Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu
Ogłoszenie z dnia 2012-08-27
Gdynia: Przedłużenie świadczenia asysty technicznej w odniesieniu do programów Oracle.
Numer ogłoszenia: 184647 - 2012; data zamieszczenia: 27.08.2012
OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, ul. Chrzanowskiego 10, 81-338 Gdynia, woj. pomorskie, tel. (58) 355 33 33, faks (58) 620 67 43 , strona internetowa www.umgdy.gov.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja rządowa terenowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przedłużenie świadczenia asysty technicznej w odniesieniu do programów Oracle..
II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest usługa polegająca na przedłużeniu o 12 m-cy świadczenia asysty technicznej w odniesieniu do programów Oracle. Firma Oracle Polska Sp. z o.o. jest autorem zakupionego oprogramowania bazodanowego Oracle zainstalowanego na serwerach Urzędu Morskiego w Gdyni i zobowiązuje się świadczyć w/w usługę dostępną poprzez serwis My Oracle Support w odniesieniu do programów Oracle w następującym zakresie: - dostarczania aktualizacji programów, poprawek, ostrzeżeń o zagrożeniach bezpieczeństwa i aktualizacji programów korygujących o znaczeniu krytycznym; - dostarczania aktualizacji związanych z podatkami, aktualizacji prawnych i dostosowawczych; - dostarczania skryptów rozszerzających; - certyfikacji dla nowych produktów/wersji produktów innych firm; - dostarczania ważniejszych wersji produktów i technologii obejmujących ogólne wersje serwisowe, wybranych wersji programów zawierających nowe funkcje i aktualizacje dokumentacji; - całodobowej obsługi zgłoszeń serwisowych we wszystkie dni tygodnia - świadczenia pomocy technicznej w zakresie obsługi zgłoszeń, w formie elektronicznej lub telefonicznej; - elektronicznego dostępu do informacji na temat posiadanych produktów, biuletynów technicznych Oracle, poprawek programistycznych, oraz bazy danych zgłoszonych problemów technicznych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu; - obsługi klientów w kwestiach pozatechnicznych w standardowych godzinach pracy..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 72.25.32.00 - Usługi w zakresie wsparcia systemu .
II.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.
SEKCJA III: PROCEDURA
Tryb udzielenia zamówienia: Zamówienie z wolnej ręki
1. Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienie wyboru trybu
przedmiotem zamówienia jest świadczenie asysty technicznej w odniesieniu do programów Oracle w rozumieniu art. 16 ust.5 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 2006.90.631 ze zm.) tj. nadzór nad sposobem korzystania z utworu. Wykonawca zaproszony do negocjacji firma Oracle Polska Sp. z o.o. jest autorem zakupionego oprogramowania bazodanowego Oracle zainstalowanego na serwerach Urzędu Morskiego w Gdyni. Świadczenie usługi asysty technicznej i konserwacji dla systemu informatycznego jest związane z koniecznością dokonywania zmian w jego kodzie źródłowym, co na podstawie przysługujących praw autorskich może wykonać tylko autor systemu. Na podstawie art. 17 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) prawo rozporządzania utworem na wszystkich polach eksploatacji obejmuje jedynie prawo rozporządzania uprawnieniami majątkowymi do utworu jakim jest program, tj. pobierania pożytków prawnych, ale nie obejmuje prawa do rozporządzania samym programem (utworem), tj. do jego modyfikowania. Wobec powyższego firma Oracle Polska Sp. z o.o. jest jedynym podmiotem uprawnionym do wykonania przedmiotu zamówienia na terenie Polski i złożyła stosowne oświadczenie. Inne podmioty zależne od Oracle nie mogą świadczyć przedmiotowej usługi na terenie Polski. Ponadto - dla właściwego świadczenia usługi asysty technicznej - konieczna jest szczegółowa wiedza o systemie pozwalająca w szczególności na właściwe identyfikowanie problemów i rozwiązywanie ich we właściwy dla tego systemu sposób. Zamawiający nie posiada uprawnień prawno-autorskich do modyfikacji, opracowania, adaptowania, czy rozwijania (samodzielnie lub poprzez inne podmioty) programów Oracle, uprawnienia takie posiada wyłącznie firma Oracle Polska Sp. z o.o., tj. właściciel praw autorskich. Powyższe uzasadnienie wyczerpuje przesłanki do stosowania trybu zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 67.ust.1 pkt. 1 lit. b ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA
Oracle Polska Sp. z o.o., ul. Przyokopowa 31, 01-208 Warszawa, kraj/woj. pomorskie.
INNE PRZETARGI Z GDYNI
- Usługa żywienia w systemie zleconym.
- Przeprowadzenie seminarium w ramach realizacji programu edukacji morskiej "Zwrot na Gdynię"
- Meble na potrzeby Katedry Zarządzania Jakością
- Wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji oraz adaptację pomieszczeń pod montaż węzłów cieplnych
- Dostawa odczynników i drobnego sprzętu laboratoryjnego w podziale na 68 zadania
- Dostawa sortów mundurowych na rok 2026/2027 dla studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
więcej: przetargi w Gdyni »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Świadczenie usług w zakresie nadzoru nad oprogramowaniem aplikacyjnym dla SPZOZ w Sanoku
- Dostawa i wdrożenie oprogramowania służącego realizacji projektu "Oprogramowanie kompleksowe dla Miejsko-Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie"
- Podnoszenie jakości e-usług sektora publicznego na obszarze MOF Parczew dla Gminy Siemień
- Dostawa sprzętu informatycznego i oprogramowania dla Gminy Krasnobród w ramach projektu "Cyberbezpieczny Samorząd"
- Modernizacja systemu telefonii IP
- Cyberbezpieczny Samorząd
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.





