eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Bia³ystokOpracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej instalacji ogniw fotowoltanicznych. ZP/KC - 12/2011



Og³oszenie z dnia 2011-07-12

Bia³ystok: Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej instalacji ogniw fotowoltanicznych. ZP/KC - 12/2011
Numer og³oszenia: 196204 - 2011; data zamieszczenia: 12.07.2011
OG£OSZENIE O ZAMÓWIENIU - us³ugi

Zamieszczanie og³oszenia: obowi±zkowe.

Og³oszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJ¡CY

I. 1) NAZWA I ADRES: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bia³ymstoku , ul. M. Sk³odowskiej-Curie 23, 15-950 Bia³ystok, woj. podlaskie, tel. 085 74 47 002, faks 085 7447133.

  • Adres strony internetowej zamawiaj±cego: www.rckik.bialystok.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJ¡CEGO: Samodzielny publiczny zak³ad opieki zdrowotnej.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKRE¦LENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiaj±cego: Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej instalacji ogniw fotowoltanicznych. ZP/KC - 12/2011.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: us³ugi.

II.1.3) Okre¶lenie przedmiotu oraz wielko¶ci lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej instalacji ogniw fotowoltaicznych na dachu budynku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bia³ymstoku przy ul. M. Sk³odowskiej - Curie 23 i pod³±czenie jej do istniej±cej sieci elektroenergetycznej PGE. Projektowane przedsiêwziêcie obejmuje dostawê, instalacjê oraz wdro¿enie systemu urz±dzeñ przetwarzaj±cych energiê promieniowania s³onecznego na energiê elektryczn± (ogniwa fotowoltaiczne). W sk³ad dokumentacji wchodzi: 1. projekt budowlany, 2. bran¿owe projekty wykonawcze: a) projekt architektoniczny, b) instalacji elektrycznej, c) projekt konstrukcyjny, 3. przedmiar robót, 4. kosztorysy inwestorskie, 5. specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót. Przedmiot zamówienia nale¿y wykonaæ zgodnie z wytycznymi w konkursie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, O¶ Priorytetowa V. Rozwój infrastruktury ochrony ¶rodowiska, Dzia³anie 5.2. Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony ¶rodowiska - projekt z zakresu wykorzystywania odnawialnych ¼róde³ energii.

II.1.4) Czy przewiduje siê udzielenie zamówieñ uzupe³niaj±cych: nie.

II.1.5) Wspólny S³ownik Zamówieñ (CPV): 71.32.00.00 - Us³ugi in¿ynieryjne w zakresie projektowania 71.24.20.00 - Przygotowanie przedsiêwziêcia i projektu, oszacowanie kosztów 71.24.50.00 - Plany zatwierdzaj±ce, rysunki robocze i specyfikacje .

II.1.6) Czy dopuszcza siê z³o¿enie oferty czê¶ciowej: nie.

II.1.7) Czy dopuszcza siê z³o¿enie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w dniach: 30.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Warunkiem udzia³u w postêpowaniu jest wniesienie wadium w wysoko¶ci: 3 000 z³. Wadium winno byæ wniesione przed up³ywem terminu sk³adania ofert, tj. do dnia 21.07.2011 r. do godz. 12.00

III.2) ZALICZKI

  • Czy przewiduje siê udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: nie

III.4) INFORMACJA O O¦WIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJ¡ DOSTARCZYÆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPE£NIANIA WARUNKÓW UDZIA£U W POSTÊPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

  • III.4.1) W zakresie wykazania spe³niania przez wykonawcê warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz o¶wiadczenia o spe³nieniu warunków udzia³u w postêpowaniu, nale¿y przed³o¿yæ:

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, nale¿y przed³o¿yæ:

    III.6) INNE DOKUMENTY

    Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

    W celu potwierdzenia spe³niania wymagañ Zamawiaj±cego, uczestnik przetargu do oferty do³±cza: 1. aktualny odpis KRS, lub wpis do dzia³alno¶ci gospodarczej (kopia potwierdzona za zgodno¶æ z orygina³em przez osobê uprawnion± ze strony Wykonawcy), wystawiony nie wcze¶niej ni¿ na 6 miesiêcy przed terminem otwarcia ofert. 2. w zakresie wiedzy i do¶wiadczenia - wykaz zrealizowanych, w okresie ostatnich trzech lat przed up³ywem terminu sk³adania ofert, a je¿eli okres prowadzenia dzia³alno¶ci jest krótszy - w tym okresie - co najmniej trzech us³ug opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej instalacji elektrycznej, w tym co najmniej jedno systemów energii odnawialnej z wykorzystaniem ogniw fotowoltaicznych, swoim zakresem i kwot± odpowiadaj±cym niniejszemu zamówieniu (kwota równa lub wiêksza od warto¶ci oferty). Do wykazu nale¿y do³±czyæ dokumenty potwierdzaj±ce, ¿e w/w us³ugi zosta³y wykonane nale¿ycie (protoko³y odbioru, referencje, informacje o wykonaniu zamówienia z podaniem kwoty brutto, adresu inwestycji, rodzaju us³ugi i terminie lub inne istotne dla oceny wykonania zamówienia przez uczestnika przetargu dokumenty) - Za³±cznik nr 2. 3. w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia - wykaz osób, które bêd± uczestniczyæ w wykonywaniu zamówienia. Co najmniej 2 osoby posiadaj±ce uprawnienia bran¿owe (i przynale¿ne do odpowiedniej izby) w specjalno¶ciach niezbêdnych do wykonania niniejszego zamówienia. Wskazane osoby, musz± posiadaæ co najmniej 2-letni sta¿ pracy w bran¿y projektowej przy opracowywaniu podobnych projektów - Za³±cznik nr 3. 4. w zakresie sytuacji ekonomicznej - op³acon± polisê (wraz z potwierdzeniem jej op³acenia na dzieñ sk³adania ofert), a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzaj±cy, ¿e uczestnik przetargu jest ubezpieczony od odpowiedzialno¶ci cywilnej w zakresie prowadzonej dzia³alno¶ci zwi±zanej z przedmiotem zamówienia na kwotê co najmniej 50 000,00 z³ (s³ownie: piêædziesi±t tysiêcy z³otych)

    III.7) Czy ogranicza siê mo¿liwo¶æ ubiegania siê o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowi± osoby niepe³nosprawne: nie

    SEKCJA IV: PROCEDURA

    IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

    IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

    IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

    IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najni¿sza cena.

    IV.2.2) Czy przeprowadzona bêdzie aukcja elektroniczna: nie.

    IV.3) ZMIANA UMOWY

    Czy przewiduje siê istotne zmiany postanowieñ zawartej umowy w stosunku do tre¶ci oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak

    Dopuszczalne zmiany postanowieñ umowy oraz okre¶lenie warunków zmian

    1. Strony dopuszczaj± zmiany postanowieñ umowy w stosunku do tre¶ci oferty, na podstawie której dokonano wyboru uczestnika przetargu, w sytuacji obiektywnej konieczno¶ci wprowadzenia zmiany w ni¿ej przedstawionym zakresie: 1.1. zmiany warunków i terminów p³atno¶ci - zmiany wynikaj±ce ze zmiany w prawie w³a¶ciwym dla podatków i ce³, które podwy¿sz± lub obni¿± cenê przedmiotu zamówienia, co w zale¿no¶ci od rodzaju zmian jakie bêd± mia³y miejsce bêdzie skutkowa³o obni¿eniem lub podwy¿szeniem ceny jednostkowej przedmiotu zamówienia, 1.2. zmiany parametrów ogniw (ilo¶ci ogniw, mocy) na skutek postêpu w rozwoju technologii w tym zakresie, 1.3. zmiany danych uczestnika przetargu (np.: zmiana siedziby, adresu, nazwy) lub zmiana wynikaj±ca z przekszta³cenia podmiotowego po stronie uczestnika przetargu np.: w formie sukcesji uniwersalnej, 1.4. zmiany wynikaj±ce z powstania niezgodno¶ci pomiêdzy zapisami umowy a tre¶ci± oferty i/lub warunków przetargowych, 1.5. zmiany w obowi±zuj±cych przepisach prawa maj±ce wp³yw na przedmiot i warunki umowy oraz zmiana sytuacji prawnej lub faktycznej uczestnika przetargu i/lub Zamawiaj±cego skutkuj±ca niemo¿liwo¶ci± realizacji przedmiotu umowy, 1.6. powstanie nadzwyczajnych okoliczno¶ci bêd±cych si³± wy¿sz± skutkuj±cych niemo¿liwo¶ci± realizacji przedmiotu umowy lub gro¿±c± ra¿±c± strat±, których Strony nie przewidzia³y przy zawarciu umowy, 1.7. powstania nadzwyczajnych okoliczno¶ci nie bêd±cych si³a wy¿sz±, gro¿±cych ra¿±c± strat±, których strony nie przewidzia³y przy zawarciu umowy. 2. Wy¿ej wymienione zmiany mog± byæ dokonane na wniosek Zamawiaj±cego lub uczestnika przetargu, za zgod± obu Stron i zostan± wprowadzone do umowy aneksem.

    IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

    IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostêpna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.rckik.bialystok.pl
    Specyfikacjê istotnych warunków zamówienia mo¿na uzyskaæ pod adresem: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bia³ymstoku, ul. M. Sk³odowskiej - Curie 23, 15-950 Bia³ystok, koszt nabycia SWIZ wynosi 6,80 z³.

    IV.4.4) Termin sk³adania wniosków o dopuszczenie do udzia³u w postêpowaniu lub ofert: 21.07.2011 godzina 12:00, miejsce: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bia³ymstoku, ul. M. Sk³odowskiej - Curie 23, 15-950 Bia³ystok, pok. 201 - Sekretariat.

    IV.4.5) Termin zwi±zania ofert±: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu sk³adania ofert).

    IV.4.17) Czy przewiduje siê uniewa¿nienie postêpowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania ¶rodków pochodz±cych z bud¿etu Unii Europejskiej oraz niepodlegaj±cych zwrotowi ¶rodków z pomocy udzielonej przez pañstwa cz³onkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które mia³y byæ przeznaczone na sfinansowanie ca³o¶ci lub czê¶ci zamówienia: nie

    Podziel siê

    Poleæ ten przetarg znajomemu poleæ

    Wydrukuj przetarg drukuj

    Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








    Uwaga: podstaw± prezentowanych tutaj informacji s± dane publikowane przez Urz±d Zamówieñ Publicznych w Biuletynie Zamówieñ Publicznych. Tre¶æ og³oszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z tre¶ci± tego¿ og³oszenia dostêpn± w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dok³ada wszelkich starañ, aby zamieszczone tutaj informacje by³y kompletne i zgodne z prawd±. Nie mo¿e jednak zagwarantowaæ ich poprawno¶ci i nie ponosi ¿adnej odpowiedzialno¶ci za jakiekolwiek szkody powsta³e w wyniku korzystania z nich.


    Je¶li chcesz dodaæ og³oszenie do serwisu, zapoznaj siê z nasz± ofert±:

    chcê zamieszczaæ og³oszenia

    Dodaj swoje pytanie

    Najnowsze orzeczenia

    Wpisz nazwê miasta, dla którego chcesz znale¼æ jednostkê ZUS.