eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Piechowice › Budowa (w tym zakup niezbędnych urządzeń) infrastruktury służącej wytwarzaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych (w tym mikroinstalacji) przez członków Karkonoskiego Klastra Energii



Ogłoszenie z dnia 2022-03-30


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Budowa (w tym zakup niezbędnych urządzeń) infrastruktury służącej wytwarzaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych (w tym mikroinstalacji) przez członków Karkonoskiego Klastra Energii

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Piechowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821612

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kryształowa 49

1.5.2.) Miejscowość: Piechowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-573

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 75 75 48 900

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@piechowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piechowice.bip.net.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/piechowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa (w tym zakup niezbędnych urządzeń) infrastruktury służącej wytwarzaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych (w tym mikroinstalacji) przez członków Karkonoskiego Klastra Energii

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9be11d7c-9880-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00103475

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00034408/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Budowa infrastruktury służącej wytwarzaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00070168/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.6.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż dachowej mikroinstalacji fotowoltaicznej pracującej w układzie otwartym na sieć o mocy wytwórczej 37,7 kWp. Głównymi elementami instalacji są panele polikrystaliczne mocowane na stalowo-aluminiowej konstrukcji wsporczej.

Lokalizacja inwestycji
Inwestycja objęta zakresem części I przedmiotu zamówienia znajduje się na działce ewid. nr352/4, AM-5, obręb ewid. 0005 Piechowice, budynek Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Tysiąclecia 28 w Piechowicach.

2. OPIS TECHNICZNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Przyłącze energetyczne
Szkoła podstawowa, na dachu której należy dostarczyć i zamontować mikroinstalację fotowoltaiczną, przyłączona jest do sieci dystrybucyjnej TAURON Dystrybucja S.A.
W ramach przedmiotu zamówienia nie przewiduje się zmiany istniejącego przyłącza, a produkowana energia zużywana będzie na potrzeby własne obiektu. Nie przewiduje się wymiany istniejących wewnętrznych linii zasilających na potrzeby mikroinstalacji, długotrwała obciążalność prądowa jest wystarczająca.
Konstrukcja budynku - części, na której będzie montowana mikroinstalacja fotowoltaiczna.
Stan elementów konstrukcyjnych został oceniony przez konstruktora jako dobry. Brak jest przeciwskazań do montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Mikroinstalację fotowoltaiczną należy umieścić na dachu budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Moc wytwórcza przedmiotowej mikroinstalacji wynosić będzie 37,7 kWp. Przewidziano przyłączenie jej do wewnętrznej instalacji elektrycznej obiektu za układem pomiarowo-rozliczeniowym zlokalizowanym w pobliżu wejścia.

Panele fotowoltaiczne
Należy dostarczyć i zamontować 92 szt. polikrystalicznych paneli fotowoltaicznych o jednostkowej mocy 410Wp, typu Vitovolt 300 M410 WE blackframe z krzemu. Dopuszcza się stosowanie rozwiązań zamiennych, jednakże stosując moduły posiadające wyłącznie parametry techniczne nie gorsze niż przyjęto w przedstawionym rozwiązaniu. Wszystkie znaczące dane charakterystyczne winny być umieszczone na czytelnej, odpornej na działanie czynników zewnętrznych tabliczce znamionowej wraz z podaniem numeru seryjnego modułu. Przed dostawą paneli na miejsce montażu należy przedstawić list przewozowy, wydanie z magazynu lub inny równoważny dokument wraz z zestawieniem mocy końcowej modułu w odniesieniu do numeru seryjnego każdego modułu stanowiącego element zaprojektowanej mikroinstalacji fotowoltaicznej. Moduły winny posiadać dostarczone przez producenta dokumenty opisujące ich parametry techniczne, charakterystykę ruchową i eksploatacyjną. Ponadto panele winny posiadać ważne certyfikaty, atesty i znaki bezpieczeństwa.
Należy zapewnić minimalną 10-letnią gwarancję na produkt oraz gwarancję wydajności na 10 lat od daty dostawy na 90 % minimalnej mocy nominalnej oraz na 25 lat od daty dostawy na 80 % minimalnej mocy nominalnej. Jednocześnie należy spełnić wartości wytrzymałościowe w zakresie temperatur -40°C do +85°C przy wilgotności 5-85% na uderzenie 25mm bryłką lodu z prędkością 23m/s.
W przypadku rozwiązań zamiennych moduły muszą spełniać niżej określone wymagania:
- moc – nie mniej niż 410 Wp,
- sprawność – nie mniej niż 20,08%
- dopuszczalne obciążenie – strona przednia modułu: 5400Pa,
- dopuszczalne obciążenie – strona tylna modułu: 2400Pa,
- temperaturowy współczynnik mocy – nie więcej niż -0,35%/OC,
- waga – nie więcej niż 18,7 kg.

Inwertery
W ramach przedmiotu zamówienia należy dostarczyć i zamontować 2 inwertery fotowoltaiczne typu Fronius Symo 20.0-3-M oraz Fronius Symo 15-3-M lub równoważne. Inwerter winien posiadać dwa MPPT trackery, czytelny wyświetlacz w języku polskim, rozłącznik po stronie wejścia, wbudowane ochronniki przeciwprzepięciowe AC i DC min. typ II, regulować napięcie wyjściowe w zakresie min. +/- 12% od wartości znamionowej, tj. 400V. Maksymalna sprawność winna wynosić nie mniej niż 98,6%. Inwerter winien umożliwiać dodatkowe, chwilowe przeciążenie o 10% nie więcej niż przez 10 minut raz na dobę. Zadaniem inwertera jest transformacja napięcia stałego generowanego przez panele fotowoltaiczne (DC) na napięcie przemienne (AC) o sieciowej częstotliwości 50Hz i napięciu międzyfazowym 400V. Urządzenie winno być montowane wg wytycznych producenta zapisanych w dokumentacji techniczno-ruchowej. Inwerter należy wyposażyć w komplet nastaw dla zabezpieczeń podstawowych zgodny z PN- EN, wg poniższych wytycznych:
Zabezpieczenia podstawowe (w inwerterze):
- nadnapięciowe 440,0V dla t=0,1s,
- podnapięciowe 320,0V dla t=0,1s,
- nadczęstotliwościowe 51,50Hz dla t=0,1s,
- podczęstotliwościowe 47,50Hz dla t=0,1s.

UWAGA:
Wewnętrzne zabezpieczenie nadprądowe odłączy indywidualnie każdą jednostkę wytwórczą przy wzroście prądu powyżej wartości znamionowej. Jednocześnie ze względu na budowę inwertera nie jest możliwa praca niepełno fazowa oraz wyspowa. Podczas zaniku napięcia w sieci OSD inwerter będzie automatycznie odłączany z wewnętrzną przerwą izolacyjną układu generacji, a po powrocie napięcia w sieci OSD automatycznie ponownie załączany do pracy.
Dopuszcza się stosowanie rozwiązań zamiennych, jednakże stosując inwertery posiadające wyłącznie parametry techniczne równoważne ze wskazanymi powyżej typami. Wszystkie znaczące dane charakterystyczne winny być umieszczone na czytelnej, odpornej na działanie czynników zewnętrznych tabliczce znamionowej wraz z podaniem numeru seryjnego przetwornika.
Projektowane falowniki winny posiadać dostarczone przez producenta dokumenty opisujące ich parametry techniczne, charakterystykę ruchową i eksploatacyjną. Ponadto winny posiadać ważne certyfikaty, atesty i znaki bezpieczeństwa oraz znajdować się w Wykazie certyfikowanych urządzeń TAURON Dystrybucja. Minimalna gwarancja producenta na produkt winna wynosić 10 lat.

Konstrukcja montażowa
Moduły fotowoltaiczne instalowane na dachu winny być zamontowane w sposób najmniej inwazyjny dla poszycia dachu z zachowaniem układu pokazanego na rzucie. Zgodnie z zaleceniami konstruktora oraz analizą zacienienia, taki układ zapewnia przeniesienie przez istniejącą konstrukcję modułów. Wszystkie miejsca uszkodzenia istniejącego pokrycia dachu winny być natychmiast odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci do wnętrza budynku. Moduły będą montowane na typowej konstrukcji aluminiowej, mocowanej do dachu przy pomocy obciążników balastowych.

Obwody DC
Należy wykonać szeregowe połączenie ogniw fotowoltaicznych czarnymi (-) oraz czerwonymi (+) przewodami z pobielanymi żyłami miedzianymi o podwójnej izolacji z komponentu usieciowanego, krótkotrwale odpornymi na bardzo wysoką temperaturę (do 200°C przez 5 sek.). Do obliczeń prądowych przyjęto temperaturę otoczenia podczas pracy obwodów w zakresie -40°C do +70°C. Na przewodach należy umieścić trwałe oznaczniki relacji w odstępach min. co 10m. Trasy pionowe
i poziome prowadzić w rurach winidurowych mocowanych do elementów konstrukcyjnych budynków, w przypadku braku możliwości trasy poziome częściowo wykonać w korytkach kablowych. Rury winidurowe winny być odporne na działanie promieniowania słonecznego oraz nie rozprzestrzeniać ognia w razie pożaru.

Obwody AC
Od inwerterów należy wyprowadzić moc do odbiorników w kierunkach wskazanych w części rysunkowej stanowiącej integralny element niniejszego opracowania technicznego. Instalację wytwórczą w pionach należy prowadzić w rurach winidurowych mocowanych za pomocą typowych uchwytów bez możliwości umieszczenia ich w tynku. Inwertery należy odpowiednio przyłączyć do rozdzielni głównej.

Instalacja uziemień
W pobliżu każdego inwertera zlokalizować szyny GPW w obudowie przyłączając je do istniejącego uziomu. Uprzednio należy wykonać pomiar rezystancji istniejącego uziemienia punktu PEN celem sprawdzenia czy R<10Ω. W przypadku braku dostatecznej rezystancji należy istniejący uziom rozbudować do wymaganej wartości lub wykonać nowy, prętowy lub prętowo taśmowy na potrzeby przedmiotowej mikroinstalacji.

Instalacja odgromowa – istniejąca instalacja na budynku (poza przebudowywaną) pozostaje bez zmian. Część istniejącej instalacji odgromowej należy zdemontować. Nową instalację odgromową wykonać zgodnie z uwagami podanymi na rzucie dachu. Instalację wykonać drutem FeZn Ø 8mm w rurkach RVS22. Dodatkowo konstrukcję pod moduły PV należy podłączyć do istn. instalacji odgromowej drutem FeZn Ø 8mm w rurkach RVS22.

Ochrona przeciwporażeniowa
Istniejąca wewnętrzna instalacja elektryczna, do której należy wykonać podłączenie źródła wytwórczego, jest wykonana w układzie sieci TN-S i częściowo TN-C. Ochronę podstawową stanowią aparaty i urządzenia z odpowiednio dobranym stopniem ochrony IP oraz odstępy izolacyjne. Ochronę dodatkową stanowi samoczynne wyłączenie zasilania.

Ochrona przeciwprzepięciowa
Inwertery winny posiadać wbudowane ograniczniki przepięć po stronie wejścia DC oraz wyjścia AC mające na celu chronić instalacje obiektowe w przypadku wystąpienia impulsu piorunowego i przeniknięcia go do obwodów wytwórczych mikroinstalacji oraz przed przepięciami spowodowanymi czynnościami łączeniowymi w sieci nn-0,4kV. Wszystkie ograniczniki winny być co najmniej typu II oraz być dostosowane do maksymalnego napięcia roboczego.

Ochrona przeciwpożarowa
Mikroinstalacja fotowoltaiczna nie będzie powodować bezpośredniego zagrożenia pożarowego. Nie przewidziano dodatkowych urządzeń zmniejszających ryzyko pożarowe w budynkach, na dachach których zabudowano instalację.

Przebudowa rozdzielni głównej
Istniejącą rozdzielnię główną należy przebudować wymieniając na niej wyłącznik główny PPOŻ ręczny na wyłącznik z cewką wybijakową. Na tablicy zabudować zabezpieczenie S301 B6, z którego poprzez projektowany przycisk PPOŻ należy wprowadzić zasilanie na cewkę wyłącznika głównego.

Demontaż istniejącego masztu przyłącza napowietrznego
Istniejący, niepotrzebny maszt przyłącza napowietrznego na dachu należy zdemontować, ponieważ będzie on przesłaniał część projektowanych paneli fotowoltaicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09330000-1 - Energia słoneczna

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09331000-8 - Baterie słoneczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

4.5.5.) Wartość części: 157921,95 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Zakres inwestycji
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż dachowej mikroinstalacji fotowoltaicznej pracującej w układzie otwartym na sieć o mocy wytwórczej 22,6 kWp. Głównymi elementami instalacji są panele polikrystaliczne mocowane na stalowo-aluminiowej konstrukcji wsporczej.
1.2. Lokalizacja inwestycji
Inwestycja objęta zakresem przedmiotu zamówienia znajduje się na działce ewid. nr 115,AM-8, obręb 0008 Piechowice, budynek Przedszkola Samorządowego Nr 2 przy ul. Nadrzecznej 1 w Piechowicach.
2. OPIS TECHNICZNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Przedszkole, na dachu którego należy wykonać mikroinstalację fotowoltaiczną, przyłączone jest do sieci dystrybucyjnej TAURON Dystrybucja S.A. W ramach inwestycji nie przewiduje się zmiany istniejącego przyłącza, a produkowana energia zużywana będzie na potrzeby własne obiektu. Nie przewiduje się wymiany istniejących wewnętrznych linii zasilających na potrzeby projektowanych mikroinstalacji, długotrwała obciążalność prądowa jest wystarczająca.
Konstrukcja budynku - części, na której będzie montowana mikroinstalacja fotowoltaiczna. Stan elementów konstrukcyjnych został oceniony przez konstruktora jako dobry. Mikroinstalację fotowoltaiczną należy umieścić na dachu budynku. Moc wytwórcza przedmiotowej mikroinstalacji wynosić będzie 22,6 kWp. Przewidziano przyłączenie jej do wewnętrznej instalacji elektrycznej obiektu za układem pomiarowo-rozliczeniowym zlokalizowanym w pobliżu wejścia. Optymalizacji projektowanej mikroinstalacji dokonano pod kątem maksymalnej konsumpcji energii wyprodukowanej na własne potrzeby, redukując możliwość powstawania nadwyżekgeneracyjnych do minimum.

Panele fotowoltaiczne

Należy dostarczyć i zamontować 55 szt. polikrystalicznych paneli fotowoltaicznych o jednostkowej mocy 410Wp, typu Vitovolt 300 M410 WE blackframe z krzemu. Dopuszcza się stosowanie rozwiązań zamiennych, jednakże stosując moduły posiadające wyłącznie parametry techniczne nie gorsze niż przyjęto w przedstawionym rozwiązaniu. Wszystkie znaczące dane charakterystyczne winny być umieszczonena czytelnej, odpornej na działanie czynników zewnętrznych tabliczce znamionowej wraz z podaniem numeru seryjnego modułu. Przed dostawą paneli na miejsce montażu należy przedstawić list przewozowy, wydanie z magazynu lub inny równoważny dokument wraz z zestawieniem mocy końcowej modułu w odniesieniu do numeru seryjnego każdego modułu stanowiącego element zaprojektowanej mikroinstalacji fotowoltaicznej. Gwarancja producenta na produkt min. 10 lat, gwarancja wydajności 10 lat od daty dostawy na 90 % minimalnej mocy nominalnej oraz 25 lat od daty dostawy na 80 % minimalnej mocy nominalnej. Dostarczone moduły winny posiadać dostarczone przez producenta dokumenty opisujące ich parametry techniczne, charakterystykę ruchową ieksploatacyjną.
Jednocześnie należy spełnić wartości wytrzymałościowe w zakresie temperatur -40°C do +85°C przy wilgotności 5-85% na uderzenie 25mm bryłką lodu z prędkością 23m/s.
W przypadku rozwiązań zamiennych moduły muszą spełniać niżej określonewymagania:
− moc – nie mniej niż 410 Wp,
− sprawność – nie mniej niż 20,08%
− dopuszczalne obciążenie – strona przednia modułu: 5400Pa,
− dopuszczalne obciążenie – strona tylna modułu: 2400Pa,
− temperaturowy współczynnik mocy – nie więcej niż -0,35%/°C,
− waga – nie więcej niż 18,7 kg.

Inwertery
W ramach przedmiotu zamówienia należy dostarczyć i zamontować 1 inwerter fotowoltaiczny typu FroniusSymo 20.0-3-M lub równoważny. Inwerter winien posiadać dwa MPPT trackery czytelny wyświetlacz w języku polskim, rozłącznik po stronie wejścia, wbudowane ochronniki przeciwprzepięciowe AC i DC min. typ II, regulować napięcie wyjściowe w zakresie min. +/- 12% odwartości znamionowej, tj. 400V. Maksymalna sprawność winna wynosić nie mniej niż98,6%, inwerter winien umożliwiać dodatkowe, chwilowe przeciążenie o 10% nie więcej niż przez 10min raz na dobę.
Zadaniem inwertera jest transformacja napięcia stałego generowanego przez panele fotowoltaiczne (DC) na napięcie przemienne (AC) o sieciowej częstotliwości 50Hz i napięciu międzyfazowym 400V. Urządzenie winno być montowane wg wytycznych producenta zapisanych w dokumentacji techniczno- ruchowej. Inwerter należywyposażyć w komplet nastaw dla zabezpieczeń podstawowych zgodny z PN- EN, wg poniższych wytycznych:
Zabezpieczenia podstawowe (w inwerterze):
- nadnapięciowe 440,0V dla t=0,1s,
- podnapięciowe 320,0V dla t=0,1s,
- nadczęstotliwościowe 51,50Hz dla t=0,1s,
- podczęstotliwościowe 47,50Hz dla t=0,1s.
UWAGA:
Wewnętrzne zabezpieczenie nadprądowe odłączy indywidualnie każdąjednostkę wytwórczą przy wzroście prądu powyżej wartości znamionowej. Jednocześnie ze względu na budowę inwertera nie jest możliwa praca niepełno fazowa oraz wyspowa. Podczas zaniku napięcia w sieci OSD inwerter będzie automatycznie odłączany z wewnętrzną przerwą izolacyjną układu generacji, a po powrocie napięcia w sieci OSD automatycznie ponownie załączany do pracy. Dopuszcza się stosowanie rozwiązań zamiennych, jednakże stosując inwertery posiadające wyłącznie parametry techniczne równoważne ze wskazanymi powyżej typami. Wszystkie znaczące dane charakterystyczne winny być umieszczone na czytelnej, odpornej na działanie czynników zewnętrznych tabliczce znamionowejwraz z podaniem numeru seryjnego przetwornika. Falowniki winny posiadać dostarczone przez producenta dokumenty opisujące ich parametry techniczne, charakterystykę ruchową i eksploatacyjną. Ponadto winny posiadać ważne certyfikaty, atesty i znaki bezpieczeństwaoraz znajdować się w Wykazie certyfikowanych urządzeń TAURON Dystrybucja .
Minimalna gwarancja producenta na produkt winna wynosić 10 lat.

Konstrukcja montażowa

Moduły fotowoltaiczne instalowane na dachu winny być zamontowane w sposób najmniej inwazyjny dla poszycia dachu z zachowaniem układu pokazanego na rzucie. Zgodnie z zaleceniami konstruktora oraz analizą zacienienia taki układ zapewnia przeniesienie przez istn. konstrukcję projektowanych modułów. Wszystkiemiejsca uszkodzenia istniejącego pokrycia dachu winny być natychmiast odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci do wnętrza budynku. Moduły będą montowane na typowej konstrukcji aluminiowej, mocowanej do konstrukcji dachu.

Obwody DC
Należy wykonać szeregowe połączenie ogniw fotowoltaicznych czarnymi (-)oraz czerwonymi (+) przewodami z pobielanymi żyłami miedzianymi o podwójnejizolacji z komponentu usieciowanego, krótkotrwale odpornymi na bardzo wysokątemperaturę (do 200°C przez 5 sek.). Do obliczeń prądowych przyjęto temperaturęotoczenia podczas pracy obwodów w zakresie -40°C do +70°C. Na przewodachnależy umieścić trwałe oznaczniki relacji w odstępach min. co 10m. Trasy pionowei poziome należy prowadzić w rurach winidurowych mocowanych do elementówkonstrukcyjnych budynków, a w przypadku braku możliwości trasy poziome częściowowykonać w korytkach kablowych. Rury winidurowe winny być odporne na działaniepromieniowania słonecznego oraz nie rozprzestrzeniać ognia w razie pożaru.
Obwody AC

Od inwerterów należy wyprowadzić moc do odbiorników. Instalację wytwórczą w pionach należy prowadzić w rurach winidurowych mocowanych za pomocą typowych uchwytów bez możliwościumieszczenia ich w tynku. Inwertery należy odpowiednio przyłączyć do rozdzielni głównej.

Instalacja uziemień
W pobliżu każdego inwertera należy zlokalizować szyny GPW w obudowie,przyłączając je do istniejącego uziomu. Uprzednio należy wykonać pomiar rezystancji istniejącego uziemienia punktu PEN celem sprawdzenia czy R<10Q. W przypadku braku dostatecznej rezystancji, należy istniejący uziom rozbudować do wymaganej wartości lub wykonać nowy, prętowy lub prętowo-taśmowy na potrzeby
przedmiotowej mikroinstalacji.

Instalacja odgromowa – istniejąca instalacja na budynku pozostaje bez zmian.
Dodatkowo należy konstrukcję pod moduły PV podłączyć do istniejącej instalacji odgromowej drutem FeZn Ø8mm w rurkach RVS22.

Ochrona przeciwporażeniowa

Istniejąca wewnętrzna instalacja elektryczna, do której należy wykonać podłączenie źródła wytwórczego, jest wykonana w układzie sieci TN-S i częściowo TN-C. Ochronę podstawową stanowią aparaty i urządzenia z odpowiednio dobranym stopniem ochrony IP oraz odstępy izolacyjne. Ochronę dodatkową stanowi samoczynne wyłączenie zasilania.

Ochrona przeciwprzepięciowa
Inwertery posiadają wbudowane ograniczniki przepięć postronie wejścia DC oraz wyjścia AC mające na celu chronić instalacje obiektowe w przypadku wystąpienia impulsu piorunowego i przeniknięcia go do obwodów wytwórczych mikroinstalacji oraz przed przepięciami spowodowanymi czynnościami łączeniowymi w sieci nn-0,4kV. Wszystkie ograniczniki winny być co najmniej typu II oraz być dostosowane do maksymalnego napięcia roboczego.

Ochrona przeciwpożarowa

Mikroinstalacja fotowoltaiczna nie będzie powodować bezpośredniego zagrożenia pożarowego. Nie przewiduje się dodatkowych urządzeń zmniejszających ryzyko pożarowe w budynkach, na dachach których zabudowano instalację.

Przebudowa rozdzielni głównej
Istniejącą rozdzielnię główną należy przebudować wymieniając na niej wyłącznikgłówny PPOŻ ręczny na wyłącznik z cewką wybijakową. Na tablicy należy zabudować zabezpieczenie S301 B6, z którego poprzez projektowany przycisk PPOŻ wprowadzić zasilanie na cewkę wyłącznika głównego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09330000-1 - Energia słoneczna

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09331000-8 - Baterie słoneczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

4.5.5.) Wartość części: 90275,34 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 160515,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 213486,18 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 160515,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SUNLIKE Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8971784095

7.3.3) Ulica: Rynek 60

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-116

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 160515,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 105165,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 128544,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 105165,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SUNLIKE Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8971784095

7.3.3) Ulica: Rynek 60

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-116

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 105165,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.