eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Pawłów › Usuwanie barier architektonicznych poprzez rozbudowę budynku Ośrodka Zdrowia w Pawłowie

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2023-01-05


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Usuwanie barier architektonicznych poprzez rozbudowę budynku Ośrodka Zdrowia w Pawłowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pawłów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010582

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pawłów 56

1.5.2.) Miejscowość: Pawłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-225

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 41 272-16-14

1.5.8.) Numer faksu: 41 272-16-70

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@gmina-pawlow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pawlow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.pawlow.pl/p,34,zamowienia-publiczne

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usuwanie barier architektonicznych poprzez rozbudowę budynku Ośrodka Zdrowia w Pawłowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0de3e3d4-35a8-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00013247

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-01-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024111/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Poprawa funkcjonalności budynków użyteczności publicznej z przystosowaniem ich dla osób z niepełnosprawnością w gm. Pawłów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00354256/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGKiP.271.6.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbudowie, nadbudowie i przebudowie budynku Gminnego Zespołu Opieki Zdrowotnej zlokalizowanego na działkach nr ewid. 319/3 i 498/6 w miejscowości Pawłów (gmina Pawłów, powiat starachowicki, woj. świętokrzyskie).
Istniejący budynek jest budynkiem piętrowym, podpiwniczonym, wybudowanym w latach siedemdziesiątych XX w.
Zaprojektowana rozbudowa, nadbudowa i przebudowa będzie polegała na wykonaniu dodatkowej trzeciej kondygnacji, wykonaniu ocieplenia istniejących i projektowanych ścian zewnętrznych, wykonaniu szybu dźwigowego w miejscu istniejącej klatki schodowej oraz przebudowie schodów zewnętrznych.
Po przebudowie na poziomie parteru znajdować się będą: poradnia pediatryczna, punk rejestracji pacjentów wraz z poczekalnią oraz pomieszczenia higieniczno – sanitarne; zostanie wydzielona także izolatka. Na poziomie pierwszego piętra znajdować się będą gabinety lekarskie, pokoje zabiegowe, punkt pobrań, poczekalnia oraz pomieszczenia higieniczno - sanitarne.
Na poziomie drugiego piętra znajdować się będą gabinety specjalistyczne, pokoje pielęgniarek, pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną, poczekalnia oraz pomieszczenia higieniczno - sanitarne. W piwnicach znajdować się będą pomieszczenia magazynowe, archiwa, serwerownia oraz kotłownia na paliwo gazowe.
W budynku zaprojektowano wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła zapewniającą odpowiednią wymianę powietrza zgodnie z normą. System wentylacji mechanicznej obejmować będzie wszystkie pomieszczenia oprócz pomieszczeń sanitarnych, w których zastosowano wentylację grawitacyjną wspomaganą wentylatorami wywiewnymi.
Do obsługi wszystkich kondygnacji służyć będzie klatka schodowa zlokalizowana w środkowej części budynku, wejście do klatki schodowej od strony zachodniej. Zaprojektowano wykonanie szybu dźwigowego w miejscu istniejącej klatki schodowej. Dźwig będzie obsługiwał wszystkie kondygnacje łącznie z piwnicą (pacjenci korzystający z dźwigu będą mogli korzystać jedynie z kondygnacji nadziemnych bez możliwości zjechania do pomieszczeń piwnic). Główne wejście do pomieszczeń przychodni zlokalizowano od strony wschodniej i od strony zachodniej.
Zaprojektowana nadbudowa zostanie wykonana w technologii tradycyjnej. Konstrukcja szybu dźwigowego żelbetowa, konstrukcja gówna ścian murowana z bloczków z betonu komórkowego, usztywniona słupami żelbetowymi. Wszystkie ściany (zaprojektowane oraz istniejące) będą ocieplone wełną mineralną i pokryte tynkiem cienkowarstwowym na siatce polietylenowej. Kolor podstawowy ścian zewnętrznych - biały, pozostałe w odcieniach szarości. Konstrukcja dachu drewniana oparta na ścianach zewnętrznych; pokrycie dachu blachą stalową, kolor pokrycia dachu - grafitowy.
Budynek po rozbudowie, nadbudowie i przebudowie będzie pełnił funkcję użyteczności publicznej, w którym znajdować się będzie przychodnia GZOZ.
Podstawowe parametry budynku istniejącego:
- długość: 15,90 m
- szerokość: 33,69 m
- wysokość: 9,29 m
- powierzchnia zabudowy: 492,04 m2
- powierzchnia użytkowa: 1 159,15 m2
- kubatura brutto: 5 274,25 m3
- liczba kondygnacji: 2 + piwnica
Podstawowe parametry po rozbudowie:
- długość: 16,10 m
- szerokość: 33,89 m
- wysokość: 14,34 m
- powierzchnia zabudowy: 517,57 m2
- powierzchnia użytkowa: 1 583,10 m2
- kubatura brutto: 7 226,75 m3
- liczba kondygnacji: 3 + piwnica
W związku z projektowaną rozbudową, nadbudową i przebudową przewiduje się następujące roboty rozbiórkowe:
- demontaż stolarki okiennej i drzwiowej w miejscach projektowanej przebudowy; - rozbiórka istniejących ścian wewnętrznych w miejscach projektowanej przebudowy; - rozbiórka istniejącego dachu; - rozbiórka schodów wewnętrznych znajdujących się przy wschodniej ścianie budynku; - rozbiórka komina spalinowego przy zachodniej ścienia budynku; - rozbiórka schodów zewnętrznych w miejscach projektowanej przebudowy; - rozbiórka zadaszenia nad wejściem do pomieszczeń w płn-wsch części budynku; - rozbiórka posadzki w piwnicy w miejscach projektowanej przebudowy.
Budynek zaprojektowano zapewniając niezbędne warunki do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Wokół budynku zaprojektowano ciągi pieszo - jezdne wraz z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych.
Przedmiot zamówienia i standardy jakościowe szczegółowo określa dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR) oraz przedmiar robót. Stanowią one integralną część niniejszej SIWZ.
Prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z dokumentacją projektową oraz warunkami zawartymi w SIWZ, wzorem umowy oraz z obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, należytą starannością w ich wykonywaniu, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją.
Roboty będą prowadzone w częściowo funkcjonującym obiekcie.
Kwota do zafakturowania w 2022r. wynosi nie mniej niż 1 500 000,00 zł brutto (słownie złotych: jeden milion pięćset tysięcy i 00/100).
Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej w obrębie przedmiotu zamówienia dla Wykonawców zainteresowanych złożeniem oferty. Wizja lokalna ma na celu zapoznanie się wykonawcy ze specyfiką przedmiotu zamówienia, w tym także uwarunkowaniami jego wykonania.
Termin wizji lokalnej każdy z Wykonawców powinien ustalić indywidualnie z osobami wskazanymi do kontaktu w SWZ mając na uwadze, że wizje mogą być wykonywane wyłącznie w obecności pracowników Zamawiającego i w terminach ustalonych z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wizja lokalna może odbyć się wyłącznie przed przewidzianym terminem składania ofert. Osoby, które przybędą na wizję lokalną zobowiązane są posiadać przy sobie dokument tożsamości. Z odbycia wizji lokalnej zostanie sporządzony protokół podpisany przez strony, który będzie stanowił potwierdzenie odbycia wizji lokalnej (wzór protokołu stanowi załącznik do SIWZ).
Koszt odbycia wizji lokalnej (związany z dojazdem na miejsce, użyciem własnych pracowników, itp.) oraz odpowiedzialność za interpretację treści uzyskanych informacji i inne skutki odbycia wizji lokalnej ponoszą sami Wykonawcy.
Brak udziału w wizji lokalnej Wykonawcy skutkuje odrzuceniem jego oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy.
Wszystkie zastosowane materiały powinny odpowiadać obowiązującym normom oraz posiadać wymagane atesty i certyfikaty oraz nie mogą stanowić zagrożenia dla higieny i zdrowia użytkowników wg wymogów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane. W zależności od zastosowanych materiałów należy bezwzględnie przestrzegać technologii i wymagań producentów. Przed odbiorem końcowym należy przedstawić komplet certyfikatów PZH i załączyć je do dokumentacji odbiorowej.
Wykonawca ujmie także w kosztach ogólnych:
1) Kompleksową obsługę geodezyjną, 3 egz. inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej (w tym 1 egz. na nośniku elektronicznym). Format i zawartość plików w postaci wektorowej. Format plików to DWG lub DXF.
2) Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
3) Uzyskanie pozytywnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę pełnej gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia na okres minimum 36 miesięcy dla robót budowlanych licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy.
Przedłużenie min. okresu gwarancji i rękojmi stanowi kryterium oceny ofert.
Inwestycja dofinansowana jest ze środków pochodzących z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45262522-6 - Roboty murarskie

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający informuje, że na podstawie art. 255 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w dniu 23.12.2022r. dokonał unieważnienia ww. postępowania.
Zamawiający wszczynając postępowanie zamierzał przeprowadzić roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia na czynnym obiekcie ośrodka. Na moment wszczęcia postępowania nie było bowiem możliwości przeniesienia infrastruktury ośrodka w Pawłowie do innego miejsca, z uwagi na przedłużające się uzgodnienia dotyczące zastępczych miejsc w zakresie spełnienia przepisów szczególnych dla pomieszczeń o funkcji gabinetów lekarskich. Z tego powodu, w dniu wszczęcia postępowania, tj. we wrześniu 2022 r. nie było możliwe inne wykonanie zamówienia jak tylko na czynnym obiekcie. W trakcie trwającej procedury o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęło do Urzędu Gminy pismo Dyrektora Ośrodka Zdrowia w którym wskazano na brak zgody na prace budowlane w czasie przyjmowania pacjentów. W piśmie wskazano również, że stało się niemożliwe uzyskanie akceptowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia lokalizacji pomieszczeń na terenie gminy Pawłów z przeznaczeniem na gabinety lekarskie. W tym czasie podjęto również decyzję o przekształceniu budynku po byłej szkole podstawowej w miejscowości Nowy Bostów na ośrodek zdrowia oraz procedowaniu zmiany uchwały budżetowej Gminy przewidującej środki na ten cel. Tym samym powstała możliwość całkowitego zamknięcia ośrodka w Pawłowie na czas remontu.
Kluczowe jest w tej sytuacji, że zgodnie z pkt 3.4. SWZ opublikowanej w niniejszym postępowaniu roboty miały być prowadzone w częściowo funkcjonującym obiekcie. Wykonawcy składając oferty uwzględnili ten fakt w swojej wycenie. Korzyściami uzyskanymi w wyniku zmiany koncepcji realizacji zamówienia są względy pragmatyczne – utrzymania bieżącej działalności leczniczej w innej placówce, bez ponoszenia ryzyk i niedogodności związanych z wykonywaniem robót na czynnym obiekcie oraz obniżenie kosztów inwestycji.
W związku z tym, że w dniu wszczęcia postępowania nie było możliwości zapewnienia innego miejsca dla prowadzenia działalności ośrodka okoliczności leżące u podstaw unieważnienia nie były możliwe do przewidzenia.
Zmieniły się także w sposób istotny okoliczności związane z finansowaniem inwestycji. Na potrzeby realizacji zamówienia została zabezpieczona w budżecie gminy kwota 9 mln złotych (na pokrycie kosztów robót budowlanych oraz nadzoru) w tym na rok 2022 kwota 1,5 mln zł. W pkt. 3.5 SWZ oraz paragrafie 7 ust. 3 wzoru umowy wskazano, że kwota do wydatkowania w 2022 r. wynosi nie mniej niż 1 500 000,00 zł brutto. Inwestycja objęta jest dofinansowaniem w ramach środków pochodzących z Funduszu Inwestycji Lokalnych, z którego przeznaczono 1,5 mln zł oraz Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Powyższy wymóg wprowadzony do dokumentacji postępowania był obligatoryjnym warunkiem umowy o dofinansowanie. Niemożność zrealizowania tej kwoty w roku 2022 oznaczałaby stratę w wysokości 1,5 mln zł. W związku z przeciągającą się procedurą badania i oceny ofert, jak również z uwagi na długotrwałe postępowanie odwoławcze zakończone dopiero w dniu 30.11.2022 r. wydaniem wyroku Krajowej Izby Odwoławczej niemożliwe stało się dochowanie ww. założenia i wykorzystanie przedmiotowego dofinansowania z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Aby uniknąć utraty ww. środków, a tym samym zabezpieczyć interes publiczny zmieniony został zakres ich przeznaczenia na sfinansowanie innej inwestycji. Powyższe zmiany zostały ujawnione w uchwale Rady Gminy. Zmiana lokacji środków zaistniała z uwagi na to, że nie było możliwe dokonanie zmian w umowie o dofinansowanie, co oznaczałoby poniesienie znaczącej straty, a tym samym poczyniłoby szkodę w interesie publicznym.
W związku z tym, że w sprawie zaistniały wszystkie przesłanki, o których mowa w art. 255 pkt 5 ustawy Pzp postępowanie należało unieważnić.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8739863,79 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9467413,55 PLN

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.