eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Bystry › DOSTAWA W FORMIE LEASINGU OPERACYJNEGO UŻYWANYCH POJAZDÓW TYPU CIĄGNIK I SAMOCHÓD CIĘŻAROWY"



Ogłoszenie z dnia 2023-01-16


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA W FORMIE LEASINGU OPERACYJNEGO UŻYWANYCH POJAZDÓW TYPU CIĄGNIK I SAMOCHÓD CIĘŻAROWY”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINNY ZAKŁAD KOMUNALNY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.3.) Oddział zamawiającego: GZK Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 281364299

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1 H

1.5.2.) Miejscowość: Bystry

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-500

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.7.) Numer telefonu: 874299480

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gzkbystry.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gzkbystry.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gzk_bystry

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

DOSTAWA W FORMIE LEASINGU OPERACYJNEGO UŻYWANYCH POJAZDÓW TYPU CIĄGNIK I SAMOCHÓD CIĘŻAROWY”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ec835b0-86a2-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00032971

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025872/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 DOSTAWA W FORMIE LEASINGU OPERACYJNEGO UŻYWANYCH POJAZDÓW TYPU CIĄGNIK I SAMOCHÓD CIĘŻAROWY

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00519320

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GZK/ZP/5/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 463414,63 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 463414 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie zostało podzielone na 2 części, tj.:
Część nr 1 – samochód ciężarowy 3-osiowy samowyładowczy z HDS (typu wywrotka) nr 1: Jeden używany pojazdu specjalistyczny typu „wywrotka”, przeznaczony do transportu materiałów.
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu dwóch używanych pojazdów typu ciągnik i samochód ciężarowy.
2. Warunki leasingu (dla każdej części z osobna):
2.1. okres leasingu: nie dłuższy niż 48 miesięcy (4 lata) w kolejnych 47 (słownie: czterdziestu siedmiu) równych ratach leasingowych, płatnych raz w miesiącu na podstawie harmonogramu spłat dołączonego w dacie odbioru sprzętu; Harmonogram opłat leasingowych zawierać będzie wyszczególnienie wysokości każdej raty wraz z rozbiciem jej na część kapitałową i odsetkową oraz szczegółowe terminy i zasady płatności. W umowie nie będzie zapisów zobowiązujących Zamawiającego do ponoszenia innych dodatkowych opłat: w tym m.in. opłat manipulacyjnych, administracyjnych, kaucji zabezpieczających, opłat przedwstępnych i innych, szkolenia, etc., za usługi dodatkowe (w szczególności aneksy do umowy, duplikaty faktur VAT). Zamawiający nie przewiduje możliwości zwrotu innych kosztów, niż określone w niniejszej SWZ i umowie, poniesionych przez Wykonawcę w trakcie trwania umowy.
2.2.Raty leasingowe:
- 47 równych rat leasingowych płatnych w terminach miesięcznych przelewem na rachunek bankowy
Wykonawcy wskazany na fakturze;
- Część odsetkowa raty leasingowej oparta na zmiennym oprocentowaniu - wskaźniku WIBOR1M.
Oprocentowanie może się zmieniać tylko w związku ze stopą procentową WIBOR 1M.
- Płatność raty leasingowej będzie regulowana przez Zamawiającego każdorazowo na podstawie
otrzymanej przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury. Faktura musi zawierać informację o
wysokości raty leasingowej w podziale na część kapitałową i odsetkową.
2.3. wpłata wstępna: 10% wartości przedmiotu zamówienia netto, płatna jednorazowo odpowiednio w ciągu 14, 21, 28 dni od daty podpisania umowy leasingowej; Podstawę do uiszczenia opłaty wstępnej stanowi podpisany przez obie Strony protokół odbioru przedmiotu zamówienia oraz faktura Wykonawcy.
2.4. opcja wykupu – ostatnia rata (48 rata) stanowi wykup na własność pojazdu pod warunkiem spłacenia wszelkich należności wynikających z umowy leasingu;
2.5. nie dopuszcza się ustanowienia zabezpieczeń umowy leasingu (np. weksel).
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 5 do SWZ.
4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych.
5. Zamówienie zostało podzielone na 2 części, tj.:
5.1 Część nr 1 – samochód ciężarowy 3-osiowy samowyładowczy z HDS (typu wywrotka) nr 1: Jeden używany pojazdu specjalistyczny typu „wywrotka”, przeznaczony do transportu materiałów.
5.2. Część nr 2 – ciągnik rolniczy o mocy do 200 KM nr 2: Jeden używany pojazdu specjalistyczny typu „ciągnik”.
6. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na jedną, kilka lub wszystkie części.
7. Samochód ciężarowy 3-osiowy samowyładowczy (typu wywrotka) oraz zabudowa nie powinny być wyprodukowane wcześniej niż 31 grudnia 2007 roku.
8. Ciągnik o mocy do 200 KM oraz zabudowa nie powinny być wyprodukowane wcześniej niż 31 grudnia 2012 roku.
9. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest miejsce wskazane przez Dostawcę/Wykonawcę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
10. W ramach ceny ofertowej, dla każdej części z osobna, Wykonawca zobowiązany będzie również do przeprowadzenia co najmniej jednodniowego szkolenia 3 (trzech) pracowników Zamawiającego, w zakresie bieżącej obsługi będących przedmiotem zamówienia. Szkolenie teoretyczne i praktyczne, przeprowadzone zostanie w miejscu wskazanym przez Dostawcę/Wykonawcę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
, przy wykorzystaniu pojazdów będących przedmiotem dostawy, materiałów multimedialnych i tradycyjnych w wymiarze nie mniejszym niż 8 godzin zegarowych. Dokładny termin szkolenia zostanie ustalony przez Zamawiającego i Wykonawcę po podpisaniu umowy. Szkolenie zostanie przeprowadzone wyłącznie w dni robocze w godzinach pracy pracowników Zamawiającego, tj. 7.00-15.00. Szkolenie odbywać się będzie w języku polskim. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone na piśmie przez Wykonawcę oraz uczestników szkolenia w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
10. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana w ramach niniejszego zamówienia, obowiązany będzie do przedstawienia, w terminie do dnia podpisania umowy, szczegółowej kompletacji pojazdu objętego zamówieniem (parametry techniczne oferowanych pojazdów i ich wyposażenia) wraz z wykazem wyposażenia elektronicznego (dedykowanych urządzeń i systemów), oprogramowania i koniecznych urządzeń wykorzystujących to oprogramowanie. Dokument ten stanowić będzie załącznik do umowy z Wykonawcą.
11. Przedmiot zamówienia obejmuje również wszystkie prace i obowiązki Wykonawcy wymienione w Projektowanych Postanowieniach Umowy.
12. Przedstawione w Opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 5 do SWZ) parametry przedmiotu zamówienia, stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego. Ewentualne wskazane nazwy produktów oraz ich producentów mają na celu jedynie przybliżenie wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń.
13. Zamawiający dopuszcza dostawę sprzętu równoważnego w odniesieniu do opisu przedmiotu zamówienia tzn., że zaoferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub wyższych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych.
14. Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, nazwy własne, itp. (jeśli takie się pojawiły) – stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy dotyczący przedmiotu zamówienia. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano nazwy materiałów, dopuszcza się stosowanie materiałów równoważnych, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały użyte w opisie przedmiotu zamówienia, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach użytkowych i jakościowych. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w załącznikach do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność zaoferowanego asortymentu. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskazane w załącznikach do SWZ minimalnych wymaganiach jakościowych.
15. Ewentualne zamieszczone w opisie przedmiotu zamówienia nazwy producentów użyto jedynie w celu przykładowym. Ewentualnie wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie „lub równoważne”. Przez pojęcie „lub równoważne” Zamawiający rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zamówienia zgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa.
16. Pojęcie równoważności znajduje również zastosowanie w przypadku, gdy Zamawiający opisał Przedmiot Zamówienia za pomocą NORM, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia. 17. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy.
18. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ.
19. Okres gwarancji na dostarczone pojazdy wynosi:
Część nr 1 – samochód ciężarowy z HDS (typu wywrotka) – 1 000 km pracy pojazdu,
Część nr 2 – ciągnik rolniczy o mocy do 200 KM - 50 mth pracy pojazdu.
20. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia na podstawie art. 99 ust. 3 ustawy Pzp., posłużył
się następującym kodem oraz nazwą określoną we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):

Kody we Wspólnym Słowniku Zamówień CPV:

16720000-8 Ciągniki używane
34142300-7 Pojazdy samowyładowcze
66114000-2 Usługi leasingu finansowego
21. Do kalkulacji (przygotowania ofert) należy przyjąć WIBOR 1M = 6,85 % z dnia 28.12.2022 roku

4.5.3.) Główny kod CPV: 34142300-7 - Pojazdy samowyładowcze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66114000-2 - Usługi leasingu finansowego

4.5.5.) Wartość części: 251219,51 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie zostało podzielone na 2 części, tj.:
Część nr 2 – ciągnik rolniczy o mocy do 200 KM nr 2: Jeden używany pojazdu specjalistyczny typu „ciągnik”.
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu dwóch używanych pojazdów typu ciągnik i samochód ciężarowy.
2. Warunki leasingu (dla każdej części z osobna):
2.1. okres leasingu: nie dłuższy niż 48 miesięcy (4 lata) w kolejnych 47 (słownie: czterdziestu siedmiu) równych ratach leasingowych, płatnych raz w miesiącu na podstawie harmonogramu spłat dołączonego w dacie odbioru sprzętu; Harmonogram opłat leasingowych zawierać będzie wyszczególnienie wysokości każdej raty wraz z rozbiciem jej na część kapitałową i odsetkową oraz szczegółowe terminy i zasady płatności. W umowie nie będzie zapisów zobowiązujących Zamawiającego do ponoszenia innych dodatkowych opłat: w tym m.in. opłat manipulacyjnych, administracyjnych, kaucji zabezpieczających, opłat przedwstępnych i innych, szkolenia, etc., za usługi dodatkowe (w szczególności aneksy do umowy, duplikaty faktur VAT). Zamawiający nie przewiduje możliwości zwrotu innych kosztów, niż określone w niniejszej SWZ i umowie, poniesionych przez Wykonawcę w trakcie trwania umowy.
2.2.Raty leasingowe:
- 47 równych rat leasingowych płatnych w terminach miesięcznych przelewem na rachunek bankowy
Wykonawcy wskazany na fakturze;
- Część odsetkowa raty leasingowej oparta na zmiennym oprocentowaniu - wskaźniku WIBOR1M.
Oprocentowanie może się zmieniać tylko w związku ze stopą procentową WIBOR 1M.
- Płatność raty leasingowej będzie regulowana przez Zamawiającego każdorazowo na podstawie
otrzymanej przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury. Faktura musi zawierać informację o
wysokości raty leasingowej w podziale na część kapitałową i odsetkową.
2.3. wpłata wstępna: 10% wartości przedmiotu zamówienia netto, płatna jednorazowo odpowiednio w ciągu 14, 21, 28 dni od daty podpisania umowy leasingowej; Podstawę do uiszczenia opłaty wstępnej stanowi podpisany przez obie Strony protokół odbioru przedmiotu zamówienia oraz faktura Wykonawcy.
2.4. opcja wykupu – ostatnia rata (48 rata) stanowi wykup na własność pojazdu pod warunkiem spłacenia wszelkich należności wynikających z umowy leasingu;
2.5. nie dopuszcza się ustanowienia zabezpieczeń umowy leasingu (np. weksel).
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 5 do SWZ.
4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych.
5. Zamówienie zostało podzielone na 2 części, tj.:
5.1 Część nr 1 – samochód ciężarowy 3-osiowy samowyładowczy z HDS (typu wywrotka) nr 1: Jeden używany pojazdu specjalistyczny typu „wywrotka”, przeznaczony do transportu materiałów.
5.2. Część nr 2 – ciągnik rolniczy o mocy do 200 KM nr 2: Jeden używany pojazdu specjalistyczny typu „ciągnik”.
6. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na jedną, kilka lub wszystkie części.
7. Samochód ciężarowy 3-osiowy samowyładowczy (typu wywrotka) oraz zabudowa nie powinny być wyprodukowane wcześniej niż 31 grudnia 2007 roku.
8. Ciągnik o mocy do 200 KM oraz zabudowa nie powinny być wyprodukowane wcześniej niż 31 grudnia 2012 roku.
9. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest miejsce wskazane przez Dostawcę/Wykonawcę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
10. W ramach ceny ofertowej, dla każdej części z osobna, Wykonawca zobowiązany będzie również do przeprowadzenia co najmniej jednodniowego szkolenia 3 (trzech) pracowników Zamawiającego, w zakresie bieżącej obsługi będących przedmiotem zamówienia. Szkolenie teoretyczne i praktyczne, przeprowadzone zostanie w miejscu wskazanym przez Dostawcę/Wykonawcę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
, przy wykorzystaniu pojazdów będących przedmiotem dostawy, materiałów multimedialnych i tradycyjnych w wymiarze nie mniejszym niż 8 godzin zegarowych. Dokładny termin szkolenia zostanie ustalony przez Zamawiającego i Wykonawcę po podpisaniu umowy. Szkolenie zostanie przeprowadzone wyłącznie w dni robocze w godzinach pracy pracowników Zamawiającego, tj. 7.00-15.00. Szkolenie odbywać się będzie w języku polskim. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone na piśmie przez Wykonawcę oraz uczestników szkolenia w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
10. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana w ramach niniejszego zamówienia, obowiązany będzie do przedstawienia, w terminie do dnia podpisania umowy, szczegółowej kompletacji pojazdu objętego zamówieniem (parametry techniczne oferowanych pojazdów i ich wyposażenia) wraz z wykazem wyposażenia elektronicznego (dedykowanych urządzeń i systemów), oprogramowania i koniecznych urządzeń wykorzystujących to oprogramowanie. Dokument ten stanowić będzie załącznik do umowy z Wykonawcą.
11. Przedmiot zamówienia obejmuje również wszystkie prace i obowiązki Wykonawcy wymienione w Projektowanych Postanowieniach Umowy.
12. Przedstawione w Opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 5 do SWZ) parametry przedmiotu zamówienia, stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego. Ewentualne wskazane nazwy produktów oraz ich producentów mają na celu jedynie przybliżenie wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń.
13. Zamawiający dopuszcza dostawę sprzętu równoważnego w odniesieniu do opisu przedmiotu zamówienia tzn., że zaoferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub wyższych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych.
14. Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, nazwy własne, itp. (jeśli takie się pojawiły) – stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy dotyczący przedmiotu zamówienia. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano nazwy materiałów, dopuszcza się stosowanie materiałów równoważnych, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały użyte w opisie przedmiotu zamówienia, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach użytkowych i jakościowych. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w załącznikach do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność zaoferowanego asortymentu. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskazane w załącznikach do SWZ minimalnych wymaganiach jakościowych.
15. Ewentualne zamieszczone w opisie przedmiotu zamówienia nazwy producentów użyto jedynie w celu przykładowym. Ewentualnie wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie „lub równoważne”. Przez pojęcie „lub równoważne” Zamawiający rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zamówienia zgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa.
16. Pojęcie równoważności znajduje również zastosowanie w przypadku, gdy Zamawiający opisał Przedmiot Zamówienia za pomocą NORM, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia. 17. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy.
18. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ.
19. Okres gwarancji na dostarczone pojazdy wynosi:
Część nr 1 – samochód ciężarowy z HDS (typu wywrotka) – 1 000 km pracy pojazdu,
Część nr 2 – ciągnik rolniczy o mocy do 200 KM - 50 mth pracy pojazdu.
20. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia na podstawie art. 99 ust. 3 ustawy Pzp., posłużył
się następującym kodem oraz nazwą określoną we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):

Kody we Wspólnym Słowniku Zamówień CPV:

16720000-8 Ciągniki używane
34142300-7 Pojazdy samowyładowcze
66114000-2 Usługi leasingu finansowego
21. Do kalkulacji (przygotowania ofert) należy przyjąć WIBOR 1M = 6,85 % z dnia 28.12.2022 roku

4.5.3.) Główny kod CPV: 16720000-8 - Ciągniki używane

4.5.5.) Wartość części: 212195,12 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3, 5 i 6 w związku z art. 459 ust. 1 pkt 1 oraz art. 99 ust. 1 i 4 w zw. z art. 16 pkt. 1, 2, 3 oraz w związku z art. 263 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.) zwana dalej ustawą Pzp.
- Zgodnie z art. 255 pkt. 3, 5 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych,
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli:
(..)
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
5) wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć;
6) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Uzasadnienie unieważnienia faktyczne:

W dniu 12.01.2023 r. Zamawiający odszyfrował oferty. Wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę przewyższającą kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia ponadto kwota oferty przekracza próg unijny.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 355294,74 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 355294,74 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3, 5 i 6 w związku z art. 459 ust. 1 pkt 1 oraz art. 99 ust. 1 i 4 w zw. z art. 16 pkt. 1, 2, 3 oraz w związku z art. 263 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.) zwana dalej ustawą Pzp.
- Zgodnie z art. 255 pkt. 3, 5 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych,
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli:
(..)
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
5) wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć;
6) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Uzasadnienie unieważnienia faktyczne:

W dniu 12.01.2023 r. Zamawiający odszyfrował oferty. Wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę przewyższającą kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia ponadto kwota oferty przekracza próg unijny.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 301213,05 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 301213,05 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.