eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Katowice › Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla realizacji zadania pn.: "Modernizacja elewacji budynku biurowego przy ul. Gen. H. Dąbrowskiego 23 w Katowicach"

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2022-06-02


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla realizacji zadania pn.: „Modernizacja elewacji budynku biurowego przy ul. Gen. H. Dąbrowskiego 23 w Katowicach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276254650

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: ul. Juliusza Ligonia 46

1.4.2.) Miejscowość: Katowice

1.4.3.) Kod pocztowy: 40-037

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.4.7.) Numer telefonu: 32 77 40 025

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@slaskie.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slaskie.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00190000

2.2.) Data ogłoszenia: 2022-06-02

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2022/BZP 00169917/01

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

5.4. Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Przed zmianą:
Rozdział XII pkt 3. SWZ - Warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego spośród warunków, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp:
3.1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
3.2. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
3.3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
3.4. Zdolność techniczna lub zawodowa:
3.4.1. Zamawiający uzna spełnienie ww. warunku jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał (zakończył) co najmniej 1 robotę budowlaną zrealizowaną na obiekcie zabytkowym lub pod nadzorem konserwatorskim, której zakres obejmował m.in. remont lub rekonstrukcję lub renowację elewacji zabytkowej budynku lub budowli wykonanej przynajmniej w części z kamienia naturalnego lub z elementami z kamienia naturalnego o powierzchni elewacji minimum 350,00 m 2 o wartości minimum 5.000 000,00 złotych brutto.
Za budynek i budowlę Zamawiający uzna budynek i budowlę w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U. z 2021 r. poz. 2351 z późn.zm.).
Za elewację zabytkową Zamawiający uzna część budynku lub budowli wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków i objętych ochronną konserwatorską na podstawie ustalenia ochrony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Uwaga 1: Mając na uwadze art. 117 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający zastrzega, że w sytuacji składania oferty przez dwa lub więcej podmiotów (Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) oraz analogicznie w sytuacji, gdy Wykonawca będzie polegał na zasobach innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, warunek o którym wyżej mowa, musi zostać spełniony w całości przez Wykonawcę (jednego z Wykonawców wspólnie składającego ofertę) lub podmiot, na którego zdolności w tym zakresie powołuje się Wykonawca – brak możliwości tzw. sumowania doświadczenia.
Uwaga 2: Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, należy wykazać robotę budowlaną (zakres), w której Wykonawca bezpośrednio uczestniczył.
Uwaga 3: W przypadku wskazania przez Wykonawcę, w celu wykazania spełniania warunków udziału, waluty innej niż polska (PLN), w celu jej przeliczenia stosowany będzie średni kurs NBP na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Uwaga 4: W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu konkurencji w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego – Zamawiający, na podstawie § 9 ust. 4 pkt 1) Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz.U. z 2020 r. poz. 2415), rozszerzył okres badania doświadczenia Wykonawcy, z 5 lat do 7 lat.
3.4.2. Zamawiający uzna spełnienie ww. warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia publicznego 2 osoby, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, legitymujące się doświadczeniem, kwalifikacjami zawodowymi i uprawnieniami odpowiednimi do funkcji jakie zostaną im powierzone. Wykonawca, na funkcje wymienione poniżej, skieruje osoby, które będą do jego dyspozycji na etapie realizacji zamówienia oraz spełniające następujące wymagania:
a) Kierownika budowy posiadającego:
- uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń - kierowanie, nadzorowanie i kontrolowanie budowy i robót, zgodnie z:
• art. 14 ust.2 i 2a ustawy z dn. 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U.2021 poz. 2351 z późn.zm.) lub inne równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
• art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tekst jednolity: Dz.U. z 2021 r. poz. 710) czyli posiadał doświadczenie potwierdzone co najmniej 18 miesięcznym udziałem w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury;
- doświadczenie zdobyte w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót lub inspektora nadzoru przy wykonaniu (zakończeniu) co najmniej 1 (jednego) zamówienia obejmującego swym zakresem remont lub rekonstrukcję lub renowację elewacji zabytkowej budynku lub budowli, wykonanej przynajmniej w części z kamienia naturalnego lub z elementami
z kamienia naturalnego o powierzchni elewacji minimum 350,00 m 2
o wartości minimum 1.000 000,00 zł brutto.
Ponadto wykazana przez Wykonawcę osoba do pełnienia funkcji Kierownika budowy, musi legitymować się zaświadczeniem, o którym mowa w art. 37g ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r. poz. 710).
b) Projektanta posiadającego:
- uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej zgodnie z art. 15a ust.2 ustawy z dn. 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U.2021 r. poz. 2351
z późn. zm.) lub inne równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
- doświadczenie zdobyte w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert jako projektant i autor/współautor co najmniej 1 (jednego) przekazanego do realizacji projektu budowlanego obejmującego swym zakresem m.i.in. remont lub rekonstrukcję lub renowację elewacji zabytkowej budynku lub budowli, wykonanej przynajmniej w części
z kamienia naturalnego lub z elementami z kamienia naturalnego, o powierzchni elewacji minimum 350,00 m2, w oparciu o który uzyskano decyzję o pozwoleniu na budowę.
Za budynek i budowlę Zamawiający uzna budynek i budowlę w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U. z 2021 r. poz. 2351 z póź.zm.).
Za elewację zabytkową Zamawiający uzna część budynku lub budowli wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków i objętych ochronną konserwatorską na podstawie ustalenia ochrony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Za dokumentację projektową Zamawiający uzna projekt budowlany w rozumieniu ustawy z dn. 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U.2021 poz. 2351 z późn.zm.) budowlany lub projekt wykonawczy rozumieniu Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z 20.12.2021 r.
w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego.
Za opracowanie dokumentacji nie uznaje się aktualizacji dokumentacji projektowej.
Jako odbiór opracowania należy rozumieć podpisanie Protokołu odbioru projektu budowlanego.
Uwaga 1: Osoby wymienione w punktach a) i b) winni być czynnymi członkami właściwej izby samorządu zawodowego, odpowiednio członkami Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.
Uwaga 2: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Wykonawcy wykazują łącznie.
Uwaga 3: Zamawiający nie określa szczegółowego sposobu spełniania warunku określonego w pkt 3.4.2. powyżej, przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (brak skorzystania z dyspozycji zawartej w art. 117 ust. 1 ustawy Pzp) oraz analogicznie w sytuacji, gdy Wykonawca będzie polegał na zasobach innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp.
Uwaga 4: W przypadku wskazania przez Wykonawcę, w celu wykazania spełniania warunków udziału, waluty innej niż polska (PLN), w celu jej przeliczenia stosowany będzie średni kurs NBP na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Uwaga 5: Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

Po zmianie:
Rozdział XII pkt 3. SWZ - Warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego spośród warunków, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp:
3.1.Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
3.2.Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
3.3.Sytuacja ekonomiczna lub finansowa
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
3.4.Zdolność techniczna lub zawodowa:
3.4.1.Zamawiający uzna spełnienie ww. warunku jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał (zakończył) co najmniej 1 robotę budowlaną zrealizowaną na obiekcie zabytkowym lub pod nadzorem konserwatorskim, której zakres obejmował m.in. remont lub rekonstrukcję lub renowację elewacji zabytkowej budynku lub budowli wykonanej przynajmniej w części z kamienia naturalnego lub z elementami z kamienia naturalnego o powierzchni elewacji minimum 350,00 m 2 o wartości minimum 4.000 000,00 złotych brutto.
Za budynek i budowlę Zamawiający uzna budynek i budowlę w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U. z 2021 r. poz. 2351 z późn.zm.).
Za elewację zabytkową Zamawiający uzna część budynku lub budowli wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków i objętych ochronną konserwatorską na podstawie ustalenia ochrony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Uwaga 1: Mając na uwadze art. 117 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający zastrzega, że w sytuacji składania oferty przez dwa lub więcej podmiotów (Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) oraz analogicznie w sytuacji, gdy Wykonawca będzie polegał na zasobach innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, warunek o którym wyżej mowa, musi zostać spełniony w całości przez Wykonawcę (jednego z Wykonawców wspólnie składającego ofertę) lub podmiot, na którego zdolności w tym zakresie powołuje się Wykonawca – brak możliwości tzw. sumowania doświadczenia.
Uwaga 2: Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, należy wykazać robotę budowlaną (zakres), w której Wykonawca bezpośrednio uczestniczył.
Uwaga 3: W przypadku wskazania przez Wykonawcę, w celu wykazania spełniania warunków udziału, waluty innej niż polska (PLN), w celu jej przeliczenia stosowany będzie średni kurs NBP na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Uwaga 4: W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu konkurencji w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego – Zamawiający, na podstawie § 9 ust. 4 pkt 1) Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz.U. z 2020 r. poz. 2415), rozszerzył okres badania doświadczenia Wykonawcy, z 5 lat do 7 lat.
3.4.2. Zamawiający uzna spełnienie ww. warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia publicznego 2 osoby, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, legitymujące się doświadczeniem, kwalifikacjami zawodowymi i uprawnieniami odpowiednimi do funkcji jakie zostaną im powierzone. Wykonawca, na funkcje wymienione poniżej, skieruje osoby, które będą do jego dyspozycji na etapie realizacji zamówienia oraz spełniające następujące wymagania:
a) Kierownika budowy posiadającego:
- uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń - kierowanie, nadzorowanie i kontrolowanie budowy i robót, zgodnie z:
• art. 14 ust.2 i 2a ustawy z dn. 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U.2021 poz. 2351 z późn.zm.) lub inne równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
• art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tekst jednolity: Dz.U. z 2021 r. poz. 710) czyli posiadał doświadczenie potwierdzone co najmniej 18 miesięcznym udziałem w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury;
- doświadczenie zdobyte w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót lub inspektora nadzoru przy wykonaniu (zakończeniu) co najmniej 1 (jednego) zamówienia obejmującego swym zakresem remont lub rekonstrukcję lub renowację elewacji zabytkowej budynku lub budowli, wykonanej przynajmniej w części z kamienia naturalnego lub z elementami
z kamienia naturalnego o powierzchni elewacji minimum 350,00 m 2
o wartości minimum 1.000 000,00 zł brutto.
Ponadto wykazana przez Wykonawcę osoba do pełnienia funkcji Kierownika budowy, musi legitymować się zaświadczeniem, o którym mowa w art. 37g ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r. poz. 710).
b) Projektanta posiadającego:
- uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej zgodnie z art. 15a ust.2 ustawy z dn. 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U.2021 r. poz. 2351
z późn. zm.) lub inne równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
- doświadczenie zdobyte w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert jako projektant i autor/współautor co najmniej 1 (jednego) przekazanego do realizacji projektu budowlanego obejmującego swym zakresem m.i.in. remont lub rekonstrukcję lub renowację elewacji zabytkowej budynku lub budowli, wykonanej przynajmniej w części
z kamienia naturalnego lub z elementami z kamienia naturalnego, o powierzchni elewacji minimum 350,00 m2, w oparciu o który uzyskano decyzję o pozwoleniu na budowę.
Za budynek i budowlę Zamawiający uzna budynek i budowlę w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U. z 2021 r. poz. 2351 z póź.zm.).
Za elewację zabytkową Zamawiający uzna część budynku lub budowli wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków i objętych ochronną konserwatorską na podstawie ustalenia ochrony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Za dokumentację projektową Zamawiający uzna projekt budowlany w rozumieniu ustawy z dn. 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U.2021 poz. 2351 z późn.zm.) budowlany lub projekt wykonawczy rozumieniu Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z 20.12.2021 r.
w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego.
Za opracowanie dokumentacji nie uznaje się aktualizacji dokumentacji projektowej.
Jako odbiór opracowania należy rozumieć podpisanie Protokołu odbioru projektu budowlanego.
Uwaga 1: Osoby wymienione w punktach a) i b) winni być czynnymi członkami właściwej izby samorządu zawodowego, odpowiednio członkami Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.
Uwaga 2: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Wykonawcy wykazują łącznie.
Uwaga 3: Zamawiający nie określa szczegółowego sposobu spełniania warunku określonego w pkt 3.4.2. powyżej, przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (brak skorzystania z dyspozycji zawartej w art. 117 ust. 1 ustawy Pzp) oraz analogicznie w sytuacji, gdy Wykonawca będzie polegał na zasobach innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp.
Uwaga 4: W przypadku wskazania przez Wykonawcę, w celu wykazania spełniania warunków udziału, waluty innej niż polska (PLN), w celu jej przeliczenia stosowany będzie średni kurs NBP na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Uwaga 5: Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

6.4.1. Informacje dotyczące wadium

Przed zmianą:
1. Ustala się obowiązek wniesienia przez Wykonawcę wadium w wysokości:
125 000,00 zł (słownie: sto dwadzieścia pięć tysięcy złotych).
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w niniejszym rozdziale SWZ.
3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) w pieniądzu – przelewem na rachunek bankowy Województwa Śląskiego w: Bank Polska Kasa Opieki S.A. I Oddział w Katowicach
ul. Chorzowska 1, 40-121 Katowice
nr 37 1240 6292 1111 0010 5063 8458
tytuł przelewu: „Wadium w postępowaniu nr ZP-ZN.272.2.8.2022.MS”
- wadium w formie pieniądza uważa się za prawidłowo wniesione, gdy środki pieniężne będą znajdowały się na koncie Zamawiającego przed upływem wyznaczonego terminu składania ofert.
b) w gwarancjach bankowych;
c) w gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
4.Wadium wnoszone w postaci niepieniężnej należy złożyć wraz z ofertą poprzez Platformę przetargową - w wydzielonym, odrębnym pliku. Należy przekazać oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.
5.Dopuszcza się, aby wadium zostało wniesione przez pełnomocnika (lidera) lub jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z zastrzeżeniem pkt 5.1. niniejszego rozdziału SWZ.
5.1.W przypadku wniesienia wadium w postaci niepieniężnej, treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów Zamawiającego co oznacza, że uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium musi obejmować wszystkie wskazane w ustawie Pzp przesłanki zatrzymania wadium, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp, tj. działania lub zaniechania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6. Zwrot wadium:
6.1. z urzędu:
Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności wskazanych w art. 98 ust. 1 pkt 1-3 ustawy Pzp.
6.2. na wniosek Wykonawcy:
Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium Wykonawcy:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
2) którego oferta została odrzucona;
3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza;
4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
6.3.Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
6.4.Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium.
Uwaga: Złożenie wniosku o zwrot wadium, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w ustawie Pzp oraz rozdziale XIX SWZ.
7. Zatrzymanie wadium:
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie innej niż w pieniądzu, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, zgodnie z art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
8. Jeżeli Wykonawca jest podmiotem niepodlegającym reżimowi prawa polskiego i właściwości sądów polskich, w treści gwarancji musi figurować zapis o poddaniu sporów wynikających z wadium prawu polskiemu i polskiemu sądownictwu.
9. Pozostałe kwestie związane z wadium będą rozwiązywane zgodnie z ustawą Pzp.

Po zmianie:
1. Ustala się obowiązek wniesienia przez Wykonawcę wadium w wysokości:
125 000,00 zł (słownie: sto dwadzieścia pięć tysięcy złotych).
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w niniejszym rozdziale SWZ.
3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) w pieniądzu – przelewem na rachunek bankowy Województwa Śląskiego w: Bank Pekao S.A. O/W-wa
ul. Towarowa 25, 00-958 Warszawa
nr 37 1240 6292 1111 0010 5063 8458
tytuł przelewu: „Wadium w postępowaniu nr ZP-ZN.272.2.8.2022.MS”
- wadium w formie pieniądza uważa się za prawidłowo wniesione, gdy środki pieniężne będą znajdowały się na koncie Zamawiającego przed upływem wyznaczonego terminu składania ofert.
b) w gwarancjach bankowych;
c) w gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
4.Wadium wnoszone w postaci niepieniężnej należy złożyć wraz z ofertą poprzez Platformę przetargową - w wydzielonym, odrębnym pliku. Należy przekazać oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.
5.Dopuszcza się, aby wadium zostało wniesione przez pełnomocnika (lidera) lub jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z zastrzeżeniem pkt 5.1. niniejszego rozdziału SWZ.
5.1.W przypadku wniesienia wadium w postaci niepieniężnej, treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów Zamawiającego co oznacza, że uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium musi obejmować wszystkie wskazane w ustawie Pzp przesłanki zatrzymania wadium, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp, tj. działania lub zaniechania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6. Zwrot wadium:
6.1. z urzędu:
Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności wskazanych w art. 98 ust. 1 pkt 1-3 ustawy Pzp.
6.2. na wniosek Wykonawcy:
Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium Wykonawcy:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
2) którego oferta została odrzucona;
3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza;
4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
6.3.Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
6.4.Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium.
Uwaga: Złożenie wniosku o zwrot wadium, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w ustawie Pzp oraz rozdziale XIX SWZ.
7. Zatrzymanie wadium:
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie innej niż w pieniądzu, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, zgodnie z art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
8. Jeżeli Wykonawca jest podmiotem niepodlegającym reżimowi prawa polskiego i właściwości sądów polskich, w treści gwarancji musi figurować zapis o poddaniu sporów wynikających z wadium prawu polskiemu i polskiemu sądownictwu.
9. Pozostałe kwestie związane z wadium będą rozwiązywane zgodnie z ustawą Pzp.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.