eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Warszawa › Przebudowa drogi w zakresie wyniesienia skrzyżowania i zagospodarowania terenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą w pasach drogowych ulic Zaruby i Iwanowa Szajnowicza w rejonie kompleksu oświatowego szkolno-przedszkolnego w Warszawie

To jest wynik przetargu. Zobacz także treść przetargu, którego dotyczy to ogłoszenie



Ogłoszenie z dnia 2020-12-08

Ogłoszenie nr 510537383-N-2020 z dnia 2020-12-08 r.
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów:

Przebudowa drogi w zakresie wyniesienia skrzyżowania i zagospodarowania terenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą w pasach drogowych ulic Zaruby i Iwanowa Szajnowicza w rejonie kompleksu oświatowego szkolno-przedszkolnego w Warszawie

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: Tak
Numer ogłoszenia: 595578-N-2020
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych: Tak
Numer ogłoszenia: 540199397-N-2020

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES:
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów, krajowy numer identyfikacyjny 15259640000000, al. Komisji Edukacji Narodowej 61, 02-777 Warszawa, woj. mazowieckie, państwo Polska

telefon: 22 443 73 31
faks: 22 443 73 32
e-mail: ursynow.wzp@um.warszawa.pl
www: www.ursynow.pl
I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa drogi w zakresie wyniesienia skrzyżowania i zagospodarowania terenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą w pasach drogowych ulic Zaruby i Iwanowa Szajnowicza w rejonie kompleksu oświatowego szkolno-przedszkolnego w Warszawie

Numer referencyjny (jeżeli dotyczy): KZP-XII-WZP.271.84.2020

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi w zakresie wyniesienia skrzyżowania ulic Zaruby i Iwanowa Szajnowicza wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą w pasach drogowych ul. Zaruby i ul. J. Iwanowa Szajnowicza, w tym: ciągami pieszymi, parkingami, drogą dla rowerów, zjazdem publicznym, instalacją oświetlenia terenu, kształtowaniem terenów zieleni, urządzeniami bezpieczeństwa ruchu oraz oznakowaniem drogowym pionowym i poziomym, w rejonie kompleksu oświatowego szkolno-przedszkolnego w Warszawie na dz. ew. nr 55, 61, 64/9, 65, 70, 71/1, 71/2, 76, 56/1, 60/1, 62/3, 51 z obrębu 01-11-13 przy ul. Zaruby w Warszawie.
Celem przedmiotu zamówienia jest spójne urządzenie przestrzeni, w tym połączenie istniejących ciągów komunikacyjnych z terenem budowanego kompleksu przedszkolno-szkolnego oraz terenów sąsiednich.

1. Opis stanu istniejącego:
Teren inwestycji zlokalizowany jest w Dzielnicy Ursynów (Kabaty), na dz. ew. nr 55, 61, 64/9, 65, 70, 71/1, 71/2, 76, 56/1, 60/1, 62/3, 51 z obrębu 01-11-13.
U zbiegu ulic Zaruby i Iwanowa Szajnowicza trwa budowa kompleksu oświatowego szkolno-przedszkolnego wraz z kompleksem boisk, w ramach której wybudowane zostały 3 zjazdy publiczne z ul. Iwanowa Szajnowicza na teren placówki oświatowej.
Wzdłuż ul. Zaruby znajduje się utwardzenie z nierówno poukładanych płyt betonowych, szpaler drzew oraz tymczasowe słupy instalacji elektroenergetycznej, przeznaczone do rozbiórki. Ponadto w gruncie ułożone są sieci miejskie wykazane na mapie do celów projektowych.
Od strony wschodniej teren inwestycji przylega do ul. Jerzego Zaruby, oznaczonej w MPZP jako 40.10KDL. Od strony północnej teren inwestycji przylega do ul. Jerzego Iwanowa Szajnowicza oznaczonej w MPZP jako 40.23KDD oraz tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.
Teren jest płaski. Rzędne terenu wahają się w granicach od ok. 106,20m n.p.m. wzdłuż ul. Zaruby, do ok. 108,30m n.p.m. po zachodniej stronie. Na całym obszarze przebiegają sieci miejskie, tj.: kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, sieci wodne, sieci ciepłownicze, sieci elektryczne, sieci teletechniczne oraz sieci gazowe.

2. Opis i zakres zamówienia:
„Szczegółowe informacje i dane znajdują się w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do SIWZ – w zakresie nawierzchni za nadrzędny należy uważać projekt budowlany branży drogowej wraz z dołączonym do niego projektem zagospodarowania terenu (w tym: zieleni) i projektem stałej organizacji ruchu.
Podczas realizacji nie przewiduje się zmian w ukształtowaniu terenu przekraczających 1m wysokości. Lokalne niwelacje terenu związane są z dostosowaniem terenu do rzędnych wejść do budowanego kompleksu przedszkolno-szkolnego. Warstwy, spadki itp. wg projektu drogowego.
Nawierzchnia wyniesionej tarczy skrzyżowania z kostki betonowej koloru czerwonego. Zjazd publiczny z kostki betonowej (ciemnoszarej). Droga dla rowerów wykonana z betonu asfaltowego. Obniżenie krawężników na przejściach dla pieszych, z zastosowaniem żółtych płytek z wypustkami na chodniku przed przejściami dla pieszych oraz wykonanie pasów prowadzących dla osób niepełnosprawnych z płyt białych 30x30x8cm. Nawierzchnie utwardzone chodników w postaci płyt betonowych 50x50cm grubości 8cm, układane na mijankę z zachowaniem ciągłości fug w kierunku prostopadłym do osi jezdni. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy wykonać 12 miejsc postojowych, z czego 2 miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnie miejsc postojowych oraz zjazdów z kostki betonowej prostokątnej o wymiarach 20x10cm grubości 8cm w kolorze ciemnoszarym. Miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością oznakowane kolorem niebieskim RAL 5024. Uwaga: Wszystkie posadzki należy układać zgodnie z „Załącznikiem nr 2 (część rysunkowa) do Zarządzenia Wytyczne projektowania i wykonywania” Strefa III: Przedmieścia.
Uzbrojenie terenu:
1. Kanalizacja sanitarna: Nie przewiduje się zmian w zakresie kanalizacji sanitarnej. Projekt zakłada regulację włazów (zwieńczeń studni kanalizacyjnych) do poziomów posadzki przewidzianych w projekcie. Roboty budowlane należy prowadzić pod nadzorem Zakładu Sieci Wodociągowej MPWiK m. st. Warszawy.
2. Sieci wodociągowe: Nie przewiduje się zmian w zakresie sieci wodociągowych.
3. Sieci elektryczne: Nie przewiduje się zmian w zakresie istniejących sieci elektrycznych. Projekt zakłada rozbudowę istniejącej sieci elektrycznej. Zaprojektowane latarnie zostaną podłączone do istniejącego oświetlenia terenu na zasadach wydanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Szczegółowe opracowanie dotyczące lokalizacji oraz zasilenia zaprojektowanych latarni znajduje się w projekcie.
4. Sieci teletechniczne: Nie przewiduje się zmian w zakresie sieci teletechnicznych. Projekt zakłada regulację włazów (zwieńczeń studni teletechnicznych) do poziomów posadzki przewidzianych w projekcie. Roboty budowlane należy prowadzić pod nadzorem właścicielskim przedstawiciela Orange.
5. Kanalizacja deszczowa: Nie przewiduje się zmian w zakresie kanalizacji deszczowej. Odprowadzenie wód opadowych powierzchniowo na nieutwardzony teren w obszarze opracowania projektowego oraz do istniejących studzienek kanalizacji deszczowej.
Przewiduje się nasadzenie drzew zgodnie z projektem zieleni, uzupełniających szpaler drzew wzdłuż ul. Zaruby. Projektowane są również trawniki i zieleń niska z wygrodzeniami.
Do zakresu zamówienia wchodzą obiekty małej architektury, tj. kosze na śmieci zgodne ze standardem miejskim (zgodnie z opinią nr AM-KP.6872.100.2020.BKU z dnia 17.04.2020 r.). Kosze lokalizować zgodnie z rysunkiem PZT, ustawiać w odległości min. 2m od krawędzi jezdni. Ilości: kosze na śmieci 4 sztuki. Elementy metalowe malowane na kolor antracytowy RAL7016:
1. Kosz z obudową szczebelkową metalową, zgodny z częścią graficzną projektu, wkład z blachy ocynkowanej, zabezpieczenie przed przesuwaniem (obciążenie/przytwierdzenie do podłoża), optymalny system opróżniania, dodatkowo daszek metalowy, osłaniający wkład kosza.
W zakresie zamówienia nie ma ławek i stojaków rowerowych.
W zakresie zamówienia jest zgodne z projektem wykonanie wszelkich robót budowlanych, dostaw i usług związanych z przebudową drogi opisaną wyżej, tj. co najmniej:
• prace przygotowawcze, rozbiórkowe, demontaże,
• niwelacja terenu, ukształtowanie terenu ze spadkami, korytowanie,
• wykonanie robót budowlano-montażowych kompletnych obiektów budowlanych,
• montaż obiektów małej architektury,
• wykonanie instalacji oświetleniowej zewnętrznej,
• zagospodarowanie terenu zielonego, w tym wykonanie Planu ochrony drzew (w celu wyznaczenia stref i sposobu ochrony drzew) i uzupełnienie szpaleru alei lipowej.
3. Dodatkowe wytyczne i informacje dot. zamówienia
Roboty budowlane:
1) Prace należy zrealizować z należytą starannością, umową, dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi, technologicznymi, warunkami zawartymi w STWiOR, zgodnie ze sztuką budowlaną, opisem przedmiotu zamówienia, harmonogramem rzeczowo-finansowym i Planem ochrony drzew – wyznaczone strefy ochronne drzew podlegają odbiorowi przez Zamawiającego, a prace wykonywane w bezpośrednim sąsiedztwie drzew wykonywać ręcznie.
2) W trakcie realizacji robót Wykonawca ma obowiązek sporządzania sprawozdania tygodniowego oraz przesyłania go w kolejnym dniu roboczym po następującym tygodniu do przedstawiciela Zamawiającego z opisem wszystkich przeprowadzonych prac w ciągu ostatniego tygodnia oraz planowanymi pracami na tydzień przyszły wraz ze skanem prowadzonego dziennika budowy odnośnie prowadzonych robót oraz z dokumentacją zdjęciową dokumentującą postęp robót, skanem certyfikatów, atestów, deklaracji zgodności, kart katalogowych itp. na planowane do wbudowania materiały oraz urządzenia.
3) Po zakończeniu prac montażowo-budowlanych teren należy uporządkować, a elementy nie podlegające przebudowie i ingerencji (tj. zieleń) doprowadzić do stanu jak przed ich rozpoczęciem. Wykonawca zobowiązany jest do zakupu i dostawy niezbędnego materiału, przygotowania podłoża, sadzenia itp. oraz gwarantuje i odpowiada za posadzony materiał roślinny oraz jakość wykonanych prac, zgodnie z wymaganiami opisanymi w SIWZ i jej załącznikach. Po wykonaniu prac wraz ze zgłoszeniem ich do odbioru końcowego obowiązkiem Wykonawcy jest dostarczenie Zamawiającemu oświadczenia o zgodności robót ze zgłoszeniem zamiaru wykonania robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, dokumentacją projektową oraz wiedzą techniczną, ewentualnym wykazaniu zmian nieistotnych potwierdzonych przez projektanta, wykonaniu prac zgodnie z przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz, że teren budowy doprowadzony został do należytego stanu i porządku.
4) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania oraz przedstawienia celem zaakceptowania projektu organizacji ruchu czy zajęcia terenu oraz dopełnienia wszelkich niezbędnych formalności z tym związanych, jeżeli zajdzie taka konieczność.
5) Na etapie realizacji Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do zaakceptowania próbki kolorystyczne dla nawierzchni, urządzeń, elementów obiektów małej architektury oraz pozostałych urządzeń/elementów.
6) Wykonawca zobowiązany jest w terminie 2 dni od dnia przejęcia terenu robót do ogrodzenia terenu budowy i ustawienia tablic informacyjnych (tablice bądź banery w lokalizacjach uzgodnionych z Zamawiającym, według wzoru uzgodnionego z Zamawiającym przed podpisaniem umowy). Ogrodzenie terenu budowy musi mieć estetyczną oraz jednolitą graficznie formę i skutecznie uniemożliwiać przedostanie się na teren placu budowy osób postronnych. Dopuszczalne jest stosowanie częściowego ogrodzenia terenu w zależności od etapu wykonywanych robót w celu umożliwienia korzystania z ciągów pieszych.
7) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia i przedłożenia Planu BIOZ dla przedmiotowego zakresu robót.
8) Dokumentacja powykonawcza winna zawierać m.in. pozwolenia administracyjne, dziennik budowy/robót, odbiory częściowe i końcowe, atesty, certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające materiały i urządzenia do eksploatacji, rysunki techniczne, tworzące dokumentację powykonawczą wraz z naniesionymi zmianami, jakie ewentualnie wystąpiły w toku prac, jak również karty utrzymania poszczególnych elementów obiektów małej architektury, tym opracowanie instrukcji utrzymania i konserwacji urządzeń i nawierzchni wytworzonych w ramach przedmiotu zamówienia, przedstawionej w formie tabelarycznej. Dokumentacja powykonawcza obejmuje również wykonanie kompleksowej, geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zagospodarowania terenu – urządzeń małej architektury, nawierzchni i innych elementów wytworzonych – w formie graficznej (plik .dwg oraz .pdf) i opisowej (plik .xls - forma tabeli określająca ich liczbę/ilość oraz ceny jednostkowe) oraz wykonanie pełnej dokumentacji fotograficznej zieleni istniejącej oraz wykonanej, urządzeń małej architektury, nawierzchni i innych elementów wytworzonych.
Zgłoszenie inwentaryzacji powykonawczej do powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego jest obowiązkiem Wykonawcy – należy ją zgłosić zgodnie z przepisami prawa geodezyjnego i dostarczyć Zamawiającemu mapę z pomiarami oraz pieczęcią właściwego organu potwierdzającą wpływ oraz oświadczenie geodety dotyczące zgłoszenia.
Dokumentację powykonawczą Wykonawca złoży najpóźniej w dniu odbioru końcowego robót.
9) Klauzule społeczne:
1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.
2. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia na roboty budowlane, przez cały okres wykonywania Przedmiotu Umowy, będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu Pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę.
3. Warunek, o którym mowa w ust. 2 zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących czynności w zakresie prac budowlanych, w tym w szczególności wykonujące prace przygotowawcze, roboty ziemne, roboty związane z wykonaniem podbudowy i układaniem nawierzchni z betonu asfaltowego, roboty elektryczne – oświetleniowe, roboty brukarskie, prace montażowe i związane z zagospodarowaniem terenu, prace zieleniarskie, prace porządkowe.
4. Szczegółowy opis obowiązków wynikających z klauzuli społecznej znajduje się we wzorze umowy.
10) Postanowienia niniejszego opisu przedmiotu zamówienia i umowy wraz z załącznikami wzajemnie się uzupełniają.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa ww treść, która będzie stanowić załącznik nr 1 do umowy oraz:
a) wzór umowy stanowiący załącznik nr 5 do SIWZ;
b) Dokumentacja projektowa – załącznik nr 8a do SIWZ, która będzie załącznikiem nr 2 do umowy;
c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – załącznik nr 8b do SIWZ, która będzie załącznikiem nr 3 do umowy;
d) Przedmiar robót – załącznik nr 8c do SIWZ;

II.4) Informacja o częściach zamówienia
Zamówienie było podzielone na części: Nie

II.5) Główny kod CPV: 45.23.32.20

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów: nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 16/11/2020

IV.2) Całkowita wartość zamówienia (wartość bez VAT): 916221.27 PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert: 2

w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw: 2
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: 0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej: 0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie: Nie

Nazwa wykonawcy: FAL-BRUK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: ul. Sarabandy 42
Kod pocztowy: 02-868
Miejscowość: Warszawa
Kraj/woj.: mazowieckie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: Tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: Nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: Nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM
Cena wybranej oferty/wartość umowy: 1033200.00

Oferta z najniższą ceną/kosztem: 1033200.00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem: 1082400.00
Waluta: PLN
IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa
Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom: tak

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom: Roboty elektryczne

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.