eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Rzeszów › Świadczenie usługi oceny merytorycznej wniosków i biznesplanów (5 części).

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2020-12-18



Ogłoszenie nr 768450-N-2020 z dnia 2020-12-18 r.

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.:

Świadczenie usługi oceny merytorycznej wniosków i biznesplanów (5 części).

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

Nazwa projektu lub programu: „ROWES - wsparcie rozwoju sektora ekonomii społecznej w subregionie I” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Numer i nazwa Priorytetu: Priorytet VIII – Integracja społeczna. Numer i nazwa Działania:. Działanie 8.5 – Wspieranie rozwoju sektora ekonomii społecznej w regionie.
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych: Nie

Minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %): 0%

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający: Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania: Nie

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających: Nie

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: Nie
I. 1) NAZWA I ADRES: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., krajowy numer identyfikacyjny 69026033085969, ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów, woj. podkarpackie, państwo Polska

telefon: 017 86 76 200, 017 86 76 240, 017 86 76 239,
faks: 178 520 611
e-mail: zamowienia.publiczne@rarr.rzeszow.pl,
www: www.rarr.rzeszow.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny - Spółka prawa handlowego
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL): Tak, www.rarr.rzeszow.pl Zakładka Zamówienia Publiczne/Katalog 2020/Folder ZP 50/2020/ROWES

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia: Tak, www.rarr.rzeszow.pl Zakładka Zamówienia Publiczne/Katalog 2020/Folder ZP 50/2020/ROWES

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem: Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie: Nie

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Nie

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Tak

Inny sposób: wyłącznie w formie pisemnej na wskazany adres

Adres: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne: Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Świadczenie usługi oceny merytorycznej wniosków i biznesplanów (5 części).

Numer referencyjny: ZP 50/2020/ROWES

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny: Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części: Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do: tylko jednej części


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usługi oceny merytorycznej wniosków i biznesplanów” w związku z realizacją projektu pn. „ROWES - wsparcie rozwoju sektora ekonomii społecznej w subregionie I”.

Wnioski, które zostaną pozytywnie ocenione pod względem formalnym przez wykwalifikowaną kadrę Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (ROWES) prowadzonego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., są kierowane do oceny merytorycznej dokonywanej przez Ekspertów.

Wszystkie pojęcia, skróty, terminy oraz dokumenty w oparciu, o które będzie dokonywana ocena przez Ekspertów są dostępne w załączeniu Załącznik nr 3 do siwz.

Ocena merytoryczna każdego ze złożonych w ramach danego naboru wniosków do otrzymania wsparcia finansowego (dotacja, podstawowe wsparcie pomostowe, przedłużone wsparcie pomostowe), dokonywana jest zgodnie z zasadą „dwóch par oczu” tj. przez dwóch niezależnych Ekspertów. Każdy członek KOP ocenia merytorycznie dany wniosek o przyznanie wsparcia finansowego, biznesplan i pozostałe załączniki. Punktacja przyznana za dane kryterium stanowi średnią arytmetyczną z ocen przyznanych przez dwóch Ekspertów. W przypadku wystąpienia dużych rozbieżności w ocenie wniosków pod względem merytorycznym przez Ekspertów (powyżej 25 pkt ogółem), o końcowej punktacji merytorycznej decydować będzie trzecia ocena Eksperta i ta ocena będzie wiążąca.

Ocena dokonywana jest w oparciu o kartę oceny merytorycznej wniosku o przyznanie wsparcia finansowego (Załącznik nr 17a - dla GI, Załącznik nr 17b dla OP/PES, Załącznik nr 17c dla PS do Regulaminu Wsparcia Finansowego). Kryteria merytoryczne zawarte w karcie oceny merytorycznej, będą dokonywane przez członków KOP zgodnie z Kryteriami oceny stanowiącymi załącznik 16a – dla GI, Załącznik 16b dla OP/PES, Załącznik 16c dla PS Regulaminu Wsparcia Finansowego.
Ocena finalna wniosków i biznesplanów oraz pozostałych załączników do wniosków dokonywana jest przez Komisję Oceny Projektów (KOP) powołaną w związku z realizacją niniejszego zamówienia przez Zamawiającego. Wszyscy Eksperci wyłonieni w drodze zamówienia publicznego są jednocześnie powołani na członków KOP w okresie realizacji zamówienia. Zespół ekspertów zewnętrznych dokonuje oceny wniosków i kwalifikuje projekty do otrzymania wsparcia finansowego (wsparcie finansowe (dotacja), wsparcie pomostowe w formie finansowej).
Posiedzenia KOP, odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, zgodnie z ustalonym harmonogramem posiedzeń opracowanym przez Zamawiającego.

Posiedzenie KOP wymaga obecności w siedzibie Zamawiającego minimum 5-ciu członków (KOP).

W posiedzeniu KOP może również uczestniczyć przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Przed przystąpieniem do prac KOP, w celu zachowania zasady bezstronności oraz przejrzystości stosowanych procedur członkowie KOP podpisują deklarację poufności i bezstronności oraz umowę podpowierzenia przetwarzania danych osobowych.

W wyniku oceny wniosek może uzyskać maksymalnie 120 punktów, przy czym 100 punktów można otrzymać za ocenę podstawowych kryteriów oraz 20 punktów za kryteria preferencyjne.

Bezzwrotne wsparcie finansowe (dotacja, wsparcie pomostowe) jest przyznawane Wnioskodawcom, których Biznes Plany uzyskały minimum 60 punktów oraz minimum 60% punktów możliwych do uzyskania w każdej z kategorii i ogółem w ramach kryteriów podstawowych, pod warunkiem posiadania przez Realizatora projektu środków finansowych.

Po przeprowadzeniu oceny merytorycznej przez Komisję Oceny Projektów, Zamawiający na jej podstawie podejmuje decyzję o:

• udzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej,
• nieudzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej, ze względu na brak wymaganej liczby punktów,
• nieudzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej, ze względu na brak środków finansowych.

Z posiedzenia danego KOP-u Zamawiający sporządza protokół, który winien być podpisany przez wszystkich członków KOP uczestniczących w posiedzeniu oraz przez osoby w nim uczestniczące.

Na podstawie oceny KOP, Realizator projektu przygotowuje Wstępne Listy rankingowe.

Decyzję o udzieleniu bądź nieudzieleniu wsparcia finansowego Wnioskodawca otrzymuje na piśmie w terminie do 5 dni kalendarzowych od dnia zakończenia oceny, tj. opublikowania Wstępnej listy rankingowej, wraz z uzasadnieniem oraz uzyskanym wynikiem oceny.

Wnioskodawcy, któremu nie zostanie przyznane wsparcie finansowe (dotacja)/podstawowe wparcie pomostowe/ przedłużone wsparcie pomostowe w formie finansowej lub uzyskał pomniejszoną kwotę dofinansowania ma możliwość złożenia na adres Realizatora projektu, w terminie do 5 dni kalendarzowych od daty otrzymania informacji o wyniku oceny, pisemnego odwołania o ponowne rozparzenie sprawy.

Zamówienie jest podzielone na 5 identycznych części. Różnica odzwierciedla się jedynie w nomenklaturze – część I pn. Ekspert nr 1, część II pn. Ekspert nr 2, część III pn. Ekspert nr 3 itd.

JEDEN WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTĘ WYŁĄCZNIE DLA JEDNEJ CZĘŚCI ZAMÓWIENIA.
W przypadku osób fizycznych składających ofertę na wybraną przez siebie część zamówienia nie muszą one wskazywać osoby, która będzie ekspertem. Podobnie w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Natomiast w przypadku Wykonawców, którzy prowadzą ponad jednoosobową działalność gospodarczą, będą oni zobowiązani do wskazania pracownika, który wejdzie w skład KOP. Wskazanie takie będzie łączyło się z zapisami zawartymi w załączniku nr 6 oraz nr 7 do SIWZ, w którym znajdą się dane personalne wraz z wymaganymi formami doświadczenia. Wówczas Wykonawca prowadzący działalność gospodarczą w formie nie jednoosobowej, zobowiązany jest wpisać personalia pracownika, którego deleguje do pracy w ramach Komisji Oceny Projektów i to wobec niego będą weryfikowane wymagania formalne zawarte poniżej.

Ekspert, który będzie skierowany do realizacji przedmiotu zamówienia musi spełniać następujące wymagania:

a) wykształcenie wyższe; (weryfikacja na podstawie przedłożonego dyplomu);

b) w ciągu ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert ocenił co najmniej 1 wniosek o dofinansowanie i/lub dotacje przedsiębiorstwa społecznego lub 1 biznesplan przedsiębiorstwa społecznego. (weryfikacja w szczególności na podstawie oświadczenia wykonawcy, oświadczenia eksperta, referencji, zaświadczeń, umów, protokołów, zapłaconych faktur, rachunków);

c) posiada doświadczenie w ocenie min. 35 wniosków o przyznanie wsparcia finansowego lub biznesplanów PES/PS (weryfikacja w szczególności na podstawie oświadczenia wykonawcy, oświadczenia eksperta, referencji, zaświadczeń, umów, protokołów, zapłaconych faktur, rachunków);

d) posiada wiedzę na temat prowadzenia działalności gospodarczej, w tym w formie Podmiotów Ekonomii Społecznej (weryfikacja na podstawie oświadczenia wykonawcy i oświadczenia eksperta).

Przez przedsiębiorstwo społeczne w zakresie wymaganego doświadczenia Eksperta należy rozumieć Przedsiębiorstwo społeczne zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie I jako podmiot, który spełnia łącznie poniższe warunki:
a) posiada osobowość prawną i prowadzi:
i) działalność gospodarczą zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym,
lub
ii) działalność odpłatną pożytku publicznego w rozumieniu art. 8 ustawy z dnia 24 kwietnia 2004 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, lub
iii) działalność oświatową w rozumieniu art. 170 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148), lub
iv) działalność kulturalną w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1983, z późn. zm.),
b) zatrudnia co najmniej 30% osób, które należą do minimum jednej z poniższych grup:
i) osoby bezrobotne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 1265, z późn. zm.);
ii) osoby do 30 roku życia oraz po ukończeniu 50 roku życia, posiadające status osoby poszukującej pracy, bez zatrudnienia w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
iii) osoby poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu lub niewykonujące innej pracy zarobkowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
iv) osoby niepełnosprawne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;
v) osoby z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2018 r. poz. 1878, z późn. zm.);
vi) osoby, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1–3 i 5–7 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 217, z późn. zm.);
vii) osoby podlegające ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, jeżeli ich dochód ustalany zgodnie z art. 7 ust. 5–10 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2018 r. poz. 2134, z późn. zm.) wynosi nie więcej niż dochód z 6 hektarów przeliczeniowych;
viii) osoby spełniające kryteria, o których mowa w art. 8 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej;
ix) osoby o których mowa w art. 49 pkt 7 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
x) osoby usamodzielniane, o których mowa w art. 140 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
xi) osoby ubogie pracujące, o których mowa w rozdziale 3 pkt 17 Wytycznych Ministra Rozwoju i Finansów w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020;
c) jest podmiotem, który nie dystrybuuje zysku lub nadwyżki bilansowej pomiędzy udziałowców, akcjonariuszy lub pracowników, ale przeznacza go na wzmocnienie potencjału przedsiębiorstwa jako kapitał niepodzielny oraz w określonej części na reintegrację zawodową i społeczną;
d) jest zarządzany na zasadach demokratycznych, co oznacza, że struktura zarządzania Przedsiębiorstwem Społecznym lub ich struktura własnościowa opiera się na współzarządzaniu w przypadku spółdzielni, akcjonariacie pracowniczym lub zasadach partycypacji pracowników, co podmiot określa w swoim statucie lub innym dokumencie założycielskim;
e) wynagrodzenia wszystkich pracowników, w tym kadry zarządzającej są ograniczone limitami, tj. nie przekraczają wartości, o której mowa w art. 9 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
f) zatrudnia w oparciu o umowę o pracę, spółdzielczą umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną (z wyłączeniem osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, które prowadzą działalność gospodarczą) co najmniej trzy osoby w wymiarze czasu pracy co najmniej ¼ etatu, a w przypadku umów cywilnoprawnych na okres nie krótszy niż 3 miesiące i obejmujący nie mniej niż 120 godzin pracy łącznie przez wszystkie miesiące, przy zachowaniu proporcji zatrudnienia określonych w lit. b;
g) prowadzi wobec zatrudnionych osób, o których mowa w lit. b, uzgodniony z tymi osobami i określony w czasie proces reintegracyjny, mający na celu zdobycie lub odzyskanie kwalifikacji zawodowych lub kompetencji kluczowych.

Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć CV Eksperta oraz dokumenty potwierdzające jego kwalifikacje (wykształcenie, doświadczenie), zaświadczenia/referencje, wystawione imiennie - potwierdzające jego kwalifikacje zawodowe do pełnienia funkcji Eksperta - w terminie do 3 dni od daty podpisania umowy z Zamawiającym.

W związku z wymogiem, by w ciągu ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, Ekspert (osoba wskazana w formularzu ofertowym) ocenił co najmniej 1 wniosek o dofinansowanie i/lub dotacje przedsiębiorstwa społecznego lub 1 biznesplan przedsiębiorstwa społecznego – każdy z Ekspertów musiał w ciągu ostatnich dwóch lat był członkiem stosownej komisji i oceniać wnioski/biznesplany. Zostało to uwzględnione w formułowaniu kryterium oceny ofert dla posiadanego doświadczenia. Per analogia – nie ma możliwości, by osoba nigdy nie oceniająca wniosków mogła realizować niniejsze zamówienie, w związku z brakiem stosownych kwalifikacji.

Do zadań Wykonawcy należy wskazanie i zapewnienie Eksperta (osoby) do którego będzie należała ocena merytoryczna wniosków o przyznanie wsparcia finansowego (wniosek) i biznesplanów oraz pozostałych załączników złożonych w ramach ogłoszonych naborów oraz w ramach procedury odwoławczej ogłaszanych naborów – zgodnie z dokumentami zawartymi w załączniku nr 3 do SIWZ.

Szacunkowa liczba ocenianych Wniosków oraz załączników do Wniosku (a tym samym ocen merytorycznych) przypadających na poszczególne części wynosi:

Część I – Ekspert nr 1
maksymalnie 25 ocen na etapie oceny merytorycznej w ciągu trwania umowy;
maksymalnie 13 ocen na etapie procedury odwoławczej w ciągu trwania umowy.

Część II – Ekspert nr 2
maksymalnie 25 ocen na etapie oceny merytorycznej w ciągu trwania umowy;
maksymalnie 13 ocen na etapie procedury odwoławczej w ciągu trwania umowy.

Część III – Ekspert nr 3
maksymalnie 25 ocen na etapie oceny merytorycznej w ciągu trwania umowy;
maksymalnie 13 ocen na etapie procedury odwoławczej w ciągu trwania umowy.

Część IV – Ekspert nr 4
maksymalnie 25 ocen na etapie oceny merytorycznej w ciągu trwania umowy;
maksymalnie 13 ocen na etapie procedury odwoławczej w ciągu trwania umowy.

Część V – Ekspert nr 5
maksymalnie 25 ocen na etapie oceny merytorycznej w ciągu trwania umowy;
maksymalnie 13 ocen na etapie procedury odwoławczej w ciągu trwania umowy.

UWAGA!
Ekspert otrzyma wynagrodzenie za faktycznie zrealizowaną liczbę ocen merytorycznych zgodnie z cenami zadeklarowanymi w formularzu ofertowym!

Ocena merytoryczna będzie prowadzona w dwóch procedurach – podstawowej i odwoławczej. Charakter obydwu jest ten sam, jednakże w przypadku procedury odwoławczej zakres oceny może być mniejszy, bowiem będzie odnosił się wyłącznie do części wskazanych w odwołaniu. Nie będzie on w żadnym wypadku większy niż w procedurze podstawowej.

W przypadku zaistnienia w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia okoliczności wskazujących na niewywiązywanie się przez konkretnego oceniającego (Eksperta) w należyty sposób z powierzonych mu zadań, Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy z Wykonawcą.

Każdy z Ekspertów będzie dokonywał oceny w oparciu o dokumenty zawarte w załączniku nr 3 do SIWZ, z którymi ma obowiązek się zapoznać, poświadczając ich znajomość we wskazanym miejscu w formularzu ofertowym.


II.5) Główny kod CPV: 72.22.10.00


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT: 0,00

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

data zakończenia: 30.06.2022

II.9) Informacje dodatkowe: DOTYCZY WSZYSTKICH CZĘŚCI ZAMÓWIENIA: Termin realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy do maksymalnie 30 czerwca 2022 roku.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunków udziału w niniejszym postępowaniu.

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunków udziału w niniejszym postępowaniu.

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunków udziału w niniejszym postępowaniu.

Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: brak danych

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp

III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp: Tak

Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp - TAK
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp - TAK
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy Pzp - TAK
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp - TAK

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu: Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji: Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
1) Oświadczenie wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania.
UWAGA! Wykonawca składa powyższy dokument wraz z ofertą. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
2) Oświadczenie o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp.
W przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu.
UWAGA! Oświadczenie lub dowody wykonawca przekazuje zamawiającemu, w terminie do 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 Pzp. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:


III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Nie
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej: brak danych

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców:

Przewidywana minimalna liczba wykonawców:

Maksymalna liczba wykonawców:

Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta: brak danych

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej: brak danych

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów: brak danych

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych: brak danych

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów: brak danych

IV.1.8) Aukcja elektroniczna

Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:

IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
Cena:60,00
Doświadczenie jako członek komisji oceniającej projekty finansowane ze środków publicznych lub komisji oceniającej wnioski o dofinansowanie i/lub dotacje w ciągu ostatnich dwóch lat:0,40

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony): Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne

IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji: brak danych

Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: brak danych

IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: brak danych

Informacje na temat etapów dialogu:

Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia: brak danych

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak

Zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zmiany treści umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności i muszą być zgodne z art. 144 ustawy Pzp.
2. Przewiduje się możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w zakresie dotyczącym:
1) zmiany osób wskazanych do realizacji zamówienia w przypadku długotrwałej choroby, śmierci lub zaprzestania stosunku pracy na inną o kwalifikacjach równych lub większych niż dotychczasowo zaproponowana osoba realizująca przedmiot umowy.
2) przedmiotu umowy w przypadku zmian w obowiązujących przepisach prawa, wytycznych i innych dokumentach dotyczących Projektu, mających wpływ na realizację Przedmiotu umowy;
3) zmiany terminu wykonania danego elementu Przedmiotu umowy w przypadku zmiany terminu zakończenia realizacji Projektu ze względu na opóźnienia spowodowane okolicznościami, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy skutkujące obiektywną niemożliwością wykonania Przedmiotu umowy w terminie ustalonym w Umowie.
3. Przewiduje się dokonanie zmian postanowień zawartej umowy w zakresie wynagrodzenia w przypadku wystąpienia którejkolwiek ze zmian przepisów wskazanych w art. 142 ust. 5 ustawy Pzp tj. zmiany:
1) stawki podatku od towarów i usług,
2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne,
4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych
- jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę.
4. Zmiana wysokości wynagrodzenia obowiązywać będzie od dnia wejścia w życie zmian o których mowa w ust. 3.
5. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 3 pkt 1 wartość netto wynagrodzenia Wykonawcy nie zmieni się, a określona w aneksie wartość brutto wynagrodzenia zostanie wyliczona na podstawie nowych przepisów.
6. W przypadku zmiany, o której mowa w ust 3 pkt 2) wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o wartość wzrostu całkowitego kosztu Wykonawcy wynikającą ze zwiększenia wynagrodzeń osób bezpośrednio wykonujących zamówienie do wysokości zmienionego minimalnego wynagrodzenia, z uwzględnieniem wszystkich obciążeń publicznoprawnych od kwoty wzrostu minimalnego wynagrodzenia.
7. W przypadku zmiany, o którym mowa w ust 3 pkt 3) i pkt 4) wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o wartość wzrostu całkowitego kosztu Wykonawcy, jaką będzie on zobowiązany dodatkowo ponieść w celu uwzględnienia tej zmiany, przy zachowaniu dotychczasowej kwoty netto wynagrodzenia osób bezpośrednio wykonujących zamówienie na rzecz Zamawiającego.
8. Za wyjątkiem sytuacji o której mowa w ust. 3 pkt 1) wprowadzenie zmian wysokości wynagrodzenia wymaga uprzedniego złożenia przez Wykonawcę oświadczenia o wysokości dodatkowych koszów wynikających z wprowadzenia zmian, o których mowa w ust 3 pkt 2 -4.
9. Strona inicjująca zmianę powinna zgłosić propozycję zmiany Umowy wraz z uzasadnieniem w formie pisemnej na co najmniej 7 dni przed dniem, w którym zmiana powinna zacząć obowiązywać, chyba że zachowanie tego terminu nie będzie możliwe.
10. W przypadku wystąpienia okoliczności związanych z wystąpieniem COVID-19 na należyte wykonanie umowy, Strony dokonają zmian w niniejszej umowie w zakresie i na zasadach określonych w ustawie z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.


IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym:

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 28.12.2020, godzina: 10:00

Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: język polski

IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie

IV.6.5) Informacje dodatkowe:
Oferta wspólna:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia.
Każdy z wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia musi złożyć oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia.
Jeżeli oferta wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, zostanie wybrana, zamawiający żąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
Spółka cywilna
Przedsiębiorcy prowadzący działalność w formie spółki cywilnej, na gruncie ustawy Prawo zamówień publicznych traktowani są jako wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia. Obowiązkiem wspólników spółki cywilnej wynikającym z art. 23 ust. 2 P.z.p. jest ustanowienie pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Fakt udzielenia pełnomocnictwa nie musi wynikać z dokumentu o nazwie pełnomocnictwo. Takie umocowanie może być zawarte również w innym dokumencie np. w umowie spółki cywilnej.
Ubieganie się o udzielenie zamówienia przez wspólników spółki cywilnej skutkuje obowiązkiem składania następujących dokumentów:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - składa oddzielnie każdy ze wspólników,
- oświadczenie o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp - składa oddzielnie każdy ze wspólników,
W/w oświadczenia muszą być złożone, przez wszystkich wspólników spółki cywilnej.
Oferta musi zawierać następujące elementy:
1) Prawidłowo wypełniony formularz ofertowy, Załącznik nr 6 do siwz - w tym:
Wobec wybranej przez siebie jednej części zamówienia:
- cenę brutto oraz netto za wykonanie 38 ocen merytorycznych wniosków i biznesplanów,
Wraz z podziałem cenowym na:
- cenę brutto oraz netto za wykonanie 1 oceny merytorycznej w procedurze podstawowej,
- cenę brutto oraz netto za wykonanie 25 ocen merytorycznych w procedurze podstawowej,
- cenę brutto oraz netto za wykonanie 1 oceny merytorycznej w procedurze odwoławczej,
- cenę brutto oraz netto za wykonanie 13 ocen merytorycznych w procedurze odwoławczej,
- w formularzu ofertowym należy podać imię i nazwisko osoby, która będzie dokonywać ocen tj. imię i nazwisko Eksperta; Zamawiający wymaga by w ofercie była wpisana 1 osoba (1 Ekspert).
Cenę należy podać w PLN.
2) Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania, (Załącznik nr 7 do siwz);
3) Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie wykonawcy dotyczące spełniania wymagań przez Eksperta, zgodnie z zapisami SIWZ i załączników (Załącznik nr 8 do siwz);
4) Jeżeli jest to konieczne - pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo należy złożyć albo w formie oryginału albo w formie kopii notarialnie poświadczonej za zgodność z oryginałem;
5) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie;
6) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców - odpowiedni dokument ustanawiający pełnomocnika (art. 23 Pzp);
7) jeśli dotyczy - zobowiązania podmiotu trzeciego;
8) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części/zakresu zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
9) Zamawiający prosi by w formularzu ofertowym wykonawca podał informację czy wykonawca jest mikro, małym, średnim lub dużym przedsiębiorstwem. Należy zaznaczyć odpowiednio. Brak takiej informacji nie będzie podstawą do odrzucenia oferty.

Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Ofertę należy sporządzić w języku polskim.

Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej. Zamawiający nie wyraża zgody na złożenie oferty w postaci elektronicznej, podpisanej odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Treść oferty musi odpowiadać treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Oferta (Załącznik nr 6 do siwz) oraz wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę albo osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy. W przypadku, gdy osoba podpisująca ofertę w imieniu wykonawcy nie jest wpisana do właściwego rejestru jako osoba upoważniona do reprezentacji, musi przedstawić pełnomocnictwo do występowania w imieniu wykonawcy oraz jego reprezentowania i zaciągania zobowiązań finansowych.

Ofertę należy złożyć w formie pisemnej/na druku stanowiącym Załącznik nr 6 do siwz lub na kserokopii sporządzonej z tego formularza. Oferta musi być podpisana.

Formularz ofertowy (Załącznik nr 6 do siwz) należy wypełnić przy użyciu nośnika pisma nie ulegającego usunięciu bez pozostawienia śladu np.: komputerowo, długopisem, cienkopisem, piórem lub za pomocą maszyny do pisania.

Wszelkie poprawki w ofercie winny być dokonywane poprzez skreślenie omyłki oraz postawienie obok korekty parafki osoby lub osób podpisujących ofertę. Nie dopuszcza się możliwości dokonywania poprawek omyłek w tekście oferty przy użyciu korektora lub odrębnymi pismami dołączonymi do oferty. W celu wyeliminowania ewentualnych wątpliwości co do treści oferty oraz zapewnienia jej czytelności i przejrzystości wskazane jest, by w przypadku wystąpienia omyłki, formularz oferty ponownie skopiować i wypełnić tak, aby nie było w nim jakichkolwiek poprawek, zmian, korekt itp.

Nie dopuszcza się możliwości nanoszenia przez wykonawcę jakichkolwiek zmian merytorycznych na uprzednio przygotowaną treść Formularza ofertowego.

Wykonawca może złożyć jedną ofertę (tylko z jedną ostateczną ceną); złożenie przez wykonawcę więcej niż jednej oferty lub oferty zawierającej rozwiązania alternatywne lub wariantowe (w tym tzw. oferty wariantowej) – spowoduje odrzucenie oferty/ ofert złożonych przez tego wykonawcę. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie składają jedną wspólną ofertę.

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego, zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W związku z tym wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są dołączyć do niej odpowiedni dokument potwierdzający ustanowienie lub ustanawiający pełnomocnika.

Otwarcie ofert odbędzie się w dniu 28 grudnia 2020 roku, o godzinie 10.30, w siedzibie zamawiającego tj. w Rzeszowie przy ul. Szopena 51 w pok. Nr 302.

Kryteria oceny ofert oparte są na systemie punktowym.
Za najkorzystniejszą uznana zostanie ta oferta, która uzyska w sumie najwięcej punktów.
Wszystkie oferty nie podlegające odrzuceniu oceniane będą według kryteriów opisanych niżej:
1) Kryterium nr 1: Cena – znaczenie w ocenie 60 %.
2) Kryterium nr 2: Doświadczenie jako członek komisji oceniającej projekty finansowane ze środków publicznych lub komisji oceniającej wnioski o dofinansowanie i/lub dotacje w ciągu ostatnich dwóch lat – znaczenie w ocenie 40%.

Ad 1) Kryterium: Cena - znaczenie w ocenie 60%
Do kryterium „Cena” będzie brana pod uwagę cena za maksymalny zakres zamówienia tj. dokonanie 38 ocen merytorycznych wniosków i biznesplanów (25 w procedurze podstawowej oraz 13 w procedurze odwoławczej)
Punkty zostaną przyznane wg wzoru:

Najniższa cena za maksymalny zakres zamówienia
spośród ofert niepodlegających odrzuceniu/Cena brutto za maksymalny zakres zamówienia badanej oferty X 60 % x 100 = …… pkt

Ad 2) Kryterium nr 2: Doświadczenie jako członek komisji oceniającej projekty finansowane ze środków publicznych lub komisji oceniającej wnioski o dofinansowanie i/lub dotacje w ciągu ostatnich dwóch lat – znaczenie w ocenie 40%.

Punkty za kryterium nr 2 „Doświadczenie jako członek komisji oceniającej projekty finansowane ze środków publicznych lub komisji oceniającej wnioski o dofinansowanie i/lub dotacje w ciągu ostatnich dwóch lat” zostaną przyznane w skali punktowej do 40 pkt., na podstawie oświadczenia wykonawcy złożonego w Formularzu ofertowym.

Punkty zostaną przyznane w sposób następujący:
Wykonawca zadeklaruje, że w ostatnich dwóch latach, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie, sam uczestniczył lub jego pracownik delegowany do realizacji zamówienia jako członek komisji oceniającej projekty finansowane ze środków publicznych lub komisji oceniającej wnioski o dofinansowanie i/lub dotacje:
- 1-krotnie (0 punktów)
- 2-3-krotnie (10 punktów)
- 4-5-krotnie (20 punktów)
- 6-7-krotnie (30 punktów)
- powyżej 8 razy (40 punktów)
(należy zaznaczyć tylko jeden z powyższych wariantów)

Wykonawca winien wybrać jeden z w/w wariantów. W przypadku, gdy Wykonawca nie zaznaczy żadnej ze wskazanych w formularzu ofertowym opcji lub zaznaczy więcej niż jedną, przyjęte zostanie, że spełnia on wymóg bycia członkiem komisji oceniającej projekty finansowane ze środków publicznych lub komisji oceniającej wnioski o dofinansowanie i/lub dotacje w ciągu ostatnich dwóch lat, jednakże Wykonawcy przyznane zostanie 0 punktów w kryterium „Doświadczenie jako członek komisji oceniającej projekty finansowane ze środków publicznych lub komisji oceniającej wnioski o dofinansowanie i/lub dotacje w ciągu ostatnich dwóch lat.” Nie zaznaczenie żadnej z opcji lub zaznaczenie więcej niż jednej, nie będzie jednak podstawą do odrzucenia oferty.

W powyższym kryterium brane jest pod uwagę doświadczenie wyłącznie osoby wskazanej w załączniku nr 6 jako delegowanej do realizacji zamówienia przez Wykonawcę. W przypadku osób fizycznych oraz jednoosobowych działalności gospodarczych osobą wskazaną będzie osoba fizyczna składająca ofertę bądź osoba będąca właścicielem jednoosobowej działalności gospodarczej. Poza tymi rodzajami działalności, Wykonawca ma obowiązek wskazania (delegowania) jednej osoby do wykonywania czynności związanych z realizacją zamówienia i wpisać jej personalia do załącznika nr 6. Zostanie ona powołana w skład Komisji Oceny Projektów.

Następnie wykonawca wskaże personalia osoby, która spełnia powyższe kryterium tj. jej imię i nazwisko.

Ponadto weryfikacja niniejszego kryterium nastąpi również na podstawie złożonego wraz ofertą oświadczenia wykonawcy, stanowiącego załącznik nr 8 do SIWZ.

Za uczestnictwo jako członek komisji uznać należy pracę polegającą na ocenie projektów finansowanych ze środków publicznych lub wniosków o dofinansowanie i/lub dotacji dla danego podmiotu. Jednokrotność oznacza wykonywanie ocen dla jednego podmiotu, dwukrotność dla dwóch podmiotów itd.

Za najkorzystniejszą uznana zostanie ta oferta, która uzyska w sumie najwięcej punktów.

Wykonawcy inni niż osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej zobowiązują się do wskazania w umowie osoby, która będzie realizowała przedmiot zamówienia tj. Eksperta. W związku z powyższym Wykonawca będzie zobowiązany do podpisania oświadczenia, stanowiącego Załącznik nr 4 do siwz. Wykonawca zobowiązany będzie dołączyć niniejszy załącznik do każdego egzemplarza umowy w oryginale.

Umowa będzie podpisywana w siedzibie zamawiającego (Rzeszów ul. Szopena 51) po wcześniejszym ustaleniu dokładnego terminu. Dotyczy to też wykonawców, którzy mają siedzibę poza Rzeszowem. Zamawiający wyznaczy dwa proponowane terminy na podpisanie umowy. W przypadku, gdy Wykonawca nie stawi się w żadnym z zaproponowanych terminów, wówczas Zamawiający uzna, że uchyla się on od podpisania umowy i przystąpi do ponownego wyboru najkorzystniejszej oferty.

ZAŁĄCZNIKI

Część nr: 1
Nazwa: Ekspert nr 1

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usługi oceny merytorycznej wniosków i biznesplanów” w związku z realizacją projektu pn. „ROWES - wsparcie rozwoju sektora ekonomii społecznej w subregionie I”.

Wnioski, które zostaną pozytywnie ocenione pod względem formalnym przez wykwalifikowaną kadrę Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (ROWES) prowadzonego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., są kierowane do oceny merytorycznej dokonywanej przez Ekspertów.

Wszystkie pojęcia, skróty, terminy oraz dokumenty w oparciu, o które będzie dokonywana ocena przez Ekspertów są dostępne w załączeniu Załącznik nr 3 do siwz.

Ocena merytoryczna każdego ze złożonych w ramach danego naboru wniosków do otrzymania wsparcia finansowego (dotacja, podstawowe wsparcie pomostowe, przedłużone wsparcie pomostowe), dokonywana jest zgodnie z zasadą „dwóch par oczu” tj. przez dwóch niezależnych Ekspertów. Każdy członek KOP ocenia merytorycznie dany wniosek o przyznanie wsparcia finansowego, biznesplan i pozostałe załączniki. Punktacja przyznana za dane kryterium stanowi średnią arytmetyczną z ocen przyznanych przez dwóch Ekspertów. W przypadku wystąpienia dużych rozbieżności w ocenie wniosków pod względem merytorycznym przez Ekspertów (powyżej 25 pkt ogółem), o końcowej punktacji merytorycznej decydować będzie trzecia ocena Eksperta i ta ocena będzie wiążąca.

Ocena dokonywana jest w oparciu o kartę oceny merytorycznej wniosku o przyznanie wsparcia finansowego (Załącznik nr 17a - dla GI, Załącznik nr 17b dla OP/PES, Załącznik nr 17c dla PS do Regulaminu Wsparcia Finansowego). Kryteria merytoryczne zawarte w karcie oceny merytorycznej, będą dokonywane przez członków KOP zgodnie z Kryteriami oceny stanowiącymi załącznik 16a – dla GI, Załącznik 16b dla OP/PES, Załącznik 16c dla PS Regulaminu Wsparcia Finansowego.
Ocena finalna wniosków i biznesplanów oraz pozostałych załączników do wniosków dokonywana jest przez Komisję Oceny Projektów (KOP) powołaną w związku z realizacją niniejszego zamówienia przez Zamawiającego. Wszyscy Eksperci wyłonieni w drodze zamówienia publicznego są jednocześnie powołani na członków KOP w okresie realizacji zamówienia. Zespół ekspertów zewnętrznych dokonuje oceny wniosków i kwalifikuje projekty do otrzymania wsparcia finansowego (wsparcie finansowe (dotacja), wsparcie pomostowe w formie finansowej).
Posiedzenia KOP, odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, zgodnie z ustalonym harmonogramem posiedzeń opracowanym przez Zamawiającego.

Posiedzenie KOP wymaga obecności w siedzibie Zamawiającego minimum 5-ciu członków (KOP).

W posiedzeniu KOP może również uczestniczyć przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Przed przystąpieniem do prac KOP, w celu zachowania zasady bezstronności oraz przejrzystości stosowanych procedur członkowie KOP podpisują deklarację poufności i bezstronności oraz umowę podpowierzenia przetwarzania danych osobowych.

W wyniku oceny wniosek może uzyskać maksymalnie 120 punktów, przy czym 100 punktów można otrzymać za ocenę podstawowych kryteriów oraz 20 punktów za kryteria preferencyjne.

Bezzwrotne wsparcie finansowe (dotacja, wsparcie pomostowe) jest przyznawane Wnioskodawcom, których Biznes Plany uzyskały minimum 60 punktów oraz minimum 60% punktów możliwych do uzyskania w każdej z kategorii i ogółem w ramach kryteriów podstawowych, pod warunkiem posiadania przez Realizatora projektu środków finansowych.

Po przeprowadzeniu oceny merytorycznej przez Komisję Oceny Projektów, Zamawiający na jej podstawie podejmuje decyzję o:

• udzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej,
• nieudzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej, ze względu na brak wymaganej liczby punktów,
• nieudzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej, ze względu na brak środków finansowych.

Z posiedzenia danego KOP-u Zamawiający sporządza protokół, który winien być podpisany przez wszystkich członków KOP uczestniczących w posiedzeniu oraz przez osoby w nim uczestniczące.

Na podstawie oceny KOP, Realizator projektu przygotowuje Wstępne Listy rankingowe.

Decyzję o udzieleniu bądź nieudzieleniu wsparcia finansowego Wnioskodawca otrzymuje na piśmie w terminie do 5 dni kalendarzowych od dnia zakończenia oceny, tj. opublikowania Wstępnej listy rankingowej, wraz z uzasadnieniem oraz uzyskanym wynikiem oceny.

Wnioskodawcy, któremu nie zostanie przyznane wsparcie finansowe (dotacja)/podstawowe wparcie pomostowe/ przedłużone wsparcie pomostowe w formie finansowej lub uzyskał pomniejszoną kwotę dofinansowania ma możliwość złożenia na adres Realizatora projektu, w terminie do 5 dni kalendarzowych od daty otrzymania informacji o wyniku oceny, pisemnego odwołania o ponowne rozparzenie sprawy.

Zamówienie jest podzielone na 5 identycznych części. Różnica odzwierciedla się jedynie w nomenklaturze – część I pn. Ekspert nr 1, część II pn. Ekspert nr 2, część III pn. Ekspert nr 3 itd.

JEDEN WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTĘ WYŁĄCZNIE DLA JEDNEJ CZĘŚCI ZAMÓWIENIA.
W przypadku osób fizycznych składających ofertę na wybraną przez siebie część zamówienia nie muszą one wskazywać osoby, która będzie ekspertem. Podobnie w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Natomiast w przypadku Wykonawców, którzy prowadzą ponad jednoosobową działalność gospodarczą, będą oni zobowiązani do wskazania pracownika, który wejdzie w skład KOP. Wskazanie takie będzie łączyło się z zapisami zawartymi w załączniku nr 6 oraz nr 8 do SIWZ, w którym znajdą się dane personalne wraz z wymaganymi formami doświadczenia. Wówczas Wykonawca prowadzący działalność gospodarczą w formie nie jednoosobowej, zobowiązany jest wpisać personalia osoby, którą deleguje do pracy w ramach Komisji Oceny Projektów i to wobec niego będą weryfikowane wymagania formalne zawarte poniżej.

Ekspert, który będzie skierowany do realizacji przedmiotu zamówienia musi spełniać następujące wymagania:

a) wykształcenie wyższe; (weryfikacja na podstawie przedłożonego dyplomu);

b) w ciągu ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert ocenił co najmniej 1 wniosek o dofinansowanie i/lub dotacje przedsiębiorstwa społecznego lub 1 biznesplan przedsiębiorstwa społecznego. (weryfikacja w szczególności na podstawie oświadczenia wykonawcy, oświadczenia eksperta, referencji, zaświadczeń, umów, protokołów, zapłaconych faktur, rachunków);

c) posiada doświadczenie w ocenie min. 35 wniosków o przyznanie wsparcia finansowego lub biznesplanów PES/PS (weryfikacja w szczególności na podstawie oświadczenia wykonawcy, oświadczenia eksperta, referencji, zaświadczeń, umów, protokołów, zapłaconych faktur, rachunków);

d) posiada wiedzę na temat prowadzenia działalności gospodarczej, w tym w formie Podmiotów Ekonomii Społecznej (weryfikacja na podstawie oświadczenia wykonawcy i oświadczenia eksperta).

Przez przedsiębiorstwo społeczne w zakresie wymaganego doświadczenia Eksperta należy rozumieć Przedsiębiorstwo społeczne zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie I jako podmiot, który spełnia łącznie poniższe warunki:
a) posiada osobowość prawną i prowadzi:
i) działalność gospodarczą zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym,
lub
ii) działalność odpłatną pożytku publicznego w rozumieniu art. 8 ustawy z dnia 24 kwietnia 2004 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, lub
iii) działalność oświatową w rozumieniu art. 170 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148), lub
iv) działalność kulturalną w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1983, z późn. zm.),
b) zatrudnia co najmniej 30% osób, które należą do minimum jednej z poniższych grup:
i) osoby bezrobotne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 1265, z późn. zm.);
ii) osoby do 30 roku życia oraz po ukończeniu 50 roku życia, posiadające status osoby poszukującej pracy, bez zatrudnienia w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
iii) osoby poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu lub niewykonujące innej pracy zarobkowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
iv) osoby niepełnosprawne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;
v) osoby z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2018 r. poz. 1878, z późn. zm.);
vi) osoby, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1–3 i 5–7 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 217, z późn. zm.);
vii) osoby podlegające ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, jeżeli ich dochód ustalany zgodnie z art. 7 ust. 5–10 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2018 r. poz. 2134, z późn. zm.) wynosi nie więcej niż dochód z 6 hektarów przeliczeniowych;
viii) osoby spełniające kryteria, o których mowa w art. 8 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej;
ix) osoby o których mowa w art. 49 pkt 7 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
x) osoby usamodzielniane, o których mowa w art. 140 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
xi) osoby ubogie pracujące, o których mowa w rozdziale 3 pkt 17 Wytycznych Ministra Rozwoju i Finansów w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020;
c) jest podmiotem, który nie dystrybuuje zysku lub nadwyżki bilansowej pomiędzy udziałowców, akcjonariuszy lub pracowników, ale przeznacza go na wzmocnienie potencjału przedsiębiorstwa jako kapitał niepodzielny oraz w określonej części na reintegrację zawodową i społeczną;
d) jest zarządzany na zasadach demokratycznych, co oznacza, że struktura zarządzania Przedsiębiorstwem Społecznym lub ich struktura własnościowa opiera się na współzarządzaniu w przypadku spółdzielni, akcjonariacie pracowniczym lub zasadach partycypacji pracowników, co podmiot określa w swoim statucie lub innym dokumencie założycielskim;
e) wynagrodzenia wszystkich pracowników, w tym kadry zarządzającej są ograniczone limitami, tj. nie przekraczają wartości, o której mowa w art. 9 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
f) zatrudnia w oparciu o umowę o pracę, spółdzielczą umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną (z wyłączeniem osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, które prowadzą działalność gospodarczą) co najmniej trzy osoby w wymiarze czasu pracy co najmniej ¼ etatu, a w przypadku umów cywilnoprawnych na okres nie krótszy niż 3 miesiące i obejmujący nie mniej niż 120 godzin pracy łącznie przez wszystkie miesiące, przy zachowaniu proporcji zatrudnienia określonych w lit. b;
g) prowadzi wobec zatrudnionych osób, o których mowa w lit. b, uzgodniony z tymi osobami i określony w czasie proces reintegracyjny, mający na celu zdobycie lub odzyskanie kwalifikacji zawodowych lub kompetencji kluczowych.

Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć CV Eksperta oraz dokumenty potwierdzające jego kwalifikacje (wykształcenie, doświadczenie), zaświadczenia/referencje, wystawione imiennie - potwierdzające jego kwalifikacje zawodowe do pełnienia funkcji Eksperta - w terminie do 3 dni od daty podpisania umowy z Zamawiającym.

W związku z wymogiem, by w ciągu ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, Ekspert (osoba wskazana w formularzu ofertowym) ocenił co najmniej 1 wniosek o dofinansowanie i/lub dotacje przedsiębiorstwa społecznego lub 1 biznesplan przedsiębiorstwa społecznego – każdy z Ekspertów musiał w ciągu ostatnich dwóch lat był członkiem stosownej komisji i oceniać wnioski/biznesplany. Zostało to uwzględnione w formułowaniu kryterium oceny ofert dla posiadanego doświadczenia. Per analogia – nie ma możliwości, by osoba nigdy nie oceniająca wniosków mogła realizować niniejsze zamówienie, w związku z brakiem stosownych kwalifikacji.

Do zadań Wykonawcy należy wskazanie i zapewnienie Eksperta (osoby) do którego będzie należała ocena merytoryczna wniosków o przyznanie wsparcia finansowego (wniosek) i biznesplanów oraz pozostałych załączników złożonych w ramach ogłoszonych naborów oraz w ramach procedury odwoławczej ogłaszanych naborów – zgodnie z dokumentami zawartymi w załączniku nr 3 do SIWZ.

Szacunkowa liczba ocenianych Wniosków oraz załączników do Wniosku (a tym samym ocen merytorycznych) przypadających na poszczególne części wynosi:

Część I – Ekspert nr 1
maksymalnie 25 ocen na etapie oceny merytorycznej w ciągu trwania umowy;
maksymalnie 13 ocen na etapie procedury odwoławczej w ciągu trwania umowy.

UWAGA!
Ekspert otrzyma wynagrodzenie za faktycznie zrealizowaną liczbę ocen merytorycznych zgodnie z cenami zadeklarowanymi w formularzu ofertowym!

Ocena merytoryczna będzie prowadzona w dwóch procedurach – podstawowej i odwoławczej. Charakter obydwu jest ten sam, jednakże w przypadku procedury odwoławczej zakres oceny może być mniejszy, bowiem będzie odnosił się wyłącznie do części wskazanych w odwołaniu. Nie będzie on w żadnym wypadku większy niż w procedurze podstawowej.

W przypadku zaistnienia w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia okoliczności wskazujących na niewywiązywanie się przez konkretnego oceniającego (Eksperta) w należyty sposób z powierzonych mu zadań, Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy z Wykonawcą.

Każdy z Ekspertów będzie dokonywał oceny w oparciu o dokumenty zawarte w załączniku nr 3 do SIWZ, z którymi ma obowiązek się zapoznać, poświadczając ich znajomość we wskazanym miejscu w formularzu ofertowym.


2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 72221000-0

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00

4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 30.06.2022

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Doświadczenie jako członek komisji oceniającej projekty finansowane ze środków publicznych lub komisji oceniającej wnioski o dofinansowanie i/lub dotacje w ciągu ostatnich dwóch lat:40,00
Cena:60,00
Część nr: 2
Nazwa: Ekspert nr 2

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usługi oceny merytorycznej wniosków i biznesplanów” w związku z realizacją projektu pn. „ROWES - wsparcie rozwoju sektora ekonomii społecznej w subregionie I”.

Wnioski, które zostaną pozytywnie ocenione pod względem formalnym przez wykwalifikowaną kadrę Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (ROWES) prowadzonego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., są kierowane do oceny merytorycznej dokonywanej przez Ekspertów.

Wszystkie pojęcia, skróty, terminy oraz dokumenty w oparciu, o które będzie dokonywana ocena przez Ekspertów są dostępne w załączeniu Załącznik nr 3 do siwz.

Ocena merytoryczna każdego ze złożonych w ramach danego naboru wniosków do otrzymania wsparcia finansowego (dotacja, podstawowe wsparcie pomostowe, przedłużone wsparcie pomostowe), dokonywana jest zgodnie z zasadą „dwóch par oczu” tj. przez dwóch niezależnych Ekspertów. Każdy członek KOP ocenia merytorycznie dany wniosek o przyznanie wsparcia finansowego, biznesplan i pozostałe załączniki. Punktacja przyznana za dane kryterium stanowi średnią arytmetyczną z ocen przyznanych przez dwóch Ekspertów. W przypadku wystąpienia dużych rozbieżności w ocenie wniosków pod względem merytorycznym przez Ekspertów (powyżej 25 pkt ogółem), o końcowej punktacji merytorycznej decydować będzie trzecia ocena Eksperta i ta ocena będzie wiążąca.

Ocena dokonywana jest w oparciu o kartę oceny merytorycznej wniosku o przyznanie wsparcia finansowego (Załącznik nr 17a - dla GI, Załącznik nr 17b dla OP/PES, Załącznik nr 17c dla PS do Regulaminu Wsparcia Finansowego). Kryteria merytoryczne zawarte w karcie oceny merytorycznej, będą dokonywane przez członków KOP zgodnie z Kryteriami oceny stanowiącymi załącznik 16a – dla GI, Załącznik 16b dla OP/PES, Załącznik 16c dla PS Regulaminu Wsparcia Finansowego.
Ocena finalna wniosków i biznesplanów oraz pozostałych załączników do wniosków dokonywana jest przez Komisję Oceny Projektów (KOP) powołaną w związku z realizacją niniejszego zamówienia przez Zamawiającego. Wszyscy Eksperci wyłonieni w drodze zamówienia publicznego są jednocześnie powołani na członków KOP w okresie realizacji zamówienia. Zespół ekspertów zewnętrznych dokonuje oceny wniosków i kwalifikuje projekty do otrzymania wsparcia finansowego (wsparcie finansowe (dotacja), wsparcie pomostowe w formie finansowej).
Posiedzenia KOP, odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, zgodnie z ustalonym harmonogramem posiedzeń opracowanym przez Zamawiającego.

Posiedzenie KOP wymaga obecności w siedzibie Zamawiającego minimum 5-ciu członków (KOP).

W posiedzeniu KOP może również uczestniczyć przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Przed przystąpieniem do prac KOP, w celu zachowania zasady bezstronności oraz przejrzystości stosowanych procedur członkowie KOP podpisują deklarację poufności i bezstronności oraz umowę podpowierzenia przetwarzania danych osobowych.

W wyniku oceny wniosek może uzyskać maksymalnie 120 punktów, przy czym 100 punktów można otrzymać za ocenę podstawowych kryteriów oraz 20 punktów za kryteria preferencyjne.

Bezzwrotne wsparcie finansowe (dotacja, wsparcie pomostowe) jest przyznawane Wnioskodawcom, których Biznes Plany uzyskały minimum 60 punktów oraz minimum 60% punktów możliwych do uzyskania w każdej z kategorii i ogółem w ramach kryteriów podstawowych, pod warunkiem posiadania przez Realizatora projektu środków finansowych.

Po przeprowadzeniu oceny merytorycznej przez Komisję Oceny Projektów, Zamawiający na jej podstawie podejmuje decyzję o:

• udzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej,
• nieudzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej, ze względu na brak wymaganej liczby punktów,
• nieudzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej, ze względu na brak środków finansowych.

Z posiedzenia danego KOP-u Zamawiający sporządza protokół, który winien być podpisany przez wszystkich członków KOP uczestniczących w posiedzeniu oraz przez osoby w nim uczestniczące.

Na podstawie oceny KOP, Realizator projektu przygotowuje Wstępne Listy rankingowe.

Decyzję o udzieleniu bądź nieudzieleniu wsparcia finansowego Wnioskodawca otrzymuje na piśmie w terminie do 5 dni kalendarzowych od dnia zakończenia oceny, tj. opublikowania Wstępnej listy rankingowej, wraz z uzasadnieniem oraz uzyskanym wynikiem oceny.

Wnioskodawcy, któremu nie zostanie przyznane wsparcie finansowe (dotacja)/podstawowe wparcie pomostowe/ przedłużone wsparcie pomostowe w formie finansowej lub uzyskał pomniejszoną kwotę dofinansowania ma możliwość złożenia na adres Realizatora projektu, w terminie do 5 dni kalendarzowych od daty otrzymania informacji o wyniku oceny, pisemnego odwołania o ponowne rozparzenie sprawy.

Zamówienie jest podzielone na 5 identycznych części. Różnica odzwierciedla się jedynie w nomenklaturze – część I pn. Ekspert nr 1, część II pn. Ekspert nr 2, część III pn. Ekspert nr 3 itd.

JEDEN WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTĘ WYŁĄCZNIE DLA JEDNEJ CZĘŚCI ZAMÓWIENIA.
W przypadku osób fizycznych składających ofertę na wybraną przez siebie część zamówienia nie muszą one wskazywać osoby, która będzie ekspertem. Podobnie w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Natomiast w przypadku Wykonawców, którzy prowadzą ponad jednoosobową działalność gospodarczą, będą oni zobowiązani do wskazania pracownika, który wejdzie w skład KOP. Wskazanie takie będzie łączyło się z zapisami zawartymi w załączniku nr 6 oraz nr 8 do SIWZ, w którym znajdą się dane personalne wraz z wymaganymi formami doświadczenia. Wówczas Wykonawca prowadzący działalność gospodarczą w formie nie jednoosobowej, zobowiązany jest wpisać personalia osoby, którą deleguje do pracy w ramach Komisji Oceny Projektów i to wobec niego będą weryfikowane wymagania formalne zawarte poniżej.

Ekspert, który będzie skierowany do realizacji przedmiotu zamówienia musi spełniać następujące wymagania:

a) wykształcenie wyższe; (weryfikacja na podstawie przedłożonego dyplomu);

b) w ciągu ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert ocenił co najmniej 1 wniosek o dofinansowanie i/lub dotacje przedsiębiorstwa społecznego lub 1 biznesplan przedsiębiorstwa społecznego. (weryfikacja w szczególności na podstawie oświadczenia wykonawcy, oświadczenia eksperta, referencji, zaświadczeń, umów, protokołów, zapłaconych faktur, rachunków);

c) posiada doświadczenie w ocenie min. 35 wniosków o przyznanie wsparcia finansowego lub biznesplanów PES/PS (weryfikacja w szczególności na podstawie oświadczenia wykonawcy, oświadczenia eksperta, referencji, zaświadczeń, umów, protokołów, zapłaconych faktur, rachunków);

d) posiada wiedzę na temat prowadzenia działalności gospodarczej, w tym w formie Podmiotów Ekonomii Społecznej (weryfikacja na podstawie oświadczenia wykonawcy i oświadczenia eksperta).

Przez przedsiębiorstwo społeczne w zakresie wymaganego doświadczenia Eksperta należy rozumieć Przedsiębiorstwo społeczne zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie I jako podmiot, który spełnia łącznie poniższe warunki:
a) posiada osobowość prawną i prowadzi:
i) działalność gospodarczą zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym,
lub
ii) działalność odpłatną pożytku publicznego w rozumieniu art. 8 ustawy z dnia 24 kwietnia 2004 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, lub
iii) działalność oświatową w rozumieniu art. 170 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148), lub
iv) działalność kulturalną w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1983, z późn. zm.),
b) zatrudnia co najmniej 30% osób, które należą do minimum jednej z poniższych grup:
i) osoby bezrobotne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 1265, z późn. zm.);
ii) osoby do 30 roku życia oraz po ukończeniu 50 roku życia, posiadające status osoby poszukującej pracy, bez zatrudnienia w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
iii) osoby poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu lub niewykonujące innej pracy zarobkowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
iv) osoby niepełnosprawne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;
v) osoby z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2018 r. poz. 1878, z późn. zm.);
vi) osoby, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1–3 i 5–7 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 217, z późn. zm.);
vii) osoby podlegające ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, jeżeli ich dochód ustalany zgodnie z art. 7 ust. 5–10 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2018 r. poz. 2134, z późn. zm.) wynosi nie więcej niż dochód z 6 hektarów przeliczeniowych;
viii) osoby spełniające kryteria, o których mowa w art. 8 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej;
ix) osoby o których mowa w art. 49 pkt 7 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
x) osoby usamodzielniane, o których mowa w art. 140 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
xi) osoby ubogie pracujące, o których mowa w rozdziale 3 pkt 17 Wytycznych Ministra Rozwoju i Finansów w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020;
c) jest podmiotem, który nie dystrybuuje zysku lub nadwyżki bilansowej pomiędzy udziałowców, akcjonariuszy lub pracowników, ale przeznacza go na wzmocnienie potencjału przedsiębiorstwa jako kapitał niepodzielny oraz w określonej części na reintegrację zawodową i społeczną;
d) jest zarządzany na zasadach demokratycznych, co oznacza, że struktura zarządzania Przedsiębiorstwem Społecznym lub ich struktura własnościowa opiera się na współzarządzaniu w przypadku spółdzielni, akcjonariacie pracowniczym lub zasadach partycypacji pracowników, co podmiot określa w swoim statucie lub innym dokumencie założycielskim;
e) wynagrodzenia wszystkich pracowników, w tym kadry zarządzającej są ograniczone limitami, tj. nie przekraczają wartości, o której mowa w art. 9 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
f) zatrudnia w oparciu o umowę o pracę, spółdzielczą umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną (z wyłączeniem osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, które prowadzą działalność gospodarczą) co najmniej trzy osoby w wymiarze czasu pracy co najmniej ¼ etatu, a w przypadku umów cywilnoprawnych na okres nie krótszy niż 3 miesiące i obejmujący nie mniej niż 120 godzin pracy łącznie przez wszystkie miesiące, przy zachowaniu proporcji zatrudnienia określonych w lit. b;
g) prowadzi wobec zatrudnionych osób, o których mowa w lit. b, uzgodniony z tymi osobami i określony w czasie proces reintegracyjny, mający na celu zdobycie lub odzyskanie kwalifikacji zawodowych lub kompetencji kluczowych.

Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć CV Eksperta oraz dokumenty potwierdzające jego kwalifikacje (wykształcenie, doświadczenie), zaświadczenia/referencje, wystawione imiennie - potwierdzające jego kwalifikacje zawodowe do pełnienia funkcji Eksperta - w terminie do 3 dni od daty podpisania umowy z Zamawiającym.

W związku z wymogiem, by w ciągu ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, Ekspert (osoba wskazana w formularzu ofertowym) ocenił co najmniej 1 wniosek o dofinansowanie i/lub dotacje przedsiębiorstwa społecznego lub 1 biznesplan przedsiębiorstwa społecznego – każdy z Ekspertów musiał w ciągu ostatnich dwóch lat był członkiem stosownej komisji i oceniać wnioski/biznesplany. Zostało to uwzględnione w formułowaniu kryterium oceny ofert dla posiadanego doświadczenia. Per analogia – nie ma możliwości, by osoba nigdy nie oceniająca wniosków mogła realizować niniejsze zamówienie, w związku z brakiem stosownych kwalifikacji.

Do zadań Wykonawcy należy wskazanie i zapewnienie Eksperta (osoby) do którego będzie należała ocena merytoryczna wniosków o przyznanie wsparcia finansowego (wniosek) i biznesplanów oraz pozostałych załączników złożonych w ramach ogłoszonych naborów oraz w ramach procedury odwoławczej ogłaszanych naborów – zgodnie z dokumentami zawartymi w załączniku nr 3 do SIWZ.

Szacunkowa liczba ocenianych Wniosków oraz załączników do Wniosku (a tym samym ocen merytorycznych) przypadających na poszczególne części wynosi:

Część II – Ekspert nr 2
maksymalnie 25 ocen na etapie oceny merytorycznej w ciągu trwania umowy;
maksymalnie 13 ocen na etapie procedury odwoławczej w ciągu trwania umowy.

UWAGA!
Ekspert otrzyma wynagrodzenie za faktycznie zrealizowaną liczbę ocen merytorycznych zgodnie z cenami zadeklarowanymi w formularzu ofertowym!

Ocena merytoryczna będzie prowadzona w dwóch procedurach – podstawowej i odwoławczej. Charakter obydwu jest ten sam, jednakże w przypadku procedury odwoławczej zakres oceny może być mniejszy, bowiem będzie odnosił się wyłącznie do części wskazanych w odwołaniu. Nie będzie on w żadnym wypadku większy niż w procedurze podstawowej.

W przypadku zaistnienia w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia okoliczności wskazujących na niewywiązywanie się przez konkretnego oceniającego (Eksperta) w należyty sposób z powierzonych mu zadań, Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy z Wykonawcą.

Każdy z Ekspertów będzie dokonywał oceny w oparciu o dokumenty zawarte w załączniku nr 3 do SIWZ, z którymi ma obowiązek się zapoznać, poświadczając ich znajomość we wskazanym miejscu w formularzu ofertowym.


2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 72221000-0

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00

4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 30.06.2022

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Doświadczenie jako członek komisji oceniającej projekty finansowane ze środków publicznych lub komisji oceniającej wnioski o dofinansowanie i/lub dotacje w ciągu ostatnich dwóch lat:40,00
Cena:60,00
Część nr: 3
Nazwa: Ekspert nr 3

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usługi oceny merytorycznej wniosków i biznesplanów” w związku z realizacją projektu pn. „ROWES - wsparcie rozwoju sektora ekonomii społecznej w subregionie I”.

Wnioski, które zostaną pozytywnie ocenione pod względem formalnym przez wykwalifikowaną kadrę Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (ROWES) prowadzonego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., są kierowane do oceny merytorycznej dokonywanej przez Ekspertów.

Wszystkie pojęcia, skróty, terminy oraz dokumenty w oparciu, o które będzie dokonywana ocena przez Ekspertów są dostępne w załączeniu Załącznik nr 3 do siwz.

Ocena merytoryczna każdego ze złożonych w ramach danego naboru wniosków do otrzymania wsparcia finansowego (dotacja, podstawowe wsparcie pomostowe, przedłużone wsparcie pomostowe), dokonywana jest zgodnie z zasadą „dwóch par oczu” tj. przez dwóch niezależnych Ekspertów. Każdy członek KOP ocenia merytorycznie dany wniosek o przyznanie wsparcia finansowego, biznesplan i pozostałe załączniki. Punktacja przyznana za dane kryterium stanowi średnią arytmetyczną z ocen przyznanych przez dwóch Ekspertów. W przypadku wystąpienia dużych rozbieżności w ocenie wniosków pod względem merytorycznym przez Ekspertów (powyżej 25 pkt ogółem), o końcowej punktacji merytorycznej decydować będzie trzecia ocena Eksperta i ta ocena będzie wiążąca.

Ocena dokonywana jest w oparciu o kartę oceny merytorycznej wniosku o przyznanie wsparcia finansowego (Załącznik nr 17a - dla GI, Załącznik nr 17b dla OP/PES, Załącznik nr 17c dla PS do Regulaminu Wsparcia Finansowego). Kryteria merytoryczne zawarte w karcie oceny merytorycznej, będą dokonywane przez członków KOP zgodnie z Kryteriami oceny stanowiącymi załącznik 16a – dla GI, Załącznik 16b dla OP/PES, Załącznik 16c dla PS Regulaminu Wsparcia Finansowego.
Ocena finalna wniosków i biznesplanów oraz pozostałych załączników do wniosków dokonywana jest przez Komisję Oceny Projektów (KOP) powołaną w związku z realizacją niniejszego zamówienia przez Zamawiającego. Wszyscy Eksperci wyłonieni w drodze zamówienia publicznego są jednocześnie powołani na członków KOP w okresie realizacji zamówienia. Zespół ekspertów zewnętrznych dokonuje oceny wniosków i kwalifikuje projekty do otrzymania wsparcia finansowego (wsparcie finansowe (dotacja), wsparcie pomostowe w formie finansowej).
Posiedzenia KOP, odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, zgodnie z ustalonym harmonogramem posiedzeń opracowanym przez Zamawiającego.

Posiedzenie KOP wymaga obecności w siedzibie Zamawiającego minimum 5-ciu członków (KOP).

W posiedzeniu KOP może również uczestniczyć przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Przed przystąpieniem do prac KOP, w celu zachowania zasady bezstronności oraz przejrzystości stosowanych procedur członkowie KOP podpisują deklarację poufności i bezstronności oraz umowę podpowierzenia przetwarzania danych osobowych.

W wyniku oceny wniosek może uzyskać maksymalnie 120 punktów, przy czym 100 punktów można otrzymać za ocenę podstawowych kryteriów oraz 20 punktów za kryteria preferencyjne.

Bezzwrotne wsparcie finansowe (dotacja, wsparcie pomostowe) jest przyznawane Wnioskodawcom, których Biznes Plany uzyskały minimum 60 punktów oraz minimum 60% punktów możliwych do uzyskania w każdej z kategorii i ogółem w ramach kryteriów podstawowych, pod warunkiem posiadania przez Realizatora projektu środków finansowych.

Po przeprowadzeniu oceny merytorycznej przez Komisję Oceny Projektów, Zamawiający na jej podstawie podejmuje decyzję o:

• udzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej,
• nieudzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej, ze względu na brak wymaganej liczby punktów,
• nieudzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej, ze względu na brak środków finansowych.

Z posiedzenia danego KOP-u Zamawiający sporządza protokół, który winien być podpisany przez wszystkich członków KOP uczestniczących w posiedzeniu oraz przez osoby w nim uczestniczące.

Na podstawie oceny KOP, Realizator projektu przygotowuje Wstępne Listy rankingowe.

Decyzję o udzieleniu bądź nieudzieleniu wsparcia finansowego Wnioskodawca otrzymuje na piśmie w terminie do 5 dni kalendarzowych od dnia zakończenia oceny, tj. opublikowania Wstępnej listy rankingowej, wraz z uzasadnieniem oraz uzyskanym wynikiem oceny.

Wnioskodawcy, któremu nie zostanie przyznane wsparcie finansowe (dotacja)/podstawowe wparcie pomostowe/ przedłużone wsparcie pomostowe w formie finansowej lub uzyskał pomniejszoną kwotę dofinansowania ma możliwość złożenia na adres Realizatora projektu, w terminie do 5 dni kalendarzowych od daty otrzymania informacji o wyniku oceny, pisemnego odwołania o ponowne rozparzenie sprawy.

Zamówienie jest podzielone na 5 identycznych części. Różnica odzwierciedla się jedynie w nomenklaturze – część I pn. Ekspert nr 1, część II pn. Ekspert nr 2, część III pn. Ekspert nr 3 itd.

JEDEN WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTĘ WYŁĄCZNIE DLA JEDNEJ CZĘŚCI ZAMÓWIENIA.
W przypadku osób fizycznych składających ofertę na wybraną przez siebie część zamówienia nie muszą one wskazywać osoby, która będzie ekspertem. Podobnie w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Natomiast w przypadku Wykonawców, którzy prowadzą ponad jednoosobową działalność gospodarczą, będą oni zobowiązani do wskazania pracownika, który wejdzie w skład KOP. Wskazanie takie będzie łączyło się z zapisami zawartymi w załączniku nr 6 oraz nr 8 do SIWZ, w którym znajdą się dane personalne wraz z wymaganymi formami doświadczenia. Wówczas Wykonawca prowadzący działalność gospodarczą w formie nie jednoosobowej, zobowiązany jest wpisać personalia osoby, którą deleguje do pracy w ramach Komisji Oceny Projektów i to wobec niego będą weryfikowane wymagania formalne zawarte poniżej.

Ekspert, który będzie skierowany do realizacji przedmiotu zamówienia musi spełniać następujące wymagania:

a) wykształcenie wyższe; (weryfikacja na podstawie przedłożonego dyplomu);

b) w ciągu ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert ocenił co najmniej 1 wniosek o dofinansowanie i/lub dotacje przedsiębiorstwa społecznego lub 1 biznesplan przedsiębiorstwa społecznego. (weryfikacja w szczególności na podstawie oświadczenia wykonawcy, oświadczenia eksperta, referencji, zaświadczeń, umów, protokołów, zapłaconych faktur, rachunków);

c) posiada doświadczenie w ocenie min. 35 wniosków o przyznanie wsparcia finansowego lub biznesplanów PES/PS (weryfikacja w szczególności na podstawie oświadczenia wykonawcy, oświadczenia eksperta, referencji, zaświadczeń, umów, protokołów, zapłaconych faktur, rachunków);

d) posiada wiedzę na temat prowadzenia działalności gospodarczej, w tym w formie Podmiotów Ekonomii Społecznej (weryfikacja na podstawie oświadczenia wykonawcy i oświadczenia eksperta).

Przez przedsiębiorstwo społeczne w zakresie wymaganego doświadczenia Eksperta należy rozumieć Przedsiębiorstwo społeczne zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie I jako podmiot, który spełnia łącznie poniższe warunki:
a) posiada osobowość prawną i prowadzi:
i) działalność gospodarczą zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym,
lub
ii) działalność odpłatną pożytku publicznego w rozumieniu art. 8 ustawy z dnia 24 kwietnia 2004 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, lub
iii) działalność oświatową w rozumieniu art. 170 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148), lub
iv) działalność kulturalną w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1983, z późn. zm.),
b) zatrudnia co najmniej 30% osób, które należą do minimum jednej z poniższych grup:
i) osoby bezrobotne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 1265, z późn. zm.);
ii) osoby do 30 roku życia oraz po ukończeniu 50 roku życia, posiadające status osoby poszukującej pracy, bez zatrudnienia w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
iii) osoby poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu lub niewykonujące innej pracy zarobkowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
iv) osoby niepełnosprawne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;
v) osoby z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2018 r. poz. 1878, z późn. zm.);
vi) osoby, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1–3 i 5–7 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 217, z późn. zm.);
vii) osoby podlegające ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, jeżeli ich dochód ustalany zgodnie z art. 7 ust. 5–10 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2018 r. poz. 2134, z późn. zm.) wynosi nie więcej niż dochód z 6 hektarów przeliczeniowych;
viii) osoby spełniające kryteria, o których mowa w art. 8 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej;
ix) osoby o których mowa w art. 49 pkt 7 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
x) osoby usamodzielniane, o których mowa w art. 140 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
xi) osoby ubogie pracujące, o których mowa w rozdziale 3 pkt 17 Wytycznych Ministra Rozwoju i Finansów w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020;
c) jest podmiotem, który nie dystrybuuje zysku lub nadwyżki bilansowej pomiędzy udziałowców, akcjonariuszy lub pracowników, ale przeznacza go na wzmocnienie potencjału przedsiębiorstwa jako kapitał niepodzielny oraz w określonej części na reintegrację zawodową i społeczną;
d) jest zarządzany na zasadach demokratycznych, co oznacza, że struktura zarządzania Przedsiębiorstwem Społecznym lub ich struktura własnościowa opiera się na współzarządzaniu w przypadku spółdzielni, akcjonariacie pracowniczym lub zasadach partycypacji pracowników, co podmiot określa w swoim statucie lub innym dokumencie założycielskim;
e) wynagrodzenia wszystkich pracowników, w tym kadry zarządzającej są ograniczone limitami, tj. nie przekraczają wartości, o której mowa w art. 9 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
f) zatrudnia w oparciu o umowę o pracę, spółdzielczą umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną (z wyłączeniem osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, które prowadzą działalność gospodarczą) co najmniej trzy osoby w wymiarze czasu pracy co najmniej ¼ etatu, a w przypadku umów cywilnoprawnych na okres nie krótszy niż 3 miesiące i obejmujący nie mniej niż 120 godzin pracy łącznie przez wszystkie miesiące, przy zachowaniu proporcji zatrudnienia określonych w lit. b;
g) prowadzi wobec zatrudnionych osób, o których mowa w lit. b, uzgodniony z tymi osobami i określony w czasie proces reintegracyjny, mający na celu zdobycie lub odzyskanie kwalifikacji zawodowych lub kompetencji kluczowych.

Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć CV Eksperta oraz dokumenty potwierdzające jego kwalifikacje (wykształcenie, doświadczenie), zaświadczenia/referencje, wystawione imiennie - potwierdzające jego kwalifikacje zawodowe do pełnienia funkcji Eksperta - w terminie do 3 dni od daty podpisania umowy z Zamawiającym.

W związku z wymogiem, by w ciągu ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, Ekspert (osoba wskazana w formularzu ofertowym) ocenił co najmniej 1 wniosek o dofinansowanie i/lub dotacje przedsiębiorstwa społecznego lub 1 biznesplan przedsiębiorstwa społecznego – każdy z Ekspertów musiał w ciągu ostatnich dwóch lat był członkiem stosownej komisji i oceniać wnioski/biznesplany. Zostało to uwzględnione w formułowaniu kryterium oceny ofert dla posiadanego doświadczenia. Per analogia – nie ma możliwości, by osoba nigdy nie oceniająca wniosków mogła realizować niniejsze zamówienie, w związku z brakiem stosownych kwalifikacji.

Do zadań Wykonawcy należy wskazanie i zapewnienie Eksperta (osoby) do którego będzie należała ocena merytoryczna wniosków o przyznanie wsparcia finansowego (wniosek) i biznesplanów oraz pozostałych załączników złożonych w ramach ogłoszonych naborów oraz w ramach procedury odwoławczej ogłaszanych naborów – zgodnie z dokumentami zawartymi w załączniku nr 3 do SIWZ.

Szacunkowa liczba ocenianych Wniosków oraz załączników do Wniosku (a tym samym ocen merytorycznych) przypadających na poszczególne części wynosi:

Część III – Ekspert nr 3
maksymalnie 25 ocen na etapie oceny merytorycznej w ciągu trwania umowy;
maksymalnie 13 ocen na etapie procedury odwoławczej w ciągu trwania umowy.

UWAGA!
Ekspert otrzyma wynagrodzenie za faktycznie zrealizowaną liczbę ocen merytorycznych zgodnie z cenami zadeklarowanymi w formularzu ofertowym!

Ocena merytoryczna będzie prowadzona w dwóch procedurach – podstawowej i odwoławczej. Charakter obydwu jest ten sam, jednakże w przypadku procedury odwoławczej zakres oceny może być mniejszy, bowiem będzie odnosił się wyłącznie do części wskazanych w odwołaniu. Nie będzie on w żadnym wypadku większy niż w procedurze podstawowej.

W przypadku zaistnienia w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia okoliczności wskazujących na niewywiązywanie się przez konkretnego oceniającego (Eksperta) w należyty sposób z powierzonych mu zadań, Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy z Wykonawcą.

Każdy z Ekspertów będzie dokonywał oceny w oparciu o dokumenty zawarte w załączniku nr 3 do SIWZ, z którymi ma obowiązek się zapoznać, poświadczając ich znajomość we wskazanym miejscu w formularzu ofertowym.


2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 72221000-0

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00

4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 30.06.2022

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Cena:60,00
Doświadczenie jako członek komisji oceniającej projekty finansowane ze środków publicznych lub komisji oceniającej wnioski o dofinansowanie i/lub dotacje w ciągu ostatnich dwóch lat:40,00
Część nr: 4
Nazwa: Ekspert nr 4

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usługi oceny merytorycznej wniosków i biznesplanów” w związku z realizacją projektu pn. „ROWES - wsparcie rozwoju sektora ekonomii społecznej w subregionie I”.

Wnioski, które zostaną pozytywnie ocenione pod względem formalnym przez wykwalifikowaną kadrę Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (ROWES) prowadzonego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., są kierowane do oceny merytorycznej dokonywanej przez Ekspertów.

Wszystkie pojęcia, skróty, terminy oraz dokumenty w oparciu, o które będzie dokonywana ocena przez Ekspertów są dostępne w załączeniu Załącznik nr 3 do siwz.

Ocena merytoryczna każdego ze złożonych w ramach danego naboru wniosków do otrzymania wsparcia finansowego (dotacja, podstawowe wsparcie pomostowe, przedłużone wsparcie pomostowe), dokonywana jest zgodnie z zasadą „dwóch par oczu” tj. przez dwóch niezależnych Ekspertów. Każdy członek KOP ocenia merytorycznie dany wniosek o przyznanie wsparcia finansowego, biznesplan i pozostałe załączniki. Punktacja przyznana za dane kryterium stanowi średnią arytmetyczną z ocen przyznanych przez dwóch Ekspertów. W przypadku wystąpienia dużych rozbieżności w ocenie wniosków pod względem merytorycznym przez Ekspertów (powyżej 25 pkt ogółem), o końcowej punktacji merytorycznej decydować będzie trzecia ocena Eksperta i ta ocena będzie wiążąca.

Ocena dokonywana jest w oparciu o kartę oceny merytorycznej wniosku o przyznanie wsparcia finansowego (Załącznik nr 17a - dla GI, Załącznik nr 17b dla OP/PES, Załącznik nr 17c dla PS do Regulaminu Wsparcia Finansowego). Kryteria merytoryczne zawarte w karcie oceny merytorycznej, będą dokonywane przez członków KOP zgodnie z Kryteriami oceny stanowiącymi załącznik 16a – dla GI, Załącznik 16b dla OP/PES, Załącznik 16c dla PS Regulaminu Wsparcia Finansowego.
Ocena finalna wniosków i biznesplanów oraz pozostałych załączników do wniosków dokonywana jest przez Komisję Oceny Projektów (KOP) powołaną w związku z realizacją niniejszego zamówienia przez Zamawiającego. Wszyscy Eksperci wyłonieni w drodze zamówienia publicznego są jednocześnie powołani na członków KOP w okresie realizacji zamówienia. Zespół ekspertów zewnętrznych dokonuje oceny wniosków i kwalifikuje projekty do otrzymania wsparcia finansowego (wsparcie finansowe (dotacja), wsparcie pomostowe w formie finansowej).
Posiedzenia KOP, odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, zgodnie z ustalonym harmonogramem posiedzeń opracowanym przez Zamawiającego.

Posiedzenie KOP wymaga obecności w siedzibie Zamawiającego minimum 5-ciu członków (KOP).

W posiedzeniu KOP może również uczestniczyć przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Przed przystąpieniem do prac KOP, w celu zachowania zasady bezstronności oraz przejrzystości stosowanych procedur członkowie KOP podpisują deklarację poufności i bezstronności oraz umowę podpowierzenia przetwarzania danych osobowych.

W wyniku oceny wniosek może uzyskać maksymalnie 120 punktów, przy czym 100 punktów można otrzymać za ocenę podstawowych kryteriów oraz 20 punktów za kryteria preferencyjne.

Bezzwrotne wsparcie finansowe (dotacja, wsparcie pomostowe) jest przyznawane Wnioskodawcom, których Biznes Plany uzyskały minimum 60 punktów oraz minimum 60% punktów możliwych do uzyskania w każdej z kategorii i ogółem w ramach kryteriów podstawowych, pod warunkiem posiadania przez Realizatora projektu środków finansowych.

Po przeprowadzeniu oceny merytorycznej przez Komisję Oceny Projektów, Zamawiający na jej podstawie podejmuje decyzję o:

• udzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej,
• nieudzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej, ze względu na brak wymaganej liczby punktów,
• nieudzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej, ze względu na brak środków finansowych.

Z posiedzenia danego KOP-u Zamawiający sporządza protokół, który winien być podpisany przez wszystkich członków KOP uczestniczących w posiedzeniu oraz przez osoby w nim uczestniczące.

Na podstawie oceny KOP, Realizator projektu przygotowuje Wstępne Listy rankingowe.

Decyzję o udzieleniu bądź nieudzieleniu wsparcia finansowego Wnioskodawca otrzymuje na piśmie w terminie do 5 dni kalendarzowych od dnia zakończenia oceny, tj. opublikowania Wstępnej listy rankingowej, wraz z uzasadnieniem oraz uzyskanym wynikiem oceny.

Wnioskodawcy, któremu nie zostanie przyznane wsparcie finansowe (dotacja)/podstawowe wparcie pomostowe/ przedłużone wsparcie pomostowe w formie finansowej lub uzyskał pomniejszoną kwotę dofinansowania ma możliwość złożenia na adres Realizatora projektu, w terminie do 5 dni kalendarzowych od daty otrzymania informacji o wyniku oceny, pisemnego odwołania o ponowne rozparzenie sprawy.

Zamówienie jest podzielone na 5 identycznych części. Różnica odzwierciedla się jedynie w nomenklaturze – część I pn. Ekspert nr 1, część II pn. Ekspert nr 2, część III pn. Ekspert nr 3 itd.

JEDEN WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTĘ WYŁĄCZNIE DLA JEDNEJ CZĘŚCI ZAMÓWIENIA.
W przypadku osób fizycznych składających ofertę na wybraną przez siebie część zamówienia nie muszą one wskazywać osoby, która będzie ekspertem. Podobnie w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Natomiast w przypadku Wykonawców, którzy prowadzą ponad jednoosobową działalność gospodarczą, będą oni zobowiązani do wskazania pracownika, który wejdzie w skład KOP. Wskazanie takie będzie łączyło się z zapisami zawartymi w załączniku nr 6 oraz nr 8 do SIWZ, w którym znajdą się dane personalne wraz z wymaganymi formami doświadczenia. Wówczas Wykonawca prowadzący działalność gospodarczą w formie nie jednoosobowej, zobowiązany jest wpisać personalia osoby, którą deleguje do pracy w ramach Komisji Oceny Projektów i to wobec niego będą weryfikowane wymagania formalne zawarte poniżej.

Ekspert, który będzie skierowany do realizacji przedmiotu zamówienia musi spełniać następujące wymagania:

a) wykształcenie wyższe; (weryfikacja na podstawie przedłożonego dyplomu);

b) w ciągu ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert ocenił co najmniej 1 wniosek o dofinansowanie i/lub dotacje przedsiębiorstwa społecznego lub 1 biznesplan przedsiębiorstwa społecznego. (weryfikacja w szczególności na podstawie oświadczenia wykonawcy, oświadczenia eksperta, referencji, zaświadczeń, umów, protokołów, zapłaconych faktur, rachunków);

c) posiada doświadczenie w ocenie min. 35 wniosków o przyznanie wsparcia finansowego lub biznesplanów PES/PS (weryfikacja w szczególności na podstawie oświadczenia wykonawcy, oświadczenia eksperta, referencji, zaświadczeń, umów, protokołów, zapłaconych faktur, rachunków);

d) posiada wiedzę na temat prowadzenia działalności gospodarczej, w tym w formie Podmiotów Ekonomii Społecznej (weryfikacja na podstawie oświadczenia wykonawcy i oświadczenia eksperta).

Przez przedsiębiorstwo społeczne w zakresie wymaganego doświadczenia Eksperta należy rozumieć Przedsiębiorstwo społeczne zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie I jako podmiot, który spełnia łącznie poniższe warunki:
a) posiada osobowość prawną i prowadzi:
i) działalność gospodarczą zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym,
lub
ii) działalność odpłatną pożytku publicznego w rozumieniu art. 8 ustawy z dnia 24 kwietnia 2004 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, lub
iii) działalność oświatową w rozumieniu art. 170 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148), lub
iv) działalność kulturalną w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1983, z późn. zm.),
b) zatrudnia co najmniej 30% osób, które należą do minimum jednej z poniższych grup:
i) osoby bezrobotne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 1265, z późn. zm.);
ii) osoby do 30 roku życia oraz po ukończeniu 50 roku życia, posiadające status osoby poszukującej pracy, bez zatrudnienia w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
iii) osoby poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu lub niewykonujące innej pracy zarobkowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
iv) osoby niepełnosprawne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;
v) osoby z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2018 r. poz. 1878, z późn. zm.);
vi) osoby, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1–3 i 5–7 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 217, z późn. zm.);
vii) osoby podlegające ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, jeżeli ich dochód ustalany zgodnie z art. 7 ust. 5–10 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2018 r. poz. 2134, z późn. zm.) wynosi nie więcej niż dochód z 6 hektarów przeliczeniowych;
viii) osoby spełniające kryteria, o których mowa w art. 8 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej;
ix) osoby o których mowa w art. 49 pkt 7 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
x) osoby usamodzielniane, o których mowa w art. 140 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
xi) osoby ubogie pracujące, o których mowa w rozdziale 3 pkt 17 Wytycznych Ministra Rozwoju i Finansów w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020;
c) jest podmiotem, który nie dystrybuuje zysku lub nadwyżki bilansowej pomiędzy udziałowców, akcjonariuszy lub pracowników, ale przeznacza go na wzmocnienie potencjału przedsiębiorstwa jako kapitał niepodzielny oraz w określonej części na reintegrację zawodową i społeczną;
d) jest zarządzany na zasadach demokratycznych, co oznacza, że struktura zarządzania Przedsiębiorstwem Społecznym lub ich struktura własnościowa opiera się na współzarządzaniu w przypadku spółdzielni, akcjonariacie pracowniczym lub zasadach partycypacji pracowników, co podmiot określa w swoim statucie lub innym dokumencie założycielskim;
e) wynagrodzenia wszystkich pracowników, w tym kadry zarządzającej są ograniczone limitami, tj. nie przekraczają wartości, o której mowa w art. 9 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
f) zatrudnia w oparciu o umowę o pracę, spółdzielczą umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną (z wyłączeniem osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, które prowadzą działalność gospodarczą) co najmniej trzy osoby w wymiarze czasu pracy co najmniej ¼ etatu, a w przypadku umów cywilnoprawnych na okres nie krótszy niż 3 miesiące i obejmujący nie mniej niż 120 godzin pracy łącznie przez wszystkie miesiące, przy zachowaniu proporcji zatrudnienia określonych w lit. b;
g) prowadzi wobec zatrudnionych osób, o których mowa w lit. b, uzgodniony z tymi osobami i określony w czasie proces reintegracyjny, mający na celu zdobycie lub odzyskanie kwalifikacji zawodowych lub kompetencji kluczowych.

Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć CV Eksperta oraz dokumenty potwierdzające jego kwalifikacje (wykształcenie, doświadczenie), zaświadczenia/referencje, wystawione imiennie - potwierdzające jego kwalifikacje zawodowe do pełnienia funkcji Eksperta - w terminie do 3 dni od daty podpisania umowy z Zamawiającym.

W związku z wymogiem, by w ciągu ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, Ekspert (osoba wskazana w formularzu ofertowym) ocenił co najmniej 1 wniosek o dofinansowanie i/lub dotacje przedsiębiorstwa społecznego lub 1 biznesplan przedsiębiorstwa społecznego – każdy z Ekspertów musiał w ciągu ostatnich dwóch lat był członkiem stosownej komisji i oceniać wnioski/biznesplany. Zostało to uwzględnione w formułowaniu kryterium oceny ofert dla posiadanego doświadczenia. Per analogia – nie ma możliwości, by osoba nigdy nie oceniająca wniosków mogła realizować niniejsze zamówienie, w związku z brakiem stosownych kwalifikacji.

Do zadań Wykonawcy należy wskazanie i zapewnienie Eksperta (osoby) do którego będzie należała ocena merytoryczna wniosków o przyznanie wsparcia finansowego (wniosek) i biznesplanów oraz pozostałych załączników złożonych w ramach ogłoszonych naborów oraz w ramach procedury odwoławczej ogłaszanych naborów – zgodnie z dokumentami zawartymi w załączniku nr 3 do SIWZ.

Szacunkowa liczba ocenianych Wniosków oraz załączników do Wniosku (a tym samym ocen merytorycznych) przypadających na poszczególne części wynosi:

Część IV – Ekspert nr 4
maksymalnie 25 ocen na etapie oceny merytorycznej w ciągu trwania umowy;
maksymalnie 13 ocen na etapie procedury odwoławczej w ciągu trwania umowy.

UWAGA!
Ekspert otrzyma wynagrodzenie za faktycznie zrealizowaną liczbę ocen merytorycznych zgodnie z cenami zadeklarowanymi w formularzu ofertowym!

Ocena merytoryczna będzie prowadzona w dwóch procedurach – podstawowej i odwoławczej. Charakter obydwu jest ten sam, jednakże w przypadku procedury odwoławczej zakres oceny może być mniejszy, bowiem będzie odnosił się wyłącznie do części wskazanych w odwołaniu. Nie będzie on w żadnym wypadku większy niż w procedurze podstawowej.

W przypadku zaistnienia w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia okoliczności wskazujących na niewywiązywanie się przez konkretnego oceniającego (Eksperta) w należyty sposób z powierzonych mu zadań, Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy z Wykonawcą.

Każdy z Ekspertów będzie dokonywał oceny w oparciu o dokumenty zawarte w załączniku nr 3 do SIWZ, z którymi ma obowiązek się zapoznać, poświadczając ich znajomość we wskazanym miejscu w formularzu ofertowym.


2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 72221000-0

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00

4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 30.06.2022

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Doświadczenie jako członek komisji oceniającej projekty finansowane ze środków publicznych lub komisji oceniającej wnioski o dofinansowanie i/lub dotacje w ciągu ostatnich dwóch lat:40,00
Cena:60,00
Część nr: 5
Nazwa: Ekspert nr 5

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usługi oceny merytorycznej wniosków i biznesplanów” w związku z realizacją projektu pn. „ROWES - wsparcie rozwoju sektora ekonomii społecznej w subregionie I”.

Wnioski, które zostaną pozytywnie ocenione pod względem formalnym przez wykwalifikowaną kadrę Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (ROWES) prowadzonego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., są kierowane do oceny merytorycznej dokonywanej przez Ekspertów.

Wszystkie pojęcia, skróty, terminy oraz dokumenty w oparciu, o które będzie dokonywana ocena przez Ekspertów są dostępne w załączeniu Załącznik nr 3 do siwz.

Ocena merytoryczna każdego ze złożonych w ramach danego naboru wniosków do otrzymania wsparcia finansowego (dotacja, podstawowe wsparcie pomostowe, przedłużone wsparcie pomostowe), dokonywana jest zgodnie z zasadą „dwóch par oczu” tj. przez dwóch niezależnych Ekspertów. Każdy członek KOP ocenia merytorycznie dany wniosek o przyznanie wsparcia finansowego, biznesplan i pozostałe załączniki. Punktacja przyznana za dane kryterium stanowi średnią arytmetyczną z ocen przyznanych przez dwóch Ekspertów. W przypadku wystąpienia dużych rozbieżności w ocenie wniosków pod względem merytorycznym przez Ekspertów (powyżej 25 pkt ogółem), o końcowej punktacji merytorycznej decydować będzie trzecia ocena Eksperta i ta ocena będzie wiążąca.

Ocena dokonywana jest w oparciu o kartę oceny merytorycznej wniosku o przyznanie wsparcia finansowego (Załącznik nr 17a - dla GI, Załącznik nr 17b dla OP/PES, Załącznik nr 17c dla PS do Regulaminu Wsparcia Finansowego). Kryteria merytoryczne zawarte w karcie oceny merytorycznej, będą dokonywane przez członków KOP zgodnie z Kryteriami oceny stanowiącymi załącznik 16a – dla GI, Załącznik 16b dla OP/PES, Załącznik 16c dla PS Regulaminu Wsparcia Finansowego.
Ocena finalna wniosków i biznesplanów oraz pozostałych załączników do wniosków dokonywana jest przez Komisję Oceny Projektów (KOP) powołaną w związku z realizacją niniejszego zamówienia przez Zamawiającego. Wszyscy Eksperci wyłonieni w drodze zamówienia publicznego są jednocześnie powołani na członków KOP w okresie realizacji zamówienia. Zespół ekspertów zewnętrznych dokonuje oceny wniosków i kwalifikuje projekty do otrzymania wsparcia finansowego (wsparcie finansowe (dotacja), wsparcie pomostowe w formie finansowej).
Posiedzenia KOP, odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, zgodnie z ustalonym harmonogramem posiedzeń opracowanym przez Zamawiającego.

Posiedzenie KOP wymaga obecności w siedzibie Zamawiającego minimum 5-ciu członków (KOP).

W posiedzeniu KOP może również uczestniczyć przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Przed przystąpieniem do prac KOP, w celu zachowania zasady bezstronności oraz przejrzystości stosowanych procedur członkowie KOP podpisują deklarację poufności i bezstronności oraz umowę podpowierzenia przetwarzania danych osobowych.

W wyniku oceny wniosek może uzyskać maksymalnie 120 punktów, przy czym 100 punktów można otrzymać za ocenę podstawowych kryteriów oraz 20 punktów za kryteria preferencyjne.

Bezzwrotne wsparcie finansowe (dotacja, wsparcie pomostowe) jest przyznawane Wnioskodawcom, których Biznes Plany uzyskały minimum 60 punktów oraz minimum 60% punktów możliwych do uzyskania w każdej z kategorii i ogółem w ramach kryteriów podstawowych, pod warunkiem posiadania przez Realizatora projektu środków finansowych.

Po przeprowadzeniu oceny merytorycznej przez Komisję Oceny Projektów, Zamawiający na jej podstawie podejmuje decyzję o:

• udzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej,
• nieudzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej, ze względu na brak wymaganej liczby punktów,
• nieudzieleniu bezzwrotnego wsparcia finansowego i/lub wsparcia pomostowego w formie finansowej, ze względu na brak środków finansowych.

Z posiedzenia danego KOP-u Zamawiający sporządza protokół, który winien być podpisany przez wszystkich członków KOP uczestniczących w posiedzeniu oraz przez osoby w nim uczestniczące.

Na podstawie oceny KOP, Realizator projektu przygotowuje Wstępne Listy rankingowe.

Decyzję o udzieleniu bądź nieudzieleniu wsparcia finansowego Wnioskodawca otrzymuje na piśmie w terminie do 5 dni kalendarzowych od dnia zakończenia oceny, tj. opublikowania Wstępnej listy rankingowej, wraz z uzasadnieniem oraz uzyskanym wynikiem oceny.

Wnioskodawcy, któremu nie zostanie przyznane wsparcie finansowe (dotacja)/podstawowe wparcie pomostowe/ przedłużone wsparcie pomostowe w formie finansowej lub uzyskał pomniejszoną kwotę dofinansowania ma możliwość złożenia na adres Realizatora projektu, w terminie do 5 dni kalendarzowych od daty otrzymania informacji o wyniku oceny, pisemnego odwołania o ponowne rozparzenie sprawy.

Zamówienie jest podzielone na 5 identycznych części. Różnica odzwierciedla się jedynie w nomenklaturze – część I pn. Ekspert nr 1, część II pn. Ekspert nr 2, część III pn. Ekspert nr 3 itd.

JEDEN WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ OFERTĘ WYŁĄCZNIE DLA JEDNEJ CZĘŚCI ZAMÓWIENIA.
W przypadku osób fizycznych składających ofertę na wybraną przez siebie część zamówienia nie muszą one wskazywać osoby, która będzie ekspertem. Podobnie w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Natomiast w przypadku Wykonawców, którzy prowadzą ponad jednoosobową działalność gospodarczą, będą oni zobowiązani do wskazania pracownika, który wejdzie w skład KOP. Wskazanie takie będzie łączyło się z zapisami zawartymi w załączniku nr 6 oraz nr 8 do SIWZ, w którym znajdą się dane personalne wraz z wymaganymi formami doświadczenia. Wówczas Wykonawca prowadzący działalność gospodarczą w formie nie jednoosobowej, zobowiązany jest wpisać personalia osoby, którą deleguje do pracy w ramach Komisji Oceny Projektów i to wobec niego będą weryfikowane wymagania formalne zawarte poniżej.

Ekspert, który będzie skierowany do realizacji przedmiotu zamówienia musi spełniać następujące wymagania:

a) wykształcenie wyższe; (weryfikacja na podstawie przedłożonego dyplomu);

b) w ciągu ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert ocenił co najmniej 1 wniosek o dofinansowanie i/lub dotacje przedsiębiorstwa społecznego lub 1 biznesplan przedsiębiorstwa społecznego. (weryfikacja w szczególności na podstawie oświadczenia wykonawcy, oświadczenia eksperta, referencji, zaświadczeń, umów, protokołów, zapłaconych faktur, rachunków);

c) posiada doświadczenie w ocenie min. 35 wniosków o przyznanie wsparcia finansowego lub biznesplanów PES/PS (weryfikacja w szczególności na podstawie oświadczenia wykonawcy, oświadczenia eksperta, referencji, zaświadczeń, umów, protokołów, zapłaconych faktur, rachunków);

d) posiada wiedzę na temat prowadzenia działalności gospodarczej, w tym w formie Podmiotów Ekonomii Społecznej (weryfikacja na podstawie oświadczenia wykonawcy i oświadczenia eksperta).

Przez przedsiębiorstwo społeczne w zakresie wymaganego doświadczenia Eksperta należy rozumieć Przedsiębiorstwo społeczne zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie I jako podmiot, który spełnia łącznie poniższe warunki:
a) posiada osobowość prawną i prowadzi:
i) działalność gospodarczą zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym,
lub
ii) działalność odpłatną pożytku publicznego w rozumieniu art. 8 ustawy z dnia 24 kwietnia 2004 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, lub
iii) działalność oświatową w rozumieniu art. 170 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148), lub
iv) działalność kulturalną w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1983, z późn. zm.),
b) zatrudnia co najmniej 30% osób, które należą do minimum jednej z poniższych grup:
i) osoby bezrobotne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 1265, z późn. zm.);
ii) osoby do 30 roku życia oraz po ukończeniu 50 roku życia, posiadające status osoby poszukującej pracy, bez zatrudnienia w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
iii) osoby poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu lub niewykonujące innej pracy zarobkowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
iv) osoby niepełnosprawne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;
v) osoby z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2018 r. poz. 1878, z późn. zm.);
vi) osoby, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1–3 i 5–7 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 217, z późn. zm.);
vii) osoby podlegające ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, jeżeli ich dochód ustalany zgodnie z art. 7 ust. 5–10 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2018 r. poz. 2134, z późn. zm.) wynosi nie więcej niż dochód z 6 hektarów przeliczeniowych;
viii) osoby spełniające kryteria, o których mowa w art. 8 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej;
ix) osoby o których mowa w art. 49 pkt 7 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
x) osoby usamodzielniane, o których mowa w art. 140 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
xi) osoby ubogie pracujące, o których mowa w rozdziale 3 pkt 17 Wytycznych Ministra Rozwoju i Finansów w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020;
c) jest podmiotem, który nie dystrybuuje zysku lub nadwyżki bilansowej pomiędzy udziałowców, akcjonariuszy lub pracowników, ale przeznacza go na wzmocnienie potencjału przedsiębiorstwa jako kapitał niepodzielny oraz w określonej części na reintegrację zawodową i społeczną;
d) jest zarządzany na zasadach demokratycznych, co oznacza, że struktura zarządzania Przedsiębiorstwem Społecznym lub ich struktura własnościowa opiera się na współzarządzaniu w przypadku spółdzielni, akcjonariacie pracowniczym lub zasadach partycypacji pracowników, co podmiot określa w swoim statucie lub innym dokumencie założycielskim;
e) wynagrodzenia wszystkich pracowników, w tym kadry zarządzającej są ograniczone limitami, tj. nie przekraczają wartości, o której mowa w art. 9 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
f) zatrudnia w oparciu o umowę o pracę, spółdzielczą umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną (z wyłączeniem osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, które prowadzą działalność gospodarczą) co najmniej trzy osoby w wymiarze czasu pracy co najmniej ¼ etatu, a w przypadku umów cywilnoprawnych na okres nie krótszy niż 3 miesiące i obejmujący nie mniej niż 120 godzin pracy łącznie przez wszystkie miesiące, przy zachowaniu proporcji zatrudnienia określonych w lit. b;
g) prowadzi wobec zatrudnionych osób, o których mowa w lit. b, uzgodniony z tymi osobami i określony w czasie proces reintegracyjny, mający na celu zdobycie lub odzyskanie kwalifikacji zawodowych lub kompetencji kluczowych.

Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć CV Eksperta oraz dokumenty potwierdzające jego kwalifikacje (wykształcenie, doświadczenie), zaświadczenia/referencje, wystawione imiennie - potwierdzające jego kwalifikacje zawodowe do pełnienia funkcji Eksperta - w terminie do 3 dni od daty podpisania umowy z Zamawiającym.

W związku z wymogiem, by w ciągu ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, Ekspert (osoba wskazana w formularzu ofertowym) ocenił co najmniej 1 wniosek o dofinansowanie i/lub dotacje przedsiębiorstwa społecznego lub 1 biznesplan przedsiębiorstwa społecznego – każdy z Ekspertów musiał w ciągu ostatnich dwóch lat był członkiem stosownej komisji i oceniać wnioski/biznesplany. Zostało to uwzględnione w formułowaniu kryterium oceny ofert dla posiadanego doświadczenia. Per analogia – nie ma możliwości, by osoba nigdy nie oceniająca wniosków mogła realizować niniejsze zamówienie, w związku z brakiem stosownych kwalifikacji.

Do zadań Wykonawcy należy wskazanie i zapewnienie Eksperta (osoby) do którego będzie należała ocena merytoryczna wniosków o przyznanie wsparcia finansowego (wniosek) i biznesplanów oraz pozostałych załączników złożonych w ramach ogłoszonych naborów oraz w ramach procedury odwoławczej ogłaszanych naborów – zgodnie z dokumentami zawartymi w załączniku nr 3 do SIWZ.

Szacunkowa liczba ocenianych Wniosków oraz załączników do Wniosku (a tym samym ocen merytorycznych) przypadających na poszczególne części wynosi:

Część V – Ekspert nr 5
maksymalnie 25 ocen na etapie oceny merytorycznej w ciągu trwania umowy;
maksymalnie 13 ocen na etapie procedury odwoławczej w ciągu trwania umowy.

UWAGA!
Ekspert otrzyma wynagrodzenie za faktycznie zrealizowaną liczbę ocen merytorycznych zgodnie z cenami zadeklarowanymi w formularzu ofertowym!

Ocena merytoryczna będzie prowadzona w dwóch procedurach – podstawowej i odwoławczej. Charakter obydwu jest ten sam, jednakże w przypadku procedury odwoławczej zakres oceny może być mniejszy, bowiem będzie odnosił się wyłącznie do części wskazanych w odwołaniu. Nie będzie on w żadnym wypadku większy niż w procedurze podstawowej.

W przypadku zaistnienia w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia okoliczności wskazujących na niewywiązywanie się przez konkretnego oceniającego (Eksperta) w należyty sposób z powierzonych mu zadań, Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy z Wykonawcą.

Każdy z Ekspertów będzie dokonywał oceny w oparciu o dokumenty zawarte w załączniku nr 3 do SIWZ, z którymi ma obowiązek się zapoznać, poświadczając ich znajomość we wskazanym miejscu w formularzu ofertowym.


2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 72221000-0

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00

4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 30.06.2022

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Doświadczenie jako członek komisji oceniającej projekty finansowane ze środków publicznych lub komisji oceniającej wnioski o dofinansowanie i/lub dotacje w ciągu ostatnich dwóch lat:40,00
Cena:60,00

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.