Ogłoszenie z dnia 2011-06-20
Poznań: Zakup usługi serwisowej na okres od 1 lipca 2011 do 31 marca 2013
Numer ogłoszenia: 170835 - 2011; data zamieszczenia: 20.06.2011
OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Politechnika Poznańska, Pl. M. Skłodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznań, woj. wielkopolskie, tel. , faks
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Uczelnia publiczna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Zakup usługi serwisowej na okres od 1 lipca 2011 do 31 marca 2013.
II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Zakup usługi serwisowej na okres od 1 lipca 2011 do 31 marca 2013.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 72.59.10.00 - Rozszerzanie umów serwisowych .
II.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.
SEKCJA III: PROCEDURA
Tryb udzielenia zamówienia: Zamówienie z wolnej ręki
1. Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a, art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienie wyboru trybu
art. 67 ust. 1 pkt 1a (usługa może być realizowana tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze) oraz art. 67 ust. 1 pkt 1b (z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych, wynikających z odrębnych przepisów). Zamówienie publiczne dotyczy zakupu usługi serwisowej na okres od 1 lipca 2011 do 31 marca 2013 od firmy Kalasoft sp. z o.o. ul. Władysława Nehringa 3, 60-247 Poznań świadczonej dla Kwestury PP, a dotyczącej serwisu 12 licencji systemu HMS/płace, kadry, BFP firmy KALASOFT Grzegorz Kaliński Systemy Informatyczne. Zdaniem Kierownika Programu Informatyzacji Kwestury PP niemożliwe jest przeprowadzenie przetargu nieograniczonego bądź też zastosowanie innego trybu konkurencyjnego ze względu na to, System HMS/kadry, płace, BFP jest autorskim rozwiązaniem firmy KalaSoft i nie jest możliwy zakup innego oprogramowania wraz z usługą serwisową ze względu na to, że: 1.System HMS/kadry, płace, BFP jest wykorzystywany przez Kwesturę Politechniki Poznańskiej od 15 lat i jest on całkowicie zintegrowany z systemem HMS/efka, geem, este. 2.Wybór nowego rozwiązania wiąże się z długim okresem implementacji nowego systemu i dotyczy wówczas wymiany zarówno części kadrowo-płacowej, jak i części finansowo-księgowej. Uruchomienie wybranego wdrożonego systemu planowane jest na styczeń roku 2013. Proces ten będzie zapoczątkowany i realizowany przez okres najbliższych 18 miesięcy i jego przyspieszenie z praktycznego punktu widzenia jest niemożliwe. 3.Wymagana ciągłość pracy Kwestury Politechniki Poznańskiej uniemożliwia zaprzestanie korzystania z niniejszego systemu, gdyż liczba obliczeń realizowana przez system jest niemożliwa do obsługi manualnej. Politechnika Poznańska zatrudnia 2500 osób we wszystkich możliwych formach zatrudnienia, sporządza szereg zestawień i raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne. 4.Brak systemu alternatywnego oraz konieczność współpracy w zakresie transferu danych z systemu HMS/place do systemu HMS/efka powodują, że podpisanie nowej umowy na zakup usługi serwisowej z firmą Kalasoft jest konieczne i uzasadnione.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA
Kalasoft sp. z o.o., ul. Władysława Nehringa 3, 60-247 Poznań, kraj/woj. wielkopolskie.
INNE PRZETARGI Z POZNANIA
- "Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń biurowych, socjalnych i korytarzy w Kuratorium Oświaty w Poznaniu w delegaturze w Koninie i Pile w terminie od 1 lutego 2026 r. do 31 grudnia 2026 r."
- Dostawa surowców i produktów przeznaczonych do przygotowania posiłków w restauracji "RYCERSKA" znajdującej się na Campingu Malta w Poznaniu, ul. Krańcowa 98.
- Wykonywanie czynności związanych z administrowaniem siecią komputerową, pracami serwisowymi oraz informatyzacją Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu.
- Organizacja i poprowadzenie w województwie wielkopolskim spotkań informacyjno-warsztatowych w ramach KPO
- Zakup i dostawa sprzętu jednorazowego użytku do badań w Banku Komórek Macierzystych
- Dostawy siana łąkowego i słomy do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.
więcej: przetargi w Poznaniu »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.





