eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Kowal › Termomodernizacja komunalnego budynku mieszkalnego przy ul. Kołłątaja 11 w Kowalu

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2023-07-28


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja komunalnego budynku mieszkalnego przy
ul. Kołłątaja 11 w Kowalu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Kowal

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866784

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piwna 24

1.5.2.) Miejscowość: Kowal

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-820

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kowal.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kowal.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8681db07-0f3e-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja komunalnego budynku mieszkalnego przy
ul. Kołłątaja 11 w Kowalu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8681db07-0f3e-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00329750

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00522424/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Termomodernizacja komunalnego budynku mieszkalnego przy ul. Kołłątaja 11 w Kowalu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00266790

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Termomodernizacja komunalnego budynku mieszkalnego przy ul. Kołłątaja 11 w Kowalu działka nr 956.
Zakres prac obejmuje:
Część I wymiana dachu i termomodernizacja budynku:

1) Zdjęcie pokrycia dachowego z płyt azbesto-cementowych.
2) Zdjęcie lub zdemontowanie rynien, rur spustowych oraz obróbek blacharskich występujących i przynależnych do połaci dachowej,
3) Wytrasowanie płaszczyzn pokrycia i zamocowanie kontrłat, folii paroprzepuszczalnej i łat,
4) Ułożenie nowego pokrycia z wykonaniem przynależnych obróbek blacharskich,
5) Docieplenie ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą zgodnie z instrukcją
6) Docieplenie stropu poddasza
7) Docieplenie stropu o konstrukcji drewnianej
8) Docieplenie stropu o konstrukcji żelbetowej
9) Docieplenie ścian piwnic
10) Loggie i balkony
11) Pozostałe elementy związane z dociepleniem ścian zewnętrznych
a) Okna
b) Spadki podokienne, gzymsy i nakrywy
c) Studzienki przy oknach piwnicznych i kraty
d) Rynny i rury spustowe

Część II podział pomieszczeń na lokale mieszkalne:

1) Podział piwnic zgodnie z projektem,
2) Podział lokali zgodnie z projektem,
- wykonanie nowych podziałów wymaga częściowej rozbiórki istniejących ścianek działowych, nowych podziałów należy dokonać za pomocą lekkich ścianek opierzonych obustronnie płytami gipsowo-kartonowymi gr. 12,5 mm, - wszystkie nowe ścianki wygłuszyć płytami z wełny mineralnej półtwardej na całej grubości ścianek, -istniejące ścianki murowane o gr. 0,5 cegły (12,0 cm) będące ściankami granicznymi między lokalami należy „pogrubić” poprzez obłożenie płytami gipsowo kartonowymi gr. 12,5 mm na stelażu stalowym.

Część III instalacje:
1) Elektryczna, teletechniczna:
- Zasilanie obiektu, przeciwpożarowy wyłącznik prądu PWP z istniejącego złącza należy wyprowadzić linie kablowa 4 x YKY 0,6/1kV 1x150mm2 do złącza kablowego ZK-PWP z przeciwpożarowym wyłącznikiem prądu. Kabel na całej długości układać w rurze osłonowej. W złączu należy dokonać rozdziału przewodu PEN na N i PE oraz uziemić szynę PEN. Ze złącza ZK-PWP wyprowadzić linie kablowa 5 x YKY 0,6/1kV 1x150mm2 do rozdzielni TG+TA+TL+TT. Kabel układać w korytku kablowym.
Rozdzielnia Główna. Rozdzielnie główna budynku należy zamontować w piwnicy. W rozdzielni głównej zostały wydzielone następujące części: cześć zasilająca TG wraz z częścią administracyjna budynku TA, cześć odpływowa z tablicami licznikowe zawierającej zabezpieczenia wlz dla poszczególnych mieszkań TL i cześć teletechniki TT.
Szachty kablowe Na całej wysokości każdej z klatek schodowych pomiędzy istniejącymi wnękami licznikowymi należy wykuć kanał kablowy (w klatce schodowej I kanał do wysokości dachu). Wykuty kanał kablowy poddać obróbce budowlanej, od strony klatki schodowej osłonic płytami G-K. W miejscu wnęk zamontować nowe drzwiczki rewizyjne. W kanale należy zamontować drabinkę kablowa D300H45.
Trasy kablowe, WLZ. Od rozdzielni głównej do poszczególnych lokali mieszkalnych ułożyć wewnętrzne linie zasilające WLZ. W piwnicy na odcinkach poziomych kable układać w korytkach kablowych stalowych perforowanych z pokrywami podwieszonych do stropu za pomocą konstrukcji wsporczych systemowych. Na klatkach schodowych kable układać w wydzielonych pionowych szachtach instalacyjnych na drabinkach kablowych.
Instalacje administracji
W budynku wykonać instalacje oświetlenia ogólnego. Zamontować oprawy oświetleniowe plafonowe ze źródłem światła LED wyposażone w wyłącznik czasowy z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Oprawę oświetlenia zewnętrznego LED zamontować na wysięgniku montowanym do ściany budynku na wysokości 6m. Oświetlenie wejścia do budynku, oprawa zewnętrzna oraz oprawa „Numer Policyjny” sterowana przez zegar astronomiczny.
Instalacja elektryczna w lokalach mieszkalnych
Wykonanie instalacji oświetlenia i gniazd wtykowych obejmowała będzie tylko pomieszczenia modernizowane. W lokalach nie objętych modernizacja zakres prac będzie kończył się na przyłączeniu nowego przewodu WLZ do istniejącej rozdzielnicy mieszkaniowej. Zalecana wysokość montażu gniazd wtykowych 0,20÷0,30m lub 1,15m a łączników wynosi 1,2÷1,3m od podłogi w zależności od przeznaczenia pomieszczenia. Gniazda wtykowe w wykonaniu podwójnym wyposażone w styk ochronny. W miejscu montażu kuchni na wysokości 0,4m nad posadzka zamontować puszkę podtynkowa wyposażoną w pierścień odgałęźny. Do puszki doprowadzić 400VAC. Osprzęt elektrotechniczny w zależności od miejsca zainstalowania należy zastosować o stopniu ochrony min: IP 44 - w łazienkach, IP 20 – w pozostałych pomieszczeniach.
W łazienkach wentylacja mechaniczna zasilana z obwodu oświetlenia w kuchni z odwodu gniazd. Instalacje wykonać jako podtynkowa bez puszkowa. Wszystkie połączenia wykonać w puszkach pogłębianych końcowych przeznaczonych dla montażu osprzętu. Wypusty oświetleniowe zakończone szybkozłączami oświetleniowymi.
Instalacja w komórkach lokatorskich
W komórkach wykonać instalacje gniazd wtykowych i oświetlenia. Gniazda wtykowe w wykonaniu podwójnym. Oprawy oświetleniowe typu kanałowego ze źródłem światła led. Instalacje w komórkach przełączone pod licznik danego lokatora. Instalacja prowadzona na tynkowo w rurkach elektroinstalacyjnych.
Instalacja uziemiająca i odgromowa.
Jako instalacja odgromowa zostanie wykorzystana stalowa połać dachu. Metalowe elementy znajdujące się nad powierzchnia dachu należy podłączyć do zwodów pionowych drutem stalowym DFe/Zn 10. Zwody pionowe wykonane drutem DFe/Zn 10 układać w rurze odgromowej sztywnej typu RSO na tynku pod warstwa ocieplenia termicznego budynku. Zwody pionowe połączyć z istniejącym uziomem otokowym budynku poprzez zaciski kontrolne montowane w skrzynkach odgromowych elewacyjnych na wysokości 1,2-1,5m. Instalacja uziemiająca powinna spełniać warunki uziemienia o rezystancji nie większej niż 30?. W przypadku niemożności uzyskania wymaganej rezystancji, należy uziom otokowy uzupełnić uziomem szpilkowym.
Instalacja radiowa, telewizji naziemnej i satelitarnej
Do każdego mieszkania doprowadzić pełnozakresowy sygnału radiowego FM-DAB, telewizji naziemnej DVB-T i sygnału satelitarnego z satelity HOTBIRD. Zestaw anten odbiorczych (radiowa, DVBT, satelitarna min ?120) zamontować na dachu budynku do komina wentylacyjnego. Sygnał z anten doprowadzić do urządzeń rozdzielczych (wzmacniacza i multiswitcha) zamontowanych w rozdzielnicy TT cześć RTV. Następnie sygnał doprowadzić do każdego mieszkania. W mieszkaniach objętych modernizacja kabel sygnałowy zakończyć gniazdem telewizyjnym końcowym R-TV-SAT. Instalacja podtynkowa, kabel układać w rurach ochronnych karbowanych. W mieszkaniach nie objętych modernizacja po uprzedniej konsultacji z użytkownikiem kabel doprowadzić do lokalu i pozostawić z zapasem. Po wykonaniu instalacji należy wykonać pełne pomiary tłumienności kabli i sporządzić protokoły z pomiarów.
Instalacja domofonowa
Urządzenia cyfrowe. Przy każdym wejściu do budynku zamontować kasety rozmówne zewnętrzne, wyposażone w: klawiaturę, wyświetlacz oraz czytnik chipów RFiD. Kasety wywoławcze montowane na wysokości 110-120 cm. W drzwiach wejściowych zamontować rygiel elektromagnetyczny. W lokalach mieszkalnych na wysokości 110-120cm montować cyfrowe aparaty rozmówne unifony. Przewody w mieszkaniach i na klatce schodowej do szachtu kablowego układać pod tynkiem w rurach karbowanych. W szachtach kablowych na każdym piętrze montować puszki krosowe. Na klatkach schodowych kable prowadzić w szachcie kablowym. System domofonowy w budynku okablować przewodem typu F/UTP 4x2x0,5mm2 kat. 5e. Do każdego lokalu mieszkalnego należy przypisać po 3 breloki RFiD.
Instalacja światłowodowa
Modernizowany budynek mieszkalny posiada przyłącze instalacji światłowodowej. Wszystkie prace należy wykonywać w porozumieniu z jej właścicielem. Sygnał zewnętrzny doprowadzić do rozdzielnicy teletechnicznej TT do części FO oraz przenieść istniejąca krosownice światłowodowa. Do każdego z lokali mieszkalnych należy ułożyć kabel światłowodowy. W piwnicy kable układać w korytkach kablowych oraz dalej – na klatkach schodowych w wydzielonych pionowych szachtach kablowych. Na klatce schodowej do mieszkania kable układać pod tynkiem w rurach karbowanych. W lokalach niemodernizowanych kabel światłowodowy zakończyć na puszce abonenckiej a w modernizowanych na puszce abonenckiej w rozdzielnicy teletechniki TTM.
Ilości przedmiarowe, jak równie¿ zestawienia materiałów, są ilościami przybliżonymi i mogą różnic się od ilości rzeczywistych w zależności od zastosowanych rozwiązań materiałowych oraz przyjętych technologii wykonania robót.

2) Instalacja centralnego ogrzewania i wod.-kan.:
- demontaż instalacji,
- odtworzenie instalacji
- wewnętrzna instalacja wod-kan.
- instalacja centralnego ogrzewania,



2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: opis przedmiotu zamówienia - dokumentacja techniczna, tj. projekty budowlane, kosztorysy ofertowe, STWiORB stanowiące załącznik nr 1 do SWZ. Szczegółowy wykaz obowiązków wykonawcy określony został w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.
3. Zastosowane w specyfikacji bądź w jej załącznikach określenie przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę ma na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia, należy rozumieć je jako przykładowe i rozpatrywać łącznie z wyrazem „lub równoważny” pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach.
4. Jeżeli dokumentacja stanowiąca opis przedmiotu zamówienia wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie - zamawiający, zgodnie z ustawą Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45321000-3 - Izolacja cieplna

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2359651,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2773180,16 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2359651,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Handlowo-Usługowy Krzysztof Sadzikowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8880006280

7.3.3) Ulica: Wschodnia 2a

7.3.4) Miejscowość: Włocławek

7.3.5) Kod pocztowy: 87-800

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2359651,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.