eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Myszków › BUDOWA DROGI W ULICY ZAMENHOFFA WRAZ Z BUDOWĄ KANALIZACJI SANITARNEJ I KANALIZACJI DESZCZOWEJ W MYSZKOWIE.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2022-10-11


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
BUDOWA DROGI W ULICY ZAMENHOFFA WRAZ Z BUDOWĄ KANALIZACJI SANITARNEJ I KANALIZACJI DESZCZOWEJ W MYSZKOWIE.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Myszków

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398497

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: Kościuszki 26

1.4.2.) Miejscowość: Myszków

1.4.3.) Kod pocztowy: 42-300

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.4.7.) Numer telefonu: 34 313-26-82

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@miastomyszkow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.miastomyszkow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00387595

2.2.) Data ogłoszenia: 2022-10-11

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2022/BZP 00377080/01

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dwóch zadań:
a) Zadanie nr 1: Budowa drogi w ulicy Zamenhoffa wraz z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Myszkowie;
b) Zadanie nr 2: Przebudowa sieci wodociągowej Ø 110mm i dł. L= ok. 820 mb w ul. Zamenhoffa w Myszkowie.
2. Realizacja zadania nr 1 obejmuje:
1) Budowę drogi w ul. Zamenhoffa:
- klasa dróg: L,
- kategoria ruchu: KR3,
- długość budowanego odcinka L= 802 m,
- szerokość jezdni o nawierzchni asfaltowej - ok. 5,50 m,
- szerokość ścieżki rowerowej - 2,00 m,
- szerokość opaski z kostki brukowej o szerokości od 0,5 do 1,0 m,
- szerokość chodników z kostki brukowej – 2,00 m,
- zjazdy indywidualne - o szerokości ok. 4,0 m;
2) Budowę kanalizacji deszczowej w ul. Zamenhoffa:
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 160 mm PVC długość ok. L= 30,6 m,
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 200 PVC (kanał główny) długość ok. L= 6,95 m,
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 200 mm PVC (wpusty uliczne) długość
ok. L= 217,65 m,
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 315 mm PVC długość ok. L= 286,65 m,
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 400 mm PVC długość ok. L= 235 m,
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 500 mm PVC długość ok. L= 160,15 m,
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 600 mm PVC długość ok. L= 106,10 m,
- studnie kanalizacyjne z logo miasta Myszkowa Ø 1000 mm bet. – 44 szt.,
- wpust uliczny ze studzienką ściekowe Ø500mm z osadnikiem – 47 szt.;
3) Budowę kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami w pasie drogi w ul. Zamenhoffa,
ul. Papieskiej (na odcinku drogi od ul. Dobrej do ul. Odrodzenia), ul. Dobrej,
ul. Ciasnej ul. Odrodzenia (na odcinkach od ul. Millenium do ul. Papieskiej):
- kanały grawitacyjne Ø200 mm PVC długość ok. L= 1271,94m,
- kanały grawitacyjne Ø160 mm PVC długość ok. L = 801,26m,
- studnie kanalizacyjne z logo miasta Myszkowa Ø1000 mm bet. – 31 szt.,
- studnie kanalizacyjne z logo miasta Myszkowa Ø600 mm bet. – 46 szt.,
- po wykonaniu sieci wraz z sięgaczami projektowanej kanalizacji sanitarnej (poza drogą w ul. Zamenhoffa) przewiduje się odtworzenie konstrukcji drogi gruntowej pasem o szerokości 1,5 m a nawierzchni dróg o jezdni bitumicznej na całej ich szerokości.
3. Realizacja zadania nr 2 obejmuje przebudowę sieci wodociągowej Ø 110 mm i dł. L= ok. 820 mb w ul. Zamenhoffa w Myszkowie.
4. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 2 do SWZ – Dokumentacja do realizacji zamówienia.
5. Przedmiot zamówienia dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewniono dostępność obiektu dla osób z niepełnosprawnościami – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. z 2016 r. poz. 124 z późn. zm.). Projektowana budowa drogi wraz
z chodnikami, ścieżką nie stanowi barier dla osób z niepełnosprawnościami.
6. Rodzaj zamówienia: robota budowlana.
7. Kody CPV:
1) Główny kod CPV:
- 45233120-6: Roboty w zakresie budowy dróg
2) Dodatkowe kody CPV: w SWZ.
8. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, w trybie określonym w art. 121 ustawy Pzp.
9. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części (zakresów) zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania przez Wykonawcę nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. W tym celu Wykonawca winien podać odpowiednie informacje w formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie zamierza wykonywać zamówienia przy udziale podwykonawców, należy wpisać w odpowiednim miejscu tabeli formularza oferty „nie dotyczy” lub inne podobne sformułowanie.
10. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.
11. W niniejszym postępowaniu Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert częściowych.
12. Na podstawie art. 91 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że nie dokonał podziału zamówienia na części z opisanych poniżej powodów.
W skład robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia wchodzą następujące branże:
- drogowa (roboty drogowe – zadanie 1),
- sanitarna (kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna – zadanie 1, oraz przebudowa wodociągu- zadanie 2).
Zadanie 1 jest finansowane ze środków własnych oraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych w zakresie branży drogowej oraz branży sanitarnej – kanalizacja deszczowa przy uwarunkowaniach wynikających z zawartej umowy z dnia 11.05.2022 r.
Zadanie 2 jest finansowane ze środków własnych Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Myszkowie.
Podział zamówienia na części np. na branże budowlane, dokonywany w celu zwiększenia konkurencji przy udzielaniu zamówienia, niesie za sobą bardzo duże ryzyko utraty dofinansowania na realizację zadania. Zamawiający wszczynając postępowanie z dopuszczeniem do składania ofert częściowych lub prowadząc odrębne postępowania dotyczące poszczególnych części zamówienia nie będzie miał pewności, że zostaną zawarte umowy na wszystkie części zamówienia składające się na całość zakresu robót budowlanych przewidzianych do wykonania zadania. Zamawiający tylko w sytuacji, kiedy takie działanie doprowadziłoby do „kompletu” umów (pełne pokrycie zakresu robót składających się na wykonanie zadania) osiągnąłby zamierzony cel w postaci rozpoczęcia i zakończenia zadania w planowanym terminie przy gwarantowanym zabezpieczeniu jego finansowania. Przepisy Prawa zamówień publicznych określają zamknięty katalog przesłanek, przy spełnieniu których Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. Prawo zamówień publicznych nie przewiduje możliwości unieważnienia postępowania w sytuacji, gdy nie zostaną zawarte umowy na wszystkie części zamówienia.
Za brakiem podziału zamówienia na części przemawiają również względy organizacyjne i techniczne. Zgodnie z przepisami Prawa budowlanego władającym terenem budowy po jego przekazaniu przez Zamawiającego jest Wykonawca, który odpowiada za działania podejmowane na jego terenie oraz za właściwe zabezpieczenie terenu budowy przed negatywnymi skutkami tych działań i przestrzeganie na tym terenie zasad bezpieczeństwa. W przypadku tylko jednego Wykonawcy realizującego zamówienie w systemie generalnego wykonawstwa, na terenie budowy jest tylko jeden „gospodarz” organizujący wykonanie robót budowlanych według podejmowanych tylko przez siebie decyzji, co czyni go w pełni odpowiedzialnym za te działania. Takie rozwiązane może się ziścić tylko w pełni, gdy umieści się w SWZ zakaz obejmujący składanie ofert częściowych Na dzień dzisiejszy służby inwestycyjne Zamawiającego nie dysponują zespołem pracowników technicznych o składzie osobowym reprezentującym wiedzę techniczną w stopniu umożliwiającym profesjonalne koordynowanie robót budowlanych wykonywanych przez Wykonawców w ramach poszczególnych branż robót poza branżą drogową.
W przypadku wielu Wykonawców, z którymi zostałyby zawarte odrębne umowy, realizujących roboty na wspólnym, praktycznie niemożliwym do wydzielenia, terenie budowy pojawiają się pomiędzy nimi zazwyczaj konflikty w zakresie technicznym, np. podczas wykonywania robót ziemnych polegających na egzekwowaniu uzyskania odpowiedniego zagęszczenia gruntu wbudowanego w przestrzenie wykopów oraz w pozostałe warstwy podłoża pod budowę nawierzchni drogowej. Zasypywanie wykopów po robotach ziemnych związanych z wykonywaniem infrastruktury technicznej w pasie drogowym wymaga stosowania odpowiedniego reżimu technologicznego podczas zagęszczaniu gruntu. Wymagane wskaźniki gruntu dla zasypanych wykopów po wykonaniu sieci infrastrukturalnych są wtedy podwyższone i odpowiadają wskaźnikom jak dla podłoża drogowego. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo zabudowy mieszkaniowej od terenu budowy nie będą mogły być zastosowane metody wgłębne zagęszczenia zasypów w wykopach. Rozchodzące się w gruncie drgania od używanego przy tych metodach zagęszczenia gruntu sprzętu mogą powodować uszkodzenia budynków. W tej sytuacji jedynym korzystnym dla Zamawiającego rozwiązaniem zapewniającym profesjonalizm w zakresie wykonywania robót oraz realne i skuteczne dochodzenie roszczeń z tytułu ewentualnego wystąpienia wad robót budowlanych jest zawarcie umowy z jednym Wykonawcą, który będzie również odbierającym roboty budowlane od swoich podwykonawców i odpowiadającym za ich działania jak za własne. W przypadku wielu Wykonawców wydłużenie terminu realizacji zamówienia jest zazwyczaj następstwem zwłoki/opóźnień poszczególnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Takie relacje wpływają również na stronę ekonomiczną przedsięwzięcia z tytułu obowiązkowej waloryzacji wynagrodzenia należnego Wykonawcy w umowach o roboty budowlane lub usługi zawartych na okres dłuższy niż 12 miesięcy. Zgodnie z Prawem zamówień publicznych Zamawiający będzie zobligowany wówczas dodatkowo uwzględnić w rozliczeniu wynagrodzenia z Wykonawcą wzrost cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zadania jakie nastąpiły w wydłużonym okresie realizacji zamówienia.
Brak podziału na części nie spowoduje utrudnienia uczciwej konkurencji oraz udziału małych i średnich przedsiębiorstw w postępowaniu, gdyż Wykonawcy w celu spełniania warunków udziału w postępowaniu ustalonych na proporcjonalnym poziomie w stosunku do przedmiotu zamówienia mogą wspólnie składać ofertę lub polegać na zasobach podmiotów trzecich (podwykonawców).
Pozostałe informacje w Rozdziale 5 SWZ.

Po zmianie:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dwóch zadań:
a) Zadanie nr 1: Budowa drogi w ulicy Zamenhoffa wraz z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Myszkowie;
b) Zadanie nr 2: Przebudowa sieci wodociągowej Ø 110mm i dł. L= ok. 820 mb w ul. Zamenhoffa w Myszkowie.
2. Realizacja zadania nr 1 obejmuje:
1) Budowę drogi w ul. Zamenhoffa:
- klasa dróg: L,
- kategoria ruchu: KR3,
- długość budowanego odcinka L= 802 m,
- szerokość jezdni o nawierzchni asfaltowej - ok. 5,50 m,
- szerokość ścieżki rowerowej - 2,00 m,
- szerokość opaski z kostki brukowej o szerokości od 0,5 do 1,0 m,
- szerokość chodników z kostki brukowej – 2,00 m,
- zjazdy indywidualne - o szerokości ok. 4,0 m;
2) Budowę kanalizacji deszczowej w ul. Zamenhoffa:
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 160 mm PVC długość ok. L= 30,6 m,
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 200 PVC (kanał główny) długość ok. L= 6,95 m,
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 200 mm PVC (wpusty uliczne) długość
ok. L= 217,65 m,
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 315 mm PVC długość ok. L= 286,65 m,
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 400 mm PVC długość ok. L= 235 m,
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 500 mm PVC długość ok. L= 160,15 m,
- kanały grawitacyjne o średnicy Ø 600 mm PVC długość ok. L= 106,10 m,
- studnie kanalizacyjne z logo miasta Myszkowa Ø 1000 mm bet. – 44 szt.,
- wpust uliczny ze studzienką ściekowe Ø500mm z osadnikiem – 47 szt.;
3) Budowę kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami w pasie drogi w ul. Zamenhoffa,
ul. Papieskiej (na odcinku drogi od ul. Dobrej do ul. Odrodzenia), ul. Dobrej,
ul. Ciasnej ul. Odrodzenia (na odcinkach od ul. Millenium do ul. Papieskiej):
- kanały grawitacyjne Ø200 mm PVC długość ok. L= 1271,94m,
- kanały grawitacyjne Ø160 mm PVC długość ok. L = 801,26m,
- studnie kanalizacyjne z logo miasta Myszkowa Ø1000 mm bet. – 31 szt.,
- studnie kanalizacyjne z logo miasta Myszkowa systemowe PP Ø 600 mm – 46 szt.,
- po wykonaniu sieci wraz z sięgaczami projektowanej kanalizacji sanitarnej (poza drogą w ul. Zamenhoffa) przewiduje się odtworzenie konstrukcji drogi gruntowej pasem o szerokości 1,5 m a nawierzchni dróg o jezdni bitumicznej na całej ich szerokości.
3. Realizacja zadania nr 2 obejmuje przebudowę sieci wodociągowej Ø 110 mm i dł. L= ok. 820 mb w ul. Zamenhoffa w Myszkowie.
4. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 2 do SWZ – Dokumentacja do realizacji zamówienia.
5. Przedmiot zamówienia dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewniono dostępność obiektu dla osób z niepełnosprawnościami – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. z 2016 r. poz. 124 z późn. zm.). Projektowana budowa drogi wraz
z chodnikami, ścieżką nie stanowi barier dla osób z niepełnosprawnościami.
6. Rodzaj zamówienia: robota budowlana.
7. Kody CPV:
1) Główny kod CPV:
- 45233120-6: Roboty w zakresie budowy dróg
2) Dodatkowe kody CPV: w SWZ.
8. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, w trybie określonym w art. 121 ustawy Pzp.
9. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części (zakresów) zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania przez Wykonawcę nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. W tym celu Wykonawca winien podać odpowiednie informacje w formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie zamierza wykonywać zamówienia przy udziale podwykonawców, należy wpisać w odpowiednim miejscu tabeli formularza oferty „nie dotyczy” lub inne podobne sformułowanie.
10. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.
11. W niniejszym postępowaniu Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert częściowych.
12. Na podstawie art. 91 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że nie dokonał podziału zamówienia na części z opisanych poniżej powodów.
W skład robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia wchodzą następujące branże:
- drogowa (roboty drogowe – zadanie 1),
- sanitarna (kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna – zadanie 1, oraz przebudowa wodociągu- zadanie 2).
Zadanie 1 jest finansowane ze środków własnych oraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych w zakresie branży drogowej oraz branży sanitarnej – kanalizacja deszczowa przy uwarunkowaniach wynikających z zawartej umowy z dnia 11.05.2022 r.
Zadanie 2 jest finansowane ze środków własnych Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Myszkowie.
Podział zamówienia na części np. na branże budowlane, dokonywany w celu zwiększenia konkurencji przy udzielaniu zamówienia, niesie za sobą bardzo duże ryzyko utraty dofinansowania na realizację zadania. Zamawiający wszczynając postępowanie z dopuszczeniem do składania ofert częściowych lub prowadząc odrębne postępowania dotyczące poszczególnych części zamówienia nie będzie miał pewności, że zostaną zawarte umowy na wszystkie części zamówienia składające się na całość zakresu robót budowlanych przewidzianych do wykonania zadania. Zamawiający tylko w sytuacji, kiedy takie działanie doprowadziłoby do „kompletu” umów (pełne pokrycie zakresu robót składających się na wykonanie zadania) osiągnąłby zamierzony cel w postaci rozpoczęcia i zakończenia zadania w planowanym terminie przy gwarantowanym zabezpieczeniu jego finansowania. Przepisy Prawa zamówień publicznych określają zamknięty katalog przesłanek, przy spełnieniu których Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. Prawo zamówień publicznych nie przewiduje możliwości unieważnienia postępowania w sytuacji, gdy nie zostaną zawarte umowy na wszystkie części zamówienia.
Za brakiem podziału zamówienia na części przemawiają również względy organizacyjne i techniczne. Zgodnie z przepisami Prawa budowlanego władającym terenem budowy po jego przekazaniu przez Zamawiającego jest Wykonawca, który odpowiada za działania podejmowane na jego terenie oraz za właściwe zabezpieczenie terenu budowy przed negatywnymi skutkami tych działań i przestrzeganie na tym terenie zasad bezpieczeństwa. W przypadku tylko jednego Wykonawcy realizującego zamówienie w systemie generalnego wykonawstwa, na terenie budowy jest tylko jeden „gospodarz” organizujący wykonanie robót budowlanych według podejmowanych tylko przez siebie decyzji, co czyni go w pełni odpowiedzialnym za te działania. Takie rozwiązane może się ziścić tylko w pełni, gdy umieści się w SWZ zakaz obejmujący składanie ofert częściowych Na dzień dzisiejszy służby inwestycyjne Zamawiającego nie dysponują zespołem pracowników technicznych o składzie osobowym reprezentującym wiedzę techniczną w stopniu umożliwiającym profesjonalne koordynowanie robót budowlanych wykonywanych przez Wykonawców w ramach poszczególnych branż robót poza branżą drogową.
W przypadku wielu Wykonawców, z którymi zostałyby zawarte odrębne umowy, realizujących roboty na wspólnym, praktycznie niemożliwym do wydzielenia, terenie budowy pojawiają się pomiędzy nimi zazwyczaj konflikty w zakresie technicznym, np. podczas wykonywania robót ziemnych polegających na egzekwowaniu uzyskania odpowiedniego zagęszczenia gruntu wbudowanego w przestrzenie wykopów oraz w pozostałe warstwy podłoża pod budowę nawierzchni drogowej. Zasypywanie wykopów po robotach ziemnych związanych z wykonywaniem infrastruktury technicznej w pasie drogowym wymaga stosowania odpowiedniego reżimu technologicznego podczas zagęszczaniu gruntu. Wymagane wskaźniki gruntu dla zasypanych wykopów po wykonaniu sieci infrastrukturalnych są wtedy podwyższone i odpowiadają wskaźnikom jak dla podłoża drogowego. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo zabudowy mieszkaniowej od terenu budowy nie będą mogły być zastosowane metody wgłębne zagęszczenia zasypów w wykopach. Rozchodzące się w gruncie drgania od używanego przy tych metodach zagęszczenia gruntu sprzętu mogą powodować uszkodzenia budynków. W tej sytuacji jedynym korzystnym dla Zamawiającego rozwiązaniem zapewniającym profesjonalizm w zakresie wykonywania robót oraz realne i skuteczne dochodzenie roszczeń z tytułu ewentualnego wystąpienia wad robót budowlanych jest zawarcie umowy z jednym Wykonawcą, który będzie również odbierającym roboty budowlane od swoich podwykonawców i odpowiadającym za ich działania jak za własne. W przypadku wielu Wykonawców wydłużenie terminu realizacji zamówienia jest zazwyczaj następstwem zwłoki/opóźnień poszczególnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Takie relacje wpływają również na stronę ekonomiczną przedsięwzięcia z tytułu obowiązkowej waloryzacji wynagrodzenia należnego Wykonawcy w umowach o roboty budowlane lub usługi zawartych na okres dłuższy niż 12 miesięcy. Zgodnie z Prawem zamówień publicznych Zamawiający będzie zobligowany wówczas dodatkowo uwzględnić w rozliczeniu wynagrodzenia z Wykonawcą wzrost cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zadania jakie nastąpiły w wydłużonym okresie realizacji zamówienia.
Brak podziału na części nie spowoduje utrudnienia uczciwej konkurencji oraz udziału małych i średnich przedsiębiorstw w postępowaniu, gdyż Wykonawcy w celu spełniania warunków udziału w postępowaniu ustalonych na proporcjonalnym poziomie w stosunku do przedmiotu zamówienia mogą wspólnie składać ofertę lub polegać na zasobach podmiotów trzecich (podwykonawców).
Pozostałe informacje w Rozdziale 5 SWZ.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.1. Termin składania ofert

Przed zmianą:
2022-10-20 10:00

Po zmianie:
2022-10-26 10:00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.3. Termin otwarcia ofert

Przed zmianą:
2022-10-20 11:00

Po zmianie:
2022-10-26 11:00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.4. Termin związania ofertą

Przed zmianą:
2022-11-18

Po zmianie:
2022-11-24

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.