eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Warszawa › Dostawa stacjonarnego aparatu RTG z wyposażeniem wraz z zainstalowaniem, uruchomieniem, integracją i konfiguracją z systemami informatycznymi Zamawiającego HIS/RIS/PACS oraz przeszkoleniem personelu



Ogłoszenie z dnia 2023-08-02


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Dostawa stacjonarnego aparatu RTG z wyposażeniem wraz z zainstalowaniem, uruchomieniem, integracją i konfiguracją z systemami informatycznymi Zamawiającego HIS/RIS/PACS oraz przeszkoleniem personelu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012867570

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: Krypska 39

1.4.2.) Miejscowość: Warszawa

1.4.3.) Kod pocztowy: 04-082

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: dzialzamowien@szpzlo.praga-pld.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpzlo.praga-pld.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00337584

2.2.) Data ogłoszenia: 2023-08-02

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.1.) Nazwa zmienianego ogłoszenia:

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2023/BZP 00326860

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
3. Zadanie będzie polegało na dostawie aparatu RTG o minimalnych wymogach technicznych według Załącznika nr 2 do SWZ, jego montażu i uruchomieniau. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną pomieszczeń Pracowni Diagnostyki Obrazowej w celu sporządzenia zwymiarowanej koncepcji posadowienia aparatu RTG w pracowni Zamawiającego uwzględniającej wymiary pomieszczenia i założenia zawarte w Załączniku nr 2 do SWZ - OPZ wraz z danymi technicznymi potrzebnymi do wykonania projektu adaptacji pomieszczeń, projektu osłon stałych, prac adaptacyjnych oraz do podłączenia aparatu, a także aby Wykonawca zdobył na własną odpowiedzialność i ryzyko wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zadania. Zamawiający nie przewiduje odrzucenia oferty wykonawcy, który nie odbył wizji lokalnej w ramach przedmiotowego postępowania. W celu umówienia wizji lokalnej wykonawca zobowiązany jest skontaktować się za pośrednictwem platformy zakupowej z Zamawiającym. Zamawiający informuje, że w trakcie wizji lokalnej nie będą udzielane żadne odpowiedzi na pytania oraz nie będą sporządzane protokoły z tych wizji.

Po zmianie:
Zadanie będzie polegało na dostawie aparatu RTG o minimalnych wymogach technicznych według Załącznika nr 2 do SWZ, jego montażu i uruchomieniau. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną pomieszczeń Pracowni Diagnostyki Obrazowej w celu sporządzenia zwymiarowanej koncepcji posadowienia aparatu RTG w pracowni Zamawiającego uwzględniającej wymiary pomieszczenia i założenia zawarte w Załączniku nr 2 do SWZ - OPZ wraz z danymi technicznymi potrzebnymi do wykonania projektu adaptacji pomieszczeń, projektu osłon stałych, prac adaptacyjnych oraz do podłączenia aparatu, a także aby Wykonawca zdobył na własną odpowiedzialność i ryzyko wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zadania. Zamawiający nie przewiduje odrzucenia oferty wykonawcy, który nie odbył wizji lokalnej w ramach przedmiotowego postępowania. W celu umówienia wizji lokalnej wykonawca zobowiązany jest skontaktować się za pośrednictwem platformy zakupowej z Zamawiającym. Zamawiający informuje, że w trakcie wizji lokalnej nie będą udzielane żadne odpowiedzi na pytania oraz nie będą sporządzane protokoły z tych wizji.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

5.6. Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Przed zmianą:
a) Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.
b) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

Po zmianie:
a) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.
b) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

5.7. Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Przed zmianą:
6.3. Wykazu dostaw (sporządzonego wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9 do SWZ) wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy. Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw lub usług, wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz, o którym mowa powyżej, dotyczy dostaw, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy.

Po zmianie:
Wykaz dostaw (sporządzony wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9 do SWZ) wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy. Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw lub usług, wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz, o którym mowa powyżej, dotyczy dostaw, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy.

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

5.8. Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Przed zmianą:
1. Katalogi, foldery, specyfikacje techniczne lub inne dokumenty lub ich fragmenty potwierdzające parametry aparatu RTG zadeklarowane przez Wykonawcę w wypełnionym Załączniku nr 2 do SWZ pod numerami od 9 do 139. Zamawiający zastrzega, że dokumenty te muszą być dokumentami producenta bądź autoryzowanego przedstawiciela producenta na terenie Polski. W przypadku dokumentów autoryzowanego przedstawiciela Wykonawca składa również dokument poświadczający autoryzację. Jeśli dokumenty są w języku obcym, Wykonawca składa je wraz z tłumaczeniem. Ze względu na to, że nie wszystkie parametry znajdują się w dokumentach wymienionych powyżej, Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oświadczenia PRODUCENTA co do brakujących parametrów. Zamawiający zastrzega, że oświadczenie może potwierdzać jedynie parametry, których brakuje w oryginalnej dokumentacji. Zamawiający oczekuje oznaczenia w dokumentacji numerów parametrów, zgodnie z numeracją w Załączniku nr 2 do SWZ.
2. Zwymiarowaną koncepcję posadowienia aparatu RTG w pracowni Zamawiającego uwzględniającą wymiary pomieszczenia i założenia zawarte w Załączniku nr 2 do SWZ – OPZ wraz z danymi technicznymi potrzebnymi do wykonania projektu adaptacji pomieszczeń, projektu osłon stałych, prac adaptacyjnych do podłączenia aparatu

Po zmianie:
1. Katalogi, foldery, specyfikacje techniczne lub inne dokumenty lub ich fragmenty potwierdzające parametry aparatu RTG zadeklarowane przez Wykonawcę w wypełnionym Załączniku nr 2 do SWZ pod numerami od 9 do 139. Zamawiający zastrzega, że dokumenty te muszą być dokumentami producenta bądź autoryzowanego przedstawiciela producenta na terenie Polski. W przypadku dokumentów autoryzowanego przedstawiciela Wykonawca składa również dokument poświadczający autoryzację. Jeśli dokumenty są w języku obcym, Wykonawca składa je wraz z tłumaczeniem. Ze względu na to, że nie wszystkie parametry znajdują się w dokumentach wymienionych powyżej, Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oświadczenia PRODUCENTA co do brakujących parametrów. Zamawiający zastrzega, że oświadczenie może potwierdzać jedynie parametry, których brakuje w oryginalnej dokumentacji. Zamawiający oczekuje oznaczenia w dokumentacji numerów parametrów, zgodnie z numeracją w Załączniku nr 2 do SWZ.
2. Zwymiarowana koncepcja posadowienia aparatu RTG w pracowni Zamawiającego uwzględniająca wymiary pomieszczenia i założenia zawarte w Załączniku nr 2 do SWZ – OPZ wraz z danymi technicznymi potrzebnymi do wykonania projektu adaptacji pomieszczeń, projektu osłon stałych, prac adaptacyjnych do podłączenia aparatu

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

5.10. Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu

Przed zmianą:
Zamawiający nie będzie wzywać Wykonawcy do złożenia lub uzupełnienia tych przedmiotowych środków dowodowych, które – zgodnie z art. 107 ust. 3 ustawy Pzp – służą potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert.

1. Katalogi, foldery, specyfikacje techniczne lub inne dokumenty lub ich fragmenty potwierdzające parametry aparatu RTG zadeklarowane przez Wykonawcę w wypełnionym Załączniku nr 2 do SWZ pod numerami od 9 do 139. Zamawiający zastrzega, że dokumenty te muszą być dokumentami producenta bądź autoryzowanego przedstawiciela producenta na terenie Polski. W przypadku dokumentów autoryzowanego przedstawiciela Wykonawca składa również dokument poświadczający autoryzację. Jeśli dokumenty są w języku obcym, Wykonawca składa je wraz z tłumaczeniem. Ze względu na to, że nie wszystkie parametry znajdują się w dokumentach wymienionych powyżej, Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oświadczenia PRODUCENTA co do brakujących parametrów. Zamawiający zastrzega, że oświadczenie może potwierdzać jedynie parametry, których brakuje w oryginalnej dokumentacji. Zamawiający oczekuje oznaczenia w dokumentacji numerów parametrów, zgodnie z numeracją w Załączniku nr 2 do SWZ.
2. Zwymiarowaną koncepcję posadowienia aparatu RTG w pracowni Zamawiającego uwzględniającą wymiary pomieszczenia i założenia zawarte w Załączniku nr 2 do SWZ – OPZ wraz z danymi technicznymi potrzebnymi do wykonania projektu adaptacji pomieszczeń, projektu osłon stałych, prac adaptacyjnych do podłączenia aparatu

Po zmianie:
Zamawiający nie będzie wzywać Wykonawcy do złożenia lub uzupełnienia tych przedmiotowych środków dowodowych, które – zgodnie z art. 107 ust. 3 ustawy Pzp – służą potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert.

1. Katalogi, foldery, specyfikacje techniczne lub inne dokumenty lub ich fragmenty potwierdzające parametry aparatu RTG zadeklarowane przez Wykonawcę w wypełnionym Załączniku nr 2 do SWZ pod numerami od 9 do 139. Zamawiający zastrzega, że dokumenty te muszą być dokumentami producenta bądź autoryzowanego przedstawiciela producenta na terenie Polski. W przypadku dokumentów autoryzowanego przedstawiciela Wykonawca składa również dokument poświadczający autoryzację. Jeśli dokumenty są w języku obcym, Wykonawca składa je wraz z tłumaczeniem. Ze względu na to, że nie wszystkie parametry znajdują się w dokumentach wymienionych powyżej, Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oświadczenia PRODUCENTA co do brakujących parametrów. Zamawiający zastrzega, że oświadczenie może potwierdzać jedynie parametry, których brakuje w oryginalnej dokumentacji. Zamawiający oczekuje oznaczenia w dokumentacji numerów parametrów, zgodnie z numeracją w Załączniku nr 2 do SWZ.
2. Zwymiarowana koncepcja posadowienia aparatu RTG w pracowni Zamawiającego uwzględniająca wymiary pomieszczenia i założenia zawarte w Załączniku nr 2 do SWZ – OPZ wraz z danymi technicznymi potrzebnymi do wykonania projektu adaptacji pomieszczeń, projektu osłon stałych, prac adaptacyjnych do podłączenia aparatu

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

6.4.1. Informacje dotyczące wadium

Przed zmianą:
X. Wymagania dotyczące wadium
1. Każdy wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 10 000,00 zł
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu,
b) gwarancjach bankowych,
c) gwarancjach ubezpieczeniowych,
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2023 r. poz. 462).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego:
Bank PKO S.A. X O/Warszawa nr 77 1240 1095 1111 0000 0324 9372
W tytule przelewu należy podać sygnaturę postępowania oraz nr zadania.

4. Do oferty należy dołączyć dowód wniesienia wadium. Wadium należy wnieść na rachunek bankowy zamawiającego przed upływem terminu składania ofert, przy czym za termin wniesienia wadium w formie przelewu przyjmuje się termin uznania na rachunku zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:
a) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Pzp;
b) z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
c) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
d) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
e) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz sygnatura przedmiotowego postępowania;
f) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe;
g) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 PZP), zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum);
6. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp zostanie odrzucona.

Po zmianie:
Wymagania dotyczące wadium
1. Każdy wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 10 000,00 zł
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu,
b) gwarancjach bankowych,
c) gwarancjach ubezpieczeniowych,
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2023 r. poz. 462).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego:
Bank PKO S.A. X O/Warszawa nr 77 1240 1095 1111 0000 0324 9372
W tytule przelewu należy podać sygnaturę postępowania.
4. Do oferty należy dołączyć dowód wniesienia wadium. Wadium należy wnieść na rachunek bankowy zamawiającego przed upływem terminu składania ofert, przy czym za termin wniesienia wadium w formie przelewu przyjmuje się termin uznania na rachunku zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:
a) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Pzp;
b) z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
c) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
d) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
e) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz sygnatura przedmiotowego postępowania;
f) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe;
g) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 PZP), zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum);
6. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp zostanie odrzucona.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

7.4. Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia

Przed zmianą:
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia do umowy mogą być dokonane za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności, chyba że postanowienia umowne wskazują inaczej. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawieranej umowy w przypadku:
a) Ustawowej zmiany stawki podatku VAT w okresie realizacji umowy;
b) zmiany formy organizacyjno – prawnej Strony Umowy na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym.
c) Zaistnienia okoliczności nieprzewidzianych po stronie Zamawiającego skutkujących potrzebą zmiany terminu realizacji umowy z zastrzeżeniem, że zgodę na zmianę takiego terminu musi wyrazić instytucja finansująca
d) zaistnienia siły wyższej (np. powodzi, pożaru itp.) bądź też sytuacji będącej następstwem działania ludzkiego, na które Strony nie mają wpływu (np. zaistnienie zamieszek, strajków, ataków terrorystycznych, przerw w dostawie energii elektrycznej itp.) mającej wpływ na realizację Umowy.
Przez siłę wyższą rozumie się zdarzenie, którego przyczyny leżą poza kontrolą danej Strony, są nagłe
i zewnętrzne, w tym między innymi takie przyczyny jak: wojna, embargo, akty normatywne lub decyzje administracji państwowej, zdarzenia losowe, powódź, pożar, strajki, epidemie lub pandemie chorób. Wystąpienie siły wyższej rozpatrywane będzie tak w skali kraju, jak w skali poszczególnych jednostek administracyjnych kraju, na których wystąpiły opisane wyżej zjawiska. Strony umowy zobowiązują się do wzajemnego powiadamiania o zaistnieniu siły wyższej i dokonania stosownych ustaleń celem wyeliminowania możliwych skutków działania siły wyższej. Powiadomienia, o którym mowa należy dokonać pisemnie lub w inny dostępny sposób, niezwłocznie po fakcie wystąpienia siły wyższej. Do powiadomienia należy dołączyć dowody na poparcie zaistnienia siły wyższej.
Nie można powoływać się na siłę wyższą w przypadku braku zawiadomienia zarówno o zaistnieniu jak i o ustaniu okoliczności siły wyższej, jak również nie przedstawienia dowodów, o których mowa powyżej.
Zmiany te wymagają formy pisemnej w postaci aneksu.
e) Jeżeli w trakcie realizacji umowy Zamawiający lub Wykonawca dojdzie do wniosku, że w celu właściwej realizacji zamówienia istnieje potrzeba dokonania zmiany postanowień przedmiotowej umowy w stosunku do treści wybranej oferty, to każda ze stron może się zwrócić do drugiej na piśmie
z wnioskiem o dokonanie takiej zmiany. Zmiany będą dokonywane w postaci aneksu do zawartej umowy po uprzednim wyrażeniu zgody na zmianę przez obie strony.

Po zmianie:
Wszelkie zmiany i uzupełnienia do umowy mogą być dokonane za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności, chyba że postanowienia umowne wskazują inaczej. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawieranej umowy w przypadku:
a) Ustawowej zmiany stawki podatku VAT w okresie realizacji umowy;
b) zmiany formy organizacyjno – prawnej Strony Umowy na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym.
c) Zaistnienia okoliczności nieprzewidzianych po stronie Zamawiającego skutkujących potrzebą zmiany terminu realizacji umowy z zastrzeżeniem, że zgodę na zmianę takiego terminu musi wyrazić instytucja finansująca
d) zaistnienia siły wyższej (np. powodzi, pożaru itp.) bądź też sytuacji będącej następstwem działania ludzkiego, na które Strony nie mają wpływu (np. zaistnienie zamieszek, strajków, ataków terrorystycznych, przerw w dostawie energii elektrycznej itp.) mającej wpływ na realizację Umowy.
Przez siłę wyższą rozumie się zdarzenie, którego przyczyny leżą poza kontrolą danej Strony, są nagłe
i zewnętrzne, w tym między innymi takie przyczyny jak: wojna, embargo, akty normatywne lub decyzje administracji państwowej, zdarzenia losowe, powódź, pożar, strajki, epidemie lub pandemie chorób. Wystąpienie siły wyższej rozpatrywane będzie tak w skali kraju, jak w skali poszczególnych jednostek administracyjnych kraju, na których wystąpiły opisane wyżej zjawiska. Strony umowy zobowiązują się do wzajemnego powiadamiania o zaistnieniu siły wyższej i dokonania stosownych ustaleń celem wyeliminowania możliwych skutków działania siły wyższej. Powiadomienia, o którym mowa należy dokonać pisemnie lub w inny dostępny sposób, niezwłocznie po fakcie wystąpienia siły wyższej. Do powiadomienia należy dołączyć dowody na poparcie zaistnienia siły wyższej.
Nie można powoływać się na siłę wyższą w przypadku braku zawiadomienia zarówno o zaistnieniu jak i o ustaniu okoliczności siły wyższej, jak również nie przedstawienia dowodów, o których mowa powyżej.
Zmiany te wymagają formy pisemnej w postaci aneksu.
e) Jeżeli w trakcie realizacji umowy Zamawiający lub Wykonawca dojdzie do wniosku, że w celu właściwej realizacji zamówienia istnieje potrzeba dokonania zmiany postanowień przedmiotowej umowy w stosunku do treści wybranej oferty, to każda ze stron może się zwrócić do drugiej na piśmie
z wnioskiem o dokonanie takiej zmiany. Zmiany będą dokonywane w postaci aneksu do zawartej umowy po uprzednim wyrażeniu zgody na zmianę przez obie strony.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.1. Termin składania ofert

Przed zmianą:
2023-08-04 12:00

Po zmianie:
2023-08-11 12:00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.3. Termin otwarcia ofert

Przed zmianą:
2023-08-04 12:15

Po zmianie:
2023-08-11 12:15

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.4. Termin związania ofertą

Przed zmianą:
2023-09-02

Po zmianie:
2023-09-09

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.