eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi BoćkiRewitalizacja przestrzeni publicznej w miejscowości Boćki



Ogłoszenie z dnia 2025-07-18


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja przestrzeni publicznej w miejscowości Boćki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Boćki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659220

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Armii Krajowej 3

1.5.2.) Miejscowość: Boćki

1.5.3.) Kod pocztowy: 17-111

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 857319610

1.5.8.) Numer faksu: 857319612

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminabocki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gminabocki.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0fec6b86-6662-4ffb-9777-e57c49aade3e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja przestrzeni publicznej w miejscowości Boćki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fec6b86-6662-4ffb-9777-e57c49aade3e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00334843

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00103848/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Rewitalizacja przestrzeni publicznej w miejscowości Boćki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00133654

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BGK.271.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn: „Rewitalizacja przestrzeni publicznej w miejscowości Boćki” na obszarze gmina Boćki, miejscowość Boćki: ul. Bielska, Plac Armii Krajowej, Świętojańska, Zarzecka , Dubieńska
działki objęte ochroną konserwatorską:
dz nr ew geod.: 1345, 1346, 1347,1344,1343, 411/3, 314,1463/1, 1463/3, 587/1, 595, 596, 1468, 1476, 715, 720/7, 720/6, 722/2, 721/3, 720/14,720/12, 765/5, 1462.
2. Zamierzenie inwestycyjne obejmuje Rewitalizację przestrzeni publicznej w miejscowości Boćki, w zakres którego wchodzi:
1) sporządzenie projektu zagospodarowania terenu na aktualnej mapie do celów projektowych przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia robót – jeżeli będzie to wymagane,
2) opracowanie dokumentacji projektowej: projektów architektoniczno-budowlanych (budowlanych) wraz z realistyczną wizualizacją 3D - po 4 egz., projektów technicznych (wykonawczych) dla każdej z branż - po 2 egz., specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych dla każdej z branż - po 2 egz., kosztorysów uproszczonych - po 2 egz., oraz wszystkich wskazanych dokumentacji i kosztorysów - po 1 egz. Na nośniku w wersji elektronicznej w formacie *.pdf – w zakresie w jakim dotyczy to poszczególnych części zamówienia
3) zapewnienie nadzoru autorskiego,
4) zakup niezbędnych materiałów i ich dostawę,
5) zakup, dostawa i montaż elementów małej architektury,
6) wykonanie prac budowlanych,
7) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
8) opracowanie dokumentacji powykonawczej (po 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. na nośniku w wersji elektronicznej w formacie *.pdf),
9) uzyskanie na koszt wykonawcy wszelkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji administracyjnych, niezbędnych dla zaprojektowania i wykonania robót budowlanych, uruchomienia i przekazania obiektu do użytkowania, w tym: uzgodnienie projektu budowlanego, uzyskanie pozwolenia na budowę.
10) uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej (koszt przyłączenia poniesie Zamawiający) w zakresie w jakim będzie to wymagane,
11) sporządzenie aktualnych map geodezyjnych wg zapotrzebowania projektowego,
12) wykonanie inwentaryzacji altanki drewnianej do przeniesienia,
13) opracowanie harmonogramów rzeczowo – finansowych,
14) uzyskanie zezwolenia na zbieranie odpadów lub zezwolenia na przetwarzanie odpadów ( odnośnie nawiezienia ziemi na rekultywowane tereny),

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 9 – Program funkcjonalno-użytkowy pn.: REWITALIZACJA PRZESTRZENI PUBLICZNEJ W MIEJSCOWOŚCI BOĆKI
Uwaga! Z zamówienia wyłączona jest/lub ograniczona realizacja zadań zamieszczonych w PFU dot.:
• Staw kąpielowy– przy oczyszczalni – całkowite wyłączenie z realizacji wszelkich prac związanych z tym zadaniem.
• Plaża 2 – zielona (wypoczynkowa) ograniczono zakres, do wykonania następujące prace: pogłębienie, czyszczenie z roślin oraz regulacja brzegów rzeki, zabezpieczenie brzegu rzeki przed rozmywaniem, niwelacja terenu poprzez podniesienie terenu ponad poziom zalewania przez rzekę, nawiezienie warstwy humusu pod trawę i siew trawy oraz stworzenie dojazdu do plaży, utwardzenie nawierzchni istniejącej drogi gruntowej.
• Parki – należy ograniczyć wycinkę drzew, krzewów i żywopłotów do niezbędnego minimum tj. usunąć jedynie drzewa chore, uszkodzone i kolidujące z innymi pracami. Żywopłoty w miarę możliwości po uzgodnieniu z Zamawiającym i Konserwatorem Zabytków należy jedynie uzupełnić.
• Pomnik – po uzgodnieniu z Zamawiającym możliwa zmiana umiejscowienia pomnika na park na działce nr geod. 1346.

4. Teren inwestycyjny zlokalizowany w centralnej części miejscowości Boćki.
Teren inwestycyjny położony jest w części gminy Boćki wpisanej do rejestru zabytków decyzją nr KL. WKZ-5340/33/79 z dnia 14.06.1978 r., nr rej. 416 (strefa ochrony konserwatorskiej). Projekt budowlany musi zostać uzgodniony z Podlaskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Wykonawca będzie zobowiązany do uzyskania od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pozwolenia na prowadzenie robót.
5. Wszystkie materiały, wyroby i urządzenia przeznaczone do wykorzystania w ramach prowadzonej inwestycji muszą być fabrycznie nowe, pierwszej klasy jakości i wolne od wad fabrycznych oraz muszą posiadać niezbędne atesty i deklaracje zgodności.
6. Wszelkie czynności związane z wykonywaniem robót budowlanych Wykonawca winien, z odpowiednim wyprzedzeniem, uzgadniać z Zamawiającym. Wykonawca powinien, jeżeli jest to konieczne, przewidzieć odpowiednie zabezpieczenie robót w obrębie pasów drogowych, a także zapewnić niezbędną organizację ruchu zgodnie z wytycznymi zarządcy danej drogi.
7. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę co najmniej 5 lat gwarancji na cały przedmiot zamówienia (wykonane dokumentacje projektowe, dostarczone materiały i urządzenia, wykonane montaże i roboty budowlane) licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego wykonania przedmiotu zamówienia.
8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, ponieważ kompleksowa realizacja przedmiotowego zamówienia wynika z jego charakteru. Podział zamówienia na części mógłby w sposób istotny zagrozić terminowemu oraz właściwemu jakościowo wykonaniu zamówienia z uwagi na brak możliwości dokładnego i zgodnego w czasie skoordynowania prac kilku Wykonawców, prowadziło by do nadmiernych problemów logistycznych i organizacyjnych. Ponadto, realizacja przedmiotowego zakresu w jednym zamówieniu była uzasadniona względami ekonomicznymi. Rozdzielenie zakresu na części determinowało by konieczność poniesienia niewspółmiernie wyższych kosztów wykonania, co ze względu na efektywne i celowe wydatkowanie środków jest nieuzasadnione.
9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
10. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8.
11. Rozwiązania równoważne - Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71251000-2 - Usługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynków

71314000-2 - Usługi energetyczne i podobne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71313400-9 - Ocena wpływu projektu budowlanego na środowisko naturalne

71313420-5 - Normy ekologiczne dla projektu budowlanego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

44611500-1 - Zbiorniki na wodę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4795770 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4795770 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4795770 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Hydros Plus Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 966 218 31 97

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4795770 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.