eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Chrzanów › Budowa instalacji c.o. i c.w.u. w budynku przy ul. Grunwaldziej 9 w Chrzanowie

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2024-02-09


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa instalacji c.o. i c.w.u. w budynku przy ul. Grunwaldziej 9 w Chrzanowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZARZĄD ZASOBÓW KOMUNALNYCH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120288979

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Garncarska 4

1.5.2.) Miejscowość: Chrzanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-500

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mzzk-zp@chrzanow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzzk.chrzanow.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa instalacji c.o. i c.w.u. w budynku przy ul. Grunwaldziej 9 w Chrzanowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3dbe3ba0-c737-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00099506

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-02-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045092/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa instalacji c.o. i c.w.u. w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 9 w Chrzanowie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3dbe3ba0-c737-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1.Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl/pl) oraz poczty elektronicznej.
2.Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia.
3.Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
4.Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust 3 ustawy, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo- przekazuje się przez portal e- Zamówienia.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym, lub podpisem osobistym pod rygorem nieważności.
2. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
3. Oferta oraz wymagane formularze, zestawienia i wykazy składane wraz z ofertą wymagają podpisu osób uprawnionych do reprezentowania firmy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym oraz przepisami prawa.
4. Oferta podpisana przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy wymaga załączenia właściwego pełnomocnictwa lub umocowania prawnego.
6. Wypełniony Formularz ofertowy należy podpisać odpowiednim rodzajem podpisu elektronicznego tj. w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej i zapisać go sobie na dysku.
7. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików.
8. Wykonawca dodaje wybrany z dysku i uprzednio podpisany „Formularz oferty” w pierwszym polu („Wypełniony formularz oferty”).
W kolejnym polu („Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”) wykonawca dodaje pozostałe pliki stanowiące ofertę lub składane wraz z ofertą.
9. Jeżeli wraz z ofertą składane są dokumenty zawierające tajemnicę przedsiębiorstwa wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. Zarówno załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa jak i uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa należy dodać w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”.
10. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). W przypadku przekazywania dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, jest równoznaczne z opatrzeniem wszystkich dokumentów zawartych w tym pliku odpowiednio kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
11. System sprawdza, czy złożone pliki są podpisane i automatycznie je szyfruje, jednocześnie informując o tym wykonawcę. Potwierdzenie czasu przekazania i odbioru oferty znajduje się w Elektronicznym Potwierdzeniu Przesłania (EPP) i Elektronicznym Potwierdzeniu Odebrania (EPO). EPP i EPO dostępne są dla zalogowanego Wykonawcy w zakładce „Oferty/Wnioski”.
12. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert.
13. Sposób złożenia oferty, w tym zaszyfrowania oferty opisany został w „Instrukcji interaktywnej”, dostępnej na stronie: https://epzpygmggrsicd.blob.core.windows.net/pod/2021/10/Oferty-3.2_20211016.pdf
14. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. Po potwierdzeniu oferta zostanie wycofana i będzie można pobrać dokument potwierdzający wycofanie oferty tzw. Elektroniczne Potwierdzenie Wycofania (EPW).
15. Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty.
16. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB.
17. Dokumenty lub oświadczenia sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejski Zarząd Zasobów Komunalnych z siedzibą w Chrzanowie, pod adresem ul. Garncarska 4, 32-500 Chrzanów („Administrator”).
Jeśli będzie Pani/Pan chciała/-ł skorzystać z praw, które zostały opisane poniżej lub uzyskać dodatkowe informacje, może Pani/Pan skontaktować się z Administratorem kierując korespondencję na adres: Miejski Zarząd Zasobów Komunalnych, ul. Garncarska 4, 32-500 Chrzanów lub na adres poczty elektronicznej: iodo-mzzk@chrzanow.pl
Administrator przetwarza Pani/Pana dane osobowe w celu:
a) zawarcia i realizacji umowy, w tym umowy gwarancji jakości (jeżeli została udzielona),
b) realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym wystawienia faktury VAT oraz wykonania obowiązków z rękojmi za wady;
c) ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami na wypadek sporu.
Podstawą prawną przetwarzania Pana/Pani dane osobowe są:
przepisy prawa;
a) umowa;
b) wykonywanie zadań realizowanych w interesie publicznym.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/1/24

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa instalacji c.o. i c.w.u. w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 9 w Chrzanowie prowadzone jest w ramach zadania inwestycyjnego pn: „Uciepłownienie budynków administrowanych przez MZZK w Chrzanowie”.
Obecnie w budynku zlokalizowanych jest 5 lokali mieszkalnych o pow. użytkowej 204,79 m2 i 3 lokale użytkowe o łącznej powierzchni 203,39 m2. Budynek wyposażony jest w instalację: wodną, kanalizacyjną i elektryczną. Ogrzewanie pomieszczeń odbywa się poprzez indywidualne źródła ciepła - piece węglowe pokojowe i kuchenne oraz elektrycznie; podgrzewanie c.w.u. odbywa się poprzez pojemnościowe elektryczne podgrzewacze.
Zakres prac obejmuje:
1. Zmianę sposobu użytkowania pomieszczenia piwnicznego na pomieszczenie techniczne służące do umieszczenia instalacji i urządzeń związanych z budową instalacji c.o. i c.w.u. (pomieszczenie SWC).
a) Rozbiórkę ścian piwnic oraz wykonanie nowych ścian wydzielających nowopowstałe pomieszczenia SWC.
b) Pogłębienie nowo powstałego pomieszczenia SWC wraz z izolacją ścian i posadzki.
c) Wykonanie nowej posadzki wraz z okładziną płytkami i cokołami z płytek.
d) Tynkowanie ścian i sufitów wewnątrz pomieszczenia SWC wraz z późniejszym ich malowaniem. Ułożenie płytek ściennych w obrębie zlewu technicznego.
e) Wykonanie wentylacji grawitacyjnej z podłączeniem do istniejącego przewodu kominowego z jego wyszlamowaniem.
f) Budowę instalacji wodnej i kanalizacyjnej wraz ze studnią schładzającą z pompą zanurzeniową oraz zlewem technicznym.
g) Montaż drzwi wejściowych do pomieszczenia SWC.
h) Montaż nowej instalacji elektrycznej na potrzeby SWC.
i) Przebudowę szafki licznikowej wraz z linią zasilającą dla pomieszczenia SWC. Wykonanie instalacji odbiorczej w pomieszczeniu SWC.
j) Remont schodów do pomieszczenia technicznego.
k) Wymianę drzwi wejściowych zewnętrznych do pomieszczenia technicznego.
l) Wymianę okienka.

2. Budowę instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej oraz przebudowę instalacji elektrycznej.
a) Instalację pionów c.o. c.w.u. i cyrkulacji wraz z montażem wodomierzy z odczytem radiowym w szafkach zabudowy pionów
b) Zabudowę lekką z płyt GK pionów i gałązek nowo instalowanych rurociągów c.o. i c.w.u.
c) Demontaż pokojowych pieców węglowych oraz kuchennych pieców węglowych wraz z zamurowaniem podpięć, wyciorów i zadekowaniem nieczynnych przewodów kominowych ponad dachem.
d) Montaż grzejnikowego systemu ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych prowadzonych po ścianach pomieszczeń w systemie rur miedzianych łączonych metoda lutowania.
e) Montaż na grzejnikach indywidualnych podzielników ciepła.
f) Modernizację wewnętrznej instalacji wody ciepłej z systemu podgrzewu indywidualnego bojlerowego na centralny z SWC, wykonanie z rur PP łączonych przez zgrzewanie.
g) Likwidację WC znajdujących się w korytarzu budynku i przebudowę na komórkę lokatorską.
h) Połączenie mieszkania nr 4 i 5 w jedno wraz z wydzielenie ściankami lekkiej zabudowy pomieszczenia łazienki. Montaż okładzin ceramicznych na posadzce i ścianach do wysokości 2m wraz z wykonaniem izolacji ścian i podłogi w nowopowstałej łazience. Przebudowę i rozbudowę instalacji wodnokanalizacyjnej dla wydzielonej łazienki i kuchni. Montaż sanitariatów w nowopowstałej łazience i kuchni. Wykonanie prac malarskich, ułożenie wykładziny PCV. Wymianę stolarki drzwiowej wraz z wykonaniem otworów w ściankach działowych. Wymianę warstw stropu drewnianego. Wykonanie wentylacji poprzez udrożnienie i szlamowanie istniejących przewodów kominowych.
i) Wykonanie robót budowlanych po pracach instalacyjnych i rozbiórkowych wewnątrz lokali mieszkalnych i na klatce schodowej.
j) Remont kominów ponad dachem.
k) Rozbudowę rozdzielnic mieszkaniowych o dodatkowe obwody elektryczne w tym dla pomieszczeń nowopowstałej łazienki
l) Ułożenie linii zasilających oraz przebudowa instalacji elektrycznej w połączonym mieszkaniu.
m) Wyposażenie mieszkań w kuchenki elektryczne czteropłytkowe z piekarnikiem.
n) Rozbudowę rozdzielnic mieszkaniowych o dodatkowe obwody elektryczne oraz ułożenie linii zasilających 3 fazowych dla nowo montowanych kuchni elektrycznych.
o) Wymianę okablowania układów pomiarowych celem dostosowania ich do zasilania kuchenek elektrycznych.
p) Rozbudowę zabezpieczeń przed licznikowych zgodnie z wydanymi warunkami zwiększenia mocy na mieszkania.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2024-09-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

2.1.Zdolności do występowania w obrocie krajowym - Zamawiający nie stawia w ww. zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;
2.2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że posiadają uprawnienia do określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów-
Zamawiający nie stawia w ww. zakresie żadnych wymagań; których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;
2.3. Warunek ekonomiczny –
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną w wysokości nie mniejszej niż 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych).
2.4.Warunek zdolności technicznej lub zawodowej.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że:
a) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie tzn. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał min. dwa zamówienia o wartości nie mniejszej niż 300 000,00 zł każda, polegające na wykonaniu lub wymianie instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania w budynku,
oraz dysponuje
b) min. jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie o specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń – kierownik budowy
c) min. jedną osoba posiadającą uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych ,
oraz dysponuje
d) min. jedną osobą posiadające uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnej funkcji w budownictwie o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
Zamawiający dopuszcza możliwość posiadania uprawnień gwarantujących spełnienie warunków zdolności zawodowej przez jedną osobę.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1.Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 6500,00 zł brutto (słownie: sześć tysięcy pięćset złotych 00/100).
2.Wadium musi obejmować pełen okres związanie ofertą, tj. do dnia 26.03.2024 r.
3.Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust.7 ustawy Pzp.
4.Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w banku BS , numer rachunku 23 84440008 0000 0081 5819 0005.
Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy Zamawiającego najpóźniej dzień przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego).
5. Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu.
6.W przypadku , gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art.98 ust 2 pkt 3 ustawy o Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art.226 ust.1 pkt 14 ustawy o Pzp.
7. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art.98 ust.1-5 ustawy o Pzp.
8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art.98 ust.6 ustawy o Pzp

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Wszelkie zmiany dla stron postanowienia zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ. Umowa zostaje zawarta na podstawie złożonej oferty Wykonawcy z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Zamawiający może odstąpić od umowy, gdy nastąpi istotna zmiana okoliczności powodująca, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub dalsze wykonanie umowy może zagrozić podstawowemu interesowi bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwa publicznemu. Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięciu wiadomości o tych okolicznościach.
Dopuszcza się możliwość zmiany ustaleń niniejszej umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy w następującym zakresie:
1). Wysokości wynagrodzenia w przypadku:
a. niewykonania przez Wykonawcę wszystkich robót objętych dokumentacją projektową lub STWiORB, za które w umowie określono wynagrodzenie ryczałtowe, proporcjonalnie do zakresu niewykonanej części prac, co nie przekreśla ryczałtowego charakteru wynagrodzenia;
b. zmiany sposobu wykonania robót w stosunku do założeń wynikających z dokumentacji projektowej, w tym użycia materiałów o jakości lub parametrach odbiegających od uwzględnionych w dokumentacji projektowej, zgodnie z pkt 5 niniejszego paragrafu.
2). zmiany terminu wykonania zamówienia (skrócenia lub wydłużenia):
a) na skutek zadziałania siły wyższej w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego;
b) w wyniku wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie robót zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej oraz obowiązującymi przepisami i normami prawa;
c) w przypadku wcześniejszego zakończenia realizacji zamówienia;
d) wskutek konieczności wykonania zamówień dodatkowych lub zamówień uzupełniających;
e) z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy (zaniechania) Wykonawcy np. wstrzymania wykonywania prac budowlanych przez właściwy organ z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę albo nieudostępnienia lokali przez najemców/ lokatorów;
f) wskutek wystąpienia innych okoliczności nie powstałych z winy Wykonawcy.
3). zmiany kierownika budowy/robót po stronie Wykonawcy, wówczas gdy zaszły okoliczności, których Wykonawca nie mógł przewidzieć na etapie przygotowania oferty ;
4). zmiany podwykonawcy, w skutek utraty zdolności podwykonawcy do uczestnictwa w realizacji zamówienia z uwzględnieniem wymogu dotyczącego dokumentów, o którym mowa w SWZ;
5). zmiany jakości lub sposobu wykonania lub paramentów materiałów lub urządzeń, przy czym zmiana taka może być spowodowana koniecznością zrealizowania Przed-miotu Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań techniczny/technologicznych lub materiałowych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w sytuacji, gdy:
a) wystąpi konieczność usuniecie sprzeczności w dokumentacji,
b) wystąpi konieczność wykonania robót zamiennych,
c) zmiany pozwolą osiągnąć lepsze parametry techniczne, użytkowe lub estetyczne od przyjętych w dokumentacji projektowej,
d) są korzystne dla Zamawiającego na etapie realizacji umowy lub przyniosą korzystne skutki w trakcie eksploatacji obiektu objętego zamówieniem,
e) dotyczą zastosowania nowych technologii, jak również są wynikiem ich wprowadzenia.
Zmiany przewidziane w nin. punkcie mogą mieć miejsce tylko w przypadku, gdy przyniosą korzystne skutki w trakcie eksploatacji obiektu objętego zamó-wieniem oraz nie mogą prowadzić do naruszenia innych postanowień nin. Umowy, w tym w szczególności § 7 ust. 3 i ust. 6;
6). wszelkie inne zmiany postanowień zawartej umowy, dopuszczone ustawą, których dokonanie nie narusza zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Pozostałe istotne Zmiany , zostały zawarte we wzorze Umowy- zął. nr 1 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2024-02-26 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Portal e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2024-02-26 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Waloryzacja wynagrodzenia-
1. Wysokość wynagrodzenia może ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu) w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, jednakże nie więcej niż o wartość, jaką spowodują te zmiany.
2. Zmiana wysokości wynagrodzenia w przypadku zaistnienia przesłanek wskazanych w ust. 1 obejmuje wyłącznie część wynagrodzenia należnego Wykonawcy po wejściu w życie zmian, o których mowa w ust. 1, w odniesieniu do których nastąpiła zmiana wysokości kosztów wykonania umowy przez Wykonawcę.
3. W celu żądania podwyższenia wynagrodzenia Wykonawca jest zobowiązany do złożenia wraz z wnioskiem wykazu pozycji, których wartość uległa zwiększeniu wraz z kalkulacją szczegółową cen jednostkowych oraz zaktualizowanego kosztorysu ofertowego uwzględniającego zmiany.
4. Wykonawca zobowiązany jest do wykazania, iż zmiany mają wpływ na koszty wykonania zamówienia oraz wysokości tych kosztów, zaś Zamawiający ma prawo żądać dodatkowych dokumentów, jeśli uzna, że przedłożone dokumenty nie potwierdzają wskazanych okoliczności. Zamawiający jest uprawniony do żądania przedłożenia od Wykonawcy stosownych dokumentów, w tym kalkulacji szczegółowej cen jednostkowych pozycji przedmiarowych, dokumentów pracowniczych i płacowych, w celu weryfikacji stanowiska i twierdzeń Wykonawcy.
5. Zmiana, o której mowa jest możliwa po upływie 6 miesięcy obowiązywania umowy. Waloryzacja przysługuje Wykonawcy raz na 6 miesięcy.
6. Zmiana wysokości wynagrodzenia w przypadku zaistnienia przesłanek obejmuje wyłącznie część wynagrodzenia należnego Wykonawcy po upływie 6 miesięcy obowiązywania umowy. Waloryzacja będzie się odbywać w oparciu o wskaźnik cen produkcji budowlano-montażowej publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, zwanego dalej Prezesem GUS. W przypadku, gdyby ten wskaźnik przestał być dostępny, zastosowanie znajdzie inny, najbardziej zbliżone, wskaźnik publikowany przez Prezesa GUS.
7. Poziom zmiany cen produkcji budowlano-montażowej, który uprawnia do żądania zmiany wynagrodzenia musi być wyższy niż 5 % w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku.
8. Maksymalna wartość zmiany wynagrodzenia z tytułu zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia wynosi 5 % wartości umownej brutto (z dnia zawarcia umowy).
9. Wniosek o zmianę wynagrodzenia Wykonawca składa, pod rygorem nieważności w postaci pisemnej, w terminie 30 dni od dnia zaistnienia zmian, o których mowa w ust. 1.
Wniosek złożony po upływie tego terminu Zamawiający może zwrócić Wykonawcy bez rozpatrzenia.
10. W terminie 30 dni od dnia przekazania kompletnego wniosku, Zamawiający przekaże Wykonawcy informację o zakresie, w jakim zatwierdza wniosek oraz wskaże kwotę, o którą wynagrodzenie należne Wykonawcy powinno ulec zmianie, albo informację o niezatwierdzeniu wniosku wraz z uzasadnieniem – z tego tytułu nie przysługuje Wykonawcy prawo odstąpienia od umowy.
Pozostałe warunki waloryzacyjne zostały umieszczone w SWZ oraz projekcie Umowy zał. nr 1 do SWZ.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.