eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi LubartówDostawa i zakup paliw dla ZUKiM



Ogłoszenie z dnia 2025-07-25


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i zakup paliw dla ZUKiM

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Lubartowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 430731222

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Skrobów-Kolonia 104

1.5.2.) Miejscowość: Lubartów

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: (81) 855 30 02

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zukimskrobow@poczta.onet.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zukim.gmina-lubartow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-60656591-90b3-4589-b8df-5a6d51bbbd61

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i zakup paliw dla ZUKiM

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-60656591-90b3-4589-b8df-5a6d51bbbd61

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00345877

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00122035/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa i zakup paliw dla ZUKiM

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DTR. 271.2.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 131044,43 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.2.1. część 1 zamówienia - „Zakup benzyny bezołowiowej o liczbie oktanowej 95 i 98”, której zakres obejmuje:
1) Przedmiotem zamówienia jest zakup w formie bezgotówkowej benzyny bezołowiowej o liczbie oktanowej 95 i 98 do urządzeń będących w użytkowaniu Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Lubartowie.
2) Zakres zamówienia obejmuje zakup benzyny bezołowiowej. Tankowanie benzyny odbywać się będzie do przystosowanych do przewozu paliwa kanistrów, będących własnością Zamawiającego, w stacji paliw wskazanej w formularzu ustalenia szacunkowej wartości zamówienia, stanowiących własność Wykonawcy lub z którymi Wykonawca podpisał stosowne umowy. Odległość stacji paliw nie może być większa niż 10 km od siedziby Zamawiającego w Skrobowie-Kolonii, zmierzona najkrótszą drogą - o nawierzchniach asfaltowych. Stacja paliw musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie - w brzmieniu zgodnie z załącznikiem do obwieszczenia Ministra Gospodarki z dnia 14 sierpnia 2014 r. (Dz. U. z 2014 poz. 1853 oraz z 2017 poz. 282).
3) Szacowane zapotrzebowanie na zakup benzyny bezołowiowej 95 ogółem:
około 1700 litrów.
4) Szacowane zapotrzebowanie na zakup benzyny bezołowiowej 98 ogółem:
około 50 litrów.
5) Podstawą ustalenia przez Wykonawcę aktualnej ceny benzyny będzie cena jednostkowa brutto na dystrybutorze w dniu tankowania zmieniona o opust (rabat) brutto zaoferowany przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym Wykonawcy stanowiącym załącznik do SWZ.
6) Do obliczenia ceny oferty należy przyjąć datę ogłoszenia postępowania tj. 26.06.2025 r.
7) Rozliczenie przedmiotu zamówienia nastąpi na podstawie faktycznie odebranej ilości paliwa, potwierdzonej dowodem WZ.
2. Wymagane jest paliwo o jakości i parametrach (składzie) zgodnych z przepisami prawa, w szczególności odpowiadających Polskiej Normie oraz spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 4 listopada 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych (Dz. U. z 2024 poz. 1618).
3. Wskazana ilość paliwa jest przewidywanym zapotrzebowaniem Zamawiającego w okresie realizacji umowy, oszacowanym na podstawie zapotrzebowania z roku ubiegłego. Określona wyżej ilość paliwa może ulec zmianie w zależności od kształtowania się bieżących potrzeb Zamawiającego. W przypadku nie zakupienia przez Zamawiającego zaplanowanych ilości paliw Wykonawca nie będzie miał z tego tytułu roszczenia.
4. Rozliczenie pobranego paliwa odbywać się będzie na podstawie faktur wystawianych raz w miesiącu. Termin płatności 21 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego.
4.2.3 Przedmiot zamówienia obejmuje w zakresie podstawowym szacuje się zakup:
a)Ilość benzyny bezołowiowej 95 w litrach: 1700
b) Ilość benzyny bezołowiowej 98 w litrach: 50

4.2.4. Minimalna ilość paliwa, jaka zostanie zakupiona przez Zamawiającego: Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia o 30% szacowanej ilości paliwa w zakresie podstawowym wskazanym w pkt. 4.2.3
4.2.5. Zamawiający wymaga, aby paliwa spełniały wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1314) oraz być zgodne z normami: PN-EN 228+A1:2017-06 (lub równoważną) - dotyczy benzyny bezołowiowej,

4.5.3.) Główny kod CPV: 09132100-4 - Benzyna bezołowiowa

4.5.5.) Wartość części: 8426,83 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.2.2. część 2 zamówienia – „Dostawa oleju napędowego”, której zakres obejmuje:
1) Przedmiotem zamówienia jest: zakup i dostawa oleju napędowego do zbiornika o pojemności 2500 l, zlokalizowanego na terenie oczyszczalni ścieków w m. Skrobów-Kolonia, Gmina Lubartów,
2) Zakres zamówienia obejmuje zakup i sukcesywną dostawę oleju napędowego w łącznej szacowanej ilości około 27 200 litrów.
3) Na wniosek Zamawiającego, do każdej dostawy paliwa, stanowiącego przedmiot zamówienia, Wykonawca dostarczy dokument dotyczący jakości danej partii paliwa,
w szczególności świadectwo jakości w oryginale lub potwierdzonej kopii, list przewozowy wydany przez magazyn (skład podatkowy) zawierający datę i godzinę załadunku, numer rejestracyjny cysterny dostarczającej paliwo, nazwisko kierowcy dokonującego załadunku cysterny.
4) Dostawy odbywać się będą na podstawie bieżących potrzeb Zamawiającego nie częściej niż 2 razy w miesiącu. Olej napędowy będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie do celów własnych Zamawiającego.
5) Zamawiający wymaga realizacji dostaw przez Wykonawcę autocysterną wyposażoną w pompę lub dystrybutor (legalizowane urządzenia pomiarowe mierzące ilość zrzutu paliwa do zbiornika magazynowego), spełniający wymagania obowiązującego prawa, w szczególności Ustawy z dnia 11 maja 2001 r. Prawo o miarach (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2063) oraz przepisów dotyczących transportu paliw ciekłych.
6) Dostawa będzie zrealizowana przez Wykonawcę najpóźniej w ciągu 24 godzin od telefonicznego lub e- mailowego zgłoszenia przez Zamawiającego.
7) Odbiór dostarczonego przez Wykonawcę, do zbiornika paliwa oleju napędowego będzie realizowany w godzinach pracy zakładu: od 7.00 do 15.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy i zostanie każdorazowo potwierdzony przez osoby uprawnione przez Zamawiającego. Dopuszcza się zmianę powyższej zasady po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
8) Wydruk ze strony internetowej producenta paliwa będzie udokumentowaniem ceny obowiązującej na dzień dostawy paliwa. Do obliczenia ceny oferty należy przyjąć datę ogłoszenia postępowania tj. 26.06.2025 r.
9) Podstawą ustalenia przez Wykonawcę aktualnej ceny oleju napędowego będzie cena jednostkowa netto producenta oleju napędowego zmieniona o procentowy wskaźnik wyliczony pomiędzy ceną netto zaoferowaną przez Wykonawcę a ceną Producenta na dzień złożenia oferty wyrażony w procentach. Wskaźnik procentowy jest stały przez cały czas trwania umowy i jest podstawą ustalenia aktualnej ceny oleju napędowego, został wyliczony przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym Wykonawcy stanowiącym załącznik do SWZ.
10) Rozliczenie przedmiotu zamówienia nastąpi na podstawie faktycznie dostarczonej i odebranej ilości paliwa, potwierdzonej dowodem WZ.
11) Faktura musi zawierać: datę dostawy, rodzaj i ilość dostarczonego paliwa, cenę jednostkową netto za 1 l paliwa.
12) Załącznikiem do faktury jest komunikat cenowy producenta paliwa dotyczący ceny obowiązującej w dniu dostawy.

2. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć paliwo o jakości i parametrach (składzie) zgodnych z przepisami prawa, w szczególności odpowiadających Polskiej Normie oraz spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 4 listopada 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych (Dz. U. z 2024 poz. 1618).
3. Wskazana ilość paliwa jest przewidywanym zapotrzebowaniem Zamawiającego w okresie realizacji umowy, oszacowanym na podstawie zapotrzebowania z roku ubiegłego. Określona wyżej ilość paliwa może ulec zmianie w zależności od kształtowania się bieżących potrzeb Zamawiającego. W przypadku nie zakupienia przez Zamawiającego zaplanowanych ilości paliw Wykonawca nie będzie miał z tego tytułu roszczenia.
4. Rozliczenie pobranego paliwa odbywać się będzie na podstawie faktur wystawianych raz w miesiącu. Termin płatności 21 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego.
4.2.3 Przedmiot zamówienia obejmuje w zakresie podstawowym szacuje się zakup: Ilość oleju napędowego w litrach: 27 200
4.2.4. Minimalna ilość paliwa, jaka zostanie zakupiona przez Zamawiającego: Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia o 30% szacowanej ilości paliwa w zakresie podstawowym wskazanym w pkt. 4.2.3
4.2.5. Zamawiający wymaga, aby paliwa spełniały wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1314) oraz być zgodne z normami:
- PN-EN 590+A1:2017-06 (lub równoważną) - dotyczy oleju napędowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.) Wartość części: 122617,60 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10189,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10189,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 10189,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PETROJET SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7962909473

7.3.3) Ulica: KIESZEK 52

7.3.4) Miejscowość: PIONKI

7.3.5) Kod pocztowy: 26-670

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 10189,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 149328,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 149328,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 149328,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PETROJET SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7962909473

7.3.3) Ulica: KIESZEK 52

7.3.4) Miejscowość: PIONKI

7.3.5) Kod pocztowy: 26-670

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 149328,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.