie, Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem i Sądu Rejonowego w Zambrowie.
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.





