Ogłoszenie z dnia 2025-06-20
Powiązane ogłoszenia:
- 2025/BZP 00213832/01 - Ogłoszenie z dnia 2025-04-30
- 2025/BZP 00228219/01 - Modyfikacja z dnia 2025-05-13
- 2025/BZP 00231254/01 - Modyfikacja z dnia 2025-05-14
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zielona przestrzeń w Pilicy.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO I GMINA PILICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258836
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Żarnowiecka 46 A
1.5.2.) Miejscowość: Pilica
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-436
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@pilica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pilica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7fe53de4-7800-4b1d-8e04-2fb7a0bbe8bb1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zielona przestrzeń w Pilicy.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7fe53de4-7800-4b1d-8e04-2fb7a0bbe8bb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00287256
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043659/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Zielona przestrzeń w Pilicy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00213832
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IPPiOŚ.271.2.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 362903,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamówienia pn.: Zielona przestrzeń w Pilicy.
1) Stan istniejacy:
Obszar, na którym ma zostać utworzony teren zielony znajduje się w Pilicy przy ul. Zawierciańskiej 12, na działce nr 473. Jest to teren wokół budynku Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy. Obecnie teren, na którym ma zostać utworzona Zielona przestrzeń jest niezagospodarowany.
2) Zakres rzeczowy powinien obejmować: wykonanie robót przygotowawczych w zakresie oczyszczenia i profilowanie terenu wraz z wywozem, zakup żwiru i żwirowanie, wykopanie rowu pod przewody elektryczne i rozłożenie przewodów, zakup oraz sadzenia i układania kompozycji czterech gatunków drzew liściastych w łącznej ilości 29 szt., zakup oraz sadzenia i układania kompozycji 13 gatunków krzewów liściastych i iglastych w łącznej ilości 446 szt.,
zakup i montaż 2 szt. stołów ogrodowych,
zakup i montaż 2 szt. ławek ogrodowych,
zakup i montaż 1 szt. hamaka ogrodowego,
zakup i montaż 2 szt. huśtawki siedzisko bocianie gniazdo,
zakup i montaż 2 szt. metalowych stojaków na rowery,
zakup i montaż 4 szt. betonowych koszów na śmieci,
zakup i montaż 5 szt. lamp stojących,
zakup i montaż 17 szt. lamp typu reflektor,
zakup i montaż 1 szt. altany ogrodowej,
zakup i montaż 10 szt. tablic edukacyjnych,
zakup i montaż automatycznego systemu nawadniania rabat,
założenie trawnika w ilości 950 m2,
wykonanie 90 mb obrzeży rabat z kostki brukowej,
wykonanie ogniska murowanego z kostki granitowej o średnicy 150 cm,
wykonanie prac związanych z plantowaniem ziemi, przygotowanie pod rabaty, układanie,
agrowłókniny, ściółkowanie korą itp.,
wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych w drzewostanie i na krzewach,
zakup i montaż tablicy informacyjno- promocyjnej.
3) Zakres robót:
Cel zadania.
Zadanie obejmować będzie kompleksową renowację i zagospodarowanie terenu wokół biblioteki, w tym.
Prace ziemne: przygotowanie terenu pod nasadzenia i elementy małej architektury.
Nasadzenia: stworzenie różnorodny nasadzeń w tym drzew, krzewów i roślin zielonych zapewniających walory estetyczne i bioróżnorodność.
Mała architektura: montaż elementów malej architektury, takich jak: ławki, stojaki na rowery, altana, pergola z huśtawkami, ognisko.
Infrastruktura: budowa oświetlenia oraz elementów małej architektury.
4) Założenia.
Zakłada się, że nowoprojektowana zieleń spełnić musi funkcje:
Bezpieczeństwa utrzymania skarpy, poprzez wprowadzenie zieleni, która ograniczy erozję gleby na skarpie a swoim systemem korzeniowym polepszy jej stabilność
Estetyczne, poprzez stworzenie estetycznej i dekoracyjnej oprawy dla otoczenia i terenów przyległych przy jednoczesnym zachowaniu harmonijnego powiązania nowo urządzonego terenu z miejscowym krajobrazem.
Projekt zakłada stworzenie przestrzeni o charakterze parkowym, z wyraźnie wydzielonymi strefami:
Strefa wypoczynku: Obszar wyposażony w ławki, altanę i pergolę z huśtawkami,
Strefa edukacyjna: obszar z tablicami informacyjnymi,
Strefa rekreacyjna: obszar z ogniskiem i amfiteatrem, umożliwiający organizację różnego rodzaju wydarzeń.
(...)
5) Charakterystyka robót związanych z zakładaniem zadrzewień.
W składzie gatunkowym przewidzianym do zagospodarowania terenów zieleni w otoczeniu budynku musza się znaleźć gatunki drzew i krzewów odpowiednie dla właściwego regionu klimatycznego. W projekcie należy użyć gatunków o niskim wymaganiach glebowych i pielęgnacyjnych, znoszących nasłonecznienie.
Teren powinien być oczyszczony z gruzu i zanieczyszczeń, a następnie wyrównany. Chwasty należy zniszczyć przy pomocy herbicydów lub mechanicznie. Z Uwagi na nieurodzajną glebę, sadzenie drzew i krzewów winno się odbywać z całkowitą zaprawą dołów ziemią urodzajną.
Do nasadzeń zieleni należy użyć materiał dorosły, odpowiedni uformowany i przeznaczony do wysadzenia na miejsce stałe. Roślinny powinny być zahartowane, równomiernie rozkrzewione i rozgałęzione, zachowywać odpowiednie proporcje między pniem, korona i systemem korzeniowym. Materiał musi być zdrowy, bez śladów żerowania szkodników, uszkodzeń mechanicznych, objawów będących skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki.
(...)
Dobór gatunków
W składzie gatunkowym przewidzianym do zagospodarowania terenów zieleni w otoczeniu budynku znalazły się gatunki drzew i krzewów odpowiednie dla właściwego regionu klimatycznego. W projekcie użyto gatunki o niskich wymaganiach glebowych i pielęgnacyjnych, znoszących nasłonecznienie. Ponadto wszystkie zaproponowane gatunki wyróżniają się wysokimi walorami dekoracyjnymi: ciekawym pokrojem, bogatą i zmienną kolorystyką liści i kwiatów.
W projekcie wykorzystano:
- 4 gatunki drzew liściastych (29 szt.);
- 13 gatunki krzewów liściastych i iglastych (446 szt.).
Mieszanki traw:
Projekt uwzględniać będzie wieloaspektowość pokrycia powierzchni trawiastych, czynnikami decydującymi o wyborze mieszanki traw będą: odporność na susze i deptanie.
6) Charakterystyka robót związanych z wykonaniem małej architektury.
Kosz pojedynczy na śmieci zmieszane – 4 szt;
Ławka z oparciem– 3 szt;
Stojak rowerowy – 10 szt;
Wiata śmietnikowa – 1 szt;
Wiata + Stoły ogrodowe – 1 szt:
- Zadaszona wiata rekreacyjna.
Projektuje się zasadniczy układ dachu wiaty dwuspadowy: forma dachu jest wynikiem kształtu wiaty: nachylenie połaci dachowych wynosi 35°. Wejście główne do obiektu z dwóch stron. Wiata z dwóch stron otwarta, na słupach, powierzchnia utwardzona jako nawierzchnia z kostki brukowej. Wiata stanowi jednoprzestrzenną przestrzeń. Utwardzenie terenu – komunikacja piesza. Lokalizacja wiaty rekreacyjnej zabudowana na nowej nawierzchni utwardzonej. Wykorzystano prefabrykowaną betonową kostkę brukową.
- Posadzki utwardzone – budowa nawierzchni – powierzchnia utwardzona wynosi dla całości założenia 46,35 m2. Obrzeza betonowe - dla całości założenia - 30,00mb.
- Nawierzchnia biologicznie czynna – zieleń niska (trawa). Projektuje się wyłożenie części powierzchni placu nawierzchnią trawiastą. Należy ją zlokalizować na terenie wyniesionym i pozbawionym lokalnych zagłębień terenu.
- Nawierzchnia powinna być wyprofilowana ze spadkiem od 1 - 3 %, ułatwiającym powierzchniowy odpływ wody.
- Wiata rekreacyna (barierka): Elementy stalowe (ocynkowane, malowane proszkowo) i żeliwne malowane proszkowo.
Altana rekreacyjna: Projektuje się zasadniczy układ altany drewnianej w kształcie litery L: forma zadaszenia zaprojektowana jest jako drewniane elementy żaluzji poziomej. Wejście główne do obiektu z każdej strony stron. Altana otwarta, na słupach, powierzchnia utwardzona jako nawierzchnia z kostki brukowej. Wiata stanowi jednoprzestrzenną przestrzeń.
Hamak, siedzisko bocianie gniazdo, palenisko, leżaki.
Utwardzenie terenu – komunikacja piesza. Lokalizacja altany rekreacyjnej zabudowana na nowej nawierzchni utwardzonej w kształcie okręgu. Wykorzystano prefabrykowaną betonową kostkę brukową.
2. Za wykonanie przedmiotu niniejszej umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowo-ilościowe tj. kosztorysowe wynikające z rzeczywiście wykonanych ilości robót oraz cen jednostkowych podanych w kosztorysie ofertowym. Zasady oraz sposób rozliczania zawarto w umowie.
3. Wykonawca jest zobowiązany udzielić gwarancji na przedmiot umowy na okres 36 miesięcy od podpisania protokołu końcowego odbioru.
4. Wykonawca jest zobowiązany udzielić rękojmi za wady na okres 36 miesięcy od podpisania protokołu końcowego odbioru robót.
5. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę:
Wykonawca czynności w zakresie realizacji zamówienia jest zobowiązany do zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, tj. osób wykonujących czynności w ramach niniejszego zamówienia, gdzie wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2025r. poz. 277 z późn. zm.). Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy i dalsi podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót wskazanych w przedmiarze robót, czyli tzw. pracowników fizycznych. Wymóg nie dotyczy więc, miedzy innymi osób: kierujących budową, wykonujących usługi transportowe, wykonujących obsługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.
Wymagania dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osób na umowę o pracę, uprawnienia kontrolne Zamawiającego oraz sankcje z tytułu braku zatrudniania osób na umowę o pracę zostały szczegółowo określone w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącymi załącznik nr 3 do SWZ.
6. Przedmiot zamówienia będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych.
Przy ścieżce sensorycznej należy zamontować poręcz umożliwiającą korzystanie z niej osobom niepełnosprawnym oraz młodszym dzieciom.
7. Zamawiający informuje, iż zgłoszenie robót zostanie przekazane Wykonawcy w dniu przekazania placu budowy.
8. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót, które stanowią załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (dalej SWZ).
9. Sporządzona oferta musi być zgodna z przedmiotem zamówienia, dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.
10. Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także załączone do SWZ projektowane postanowienia umowne.
Ze wzgl. na ogr. ilość pozostałe informacje w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45262310-7 - Zbrojenie
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 702578,24 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 834134,27 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 702578,24 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.H.U. ,,KLON" s.c. Tomasz Jureczko, Gabriela Jureczko
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5731671680
7.3.3) Ulica: ul. Zarankiewicza 20/26,
7.3.4) Miejscowość: Częstochowa
7.3.5) Kod pocztowy: 42-200
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 702578,24 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Jabłonowo Pomorskie
- Termomodernizacja, remont pokrycia dachowego, remont klatki schodowej z wymianą elektryki, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej budynku położonego w Trzebiatowie przy ul. Kilińskiego 78.
- Roboty instalacyjne na 2026 rok w podziale na 5 części.
- Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Pomiłowo oraz Sławsko, gm. Sławno
- Poprawa dostępności Poradni Położniczo - Ginekologicznej i Poradni Chirurgii Onkologicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami" realizowane w ramach (...) - PEŁNA NAZWA POST. W INF. DODATKOWYCH.
- "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Uniegoszczy- Gmina Lubań, etap II i III"
więcej: Roboty budowlane »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.





