eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Warszawa › Przeprowadzenie badania ankietowego dotyczącego obaw, zachowań i preferencji Polaków w odniesieniu do aktualnej sytuacji społeczno gospodarczej w Polsce przy zastosowaniu techniki CATI



Ogłoszenie z dnia 2022-08-23


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Przeprowadzenie badania ankietowego dotyczącego obaw, zachowań i preferencji Polaków w odniesieniu do aktualnej sytuacji społeczno gospodarczej w Polsce przy zastosowaniu techniki CATI

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Polski Instytut Ekonomiczny

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 381375093

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: Al. Jerozolimskie 87

1.4.2.) Miejscowość: Warszawa

1.4.3.) Kod pocztowy: 02-001

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: administracja@pie.net.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pie.net.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00316481

2.2.) Data ogłoszenia: 2022-08-23

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2022/BZP 00306949/01

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania ankietowego dotyczącego obaw, zachowań i preferencji Polaków w odniesieniu do aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce przy zastosowaniu techniki CATI. Badanie powinno być przeprowadzone zgodnie z następującymi parametrami:

Metoda badawcza CATI (Computer-Assisted Telephone Interviewing)
Szacowany czas trwania jednego wywiadu 15 minut
Populacja Dorośli Polacy w wieku 20 lat i więcej
Liczba wywiadów 2200

Dobór próby Losowo-warstwowy dobór próby ze względu na płeć i wiek oraz miejsce zamieszkania.
Wypełnienie kwot na poziomie 80% zgodnie ze strukturą populacji Polski według następujących kryteriów:

Płeć (kobieta/mężczyzna).

Wiek (20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60-69, 70+)

Województwo.
Wielkość miejscowości zamieszkania (wieś, miasto poniżej 20 tys. mieszkańców, miasto 20-100 tys. mieszkańców, miasto powyżej 100 tys. mieszkańców).
Rodzaje pytań zawartych w kwestionariuszu a. Pytania zamknięte z jedną odpowiedzią;
b. Pytania zamknięte z wieloma odpowiedziami;
c. Pytania wieloitemowe ze skalą 5 punktową (skala Likerta);
d. Pytania otwarte.
Harmonogram badania: maksymalny czas realizacji badania, w podziale na poszczególne fazy
a. 10 dni roboczych od dnia podpisania umowy – czas na przygotowanie badania przez
Wykonawcę w konsultacji z Zamawiającym, w tym czas na konsultację metodologiczną kwestionariusza
i pilotaż;
b. Maksymalnie 15 dni roboczych od dnia zaakceptowania przez Zamawiającego skryptu
wywiadu – czas na realizację badania;
c. 5 dni roboczych od dnia przeprowadzenia ostatniego wywiadu – czas na stworzenie wagi poststratyfikacyjnej i przygotowanie kompletnej bazy danych.
Dodatkowe obowiązki Wykonawcy a. Konsultacja metodologicznej kwestionariusza
z Zamawiającym;
b. Pilotaż;
c. Dostarczenie wagi poststratyfikacyjnej dla kryteriów: wiek, płeć, województwo, wielkość miasta zamieszkania;
d. Dostarczenie kompletnej bazy danych w formacie .dta i w formacie .xlsx z zagregowanymi częstościami i istotnościami statystycznymi w podziale na wcześniej ustalone podgrupy;
e. Dostarczenie raportu podsumowującego realizację badania dotyczącego poziomu realizacji założonej próby.
Orientacyjny termin rozpoczęcia realizacji badania wrzesień/październik 2022 r.

2. Kwestionariusz ankiety zostanie przygotowany przez Zamawiającego. Zadaniem Wykonawcy będzie konsultacja metodologiczna i techniczna kwestionariusza, w tym m.in. weryfikacja formatu, długości i stylu pytań w kontekście ich przydatności w wybranej metodzie gromadzenia danych.
3. Wykonawca przed przystąpieniem do realizacji badania przeprowadzi pilotaż narzędzia. Pilotaż zostanie przeprowadzony przez bezpośredni kontakt z respondentami. Polegać będzie na przeprowadzeniu testowego badania z wykorzystaniem pytań z kwestionariusza oraz dodatkowym pytaniem otwartym, jakościowym, w którym respondenci będą mogli zgłosić swoje uwagi do kwestionariusza, dotyczące takich zagadnień jak: długość kwestionariusza, pytania stwarzające problemy w odpowiedzi przez niejasne, niejednoznaczne lub trudne słowa i zwroty, zawiłą składnię bądź brakujące lub nieodróżnialne od siebie elementy kafeterii. Próba do pilotażu zostanie zaproponowana przez Wykonawcę, jednak nie powinna być mniejsza niż 20 respondentów. Pilotaż nie wpłynie na zmniejszenie właściwej próby badawczej. Po przeprowadzeniu pilotażu Wykonawca przekaże Zamawiającemu krótkie podsumowanie wniosków i sugestii zmian z pilotażu oraz próbną bazę danych z odpowiedziami na pytania pilotażowe. Wykonawca przystąpi do realizacji badania zasadniczego po wprowadzeniu i akceptacji przez Zamawiającego zmian w kwestionariuszu wynikających z pilotażu.
4. Wykonawca będzie dysponował odpowiednim zapleczem technicznym oraz oprogramowaniem pozwalającym na tworzenie narzędzi badawczych zawierających różne typy pytań (w tym pytania jednokrotnego, wielokrotnego wyboru, pytania otwarte, pytania z rozwijanym menu, rotowanie kafeterii w ramach pojedynczego pytania oraz pytań w ramach kwestionariusza itp. oraz na administrowanie tymi narzędziami.
5. Wykonawca zapewni przeszkolenie zespołu odpowiedzialnego za realizację badania (ankieterów i koordynatorów) w zakresie specyfiki badania i respondentów oraz zapoznania z narzędziem badawczym. Wykonawca powiadomi Zamawiającego o terminie oraz miejscu szkolenia na co najmniej trzy dni robocze przed zaplanowanym terminem oraz umożliwi obecność przedstawicieli Zamawiającego.
6. Wagi poststratyfikacyjne dostarczone w zbiorze danych mają dostosowywać strukturę badanej próby do struktury populacji pod względem cech opisanych w kryterium "Dobór próby”.
7. Wykonawca zapewni odpowiednią kontrolę jakości realizowanego badania uwzględniając następujące procedury oraz standardy:
A. Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia dysponował będzie odpowiednim zapleczem technicznym oraz korzystał będzie z oprogramowania pozwalającego na kontrolę i koordynację prac zespołu ankieterskiego w badaniu CATI;
B. Wykonawca zapewni kontrolę pracy ankieterów w trakcie realizacji ankietowania w zakresie realizacji wywiadów (czy wywiad został zrealizowany przez danego ankietera z odpowiednim respondentem), poprawności procedury realizacji wywiadu, standardów realizacji wywiadu (dotyczących sposobu aranżacji wywiadu, sposobu zadawania pytań przez ankietera itp.) oraz poprawności przeprowadzenia wywiadu (czy ankieter zadał wszystkie pytania i czy zadał je poprawnie itd.);
C. W celu weryfikacji jakości prac ankieterów Wykonawca zapewni, że osoby odpowiedzialne po stronie Wykonawcy dokonają zarówno terenowej, jak i nieterenowej weryfikacji pracy ankieterów CATI tj. zweryfikują fakt przeprowadzenia wywiadu przez ankietera poprzez ponowny kontakt z respondentem (przy czym każdy z ankieterów zostanie skontrolowany co najmniej dwukrotnie) oraz dokonają analizy czasu realizacji wywiadu, a także zgodności odpowiedzi udzielanych przez respondentów. W przypadku wykrycia nieprawidłowości wywiad nie będzie uwzględniony w puli efektywnych wywiadów.
8. Po realizacji badania Wykonawca przekaże zamawiającemu tabelę wynikową z danymi mikro oraz raport podsumowujący przebieg ankietyzacji.
9. Tabela wynikowa z badania (zbiór danych jednostkowych) w jednym z formatów (sav, dta, xlsx, csv – do uzgodnienia z Zamawiającym) zawierać będzie:
A. Zakodowane zgodnie z kwestionariuszem odpowiedzi na pytania kwestionariuszowe;
B. Metadane, takie jak: czas wypełniania ankiety przez respondenta, informację, ile razy przypomniano respondentowi o zaproszeniu do udziału w badaniu (za którym razem efektywnie zrealizowano badanie); dane socjodemograficzne dla respondentów, do których wysłano zaproszenie, ale nie wzięli udziału w badaniu, dane socjodemograficzne respondentów, którzy przerwali realizację badania w trakcie.
10. Raport metodologiczny z przebiegu badania ilościowego zawierać będzie następujące informacje:
A. Liczba osób z którymi podjęto próbę kontaktu telefonicznego;
B. Liczba nieskutecznych kontaktów z respondentami (odmowy, itp.);
C. Liczba ankiet niezrealizowanych w całości;
D. Podstawowe statystyki dotyczące czasu realizacji ankiety (min, max, średnia, mediana);
11. Podstawowe statystyki dotyczące cech socjodemograficznych respondentów (w przypadku badań z respondentami indywidualnymi), od których uzyskano pełne odpowiedzi ankiety (min, max, średnia, mediana, rozkłady - statystyki powinny odpowiadać typowi zmiennych wykorzystanych w pytaniu).
12. Zamawiający nie dopuszcza stosowania technik uzupełniania braków danych metodami symulacyjnymi. Za zrealizowany wywiad uznane zostaną tylko te ankiety, w których realni respondenci udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania wymagane w kwestionariuszu.
13. Po otrzymaniu wynikowej bazy danych oraz raportu z przebiegu badania Zamawiający w ciągu 3 dni roboczych dokona weryfikacji bazy danych pod kątem jej kompletności, zgodności z przedmiotem zamówienia i zaakceptowanym skryptem wywiadu, weryfikacji wiarygodności danych (np. braku danych wprowadzanych metodami symulacyjnymi zamiast odpowiedzi respondentów). Po weryfikacji Zamawiający przekaże Wykonawcy uwagi i wnioski o poprawę lub uzupełnienie bazy danych. Wykonawca będzie miał 5 dni roboczych na wprowadzenie niezbędnych zmian i odesłanie Zamawiającemu poprawionej bazy danych wraz ze zaktualizowanym raportem metodologicznym z przebiegu badania.

Szczegółowe informacje zawarte w Rozdziale III Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Po zmianie:
1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania ankietowego dotyczącego obaw, zachowań i preferencji Polaków w odniesieniu do aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce przy zastosowaniu techniki CATI. Badanie powinno być przeprowadzone zgodnie z następującymi parametrami:

Metoda badawcza CATI (Computer-Assisted Telephone Interviewing)
Szacowany czas trwania jednego wywiadu 15 minut
Populacja Dorośli Polacy w wieku 20 lat i więcej
Liczba wywiadów 2200

Dobór próby Losowo-warstwowy dobór próby ze względu na płeć i wiek oraz miejsce zamieszkania.
Wypełnienie kwot na poziomie 80% zgodnie ze strukturą populacji Polski według następujących kryteriów:

Płeć (kobieta/mężczyzna).

Wiek (20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60-69, 70+)

Województwo.
Wielkość miejscowości zamieszkania (wieś, miasto poniżej 20 tys. mieszkańców, miasto 20-100 tys. mieszkańców, miasto powyżej 100 tys. mieszkańców).
Rodzaje pytań zawartych w kwestionariuszu a. Pytania zamknięte z jedną odpowiedzią;
b. Pytania zamknięte z wieloma odpowiedziami;
c. Pytania wieloitemowe ze skalą 5 punktową (skala Likerta);
d. Pytania otwarte.
Harmonogram badania: maksymalny czas realizacji badania, w podziale na poszczególne fazy
a. 10 dni roboczych od dnia podpisania umowy – czas na przygotowanie badania przez
Wykonawcę w konsultacji z Zamawiającym, w tym czas na konsultację metodologiczną kwestionariusza
i pilotaż;
b. Maksymalnie 15 dni roboczych od dnia zaakceptowania przez Zamawiającego skryptu
wywiadu – czas na realizację badania;
c. 5 dni roboczych od dnia przeprowadzenia ostatniego wywiadu – czas na stworzenie wagi poststratyfikacyjnej i przygotowanie kompletnej bazy danych.
Dodatkowe obowiązki Wykonawcy a. Konsultacja metodologicznej kwestionariusza
z Zamawiającym;
b. Pilotaż;
c. Dostarczenie wagi poststratyfikacyjnej dla kryteriów: wiek, płeć, województwo, wielkość miasta zamieszkania;
d. Dostarczenie kompletnej bazy danych w formacie .dta i w formacie .xlsx z zagregowanymi częstościami i istotnościami statystycznymi w podziale na wcześniej ustalone podgrupy;
e. Dostarczenie raportu podsumowującego realizację badania dotyczącego poziomu realizacji założonej próby.
Orientacyjny termin rozpoczęcia realizacji badania wrzesień/październik 2022 r.

2. Kwestionariusz ankiety zostanie przygotowany przez Zamawiającego. Zadaniem Wykonawcy będzie konsultacja metodologiczna i techniczna kwestionariusza, w tym m.in. weryfikacja formatu, długości i stylu pytań w kontekście ich przydatności w wybranej metodzie gromadzenia danych.
3. Wykonawca przed przystąpieniem do realizacji badania przeprowadzi pilotaż narzędzia. Pilotaż zostanie przeprowadzony przez bezpośredni kontakt z respondentami. Polegać będzie na przeprowadzeniu testowego badania z wykorzystaniem pytań z kwestionariusza oraz dodatkowym pytaniem otwartym, jakościowym, w którym respondenci będą mogli zgłosić swoje uwagi do kwestionariusza, dotyczące takich zagadnień jak: długość kwestionariusza, pytania stwarzające problemy w odpowiedzi przez niejasne, niejednoznaczne lub trudne słowa i zwroty, zawiłą składnię bądź brakujące lub nieodróżnialne od siebie elementy kafeterii. Próba do pilotażu zostanie zaproponowana przez Wykonawcę, jednak nie powinna być mniejsza niż 20 respondentów. Pilotaż nie wpłynie na zmniejszenie właściwej próby badawczej. Po przeprowadzeniu pilotażu Wykonawca przekaże Zamawiającemu krótkie podsumowanie wniosków i sugestii zmian z pilotażu oraz próbną bazę danych z odpowiedziami na pytania pilotażowe. Wykonawca przystąpi do realizacji badania zasadniczego po wprowadzeniu i akceptacji przez Zamawiającego zmian w kwestionariuszu wynikających z pilotażu.
4. Wykonawca będzie dysponował odpowiednim zapleczem technicznym oraz oprogramowaniem pozwalającym na tworzenie narzędzi badawczych zawierających różne typy pytań (w tym pytania jednokrotnego, wielokrotnego wyboru, pytania otwarte, pytania z rozwijanym menu, rotowanie kafeterii w ramach pojedynczego pytania oraz pytań w ramach kwestionariusza itp. oraz na administrowanie tymi narzędziami.
5. Wykonawca zapewni przeszkolenie zespołu odpowiedzialnego za realizację badania (ankieterów i koordynatorów) w zakresie specyfiki badania i respondentów oraz zapoznania z narzędziem badawczym. Wykonawca powiadomi Zamawiającego o terminie oraz miejscu szkolenia na co najmniej trzy dni robocze przed zaplanowanym terminem oraz umożliwi obecność przedstawicieli Zamawiającego.
6. Wagi poststratyfikacyjne dostarczone w zbiorze danych mają dostosowywać strukturę badanej próby do struktury populacji pod względem cech opisanych w kryterium "Dobór próby”.
7. Wykonawca zapewni odpowiednią kontrolę jakości realizowanego badania uwzględniając następujące procedury oraz standardy:
A. Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia dysponował będzie odpowiednim zapleczem technicznym oraz korzystał będzie z oprogramowania pozwalającego na kontrolę i koordynację prac zespołu ankieterskiego w badaniu CATI;
B. Wykonawca zapewni kontrolę pracy ankieterów w trakcie realizacji ankietowania w zakresie realizacji wywiadów (czy wywiad został zrealizowany przez danego ankietera z odpowiednim respondentem), poprawności procedury realizacji wywiadu, standardów realizacji wywiadu (dotyczących sposobu aranżacji wywiadu, sposobu zadawania pytań przez ankietera itp.) oraz poprawności przeprowadzenia wywiadu (czy ankieter zadał wszystkie pytania i czy zadał je poprawnie itd.);
C. W celu weryfikacji jakości prac ankieterów Wykonawca zapewni, że osoby odpowiedzialne po stronie Wykonawcy dokonają zarówno terenowej, jak i nieterenowej weryfikacji pracy ankieterów CATI tj. zweryfikują fakt przeprowadzenia wywiadu przez ankietera poprzez ponowny kontakt z respondentem (przy czym każdy z ankieterów zostanie skontrolowany co najmniej dwukrotnie) oraz dokonają analizy czasu realizacji wywiadu, a także zgodności odpowiedzi udzielanych przez respondentów. W przypadku wykrycia nieprawidłowości wywiad nie będzie uwzględniony w puli efektywnych wywiadów.
8. Po realizacji badania Wykonawca przekaże zamawiającemu tabelę wynikową z danymi mikro oraz raport podsumowujący przebieg ankietyzacji.
9. Tabela wynikowa z badania (zbiór danych jednostkowych) w jednym z formatów (sav, dta, xlsx, csv – do uzgodnienia z Zamawiającym) zawierać będzie:
A. Zakodowane zgodnie z kwestionariuszem odpowiedzi na pytania kwestionariuszowe;
10. Raport metodologiczny z przebiegu badania ilościowego zawierać będzie następujące informacje:
A. Liczba osób z którymi podjęto próbę kontaktu telefonicznego;
B. Liczba nieskutecznych kontaktów z respondentami (odmowy, itp.);
C. Liczba ankiet niezrealizowanych w całości;
D. Podstawowe statystyki dotyczące czasu realizacji ankiety (min, max, średnia, mediana);
11. Podstawowe statystyki dotyczące cech socjodemograficznych respondentów (w przypadku badań z respondentami indywidualnymi), od których uzyskano pełne odpowiedzi ankiety (min, max, średnia, mediana, rozkłady - statystyki powinny odpowiadać typowi zmiennych wykorzystanych w pytaniu).
12. Zamawiający nie dopuszcza stosowania technik uzupełniania braków danych metodami symulacyjnymi. Za zrealizowany wywiad uznane zostaną tylko te ankiety, w których realni respondenci udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania wymagane w kwestionariuszu.
13. Po otrzymaniu wynikowej bazy danych oraz raportu z przebiegu badania Zamawiający w ciągu 3 dni roboczych dokona weryfikacji bazy danych pod kątem jej kompletności, zgodności z przedmiotem zamówienia i zaakceptowanym skryptem wywiadu, weryfikacji wiarygodności danych (np. braku danych wprowadzanych metodami symulacyjnymi zamiast odpowiedzi respondentów). Po weryfikacji Zamawiający przekaże Wykonawcy uwagi i wnioski o poprawę lub uzupełnienie bazy danych. Wykonawca będzie miał 5 dni roboczych na wprowadzenie niezbędnych zmian i odesłanie Zamawiającemu poprawionej bazy danych wraz ze zaktualizowanym raportem metodologicznym z przebiegu badania.

Szczegółowe informacje zawarte w Rozdziale III Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.