eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Pszczółki › Budowa szkoły podstawowej w Różynach wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2023-07-06


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa szkoły podstawowej w Różynach wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pszczółki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675020

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pomorska 18

1.5.2.) Miejscowość: Pszczółki

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-032

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@pszczolki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pszczolki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2e94a0cf-c239-11ed-b311-9aae6ad31be8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa szkoły podstawowej w Różynach wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2e94a0cf-c239-11ed-b311-9aae6ad31be8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00292141

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00061950/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa szkoły podstawowej w Różynach wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00135786

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPZ.271.1.2.2023.EK/AG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, a następnie wykonanie przedsięwzięcia obejmującego budowę szkoły podstawowej w Różynach wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu.
Zadanie będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Zakres rzeczowy:
Etap I - prace projektowe;
Etap II - roboty budowlane;
Etap III - pozwolenie na użytkowanie.

Przedsięwzięcie realizowane będzie na działce oznaczonej geodezyjnie nr 198 w Różynach, stanowiącej własność Zamawiającego. Teren działki objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przyjętym uchwałą nr XXXI/284/09 Rady Gminy Pszczółki z dnia 12 listopada 2009 r.
Zakres zamówienia obejmuje następujące etapy:
Etap I – Projektowanie:
a) wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie zgodnym z wymaganiami określonymi w programie funkcjonalno - użytkowym wraz ze wszystkimi opracowaniami projektowymi i uzgodnieniami koniecznymi do wykonania tej dokumentacji;
b) uzyskanie wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń, niezbędnych do wykonania robót budowlanych objętych niniejszą umową w tym pozwolenia na budowę;
c) wykonanie pełnobranżowej dokumentacji wykonawczej;
d) sprawowanie nadzoru autorskiego przez cały okres realizacji robót.
Wykonawca zobowiązany jest wykonać projekt budowlany, składający się z:
• projektu zagospodarowania terenu/działki w ilości niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę + 2 egzemplarze dla Zamawiającego;
• projektu architektoniczno-budowlanego w ilości niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę + 2 egzemplarze dla Zamawiającego;
• załączników do projektu budowlanego (opinie, uzgodnienia, decyzje, itp. niezbędne do zatwierdzenia dokumentacji i uzyskania pozwolenia na budowę), w ilości niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę + 2 egzemplarze dla Zamawiającego;
• wielobranżowe projekty techniczne (3 egzemplarze);
• wielobranżowe projekty wykonawcze (3 egzemplarze);
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (3 egzemplarze);
• przedmiar robót i kosztorys inwestorski (1 egzemplarz).

Z uwagi na przeznaczenie budynku wymaga się aby projekt obiektu kubaturowego powstał przy użyciu technologii BIM oraz dokumentacja powykonawcza obiektu zawierała edytowalne oraz nieedytowalne formy zapisu danych o obiekcie zgodne z BIM. Wymagane branże wykonywane w technologii BIM to architektura, konstrukcja oraz instalacje sanitarne.

Powyższą dokumentację Wykonawca zobowiązany będzie sporządzić w postaci papierowej w ilości jak wyżej oraz w formie elektronicznej w postaci plików komputerowych w formacie pdf, dwg, ath (np.: na nośniku CD, DVD itp.) w jednym egzemplarzu.
Wykonawca uzyska we własnym zakresie i na własny koszt materiały wyjściowe do projektowania, w tym:
- dane do opracowania dokumentacji, wymagane badania, pomiary, uzgodnienia oraz materiały niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia.
Zamawiający przekazuje wykonaną dokumentację geologiczną oraz mapę do celów projektowych stanowiące załącznik nr 10 i nr 11 do SWZ). W przypadku konieczności ich rozszerzenia lub aktualizacji, Wykonawca wykona opracowanie we własnym zakresie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Programie funkcjonalno – użytkowym – stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ.

Obiekt powinien zostać zaprojektowany zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania, o których mowa w art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Projekt powinien spełniać minimalne wymagania dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, w zakresie architektonicznym, tj.:
a) zapewnienie wolnych od barier poziomych i pionowych przestrzeni komunikacyjnych budynków,
b) instalację urządzeń lub zastosowanie środków technicznych i rozwiązań architektonicznych w budynku, które umożliwiają dostęp do wszystkich pomieszczeń, z wyłączeniem pomieszczeń technicznych,
c) zapewnienie informacji na temat rozkładu pomieszczeń w budynku, co najmniej w sposób wizualny i dotykowy (należy wykonać mapy tyflograficzne wszystkich poziomów budynku oraz toalet dostępnych dla osób niepełnosprawnych, oznakowanie pomieszczeń w sposób wizualny i dotykowy) Projektowane rozwiązania dotykowe powinny być uzgodnione z Polskim Związkiem Niewidomych.
d) zapewnienie wstępu do budynku osobie korzystającej z psa asystującego, o którym mowa w art. 2 pkt 11 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 100 z późn. zm.),
e) zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób (należy uwzględnić sygnalizację ewakuacji świetlną i dźwiękową).
Wykonawca jest zobowiązany do opracowania procedur oraz oznakowania obiektu w zakresie dotyczącym ewakuacji osób z budynku w tym osób ze szczególnymi potrzebami.
Dopuszcza się możliwość wprowadzenia zmian do założeń Programu funkcjonalno-użytkowego po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
Wszystkie rozwiązania w projekcie powinny brać pod uwagę uwarunkowania ekonomiczne, tak aby zrealizować optymalnie funkcjonalny obiekt z zastosowaniem rozwiązań oszczędzających energię.
Projektowany obiekt powinien się cechować zapotrzebowaniem na energię pierwotną Ep na poziomie nie wyższym niż 45 kWh/(m2*rok), potwierdzony świadectwem charakterystyki energetycznej.
Wykonawca zobowiązany jest konsultować i uzgadniać dokumentację projektową z Zamawiającym, na każdym etapie projektowania.
Wykonawca zobowiązany będzie do uzgodnienia z Zamawiającym projektowanych rozwiązań technologicznych i materiałowych, a także do uzyskania zatwierdzenia przez Zamawiającego projektu budowlanego przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę oraz projektów technicznych
i wykonawczych przed ich odbiorem.
Przedmiot zamówienia obejmuje także przeniesienie autorskich praw majątkowych wraz z własnością wszystkich egzemplarzy dokumentacji objętych przedmiotem zamówienia, w tym w wersji elektronicznej do opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej i zawartych w niej rozwiązań na Zamawiającego.
Wykonawca będzie występował z upoważnienia Zamawiającego w celu uzyskania wszelkich dokumentów, uzgodnień i decyzji administracyjnych.
Wartość dokumentacji projektowej nie może być wyższa niż wynikająca z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.
Etap II – Wykonanie wszystkich robót budowlanych, po uzyskaniu pozwolenia na budowę:
a) realizacja robót na podstawie zatwierdzonej przez Zamawiającego i właściwy organ administracji architektoniczno - budowlanej dokumentacji projektowej, zgodnie z zasadami wiedzy technicznej;
b) sprawowanie nadzoru autorskiego przez projektanta w okresie wykonywania robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji;
c) opracowanie dokumentacji powykonawczej dla zrealizowanej inwestycji;
d) przekazanie Zamawiającemu wszystkich dokumentów instrukcji i opracowań dotyczących eksploatacji obiektu;
e) Wykonawca przeszkoli wybranych pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi i użytkowania budynku oraz zainstalowanych urządzeń i wyposażenia.

W ramach wykonywania robót budowlanych Wykonawca zobowiązany będzie między innymi do:
a) zapewnienia obsługi geodezyjnej niezbędnej do wykonania zamówienia;
b) wykonania inwentaryzacji powykonawczej;
c) ustanowienia Kierownika Budowy oraz kierowników robót budowlanych niezbędnych branż;
d) organizacji i zagospodarowania placu budowy, m.in. utrzymania zaplecza budowy, podłączenia wody i energii elektrycznej, dozoru budowy, wywozu nieczystości itp.);
e) utrzymania i likwidacji placu budowy, odtworzenia stanu pierwotnego dróg, dojazdów oraz terenu w rejonie prowadzonych robót;
f) uporządkowania terenu po zakończeniu robót;
g) ponoszenia ewentualnych opłat związanych z zajęciem pasa drogowego, itp.;
h) wykonanie i korzystanie z jednego wjazdu i wyjazdu z terenu budowy, na czas prowadzenia robót budowlanych;
i) ograniczyć do minimum zniszczenia istniejącego zagospodarowania oraz nasadzeń zrealizowanych na terenie dz. 198.

W przypadku, gdy w Programie funkcjonalno - użytkowym zostały wskazane normy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych
i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w dokumentacji.
Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem istotnych (głównych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu co najmniej tego samego poziomu jakości, trwałości oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi przy realizacji zamówienia.

Etap III uzyskanie pozwolenia na użytkowanie;
Po zakończeniu robót budowlanych oraz odebraniu przedmiotu umowy od Wykonawcy, będzie on zobowiązany do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu na rzecz Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 14073096,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 21768540,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 14073096,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BMI Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5892065045

7.3.3) Ulica: Jabłoniowa 7

7.3.4) Miejscowość: Żukowo

7.3.5) Kod pocztowy: 83-330

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 14073096,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 miesiące

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.