eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi WrocławRozbudowa systemu Apteki o funkcjonalności1)Projekt -Cytostatyki ; 2)Projekt -Zestawy na Leki, 3)Projekt -Słowniki dla NFZ.

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2012-08-13

Wrocław: Rozbudowa systemu Apteki o funkcjonalności: 1)Projekt -Cytostatyki ; 2)Projekt -Zestawy na Leki, 3)Projekt -Słowniki dla NFZ.
Numer ogłoszenia: 174119 - 2012; data zamieszczenia: 13.08.2012
OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, ul. H. Kamieńskiego 73a, 51-124 Wrocław, woj. dolnośląskie, tel. 071 3254375, faks 071 3270425 , strona internetowa www.wssk.wroc.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Rozbudowa systemu Apteki o funkcjonalności: 1)Projekt -Cytostatyki ; 2)Projekt -Zestawy na Leki, 3)Projekt -Słowniki dla NFZ..

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.

II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1.Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemu komputerowego APTEKA funkcjonującego w Aptece Szpitalnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu o następujące funkcjonalności: Cytostatyki, Zestawy na leki, Słowniki dla NFZ. 2.Przedmiot umowy będzie podzielony na 3 odrębne projekty realizowane niezależnie. a)Projekt -Cytostatyki,będzie związany z rozbudową i modernizacją programu APTEKA oraz InterClinic o funkcjonalność związaną z produkcją, dawkowaniem leków cytostatycznych na indywidualne zapotrzebowanie pacjenta oraz ewidencją ich zużycia. Szczegółowe założenia wiązane z zakresem merytorycznym, pracochłonnością, harmonogramem wraz ze szczegółowym opisem zawiera załącznik numer 1 do zaproszenia, b)Projekt -Zestawy na Leki, będzie zawierał stworzenie funkcjonalności, która pozwoli na powiązanie wydania leków na pacjenta z procedurami leczenia opartymi o słownik międzynarodowej klasyfikacji procedur medycznych ICD-9. Szczegółowe założenia wiązane z zakresem merytorycznym, pracochłonnością, harmonogramem wraz ze szczegółowym opisem zawiera załącznik numer 2 do projektu umowy, c)Projekt -Słowniki dla NFZ, będzie związany z wczytywaniem, aktualizacją i powiązaniem leków wytypowanych przez NFZ ze szpitalną kartoteką leków. Szczegółowe założenia wiązane z zakresem merytorycznym, pracochłonnością, harmonogramem wraz ze szczegółowym opisem zawiera załącznik numer 3 do projektu umowy 3.Każdy Projekt określony w umowie będzie realizowany niezależnie, a termin oddania poszczególnych projektów określone zostały w załącznikach do projektu umowy..

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 72.21.29.00 - Różne usługi opracowywania oprogramowania i systemy komputerowe .

II.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.

SEKCJA III: PROCEDURA

Tryb udzielenia zamówienia: Zamówienie z wolnej ręki

  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.

  • 2. Uzasadnienie wyboru trybu

    Zgodnie z art. 67 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej reki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z okoliczności wymienionych w niniejszym art. W przedmiotowym postępowaniu zasadne jest zamówienie z trybie z wolnej ręki w związku z okoliczności, iż może być świadczona tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn związanych z ochrona praw wyłącznych, wynikających z odrębnych przepisów. Zamawiający 31.01.2003 r. zakupił oprogramowanie od Przedsiębiorstwa Zastosowań Informatyki TREND które jest dotychczas użytkowane. Na podstawie zawartej umowy firma Trend jest jedynym właścicielem praw autorskich do kodu źródłowego oprogramowania co potwierdza certyfikat licencyjny. Certyfikat ten wskazuje że wszystkie prawa autorski, zarówno osobiste jak i majątkowe, do wszystkich składników oprogramowania przysługują Przedsiębiorstwu Zastosowań Informatyki TREND. Oprogramowanie to chronione jest prawem autorskim, porozumieniami międzynarodowymi o ochronie praw na dobrach niematerialnych. Ponadto w wyżej wymienionej umowie, zawarte są zapisy zabraniające osobom trzecim w tym Zamawiającemu modyfikacji baz danych systemu Apteka. Szpital posiada umowę serwisową na oprogramowanie i w ramach tej umowy prowadzony jest na bieżąco nadzór autorski nad eksploatowanym oprogramowaniem. Rozbudowa o nowe funkcjonalności wykracza poza opiekę serwisową nad oprogramowaniem. Zgodnie z przepisami czynności takie jak rozbudowa, modyfikacja, konserwacja, nadzór autorki, serwis oprogramowania, objęte są ochroną prawno - autorską i mieszczą się w granicach uprawnień przysługujących twórcy lub podmiotu, któremu przysługują prawa majątkowe do programowania W związku z powyższym należy stwierdzić, że wyżej wymieniony Wykonawca posiada prawo majątkowe do oprogramowania a Zamawiający korzysta z systemu na podstawie licencji. Wykonawca na podstawie zapisów umowy jak również przepisów ustawy o prawie autorski i praw pochodnych, jako uprawniony do dysponowania autorskimi prawami majątkowymi do oprogramowania jest tym samym jedynym podmiotem który może wykonać przedmiotowe zamówienie.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA

  • Przedsiębiorstwo Zastosowań Informatyki TREND S.C., ul. Diamentowa, 52-211 Wrocław, kraj/woj. dolnośląskie.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.