eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Słupsk › Szybko, wygodnie, bezpiecznie - budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Kaszubskiej - Łotewskiej oraz Kaszubskiej - Norweskiej -Słupski Budżet Obywatelski 2022 r.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2022-10-05


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Szybko, wygodnie, bezpiecznie – budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Kaszubskiej - Łotewskiej oraz Kaszubskiej - Norweskiej -Słupski Budżet Obywatelski 2022 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 221221715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Przemysłowa 73

1.5.2.) Miejscowość: Słupsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 59 841 00 91

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zimslupsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zimslupsk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Szybko, wygodnie, bezpiecznie – budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Kaszubskiej - Łotewskiej oraz Kaszubskiej - Norweskiej -Słupski Budżet Obywatelski 2022 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-99e373a4-1a1c-11ed-acbd-46d0480cd9c4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00378332

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019581/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Szybko, wygodnie, bezpiecznie – Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Kaszubskiej – Łotewskiej oraz Kaszubskiej – Norweskiej – Słupski Budżet Obywatelski 2022r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00306913/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.33.2022.ZP1

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest: Budowa sygnalizacji świetlnej w systemie zaprojektuj – wybuduj w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Szybko, wygodnie, bezpiecznie – budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Kaszubskiej - Łotewskiej oraz Kaszubskiej - Norweskiej – Słupski Budżet Obywatelski 2022r.”
Część I – Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kaszubskiej z ul. Łotewską w Słupsku
2.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dot. zadania inwestycyjnego pn. „Szybko, wygodnie, bezpiecznie – budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Kaszubskiej - Łotewskiej oraz Kaszubskiej - Norweskiej – Słupski Budżet Obywatelski 2022r.” zgodnie z Programem Funkcjonalno – Użytkowym dla każdej z części, stanowiącym załącznik do SWZ wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych warunków, opinii, uzgodnień, sprawdzeń, postanowień, ekspertyz, pomiarów, decyzji administracyjnych związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia. W ramach zadania należy wykonać dokumentację projektową dot. ww. zamierzenia budowlanego oraz wykonać roboty budowlane dotyczące budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kaszubskiej z ul. Łotewską wraz z przyłączami elektroenergetycznymi.
Lokalizacja zamierzenia budowlanego:
Część I - Miasto Słupsk, obręb geodezyjny 4, dz. nr 1, 19.
3.Przedmiot zamówienia został opisany za pomocą Programu Funkcjonalno – Użytkowego, stanowiącego załącznik do SWZ.
4.Zamawiający informuje, że Program Funkcjonalno – Użytkowy nie jest dokumentem wyczerpującym pod względem wszystkich wymagań oraz przywołanych przepisów i wykonawca winien to wziąć pod uwagę przy sporządzaniu dokumentacji projektowej. PFU może nie obejmować wszystkich szczegółów niezbędnych do opracowania dokumentacji projektowej. Wykonawca nie może wykorzystywać ewentualnych błędów lub opuszczeń w PFU do uchylania się od wykonania dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz właściwego wykonania robót.
5.Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1)opracowanie dokumentacji projektowo - wykonawczej budowy sygnalizacji świetlnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na podstawie PFU, stanowiącego załącznik do SWZ z uzyskaniem zgłoszenia robót budowalnych nie wymagających uzyskania pozwolenia na budowę lub uzyskania pozwolenia na budowę (w miarę potrzeb) oraz wszelkich innych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii niezbędnych dla zrealizowania zadania inwestycyjnego, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
2)wykonanie robót budowlanych (budowa sygnalizacji świetlnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą) na podstawie uzyskanych decyzji administracyjnych, o których mowa w ppkt 1 oraz dokumentacji projektowej wykonanej przez Wykonawcę wraz ze zgłoszeniem zakończenia robót budowlanych/pozwoleniem na użytkowanie we właściwym nadzorze budowlanym,
3)zapewnienie odpowiedniej kadry technicznej do realizacji przedmiotu zamówienia.
6.Dokumentację projektową na budowę sygnalizacji świetlnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą dla każdej z części należy opracować na podstawie:
1)Programów Funkcjonalno-Użytkowych stanowiących Załączniki Nr 9 do SWZ,
2)postanowień Umowy stanowiącej Załącznik Nr 8 do SWZ,
3)rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021r. poz. 2454 z późn. zm.);
4)rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1609),
5)rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r., poz. 2458).
6)Wykonawca przygotuje dokumentację projektową według wymogów dla zamierzenia budowlanego zgodnie ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1062).
7.Dokumentacja projektowa dla każdej z części winna zostać sporządzona zgodnie z wymaganiami i w ilości określonej w PFU, w tym m.in.:
1)Projekt zagospodarowania terenu – 4 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej
2)Projekt architektoniczno–budowlany 4 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej
3)Projekt techniczny (o szczegółowości projektu wykonawczego) – 4 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej
4)Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych STWiORB – 4 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej
5)Przedmiar robót – 1 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej
6)Kosztorys inwestorski uproszczony – 1 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej
7)Zatwierdzony przez Miejskiego Inżyniera Ruchu Projekt Stałej Organizacji Ruchu Drogowego – 2 egz.
8)Inwentaryzacja Powykonawcza 2 egz.
9)Instrukcje eksploatacji i utrzymania 2 egz.
10)Warunki utrzymania gwarancji
11)Odpisy wszelkich pism i dokumentów uzyskanych w związku z wykonaniem umowy – 2 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej.
8.Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu Umowy z należytą starannością, zgodnie z zaleceniami nadzoru autorskiego, nadzoru inwestorskiego, obowiązującymi warunkami technicznymi, normami, przepisami dozoru technicznego, Prawa budowlanego i sztuką budowlaną.
9.Wykonawca zobowiązany jest do wyceny przedmiotu Umowy wyłącznie z materiałów i urządzeń fabrycznie nowych, dopuszczonych do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie, objętych certyfikatem w zakresie tzw. znaku bezpieczeństwa, wskazującego na zgodność z Polską Normą, aprobatą techniczną i właściwymi przepisami technicznymi zgodnie z art. 10 ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
10.W przypadku użycia w dokumentach zamówienia/ programie funkcjonalno – użytkowym znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczegółowego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę oznacza to że:
1)jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń,
2)Zamawiający oczekuje zaproponowania rozwiązań o parametrach technicznych równoważnych tj. nie gorszych niż parametry jakimi charakteryzuje się materiał, urządzenie, element, wskazany w programie funkcjonalno – użytkowym.
11.W przypadku, gdy w dokumentach zamówienia zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że gwarantują one realizację robót w zgodzie z Prawem Budowlanym i odpowiednimi normami, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w opisie zamówienia oraz zostaną one wcześniej zaakceptowane przez Zamawiającego.
12.Przedmiot umowy został szczegółowo opisany zgodnie z art. 103 ust. 2 za pomocą programu funkcjonalno – użytkowego. Zgodnie z art. 101 ust 4 Ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne z opisanymi w „PFU” za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy.
13.Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów spełniających wymagania norm, posiadających odpowiednie certyfikaty i aprobaty techniczne oraz założone w projekcie parametry techniczne.
14.W przypadku potrzeby zmiany materiałów na etapie realizacji robót Wykonawca przed ich zastosowaniem musi uzyskać pisemną zgodę Zamawiającego.
15.Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 36 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Okres gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia stanowi jedno z kryterium oceny ofert i będzie oceniany zgodnie z zasadami wskazanymi w SWZ.
16.Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia na okres 60 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
17.Zamawiający wymaga, aby Wykonawca na czas realizacji zamówienia zapewnił kadrę techniczną z kwalifikacjami / uprawnieniami odpowiednimi do wykonania wszystkich elementów wchodzących w zakres całego przedmiotu zamówienia.
18.Zamawiający wymaga, aby flota wykorzystywana przez Wykonawcę do realizacji zamówienia zawierała co najmniej 10% pojazdów napędzanych energią elektryczną lub gazem ziemnym.
19.Za szkody wynikłe w czasie wykonywania przedmiotu zamówienia, jak również za wszelkie zdarzenia powstałe z tej przyczyny odpowiedzialny jest Wykonawca. Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność wobec Zamawiającego lub osób trzecich za szkody powstałe w wyniku niewykonania lub niewłaściwego wykonania zamówienia, a także za szkody wyrządzone przez pracowników Wykonawcy oraz osoby trzecie w przypadku nie dołożenia przez Wykonawcę należytej staranności przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
20.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233294-6 - Instalowanie sygnalizacji drogowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322500-6 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie sygnalizacji ruchu drogowego

4.5.5.) Wartość części: 225550,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Nazwa przedmiotu zamówienia: Budowa sygnalizacji świetlnej w systemie zaprojektuj – wybuduj w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Szybko, wygodnie, bezpiecznie – budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Kaszubskiej - Łotewskiej oraz Kaszubskiej - Norweskiej – Słupski Budżet Obywatelski 2022r.”
Część II – Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kaszubskiej z ul. Norweską w Słupsku
2.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dot. zadania inwestycyjnego pn. „Szybko, wygodnie, bezpiecznie – budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Kaszubskiej - Łotewskiej oraz Kaszubskiej - Norweskiej – Słupski Budżet Obywatelski 2022r.” zgodnie z Programem Funkcjonalno – Użytkowym, stanowiącym załącznik do SWZ wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych warunków, opinii, uzgodnień, sprawdzeń, postanowień, ekspertyz, pomiarów, decyzji administracyjnych związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia. W ramach zadania należy wykonać dokumentację projektową dot. ww. zamierzenia budowlanego oraz wykonać roboty budowlane dotyczące budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kaszubskiej z ul. Norweską wraz z przyłączami elektroenergetycznymi.
Lokalizacja zamierzenia budowlanego:
Część II - Miasto Słupsk, obręb geodezyjny 4, dz. nr 1, 44, 50.
3.Przedmiot zamówienia został opisany za pomocą Programu Funkcjonalno – Użytkowego, stanowiącego załącznik do SWZ.
4.Zamawiający informuje, że Program Funkcjonalno – Użytkowy nie jest dokumentem wyczerpującym pod względem wszystkich wymagań oraz przywołanych przepisów i wykonawca winien to wziąć pod uwagę przy sporządzaniu dokumentacji projektowej. PFU może nie obejmować wszystkich szczegółów niezbędnych do opracowania dokumentacji projektowej. Wykonawca nie może wykorzystywać ewentualnych błędów lub opuszczeń w PFU do uchylania się od wykonania dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz właściwego wykonania robót.
5.Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1)opracowanie dokumentacji projektowo - wykonawczej budowy sygnalizacji świetlnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na podstawie PFU dla każdej z części, stanowiącego załącznik do SWZ z uzyskaniem zgłoszenia robót budowalnych nie wymagających uzyskania pozwolenia na budowę lub uzyskania pozwolenia na budowę (w miarę potrzeb) oraz wszelkich innych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii niezbędnych dla zrealizowania zadania inwestycyjnego, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
2)wykonanie robót budowlanych (budowa sygnalizacji świetlnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą) na podstawie uzyskanych decyzji administracyjnych, o których mowa w ppkt 1 oraz dokumentacji projektowej wykonanej przez Wykonawcę wraz ze zgłoszeniem zakończenia robót budowlanych/pozwoleniem na użytkowanie we właściwym nadzorze budowlanym,
3)zapewnienie odpowiedniej kadry technicznej do realizacji przedmiotu zamówienia.
6.Dokumentację projektową na budowę sygnalizacji świetlnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą dla każdej z części należy opracować na podstawie:
1) Programów Funkcjonalno-Użytkowych stanowiących Załączniki Nr 9 do SWZ,
2)postanowień Umowy stanowiącej Załącznik Nr 8 do SWZ,
3)rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021r. poz. 2454 z późn. zm.);
4)rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1609),
5)rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r., poz. 2458).
6)Wykonawca przygotuje dokumentację projektową według wymogów dla zamierzenia budowlanego zgodnie ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1062).
7.Dokumentacja projektowa dla każdej z części winna zostać sporządzona zgodnie z wymaganiami i w ilości określonej w PFU, w tym m.in.:
1)Projekt zagospodarowania terenu – 4 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej
2)Projekt architektoniczno–budowlany 4 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej
3)Projekt techniczny (o szczegółowości projektu wykonawczego) – 4 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej
4)Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych STWiORB – 4 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej
5)Przedmiar robót – 1 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej
6)Kosztorys inwestorski uproszczony – 1 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej
7)Zatwierdzony przez Miejskiego Inżyniera Ruchu Projekt Stałej Organizacji Ruchu Drogowego – 2 egz.
8)Inwentaryzacja Powykonawcza 2 egz.
9)Instrukcje eksploatacji i utrzymania 2 egz.
10)Warunki utrzymania gwarancji
11)Odpisy wszelkich pism i dokumentów uzyskanych w związku z wykonaniem umowy – 2 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej.
8.Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu Umowy z należytą starannością, zgodnie z zaleceniami nadzoru autorskiego, nadzoru inwestorskiego, obowiązującymi warunkami technicznymi, normami, przepisami dozoru technicznego, Prawa budowlanego i sztuką budowlaną.
9.Wykonawca zobowiązany jest do wyceny przedmiotu Umowy wyłącznie z materiałów i urządzeń fabrycznie nowych, dopuszczonych do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie, objętych certyfikatem w zakresie tzw. znaku bezpieczeństwa, wskazującego na zgodność z Polską Normą, aprobatą techniczną i właściwymi przepisami technicznymi zgodnie z art. 10 ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
10.W przypadku użycia w dokumentach zamówienia/ programie funkcjonalno – użytkowym znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczegółowego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę oznacza to że:
1)jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń,
2)Zamawiający oczekuje zaproponowania rozwiązań o parametrach technicznych równoważnych tj. nie gorszych niż parametry jakimi charakteryzuje się materiał, urządzenie, element, wskazany w programie funkcjonalno – użytkowym.
11.W przypadku, gdy w dokumentach zamówienia zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że gwarantują one realizację robót w zgodzie z Prawem Budowlanym i odpowiednimi normami, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w opisie zamówienia oraz zostaną one wcześniej zaakceptowane przez Zamawiającego.
12.Przedmiot umowy został szczegółowo opisany zgodnie z art. 103 ust. 2 za pomocą programu funkcjonalno – użytkowego. Zgodnie z art. 101 ust 4 Ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne z opisanymi w „PFU” za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy.
13.Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów spełniających wymagania norm, posiadających odpowiednie certyfikaty i aprobaty techniczne oraz założone w projekcie parametry techniczne.
14.W przypadku potrzeby zmiany materiałów na etapie realizacji robót Wykonawca przed ich zastosowaniem musi uzyskać pisemną zgodę Zamawiającego.
15.Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 36 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Okres gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia stanowi jedno z kryterium oceny ofert i będzie oceniany zgodnie z zasadami wskazanymi w SWZ.
16.Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia na okres 60 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
17.Zamawiający wymaga, aby Wykonawca na czas realizacji zamówienia zapewnił kadrę techniczną z kwalifikacjami / uprawnieniami odpowiednimi do wykonania wszystkich elementów wchodzących w zakres całego przedmiotu zamówienia.
18.Zamawiający wymaga, aby flota wykorzystywana przez Wykonawcę do realizacji zamówienia zawierała co najmniej 10% pojazdów napędzanych energią elektryczną lub gazem ziemnym.
19.Za szkody wynikłe w czasie wykonywania przedmiotu zamówienia, jak również za wszelkie zdarzenia powstałe z tej przyczyny odpowiedzialny jest Wykonawca. Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność wobec Zamawiającego lub osób trzecich za szkody powstałe w wyniku niewykonania lub niewłaściwego wykonania zamówienia, a także za szkody wyrządzone przez pracowników Wykonawcy oraz osoby trzecie w przypadku nie dołożenia przez Wykonawcę należytej staranności przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
20.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233294-6 - Instalowanie sygnalizacji drogowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322500-6 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie sygnalizacji ruchu drogowego

4.5.5.) Wartość części: 223746,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 255840,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 255840,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 255840,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Inżynierskich "TRAFIC"

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8390203814

7.3.3) Ulica: Szymanowskiego 15

7.3.4) Miejscowość: Słupsk

7.3.5) Kod pocztowy: 76-200

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 255840,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 249075,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 249075,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 249075,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Inżynierskich

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8390203814

7.3.3) Ulica: Szymanowskiego 15

7.3.4) Miejscowość: Słupsk

7.3.5) Kod pocztowy: 76-200

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 249075,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.