eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Otwock-Świerk › Przedmiotem zamówienia Instytutu Energii Atomowej jest kompletny, wysokiej klasy zestaw pomiarowy zwierający kriostat mössbauerowski chłodzony w...

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu


OGŁOSZENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA NUMER
OWP/2007/05/08-1626880


NAZWA I ADRES ZAMAWIAJĄCEGO

Nazwa: Instytut Energii Atomowej
Adres: --- ---, 05-400 Otwock-Świerk
Województwo: mazowieckie

Telefon: 2271801550501502867
Fax:
e-mail: p.stoch@cyf.gov.pl

Osoba upoważniona do kontaktów: Paweł Stoch


PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

Określenie przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia Instytutu Energii Atomowej jest kompletny, wysokiej klasy zestaw pomiarowy zwierający kriostat mössbauerowski chłodzony w zamkniętym cyklu helowym. Podstawowe wymagania obejmują: kriostat optyczny z okienkami nie zawierającymi żelaza i transparentnymi dla promieniowania γ o energii 14.4 keV, kompresor helowy, stanowisko pompy próżniowej, układ do pomiaru i kontroli temperatury. Podstawową cechą ma być niezawodna i niewymagająca serwisu obsługa, zdolność do ciągłej i bezobsługowej pracy przez kilkudniowe okresy. Ze względu na specyfikę pomiarów mössbauerowskich możliwie drgania, w obszarze gdzie umieszczona jest próbka powinny być jak najmniejsze. Zamawiany sprzęt winien cieszyć się opinią niezawodnego, zaś dostawca powinien zagwarantować wysokiej jakości szkolenie i serwis pozakupowy.

Specyfikacja najważniejszych elementów zamówienia:

Kriostat mössbauerowski
Najważniejszą częścią aparatury jest kriostat, który powinien zapewnić temperaturę w obszarze próbki od 4 – 300K, przy masie próbki do 250 mg. Drgania jakie powoduje kompresor helowy mogą się przyczyniać do poszerzenia linii widmowej w eksperymencie mösbauerowskim dlatego też próbka powinna być tak montowana, aby nie przenosiły się na nią drgania, a poszerzenie linii, wywołane przez nie, nie było większe niż ok. 10 %. Powinien to być kriostat typu optycznego z okienkami wykonanymi z materiału nie zawierającego nawet niewielkich ilość żelaza oraz możliwie jak najsłabiej pochłaniającymi promieniowanie γ o energii 14.4 keV lub wyższej.

Kompresor helowy
Ze względu na długość pomiaru efektu Mössbauera kompresor helowy powinien być przystosowany do ciągłej i bezobsługowej pracy przez kilka dni. Powinien ponadto być przystosowany do podłączenia do instalacji elektrycznej o parametrach obowiązujących w Polsce.

Stanowisko pomp próżniowych
Ze względu na konieczność wykonywania pomiarów w próżni, jak również odpompowywania kriostatu, w celu zapewnienia jego odpowiedniej izolacji termicznej zestaw pomiarowy powinien być wyposażony w stanowisko pompy próżniowej. Pompa powinna mieć tak dobrane parametry, aby zapewnić optymalną pracę kriostatu helowego. Stanowisko to musi zostać również wyposażone, we wszystkie niezbędne elementy do podłączenia do w/w kriostatu.

Kontroler temperatury
W celu zapewnienia możliwości wykonywania pomiarów w dowolnej temperaturze w zakresie 4 – 300 K układ musi być wyposażony w kontroler temperatury. Kontroler ten powinien umożliwiać płynne zadawanie temperatury w w/w zakresie wraz z jej stabilizacją na poziomie ±0.1 K. Ponadto powinien mieć możliwość ręcznego oraz automatycznego doboru parametrów PID jak również umożliwiać zdalne kontrolowanie ustawień oraz wskazań przez komputer typu PC.

Wyposażenie komputerowe
W celu zdalnej kontroli temperatury, jej ewentualnych zmian oraz zapisu i obróbki danych pomiarowych zestaw powinien być wyposażony w komputer. Jego głównym zadaniem będzie kontrola temperatury, monitorowanie jej ewentualnych zmian oraz automatyczne zatrzymywanie i uruchamianie pomiaru oraz późniejsza obróbka otrzymanych danych pomiarowych.
Minimalna konfiguracja komputera powinna obejmować:
- procesor ( Intel Pentium D 2.8 GHz )
- 2048 MB pamięci RAM
- dysk twardy 200 GB
- nagrywarka DVD
- 17’’ monitor LCD

Serwis
Potencjalny dostawca powinien dysponować wiarygodnym serwisem świadczącym obsługę w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Rekomendacje
Dostawca powinien udostępnić listę użytkowników, wraz z danymi kontaktowymi, posługujących się analogiczną aparaturą, do których może zostać wystosowane zapytanie o opinię na temat działania i awaryjności aparatury.

Wymagania instalacyjne
Dostawca powinien wymienić szczegółowo wymagania dotyczące pomieszczenia, ławy pomiarowej, sposobu umieszczenia na niej kriostatu, instalacji wodnej i elektrycznej, optymalnej temperatury otoczenia oraz wszelkich innych istotnych warunków, których dotrzymanie jest istotne z punktu widzenia optymalnej, bezawaryjnej i bezpiecznej pracy aparatury.

Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.iea.cyf.gov.pl/zamowienia_publiczne.html


PROCEDURA

Rodzaj zamówienia: Dostawy
Tryb postępowania: Przetarg nieograniczony

Kryteria oceny ofert: Podczas oceny ofert Zamawiający kierował się będzie następującymi kryteriami:a) Cena (maksymalna ilość punktów za to kryterium = 100) – 90%b) Długość okresu gwarancji (maksymalna ilość punktów za to kryterium = 100) – 10% Punktowanie ofert: c) Punkty za kryterium „Cena” przyznawane będą wg wzoru jak niżej: A = (najniższa oferowana cena)/(cena oferty badanej) x 100pkt = .........pkt. gdzie : A - ocena punktowa badanej oferty w kryterium cenad) Punkty za kryterium „Długość okresu gwarancji” przyznawane będą wg wzoru jak niżej B = (gwarancja oferowana)/(max.okres gwarancji)x 100pkt = .........pkt.gdzie : B - ocena punktowa badanej oferty w kryterium długość okresu gwarancji W celu wyboru najkorzystniejszej oferty w powiązaniu z wyżej przedstawionymi kryteriami Zamawiający będzie posługiwał się następującym wzorem: Wof = (A x 0.9) + (B x 0.1)gdzie: Wof - wskaźnik ceny oferty Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyskała największą liczbę punktów. W sytuacji, gdy Zamawiający nie będzie mógł dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone dwie lub więcej ofert o takiej samej sumie punktów, zostanie wybrana oferta spośród tych ofert z niższą ceną (art. 91.1 ptk. 4). W toku oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawcy pisemnych wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty. Wykonawca będzie zobowiązany do przedstawienia pisemnych wyjaśnień w terminie określonym przez Zamawiającego. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom przedstawionym w ustawie Prawo zamówień publicznych oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz otrzymała najwyższą liczbę punktów.

Termin składania ofert: 2007-05-16
Miejsce składania ofert: Instytut Energii Atomowej, 05 – 400 Otwock - Świerk, pok. 21, budynek nr 4

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj



Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.