eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Sokołów Małopolski › WYKONANIE ODWIERTÓW PROJEKTOWANYCH STUDNI s-1 B i S-9 w Górnie



Ogłoszenie z dnia 2022-02-15


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
WYKONANIE ODWIERTÓW PROJEKTOWANYCH STUDNI s-1 B i S-9 w Górnie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690582134

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Sokołów Małopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-050

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 177729019

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugim@sokolow-mlp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sokolow-mlp.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

WYKONANIE ODWIERTÓW PROJEKTOWANYCH STUDNI s-1 B i S-9 w Górnie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d34be43f-3bdd-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00056945

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00254131/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.3.2021.GD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 143000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowe wytyczne do realizacji zamówienia znajdują się w załączonym do dokumentacji postepowania OPZ – zał. 10 do SWZ, dokumentacji technicznej i we wzorze umowy z Wykonawcą - udostępnione na miniportalu.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania:
„WYKONANIE ODWIERTÓW PROJEKTOWANYCH STUDNI s-1 B i S-9 w Górnie”,

Zamówienie dzieli się na 2 zadania, tj.:
Zadanie 1 - S-1B, Zadanie 2 – S-9.

Każdy oferent może składać oferty na wszystkie lub jedno zadanie.

Wszystkich zadań dotyczą jednakowe wymagania- za wyjątkiem terminu realizacji, tj.:
Dla zadania 1 - termin realizacji to 90 dni od podpisania umowy. (S-1B).

Każde zadanie będzie rozliczane odrębną umową.

Zakres rzeczowy :

1. Wywiercenie i zafiltrowanie otworu studziennego do głębokości: 44 m otwór S-1B,
Sposób wiercenia: metoda mechaniczno- udarowo-okrętną w rurach fi 20÷18", po wywierceniu :zafiltrowanie filtrem fi 28O/255/12,5 (odcinki filtra łączone gwintowaną mufą) wraz z rurka piezometryczną.
Prace należy wykonać godnie z dokumentacją opracowaną przez Zakład Usług Geologicznych i Ochrony Środowiska GOLOGOS Rzeszów – załączoną z dokumentacją zamówienia. Dokumentacja dotyczy trzech otworów, jednakże przedmiotem zamówienia są jedynie dwa otwory, tj.: S1- B i S-9, zadanie 1- S-1B.

2. Pobranie podczas wiercenia próbek gruntu z każdej warstwy wyróżniającej się litologicznie,

3. Pompowanie próbne/pomiarowe otworu, w tym: montaż pompy głębinowej, pompowanie oczyszczające i pomiarowe 120 godz. (chlorowanie studni, pompowanie pomiarowe adekwatnie do zakładanej wydajności studni), demontaż pompy głębinowej. Po pompowaniu należy wykonać pomiar czasu stabilizacji zwierciadła wody.
Energią elektryczna w przypadku S -1 B dostępna będzie ze złącza istniejącej studni S1- mogą być potrzebne przewody zasilające znacznej długości – ok. 100 mb lub agregat,.

Osiągnięcia zakładanej wydajności otworów, wymaga się aby dla:
S -1B uzyskać min. wydajność 30 m3/h

Brak osiągnięcia zakładanej wydajności otworu nie może wynikać z błędów wykonawczych, dopuszcza się brak osiągnięcia zakładanej wydajności z przyczyn zależnych od napotkanych warunków geologicznych.

4. Demontaż urządzeń wiertniczych, likwidację i uporządkowanie placu wierceń,

5. Prace wiertnicze w otworze muszą być prowadzone pod dozorem geologa wskazanego (zatrudnionego na koszt Zamawiającego) przez Zamawiającego. Geolog wskaże ostatecznie punkt prowadzenia odwiertu. W razie ew. nieprzewidzianych warunków geologicznych Wykonawca zobowiązany będzie przed podjęciem dalszych prac do uzgodnienia sposobu realizacji zadania z geologiem dozorującym roboty.

6. Wykonanie i analiza badań fizyczno-chemicznych i bakteriologicznych wody z próbnego pompowania,

7. Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej studni będzie po stronie Zamawiającego.

8. Prace wiertnicze w otworze muszą być prowadzone pod dozorem geologa wskazanego przez Zamawiającego, który w oparciu o rzeczywiste warunki geologiczne, stwierdzone podczas wiercenia, ostatecznie zadecyduje o konstrukcji otworu w zakresie jego głębokości (do przewiercenia - odpowiedniej do ujęcia warstwy wodonośnej), szczegółowej konstrukcji filtra, czasu i sposobu próbnego pompowania. Szczegółowy zakres robót do wy-konania zawiera dokumentacja projektowa w skład, której wchodzą przedmiary robót, warunki techniczne prowadzenia robót. Dokumentacja, na podstawie której należy wykonać przedmiot zamówienia opracowana jest przez Zakład Usług Geologicznych i Ochrony Środowiska GOLOGOS Rzeszów.

9. W przypadku nienapotkania warstw wodonośnych oraz braku możliwości głębienia otworu w celu rozwiązania założonego zadania wykonany otwór należy zlikwidować przez usunięcie rur z równo-czesnym wypełnieniem otworu urobkiem. Przy likwidacji należy zwracać uwagę na konieczność izolacji nawierconych stref wodonośnych, aby uniemożliwić połączenie się wody z różnych poziomów. Decyzję o likwidacji otworu należy podjąć komisyjnie z udziałem przedstawiciela Inwestora, Wykonawcy i geologa nadzorującego. Koszt likwidacji otworu - w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia - będzie ustalony podczas oddzielnych negocjacji pomiędzy Inwestorem a Wykonawcą.

10. Wymaga się udzielenia minimum 12 mies. rękojmi i gwarancji na cały przedmiot zamówienia i wykonane roboty.

11. Prace należy wykonywać zgodnie z decyzją o zatwierdzeniu projektu robót geologicznych:
- Decyzja OS-IV.7430.60.2020.WZ z dnia 27-11-2020 r. dotycząca zatwierdzenia projektu robót geologicznych.
- Decyzja OS-IV.7430.73.2020.WZ z dnia 21-12-2020 r. dotycząca zatwierdzenia dodatku do projektu robót geologicznych (zatwierdzonego decyzją OS-IV.7430.60.2020.WZ- wyłącznie w zakresie zmiany lokalizacji S-9 z dz. 2309 na 2310 – po podziale na 2310/4).

12. Teren wierceń studni znajduje się na działce oznaczonej symbolem Ls (S1- B na działce gminnej 2286/9).

13. Należy stosować się do: przepisów ppoż. w tym ustawy o ochronie ppoż. (Dz.U. 2019 poz. 1372 ze zm.) , dotyczących zabezpieczenia pożarowego lasów (RMŚ z 22 marca 2006 Dz. U. nr 58 poz. 405 ze zm.) i ochrony przeciwpożarowej (RMSWiA z 7 czerw. 2010 r Dz. U. nr 109, poz. 719 ), poleceń i zarządzeń porządkowych Służby Leśnej, zaleceń/regulaminów Nadleśnictwa- jeśli zajdzie potrzeba. Za ew. szkody powstałe w trakcie realizacji zadania wyłączną odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
Wykonawca zaopatrzy osoby wykonujące prace przy odwiercie w niezbędne instrukcje i sprzet ochrony osobistej. Obiekt i plac budowy zostanie zaopatrzony w oznaczenia i instrukcje wymagane obowiązującymi przepisami (sanitarnymi, bhp).
Wykonawca zabezpieczy na swój koszt składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez przedstawiciela Zamawiającego.
Prace powinny być wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami, warunkami technicznymi, sztuką budowlaną przepisami bhp i ppoż.

14. Przedmiot zamówienia należy wykonać z materiałów określonych w dokumentacji technicznej. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, tj. z zastosowaniem innych materiałów i rozwiązań o nie gorszych parametrach/ efektach od zaprojektowanych. Dopuszczenie rozwiązań równoważnych dotyczy również wszelkich wymogów zawartych w OPZ lub dokumentacji technicznej opisanych za pomocą norm.
Rozwiązania zastępcze muszą doprowadzić do uzyskania takiego samego efektu końcowego jak rozwiązania zaprojektowane, nie dopuszcza się zmiany średnicy otworów i rur (w tym grubości rur i ich ścinek) – chyba ,że będzie to wynikało z warunków geologicznych i zostanie to zaakceptowane przez nadzorującego geologa. Materiały równoważne mają posiadać nie gorszą wytrzymałość mechaniczną, odporność na korozję i funkcjonalność adekwatną do wymogów i przeznaczenia i zakładanego poziomu wydajności.

15. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego - jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały i roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób, lub rozwiązanie) są równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. W takim wypadku Wykonawca musi przedłożyć odpowiednie dokumenty, opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty, dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one równoważne. Wyroby użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonych w obowiązujących przepisach w tym dotyczących wymogów stawianych wyrobom budowlanym i ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 – j.t. z późn. zm.) i przepisów powiązanych.

16. Warunkiem odbioru prac przez Zamawiającego będzie również przedłożenie przez Wykonawcę kompletu wymaganej dokumentacji tj.:
A) Atestów, certyfikatów, aprobat technicznych, deklaracji zgodności, świadectw jakości na wbudowane materiały i inne wynikające z charakteru zrealizowanego projektu - jeśli dotyczy. (Wykonawca ma obowiązek dysponować w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające dopuszczenie na zastosowanie lub wbudowanie, które przekaże Zamawiającemu najpóźniej w dniu odbioru końcowego (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości)
B) Protokołów z:
1 Zakończenia wierceń.
2 Pompowania próbnego i uzyskanej wydajności otworów.
3. Uporządkowania placu robót po zakończeniu.
C). Analiz badań fizyczno-chemicznych i bakteriologicznych wody z próbnego pompowania ( wszystkie odrębnie dla każdej studni).
D) Dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń –jeśli dotyczy,
E) Inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki profilu otworu ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania, protokoły z ustaleń roboczych pomiędzy Wykonawcą a nadzorującym geologiem.
F) kosztorys-kalkulacja powykonawcza.

17. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom.

18. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Zamawiający dopuszcza płatności cząstkowe – zgodnie z zapisami wzoru umowy.
2) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) w umowie z Wykonawcą będzie cena podana przez Wykonawcę w formularzu ofertowym, w oparciu o kosztorys ofertowy.
3) Zamawiający uzna zamówienie za całkowicie wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki użytkowe wynikające z jego przeznaczenia i osiągnie się zakładaną wydajność otworu – potwierdzone protokolarnie. 4) Zapłata za fakturę przejściową i końcową może następować z wykorzystaniem terminu odroczonej zapłaty - do 30 dni licząc od dnia złożenia u Zamawiającego: faktury odpowiadającej protokołowi lub protokołowi końcowemu odbioru, który uprzednio był sprawdzony i zatwierdzony przez geologa nadzorującego i Zamawiającego. C.d w polu d. info.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45262220-9 - Wiercenie studni wodnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni

4.5.5.) Wartość części: 71500 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowe wytyczne do realizacji zamówienia znajdują się w załączonym do dokumentacji postepowania OPZ – zał. 10 do SWZ, dokumentacji technicznej i we wzorze umowy z Wykonawcą - udostępnione na miniportalu.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania:
„WYKONANIE ODWIERTÓW PROJEKTOWANYCH STUDNI s-1 B i S-9 w Górnie”,

Zamówienie dzieli się na 2 zadania, tj.:
Zadanie 1 - S-1B, Zadanie 2 – S-9.

Każdy oferent może składać oferty na wszystkie lub jedno zadanie.

Wszystkich zadań dotyczą jednakowe wymagania- za wyjątkiem terminu realizacji, tj.:
Dla zadania 2 - termin realizacji to 30 dni od podpisania umowy. (S-9).

Każde zadanie będzie rozliczane odrębną umową.

Zakres rzeczowy :

1. Wywiercenie i zafiltrowanie otworu studziennego do głębokości: 44 m otwór S-9,
Sposób wiercenia: metoda mechaniczno- udarowo-okrętną w rurach fi 20÷18", po wywierceniu :zafiltrowanie filtrem fi 28O/255/12,5 (odcinki filtra łączone gwintowaną mufą) wraz z rurka piezometryczną.
Prace należy wykonać godnie z dokumentacją opracowaną przez Zakład Usług Geologicznych i Ochrony Środowiska GOLOGOS Rzeszów – załączoną z dokumentacją zamówienia. Dokumentacja dotyczy trzech otworów, jednakże przedmiotem zamówienia są jedynie dwa otwory, tj.: S1- B i S-9, zadanie 2- S - 9.

2. Pobranie podczas wiercenia próbek gruntu z każdej warstwy wyróżniającej się litologicznie,

3. Pompowanie próbne/pomiarowe otworu, w tym: montaż pompy głębinowej, pompowanie oczyszczające i pomiarowe 120 godz. (chlorowanie studni, pompowanie pomiarowe adekwatnie do zakładanej wydajności studni), demontaż pompy głębinowej. Po pompowaniu należy wykonać pomiar czasu stabilizacji zwierciadła wody.
Energią elektryczna -w przypadku S-9 niezbędny będzie agregat.

Osiągnięcia zakładanej wydajności otworów, wymaga się aby dla:

S -9 uzyskać min. wydajność 30 m3/h
Brak osiągnięcia zakładanej wydajności otworu nie może wynikać z błędów wykonawczych, dopuszcza się brak osiągnięcia zakładanej wydajności z przyczyn zależnych od napotkanych warunków geologicznych.

4. Demontaż urządzeń wiertniczych, likwidację i uporządkowanie placu wierceń,

5. Prace wiertnicze w otworze muszą być prowadzone pod dozorem geologa wskazanego (zatrudnionego na koszt Zamawiającego) przez Zamawiającego. Geolog wskaże ostatecznie punkt prowadzenia odwiertu. W razie ew. nieprzewidzianych warunków geologicznych Wykonawca zobowiązany będzie przed podjęciem dalszych prac do uzgodnienia sposobu realizacji zadania z geologiem dozorującym roboty.

6. Wykonanie i analiza badań fizyczno-chemicznych i bakteriologicznych wody z próbnego pompowania,

7. Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej studni będzie po stronie Zamawiającego.

8. Prace wiertnicze w otworze muszą być prowadzone pod dozorem geologa wskazanego przez Zamawiającego, który w oparciu o rzeczywiste warunki geologiczne, stwierdzone podczas wiercenia, ostatecznie zadecyduje o konstrukcji otworu w zakresie jego głębokości (do przewiercenia - odpowiedniej do ujęcia warstwy wodonośnej), szczegółowej konstrukcji filtra, czasu i sposobu próbnego pompowania. Szczegółowy zakres robót do wy-konania zawiera dokumentacja projektowa w skład, której wchodzą przedmiary robót, warunki techniczne prowadzenia robót. Dokumentacja, na podstawie której należy wykonać przedmiot zamówienia opracowana jest przez Zakład Usług Geologicznych i Ochrony Środowiska GOLOGOS Rzeszów.

9. W przypadku nienapotkania warstw wodonośnych oraz braku możliwości głębienia otworu w celu rozwiązania założonego zadania wykonany otwór należy zlikwidować przez usunięcie rur z równo-czesnym wypełnieniem otworu urobkiem. Przy likwidacji należy zwracać uwagę na konieczność izolacji nawierconych stref wodonośnych, aby uniemożliwić połączenie się wody z różnych poziomów. Decyzję o likwidacji otworu należy podjąć komisyjnie z udziałem przedstawiciela Inwestora, Wykonawcy i geologa nadzorującego. Koszt likwidacji otworu - w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia - będzie ustalony podczas oddzielnych negocjacji pomiędzy Inwestorem a Wykonawcą.

10. Wymaga się udzielenia minimum 12 mies. rękojmi i gwarancji na cały przedmiot zamówienia i wykonane roboty.

11. Prace należy wykonywać zgodnie z decyzją o zatwierdzeniu projektu robót geologicznych:
- Decyzja OS-IV.7430.60.2020.WZ z dnia 27-11-2020 r. dotycząca zatwierdzenia projektu robót geologicznych.
- Decyzja OS-IV.7430.73.2020.WZ z dnia 21-12-2020 r. dotycząca zatwierdzenia dodatku do projektu robót geologicznych (zatwierdzonego decyzją OS-IV.7430.60.2020.WZ- wyłącznie w zakresie zmiany lokalizacji S-9 z dz. 2309 na 2310 – po podziale na 2310/4).

12. Teren wierceń studni znajduje się na działce oznaczonej symbolem Ls ( S-9 na działce 2310/4 należącej do KOWR- za uzyskaną zgodą).

13. Należy stosować się do: przepisów ppoż. w tym ustawy o ochronie ppoż. (Dz.U. 2019 poz. 1372 ze zm.) , dotyczących zabezpieczenia pożarowego lasów (RMŚ z 22 marca 2006 Dz. U. nr 58 poz. 405 ze zm.) i ochrony przeciwpożarowej (RMSWiA z 7 czerw. 2010 r Dz. U. nr 109, poz. 719 ), poleceń i zarządzeń porządkowych Służby Leśnej, zaleceń/regulaminów Nadleśnictwa- jeśli zajdzie potrzeba. Za ew. szkody powstałe w trakcie realizacji zadania wyłączną odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
Wykonawca zaopatrzy osoby wykonujące prace przy odwiercie w niezbędne instrukcje i sprzet ochrony osobistej. Obiekt i plac budowy zostanie zaopatrzony w oznaczenia i instrukcje wymagane obowiązującymi przepisami (sanitarnymi, bhp).
Wykonawca zabezpieczy na swój koszt składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez przedstawiciela Zamawiającego.
Prace powinny być wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami, warunkami technicznymi, sztuką budowlaną przepisami bhp i ppoż.

14. Przedmiot zamówienia należy wykonać z materiałów określonych w dokumentacji technicznej. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, tj. z zastosowaniem innych materiałów i rozwiązań o nie gorszych parametrach/ efektach od zaprojektowanych. Dopuszczenie rozwiązań równoważnych dotyczy również wszelkich wymogów zawartych w OPZ lub dokumentacji technicznej opisanych za pomocą norm.
Rozwiązania zastępcze muszą doprowadzić do uzyskania takiego samego efektu końcowego jak rozwiązania zaprojektowane, nie dopuszcza się zmiany średnicy otworów i rur (w tym grubości rur i ich ścinek) – chyba ,że będzie to wynikało z warunków geologicznych i zostanie to zaakceptowane przez nadzorującego geologa. Materiały równoważne mają posiadać nie gorszą wytrzymałość mechaniczną, odporność na korozję i funkcjonalność adekwatną do wymogów i przeznaczenia i zakładanego poziomu wydajności.

15. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego - jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały i roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób, lub rozwiązanie) są równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. W takim wypadku Wykonawca musi przedłożyć odpowiednie dokumenty, opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty, dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one równoważne. Wyroby użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonych w obowiązujących przepisach w tym dotyczących wymogów stawianych wyrobom budowlanym i ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 – j.t. z późn. zm.) i przepisów powiązanych.

16. Warunkiem odbioru prac przez Zamawiającego będzie również przedłożenie przez Wykonawcę kompletu wymaganej dokumentacji tj.:
A) Atestów, certyfikatów, aprobat technicznych, deklaracji zgodności, świadectw jakości na wbudowane materiały i inne wynikające z charakteru zrealizowanego projektu - jeśli dotyczy. (Wykonawca ma obowiązek dysponować w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające dopuszczenie na zastosowanie lub wbudowanie, które przekaże Zamawiającemu najpóźniej w dniu odbioru końcowego (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości)
B) Protokołów z:
1 Zakończenia wierceń.
2 Pompowania próbnego i uzyskanej wydajności otworów.
3. Uporządkowania placu robót po zakończeniu.
C). Analiz badań fizyczno-chemicznych i bakteriologicznych wody z próbnego pompowania ( wszystkie odrębnie dla każdej studni).
D) Dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń –jeśli dotyczy,
E) Inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki profilu otworu ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania, protokoły z ustaleń roboczych pomiędzy Wykonawcą a nadzorującym geologiem.
F) kosztorys-kalkulacja powykonawcza.

17. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom.
18. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Zamawiający dopuszcza płatności cząstkowe – zgodnie z zapisami wzoru umowy.
2) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) w umowie z Wykonawcą będzie cena podana przez Wykonawcę w formularzu ofertowym, w oparciu o kosztorys ofertowy.
3) Zamawiający uzna zamówienie za całkowicie wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki użytkowe wynikające z jego przeznaczenia i osiągnie się zakładaną wydajność otworu – potwierdzone protokolarnie. 4) Zapłata za fakturę przejściową i końcową może następować z wykorzystaniem terminu odroczonej zapłaty - do 30 dni licząc od dnia złożenia u Zamawiającego: faktury odpowiadającej protokołowi lub protokołowi końcowemu odbioru, który uprzednio był sprawdzony i zatwierdzony przez geologa nadzorującego i Zamawiającego. C.d w polu d. info.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45262220-9 - Wiercenie studni wodnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni

4.5.5.) Wartość części: 71500 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 107932,5 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 112677,3 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 107932,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Wierceń Studziennych Jerzy Wilman

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6570004512

7.3.3) Ulica: Chodkiewicza

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-139

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2020-12-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 107932,5 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 107932,5 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 112667,3 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 107932,5 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZAKŁAD WIERCEŃ STUDZIENNYCH JERZY WILMAN

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6570004512

7.3.3) Ulica: Chodkiewicza 96

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-139

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-12-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 107932,5 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

kwota brutto , VAT 23%

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.