eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Jaworzno"Objęcie opieką serwisową oprogramowania komputerowego Infomedica, AMMS w SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie"



Ogłoszenie z dnia 2025-03-12


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Objęcie opieką serwisową oprogramowania komputerowego Infomedica, AMMS w SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SP ZOZ Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 270641184

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chełmońskiego 28

1.5.2.) Miejscowość: Jaworzno

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-600

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@szpital.jaworzno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.jaworzno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://szpitaljaw.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Objęcie opieką serwisową oprogramowania komputerowego Infomedica, AMMS w SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ee116cac-7271-4cf3-a232-7bca5cb752fc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00142302

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00099030

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP.III.240/05/24/P

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 394800,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Objęcie opieką serwisową oprogramowania komputerowego Infomedica, AMMS w SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ – „kalkulacja cenowa” oraz Załącznik 3a do SWZ “Opis przedmiotu zamówienia”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72261000-2 - Usługi pomocnicze w zakresie oprogramowania

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72264000-3 - Usługi powielania oprogramowania

72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania

72266000-7 - Usługi doradcze w zakresie oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 256, w związku z art. 137 ust.7 i art. 90 ust.3 ustawy z 11.09.2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), ponieważ wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, na wskutek uwzględniania w całości odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w przedmiotowym postępowaniu.
Zamawiający w odpowiedzi na odwołanie uznał zarzuty podniesione w odwołaniu za zasadne w pełnym zakresie, przyznając tym samym konieczność zmiany zapisów SWZ w celu wyeliminowania stwierdzonych nieprawidłowości i przeprowadzenia czynności zgodnie z przepisami ustawy Pzp. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że uznając żądanie Wykonawcy w zakresie:
„nakazania Zamawiającemu dokonanie podziału zamówienia na części w sposób umożliwiający złożenie oddzielnych ofert zarówno na opiekę serwisową oprogramowania komputerowego Infomedica AMMS jak i na dostawę oprogramowania dokumentacji medycznej w formie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz wielopoziomowego raportowania oraz dokonanie innych zmian będących skutkiem podziału zamówienia na części”, Zamawiający obowiązany jest dokonać zmiany zarówno w dokumentach zamówienia jak i w opublikowanym ogłoszeniu o zamówieniu w zakresie podziału przedmiotowego zamówienia na części.
Należy podkreślić, że przepis art.137 ust. 7 ustawy Pzp stanowi, że jeśli zmiany treści SWZ prowadziłyby do istotnej zmiany charakteru zamówienia, a w szczególności prowadziłyby do znacznej zmiany zakresu zamówienia, to zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
Wprawdzie przepis art. 137 ust 7 dotyczy postępowań o wartości unijnej to w ustawie brak jest regulacji w tym zakresie co do postępowań poniżej progu. Jednakże biorąc pod uwagę zachowanie zasady przejrzystości postępowania i równego traktowania wykonawców, która jest zasadą ogólną do wszystkich postępowań to zgodnie z przyjętą linią interpretacyjną należy uznać, że także poniżej progu unijnego taka zmiana ogłoszenia o zamówieniu i dokumentów zamówienia stanowią bez wątpienia zmianę istotną, bez względu o jakiej wartości zamówienia jest postępowanie.
W tym przypadku podział zamówienia na części, zgodnie z żądaniem zawartym w uwzględnionym w całości odwołaniu, stanowi znaczną zmianę zakresu zamówienia, co powoduje konieczność unieważnienia niniejszego postępowania, ponieważ zmiana w zakresie podziału na części ma bezpośredni wpływ na potencjalny krąg Wykonawców mogących wziąć udział w postępowaniu.
Za powyższą koniecznością przemawia również fakt, że niemożliwe jest dokonanie zmiany ogłoszenia o zamówieniu ze względów technicznych (formularz zmiany ogłoszenia o zamówieniu nie dopuszcza możliwości zmiany/korekty w zakresie ilości części, co w oczywisty sposób wynika pośrednio z przepisów ustawy Pzp, gdyż sam ustawodawca nie umożliwił takiej zmiany ogłoszenia w formularzu ogłoszenia o zmianie).
W tych okolicznościach Zamawiający zmuszony jest do unieważnienia postępowanie na podstawie art. 256 Pzp, gdyż wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
Powyższa okoliczność unieważnienia postępowania powoduje, że Zamawiający na tym etapie nie dokonuje już dalszych działań wynikających z uwzględnienia odwołania , tj.:
- określenia w dokumentach zamówienia szczegółowej funkcjonalności dokumentacji medycznej
w formie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz wielopoziomowego raportowania,
- określenia w dokumentach zamówienia trzymiesięcznego terminu liczonego od dnia zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego, w którym wykonawca będzie mógł przeprowadzić analizę przedwdrożeniową (pozwalającą na ustalenie, przy udziale Zamawiającego, w jaki sposób wymagane przez niego funkcjonalności powinny zostać zrealizowane), a następnie wdrożyć i uruchomić oprogramowanie dokumentacji medycznej w formie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz wielopoziomowego raportowania (...)

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

W związku z ograniczeniem ilości znaków w sekcji V, poniżej ciąg dalszy przyczyny unieważnienia postępowania:

5.2.1 Przyczyna unieważnienia postępowania:

(...)
−określenia w dokumentach zamówienia wymagań, na jakich oprogramowanie dokumentacji medycznej w formie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz wielopoziomowego raportowania powinno zostać przekazane Zamawiającemu do korzystania,
gdyż postępowanie w opisanych okolicznościach staje się to bezcelowe, natomiast powyższe żądania zawarte w odwołaniu oraz dokonanie podziału na części, zostaną zawarte w postępowaniu, które zostanie wszczęte ponownie.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.